Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915131

Lanyca

  • Gost
Odgovori #90 : 27 December 2005, 18:20:11
hvala
 ;)
tvoja tudi, koliko je pa stara sedaj?
rabim psičko pa parjenje olija, sam je čisto krven brez rodovnika  ;)
Na sliki ni moja Lana, ker zdajšnje slike njene nimam jih mama samo od te, ko je bila mladič.
Lana je tudi čistokrvna brez rodovnika samo je sterlizirana.
Smo hoteli imeti leglo pa smo si premislili in jo dali sterlizirat.
Ja Lana pa je bila stara 6.junija 1 leto, zdaj ima 1 leto in 5 mesecev. :)


LP



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #91 : 27 December 2005, 18:32:32
kaj ste jo kupili v hrastniku? njeni mamici je ime boni?
ker če je potem je sestra od mojga olija
on je rojen 6.6. in je star 1 leto in 5 mesecov!
 :o
pa si doma v murski soboti?


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #92 : 27 December 2005, 18:44:51
Ewe ...

Toplo priporočam da si prebereš tole temo
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=191.0
Vem da je kar dolga... vendar se splača.

Glede na to da vidim da imaš veliko energije verjetno to ne bo problem ;)

LP, Črt



Lanyca

  • Gost
Odgovori #93 : 27 December 2005, 18:45:33
Ja, ja in ja. Vse štima se pravi, da je tvoj Oli bratec od moje lane v leglu jih je bilo 7.(nisem 100%)
Kupili smo jo pri Marinoju.
Ne morem verjet, kak je svet majhen
wauuu ::) :o :o


Lp
Pa počohaj bratca od moje zlatke. :-*



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #94 : 27 December 2005, 20:05:35
Ewe in skofije, dobrodosla med 'goldenasi' ;)

No, zdaj pa se jaz upam, da bom koncno se kaksnega Lizikinega bratca ali sestrico spoznala :) Zaenkrat poznam le enega iz iste kombinacije, ne pa istega legla...

Ewe, zakaj pa bi rada parila Olija?  :)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #95 : 27 December 2005, 21:20:48
ne vem zakaj
ker so mi majhni zlati prinašalčki zelo lušni in bi rada da bi oli meu svojo družino
s tem sem odsedena, to mi pravijo vsi
 ;)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #96 : 27 December 2005, 21:22:41
Ja, ja in ja. Vse štima se pravi, da je tvoj Oli bratec od moje lane v leglu jih je bilo 7.(nisem 100%)
Kupili smo jo pri Marinoju.
Ne morem verjet, kak je svet majhen
wauuu ::) :o :o


Lp
Pa počohaj bratca od moje zlatke. :-*
bom
pa ti tudi počohaj lano od olija
lp-pošlji mi kako sliko od lane pa ti bom jaz od olija
 ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #97 : 27 December 2005, 21:27:18
ne vem zakaj
ker so mi majhni zlati prinašalčki zelo lušni in bi rada da bi oli meu svojo družino
s tem sem odsedena, to mi pravijo vsi
 ;)

Sej Oli bi samo opravil skok, mladički ne bi bili pri tebi ::) Se zavedaš še dodatnih odgovornosti, kot samo da so mladički lušni? A ima Oli mogoče slikane kolke in komolce? Saj drugače ne mislim pridigat boš se itak na koncu sama odločila, upam da prav :-\

Lp nina



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #98 : 27 December 2005, 22:27:30
vem da psiček opravi samo skok pa tudi kolke in komolce ima pregledane in slikane, pri veterinarju je zelo velikokrat sam pri veterinarju kopujemo hrani in ga veterinar redno tehta in si zapisuje, je pravilno rejen in primeren za parjenje ;)

LP, ewe


Lanyca

  • Gost
Odgovori #99 : 27 December 2005, 22:28:04
Ja se strinjam z ninci beš mladički niso kar tako. To je velika odgovornost, pa mladički bi bili itak pri mamaici. Ja o obsedenosti, tudi jaz sem obsedena z psmi zlasti z mladiči, a sem se odločila da lagla ne bom imela in mislim, da mi ni žal. Ker mladički so  velikkkaaa odgovornost. premisli dobro premisli preden se odločiš, pa veliko podatkov si najdi o tem in te mogoče vse skupaj mine.

