Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 918099

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1440 : 17 December 2007, 14:43:43
Jqa res je fensi  :D (in tudi vi imate ogromno snega  ::)  ::) ).
Drugače pa vse najnaj vsem praznujočim  :-*

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1441 : 17 December 2007, 16:39:32
Pa se glede pigmentacije smrcka me nekaj zanima.
Ovcka, vi ste pokurili celo skatlo tablet in ni ucinka, kaj ces, saj bo kmalu pomlad(sam da mi se prej sneg dobimo :p) in bo boljše. Sicer pa barva smrčka ne vpljiva na oceno ali videz psa saj je normalen pojav ;) )
Nekje sm že nekaj časa nazaj zasledila da u praksi kar velika večina svetlih psov pozimi "zgubi" barvo smrčka (se jim posvetli) in jo na pomlad spet dobi. Ampak, če res obstaja "čudežna tabletka" ki bi povrnila barvo, na bazi česa bi delovala?
Hecno je namreč to, da volkovi (kot najbljižji prostoživeči predniki psov) pozimi prav tako posvetljijo smrčke, pa se jim potem zopet pobarvajo, brez kakršnih koli pripomočkov. Kaj je torej ta "reč" ki vpljiva na to barvno frko? :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1442 : 17 December 2007, 17:06:41
Sicer pa barva smrčka ne vpljiva na oceno ali videz psa saj je normalen pojav ;) )

Samo en komentar na tole.. V standardu pise, da je zazeljena barva smrcka crna. Ok, pozimi verjetno tolerirajo ta "winter nose" se pravi posvetlitev, ampak ce bi imel cez celo leto taksnega, je pa pomoje to ze slaba pigmentacija, kar na oceno sigurno vpliva..

Drugace sva se pa prejle zmerila v visino. Tako, zares. No, uradno imamo 60 centi  ;D Weee, se zmeraj smo po standardu  :P


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1443 : 17 December 2007, 18:08:02
Mucika moj Tobi nima rodovnika.

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1444 : 18 December 2007, 11:34:18
Ajki se je tudi, ko je bila prva zima smrček obarval rjavo. Pa sploh nima črnega več! Že dve leti. In sploh ne vem kaj naj naredim!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1445 : 18 December 2007, 11:46:00
Moj Taj je kot jelenček rudolf... ko je na toplem v stanovanju je smrček roza barve... ko greva pa ven na mraz se mu pa obarva čist rdeče   :D

Zdaj nama manjkajo še sani pa ena velika vreča daril  :D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1446 : 18 December 2007, 12:02:31
Moj Taj je kot jelenček rudolf... ko je na toplem v stanovanju je smrček roza barve... ko greva pa ven na mraz se mu pa obarva čist rdeče   :D

Zdaj nama manjkajo še sani pa ena velika vreča daril  :D

 :o Noro! Nisem vedela, da rudolf živi v Sloveniji! ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1447 : 18 December 2007, 12:17:06
Ka pa če ti Taj Teran krade?  :P

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1448 : 18 December 2007, 13:56:19
Ka pa če ti Taj Teran krade?  :P

Ej a veš da nism niti pomislila na to...  :o

mogoče se hoče mal ogret pa naredi požirek.... :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1449 : 19 December 2007, 10:52:46
Ej a veš da nism niti pomislila na to...  :o

mogoče se hoče mal ogret pa naredi požirek.... :D

Sej to nebi bilo nic cudnega..  :P  Pri nas imamo tudi kronika doma. Ce najde zunaj kaksno se ne prazno piksno piva, jo okol prevrne, in zacne lizat kar ven stece  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1450 : 19 December 2007, 14:04:51
Sej to nebi bilo nic cudnega..  :P  Pri nas imamo tudi kronika doma. Ce najde zunaj kaksno se ne prazno piksno piva, jo okol prevrne, in zacne lizat kar ven stece  ::)

Moj je imel s pivo prvo izkušnjo ko je bil star 5 mesecev...smo imeli ravno zidarje pri hiši in oni saj veste radi kaj spijejo, tako so imeli kar cel plato na tleh pa jim je Taj eno sunu in se igral z njo dokler jo valda ni preluknal in potem veselo lizal tisto peno  >:(.... uf kaj je smrdel potem, ko kak pijanc  >:(