Samo to mi še ne gre v glavo, da na pesjanar.si spoznam Laninega bratca. :o

Lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #100 : 27 December 2005, 22:32:08
vem da psiček opravi samo skok pa tudi kolke in komolce ima pregledane in slikane, pri veterinarju je zelo velikokrat sam pri veterinarju kopujemo hrani in ga veterinar redno tehta in si zapisuje, je pravilno rejen in primeren za parjenje ;)

LP, ewe

In kakšna je ocena kolkov?? To da je pes dobro rejen, še ne pomeni, da bo dober očka, in tudi ne pomeni da bodo mladički zdravi. Žal te moram razočarati. Poslušaj Lanyco ;)

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #101 : 27 December 2005, 22:45:15
trikrat premisli preden kaj narediš! sicer pa potem te čaka zahtevna naloga...najti dober dom, kar ni lahko!jaz ti predlagam, če slučajno boste parili, da imate mladiče že prej oddane in za njih poskrbljene DOBRE domove!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 27 December 2005, 23:30:46
hvala
 ;)
tvoja tudi, koliko je pa stara sedaj?
rabim psičko pa parjenje olija, sam je čisto krven brez rodovnika  ;)

Aja, kako pa ves da je cistokrven ce nima rodovnika? Pa še parila bi ga rada .. Se ''strinjam'' s Črtom, preberi si temo katero ti je posredoval..  ;)



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #103 : 27 December 2005, 23:48:58
amm sara kako veš da je pes z rodovnikom res čistokrven ? imam članek kjer je nekdo prodal čistokrvnega novofundlanca z rodivnikom, ki je zrastel do 43 cm z zelo čudno glavo...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 27 December 2005, 23:54:38
Jah mene ne zanima tvoj člank, valda da so izjeme ane ;)  (preprodajalci npr - matosa ;) ) Samo pri rodovniku si pač lahko bolj oz 100% siguren ;) Mal si preber no .. zakaj sploh je rodovnik .. ;) Sej si pameten, pa bos hitr pokapiru  ;D




newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #105 : 27 December 2005, 23:58:21
Ne vem točmo, kakšna je vizija tega foruma in njegovih članov, ampak resnično upam, da ni tule noter vključeno podpiranje nerodovniške vzreje.  ???

Neumno se mi zdi sploh debatirati o parjenju psa, ki nima rodovnika, pa tudi če ima slikane kolke in je lep.

Sploh tisti, ki imate zlatke... A vam pasma zlati prinašalec nič ne pomeni? A vam nič ne pomeni to, da se ohranja pasma takšna kot je, vizuelno, karakterno in kar se zdravja tiče? A si ne želite vsi, da bi bilo v sedanjosti in prihodnosti čim več takšnih zlatkov, kot je Aaron? Parjenje nerodovniških psov ne bo k temu nič pripomoglo.

To je samo moje mnenje, tebi, Ewe, pa priporočam, da svojega kuža čim prej kastriraš, če se že res ne moreš upreti misli na to, da bi ga parila. ;)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #106 : 27 December 2005, 23:58:51
jah no  :) ... v tem primeru ni bil matosa ampak priznana vzrediteljica njufov iz srbije...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #107 : 28 December 2005, 00:03:06
Sib, a se da članek kje dobit?  Za katero psarno pa gre?
Odgovori kar v temo o njufih, da ne bomo tule smetil.  ;)

Lp


Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 28 December 2005, 00:07:05
Jah, pol pa njen problem ane, če je zaje**la ;) Ne vseh v isti kos metat ;).. kaj pa npr.. Sosedje so kupili nerodovniskega ovčarja, ki ne zgleda tipičen. Kaj pa zdej?

Ne vem točmo, kakšna je vizija tega foruma in njegovih članov, ampak resnično upam, da ni tule noter vključeno podpiranje nerodovniške vzreje.  ???

Neumno se mi zdi sploh debatirati o parjenju psa, ki nima rodovnika, pa tudi če ima slikane kolke in je lep.

Sploh tisti, ki imate zlatke... A vam pasma zlati prinašalec nič ne pomeni? A vam nič ne pomeni to, da se ohranja pasma takšna kot je, vizuelno, karakterno in kar se zdravja tiče? A si ne želite vsi, da bi bilo v sedanjosti in prihodnosti čim več takšnih zlatkov, kot je Aaron? Parjenje nerodovniških psov ne bo k temu nič pripomoglo.

To je samo moje mnenje, tebi, Ewe, pa priporočam, da svojega kuža čim prej kastriraš, če se že res ne moreš upreti misli na to, da bi ga parila. ;)

Lp
Pod tole, se pa podpisem newfka ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #109 : 28 December 2005, 09:41:49
Ne vem točmo, kakšna je vizija tega foruma in njegovih članov, ampak resnično upam, da ni tule noter vključeno podpiranje nerodovniške vzreje.  ???

Neumno se mi zdi sploh debatirati o parjenju psa, ki nima rodovnika, pa tudi če ima slikane kolke in je lep.

Sploh tisti, ki imate zlatke... A vam pasma zlati prinašalec nič ne pomeni? A vam nič ne pomeni to, da se ohranja pasma takšna kot je, vizuelno, karakterno in kar se zdravja tiče? A si ne želite vsi, da bi bilo v sedanjosti in prihodnosti čim več takšnih zlatkov, kot je Aaron? Parjenje nerodovniških psov ne bo k temu nič pripomoglo.

To je samo moje mnenje, tebi, Ewe, pa priporočam, da svojega kuža čim prej kastriraš, če se že res ne moreš upreti misli na to, da bi ga parila. ;)

Lp
Newfka če napademo ljudi v smislu drugih forumov, potem itak vsakega mine kakršno koli pogovarjanje in prav hitro spokajo in gredo, kamor koli že. Ponavadi niti na kakšen drug forum ne, ampak si dejanjsko mislijo, da smo vsi totalni bebci in da oni že vedo in imao doma v garaži leglo. Če pa začnemo z "neumnimi" vprašanji, lahko na podlagi tega naprej razvijamo debato.
Sorry sem prebrala na sosednjem forumu toliko napadanj glede nerodovniške vzreje, in se tega niti slučajno ne mislim it. Ker z tem tudi nikamor ne prideš, ker se potem začne samo kreganje. Če ne znate /znamo lepo na lep način razložit zakaj je rodovnik koristen in zakaj je tako zelo pomembna rodovniška vzreja potem bolje, da v takih debatah sploh ne sodelujete /sodelujemo (pa ne leti to zdaj direktno nate, ampak na vse uporabnike).

Čisto za primer:
Citiraj
Aja, kako pa ves da je cistokrven ce nima rodovnika?

Sara vse tvoje teme rodovniške/nerodovniške se začnejo točno v takem stilu in točno tak stil si pobrala iz drugih forumov, ker večina napiše točno ta stavek. Dajte si spomnit kaj drugega, ker smo to že 100x slišali in ni bilo nobenemu v pomoč. Koliko je rodovniških psov, ki mene osebno spominjajo samo na daleč na pasmo h kateri naj bi spadali. Žal je tako, da morajo tudi vzreditelji rodovniških psov, začrtati svojo vzrejo in težiti k temu, da vzredijo tipične predstavnike pasme. Po drugi strani pa še začnejo uporabljati pogodbe in z tem zajeziti nerodovniško vzrejo.

Lp nina



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 28 December 2005, 10:26:35
Ja, sem jo samo vprasala, ker je nekako prepričana v to, pa me zaniam zakaj . 



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #111 : 28 December 2005, 10:54:17
Ewe to si nekako spregledala..recimo da imam jaz nerodovniško ZP za parjenje, ok tvoj Oli opravi skok in kaj zdaj ? Jaz ti ne pustim (recimo) ogleda mladičkov niti tega, da bi se kakor koli vtikala zraven.. kaj imaš ti potem od malijev  ??? Veš niso vsi tako prijazni in ustrežljivi, da bi pa kar vsakega spustili zraven... ;)
V glavnem, preberi vse na temo nerodoviška vzreja,... in dobro premisli  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #112 : 28 December 2005, 11:40:25
Ewe, kaj pa če bi se s kakšnim vzrediteljem dogovorila, da prideš na ogled legla, če so ti mali zlatki tako všeč? Ali pa da obiščeš kakšno pasjo razstavo, kjer je tudi običajno kar nekaj malih zlatkov (14. in 15. januarja bo razstava v Ljubljani na Gospodarskem razstavišču) :)
Čisto za primer ti lahko navedem mojo Lizo-ima tri cace, vse tri dosežene v konkurenci, kar pomeni, da je na treh razstavah zmagala v svoje razredu, ima kolke A, komolce 0, rodovnik, vsa potrebna cepljenja, je zelo simpatična in sploh pridna psička. In ima rodovnik. Ampak sem jo raje dala sterilizirat in ne bo imela mladičkov, čeprav sem imela ogledanega že krasnega samca. Zakaj ne? Ima alergijo, ki jo ima tudi njen bratec iz iste kombinacije in zelo verjetno še kdo drug. Njen bratec ima okvaro na srčku in slabe kolke. Je iz iste kombinacije. To torej pomeni, da bi bila Liza kar se vzreje tiče zelo vprašljiva, ker bogve kakšne kolke bi prenesla naprej, koliko njenih mladičkov bi še imelo alergijo ali pa napako na srčku. In mi niti za trenutek ni žal, da sem jo dala sterilizirat, čeprav bi jo praktično lahko parila doma.
In bravo Lanyca, ker si se odločila podobno  :-*
Pri Aaronu morem po pravici povedat, da me je bilo zelo strah, kakšni bodo izvidi kolkov in komolcev, čeprav izhaja iz vrhunskih linij. Hvalabogu, so vsi izvidi krasni in boljši nebi mogli biti. Pa kljub temu ne bodo imeli vsi njegovi mladički kolkov A, komolcev 0 in zdravih oči. Nekaj zaradi genov psičke, nekaj pa sigurno tudi zaradi Aaronovih prednikov in njega. Zato pa ga nebi parila, če ne bi imel vseh izvidov najboljših. In rodovnika. Zakaj rodovnika? Ker je to garancija, da je kuža, ki ga mi zdajle veselo leze v naročje res zlati prinašalec, s tipičnim karakterjem in zunanjostjo. Že pri rodovniških zlatkih se pojavlja veliko 'deformiranih' zlatih prinašalcev, kaj šele pri nerodovniških. Krivi s(m)o ljudje zaradi nepremišljene vzreje in zaradi želje po zasluškarstvu, nastradajo pa bolani kužki in novopečeni lastniki, ki nimajo dovolj informacij. Tega nikakor ne mislim v negativnem pomenu, ker sem tudi sama spadala mednje, ampak tako žal je.
Ewe, želim da bi se pravilno odločila, morda nekoč kupila kakšno rodovniško psičko in imela svoje leglo lepih rodovniških zlatih prinašalcev. In verjemi, da ni lepšega občutka kot srečevati zadovoljne lastnike in kužke iz tvoje lastne vzreje  :)