No upam da se ni vrgu zdej na Teran, ker pršut že ve kako je dobr, še posebej če ga ukradeš s stojala ::)



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1451 : 20 December 2007, 21:32:28
Mi smo pa meseca maja praznovali babičin rojstni dan na enem vikendu in mu je nekdo nalil cocto v vodo. Pa se mi je tak čudno zdelo ko se je sukal okrog posode, pa se ni mogu odločt al bi al ne, pol je pa le pomoču gobček not, pa naredu kar nekaj požirkov. Pol pa le pogledam in vidim tisto mešanico namesto vode. Očitno se mu ni zdelo napačno :-\

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1452 : 21 December 2007, 12:21:33
Hojla..
glede na to da so se danes nam šolarjem začele novoletne počitnice..vsem vam in vašim žvercam..

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1453 : 22 December 2007, 19:46:06
Tudi od naju z Ajko:


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1454 : 22 December 2007, 20:12:33
Pa se od naju..


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1455 : 23 December 2007, 20:13:04
No, pa še nožični pozdrav od enega goldna z daljnega vzhoda:
http://nz.youtube.com/watch?v=K-xJQUK0aYI :)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #1456 : 23 December 2007, 20:53:10
Kako lepa voščila :-*   Kako to ustvarite?? Kak poseben program na računalniku?

Be happy :)


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1457 : 23 December 2007, 21:02:50
Se še jst pridružujem majčinemu vprašanju!!! Kako vam uspe postavit vaše zlatkote v tako lepo ozadje ::)?

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1458 : 23 December 2007, 21:32:34
Najbolj enostaven nacin je recimo z dost enostavnim programckom Photofiltre, kjer lahko iz slike (z orodjem Lasso) izrezes ven recimo psa, in ga prilepis v novo ozadje, potem pa se popravis kaksno malenkost.. Ozadje pa pac najdes nekje na internetu..

Kej pomaga, al bi vec podrobnosti?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1459 : 23 December 2007, 21:34:28
Al pa s kakim Paint Shop Pro ... je dokaj učinkovit in enostaven za uporabo.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1460 : 23 December 2007, 23:24:02
Kaj to lohk z neta potegneš? :)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1461 : 23 December 2007, 23:28:34
Ja se da, al pa rečeš kolegu, da ti pošlje oz. kk drgač zrihta.

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1462 : 24 December 2007, 22:20:59


V teh dneh, ko vsem se kam mudi,
izberite takšne si poti, ki prave se smeri držijo,
naj vodijo vas med ljudi, ki vas z dobroto bogatijo,
prijazne njihove oči pa od ljubezni se iskrijo!


***  VESEL BOŽIČ ***

Tiya & Tobias

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1463 : 25 December 2007, 15:56:19
hej

Kok Tobiju pase kapa  :P :P

No, midva sva dons posnela dva filmcka poslusnosti, pa bi rada slisala vase komentarje/pripombe/kritike/pohvale  ;)

Muvi ena             Muvi dva

Aja, pa palica, ki jo drzim ni za fizicen obracun, ampak za motivacijo..  :P Pa pozornost mu je parkrat cist padla, tako da nista popolna filmcka  :)
Slikce iz danasnjega sprehoda pa v moji temi in albumu..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1464 : 25 December 2007, 17:50:49
Aaaaaaaaaa, fak ... ka pa zaj, k nista popolna ???