+1


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #113 : 28 December 2005, 11:49:18
LIZA, to je bilo napisano, kot da si Aarona ze parila :D - si res, ali je bilo to napisano za v bodoce ;)?

battito animale


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #114 : 28 December 2005, 11:56:49
Lilit, jap, že :) Ravno okrog novega leta bo imel spet delo  :)

Prejle smo bili pa ravno na sprehodu in je nastalo nekaj super fotk, upam, da mi jih bo čimprej uspelo naložit dol in kakšno prilepit sem. Sta bila čisto nora, ker je toliko snega  :D


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #115 : 28 December 2005, 11:57:54
Ooo, kaj bi se dalo izvedet kaj vec? Smo radovedni :D ;)

battito animale


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #116 : 28 December 2005, 12:01:31
Lilit, kaj preveč nevem, če lahko povem, glede na to, da se ne dogovarjam jaz o paritvah, ker je Aaronček iz solastništva, lahko pa povem, da bo nekaj 'slovenske' krvi goldnov odšlo tudi v Avstrijo :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #117 : 28 December 2005, 12:03:17
kaj ste jo kupili v hrastniku? njeni mamici je ime boni?
ker če je potem je sestra od mojga olija
on je rojen 6.6. in je star 1 leto in 5 mesecov!
 :o
pa si doma v murski soboti?


No poznam jaz še enega bratca - starejšega. Ime mu je Bobi oz. Bobo kakor ga pokličeš. Star je pa okrog 4, 5 let ne spomnim se točno. Živi pri moji best frendici. Imam doma eno njegovo sliko pa jo bom skenirala. Je pa precej svetel. Ni ljubitelj samcev na njegovem ozemlju  ::) Neona prebavi če se ne ukvarjaš z njim temveč z gazdo Bobijem  ;D No dobite sliko  ;)

Liza tebi in Aarončku pa čestitke za dosežke in upam da bo paritev (je) uspela!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanyca

  • Gost
Odgovori #118 : 28 December 2005, 12:05:49
No poznam jaz še enega bratca - starejšega. Ime mu je Bobi oz. Bobo kakor ga pokličeš. Star je pa okrog 4, 5 let ne spomnim se točno. Živi pri moji best frendici. Imam doma eno njegovo sliko pa jo bom skenirala. Je pa precej svetel. Ni ljubitelj samcev na njegovem ozemlju  ::) Neona prebavi če se ne ukvarjaš z njim temveč z gazdo Bobijem  ;D No dobite sliko  ;)

Liza tebi in Aarončku pa čestitke za dosežke in upam da bo paritev (je) uspela!

Res a je tudi iz Hrastnika, od mamae Boni in Marinoja vzreditelja? 8) ???
Počesi bomo sestavili celo leglo. ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #119 : 28 December 2005, 12:08:46
Vem samo da je mama Boni, da je nerodovniški in naj bi bil čistokrven. Pa iz Hrastnika je tudi najbrž. Leglo boste bolj težko sestavili ker je star 4 ali 5 let  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com