Ejejejejejej, katastrofa, a ne? :)


PS: Bi blo dolgcajt, da bi ti vse perfektno uspelo :P

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1465 : 25 December 2007, 17:54:32
Ovcka veš s kolkimi keksi smo ga mogli podkupit, da je obstal na miru tistih par sekund, ki jih rabiš za fotko! Ni biu najbolj navdušen, da je mogu pozirat z kapo :P

Tvoji filmčki so super, so me spomnili na lansko jesen, ko sva midva takole trenirala v pasji šoli :) Cosmo je zelo zelo lepo naučen, pa prav vidi se kako lepo sodelujeta! Pa igro imata dober nareto, to je pomembno. Pohvalno res :)


Lp

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1466 : 25 December 2007, 18:33:47
Person ja kaj cem, ce sem pa perfekcionist, potem pa vsaj toliko zahtevam tudi od psa  :P :P

Tiya hvala za pohvale.. ;D ;D  Napredujeva pomojem kar lepo, kajti od septembra, ko sva zacela s solo, se pravilno poleg ni znal (oz sploh ni znal). Sedaj naju heca samo se pozornost, vaje se mi zdi pa da obvlada  :) Pa lepse mi dela brez povodca, kot na povodcu, kjer se mu vcasih zacne prevec mudit, in povlece..  :P Najvecji problem je pa to, da kjer je prevec zanimivih stvari, recimo sredi mesta, ne bo delal nic, in pozornost je na nuli.. To mi je se najvecji izziv, kako odpravit. Ko bo pa to, bom pa srecna  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1467 : 25 December 2007, 19:03:51
Ti pa rada prehitevađ malo?
Ma ne moreš pričakovat, da ti bo na začetku delal na poligonu (lahko je tudi domači travnik), kjer žive duše ni, enako kot pa nekje sredi mesta  ::)
Recimo, so za foro šli z našo šolo 1x za spremembo s poligona vadit na parkirišče (prazno, brez folka) ... pa so ta mali bli čist zmešani :)
Moj pač ni bil, ker sva te fore začela sama delat čez poletje ... če bi pa septembra, bi bil pa isti smotko.

Jah, če pa mu pride na misel, da je na atletski stezi, pa mal glas povzdigneš ... se da vse zrihtat, hehe.

BTW, owcka: Ko boš pa tisto odpravla, boš pa kakšno drugo stvar našla  :)

Aja, najina fora je, da si sam nese Flexija čez mest, pa lepo poleg hodi ... pa je garantirano največja atrakcija ;)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1468 : 25 December 2007, 19:46:15
Ma ne moreš pričakovat, da ti bo na začetku delal na poligonu (lahko je tudi domači travnik), kjer žive duše ni, enako kot pa nekje sredi mesta  ::)

Saj ne pricakujem, da bo enako delal. Ampak da vsaj pokaze, da zna delat, ne da se obnasa, kot da je slep, gluh, neumen. In se vsi obracajo za nama, potem ko ga obdiram zakaj ne uboga nic, vlecem nazaj, in se okol obracam ter hodiva v krogih.. Ni lustno, ane   :-\ Pa tut glas nimam dovolj resen, in me ne jemlje resno, tako da, moram ze vornk zavpit da deluje, ampak spet, sredi mesta to ne pride v postev. Nocem bit taka atrakcija vsem mimoidocim..

In ja, itak da si bom kaj novega nasla, ko bo to obvladal  :P Ampak ta osnovna poslusnost je taka dokaj velika zadeva, in ce jo pes zna, je precej lazje kamorkoli gres.. ;)

Btw, prideta kaj pogledat v lj na razstavo? Bo ogromno zlatkotov za vidit  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1469 : 25 December 2007, 20:07:52
Jst se na tem mestu strinjam z Ovcko. Na začetku je dober bit ultra perfekcionist. Osnove so itak največji dejavnik za karkoli naprej delat. Mi na žalost pri tem nismo imeli pretirane sreče. Saj Person ve, tečaj smo dali skozi, vendar brez končnega izpita. Na žalost je naneslo tako, da sem mogla sredi vaj v Lj, pol me je oči nasledil, pa na koncu ni izpadlo tak k bi moglo. Tak da zdej sicer gre poleg in izvede vse elemente, vendar sam kadar je na vrvici.

Itak pa da je treba najprej na poligonu utrdit osnove, pa pol stopnjevat zadeve. S takšnim odnosom in vadbo bota Cosmo pa Ovcka cez cas cist obvladala sceno ;D Se vama vidi da resno delata, pa še taprav odnos mata.

Tak bi rada tut jst nekoč, po študiju, s čist svojim psom :)...enkrat, nekoč... ;D

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER