Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915792

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1590 : 10 Februar 2008, 14:06:06
Tvoja ZP in moj ZP imata isto ovratnico in povodec.  :P

Ni moja, ampak moj  :P Zdaj je pa uzaljen, ker si ga v puncko spremenila  ???

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1591 : 11 Februar 2008, 17:46:55
...in Cosmo je postal Cosmica :D ::)..... Ovcka, tvoje slikce so vedn tak luštne :)

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1592 : 11 Februar 2008, 18:46:03
Slika od Ajke:


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1593 : 11 Februar 2008, 19:43:06
P.S.: Smrček ima rjav od zemlje, pa polne tačke zemlje, ker je pred minuto kopala pot na Kitajsko. Je prišla na pol poti!  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1594 : 11 Februar 2008, 21:34:42
Tiya hvala  ;)

rapgirl tole kopanje lukenj, da bi prisli do Kitajske je pa zgleda obicaj pri zlatkotih  ::) Pa ne vem, zakaj je to tok zanimivo?  ???  Zadnjic je moj mali skopal tako luknjo, da se je potem cel vanjo noter spravu, in se naprej kopal.. Sem mislila, da bo se kaksen rov od rudnika odkopal  ::) :-\  Pa pri kopanju je treba vse odvecne korenine, ki se prepletajo vmes ven spulit, ker so odvec..  ::) Uglavnem, kadar ima take prebliske, gre doma lahko samo se v banjo, ker pride noter slabsi kot kaksen knap (rudar)  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1595 : 13 Februar 2008, 16:53:34

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1596 : 13 Februar 2008, 20:42:36
hej

Ce ze vsi ostali objavljajo posnetke iz Westministra v svojih temah, pa evo se zlatkote med ocenjevanjem KLIK  :)

Ceprav meni teli ameriski zlatkoti niso tok vsec.. Vsi so nekam ozki v glavo, mocne sape (ok, to mi je vsec), zadnji koti so pri nekaterih cisto mimo (pa je to samo moje amatersko mnenje - da me ne bo zdaj kdo napadel), nekateri tecejo tako, da glava boli..  ::) ::)  Ceprav, videla sem enega malo skravzljanega, glede na to da so vsi ostali s cisto ravno dlako (ne vem, so zlikani al kaj  ???)..

No, kakorkoli ze, uzivajte v posnetku  :D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #1597 : 15 Februar 2008, 22:43:21
Ojla!

Joj tole kopanje lukenj je pri nas že nacionalni šport. Je na enem vikendu med trtami skopal tako jamo, da je prav tako šel cel v njo, sam rep je ven gledu....lih tak je blo kot bi nekdo posadil zlatga prinašalca, pa bi začel pri repu ven iz zemlje poganjat :-\ Mi je pa všeč tvoj film *sara*, pa še muska zraven paše :)

Ovcka jst sm pogledla sam začetek filmčka, pa se mi tako na prvi pogled tudi ne zdijo tako simpatični kot naši ZP-ji. V glavo res zgledajo ožji, pa vsi s tako ravno dlako...

Eno prašanje za Lizo (mal ven iz teme)....a si bila ti danes na info dnevih na veterinarski fakulteti? :)

Lp, Tiya & Tobči

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1598 : 16 Februar 2008, 18:10:20
Slika Ajke iz današnjega sprehoda:


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1599 : 17 Februar 2008, 12:04:30
Lepi smrčki :o

Ta smrček je pa v Zonzaniju, star 2 leti, bi rekla da ima nekaj zltakona v sebi, poleg škota.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1600 : 17 Februar 2008, 21:56:50
Pa še malo zabave:
http://www.youtube.com/watch?v=kNTs6FfUQVE

(goldi se "sanka")

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1601 : 17 Februar 2008, 22:07:56
Person še živi! :o Torej, kdaj lahko pričakujemo kakšno sliko tvojega Plutija? ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1602 : 19 Februar 2008, 17:00:04
hej

Saj ne vem v kero temo postaviti vprasanje, pa naj bo kar tukaj.. Gre se za rencanje.. In sicer, renci kadar vleceva recimo zogico/obrocek, ampak na ukaz spusti vedno takoj spusti, brez debate in pritozevanja.. Ok, to vem da je dovoljeno, ker se pac igra.. Ampak kaksen mesec/dva nazaj je zacel rencat, ko se igra z drugimi psi, oz. kadar mu hoce kdo vzet zogico/palcko/kakrsnokoli stvar, ki je predmet igre. Pa me zanima, a je to dovoljeno, in mu lahko pustim, ali ga moram kregat, naj tega ne pocne? Pomoje je sicer samo postal posesiven do vseh igrac, in pac on hoce vse imet, ampak me pa vseeno malo skrbi, da ne bom kaj zamutila pri vzgoji, sedaj, ko je se cas popravljat, in da nebi potem to rencanje preraslo v kaksno agresivnost do drugih.. Pa naj poudarim, da renci samo, kadar vidi, da mu bo kdo hotel kaksno igraco vzet, potem ko pridejo recimo pit vodo iz skupne sklede, ali po priboljske, pa ce kaksen na tla pade, in ga skupaj iscejo, se nikoli ne pritozuje..

Hvala za odgovore..

Aja, pa se to, danes je moj kosmatinec prvic dvignil taco pri lulanju (pri sedemnajstih mesecih!)  ;)


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1603 : 19 Februar 2008, 17:03:25
Ovčka moj je tud renčal pri taki igri, pa sem ob renčanju takoj prekinla igro in se obrnila stran, tako da ga minutko dve nisem "šmirala" ... no pa je s časom pogruntal da renčanje ni ok!

No, kakorkoli upam da najdeš primerno rešitev!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1604 : 19 Februar 2008, 18:13:05
Ovčka moj je tud renčal pri taki igri, pa sem ob renčanju takoj prekinla igro in se obrnila stran, tako da ga minutko dve nisem "šmirala" ... no pa je s časom pogruntal da renčanje ni ok!

No, kakorkoli upam da najdeš primerno rešitev!

Jaz sem delala enako-s tem da sem prekinjala igro PRED renčanjem. Zdaj pri meni med igro ne renči, pri ostalih pa-pa imamo mi izredno trmasto in posesivno bitje, pa je uspelo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1605 : 19 Februar 2008, 20:04:42
Vidve to mislita za igro z mano, ali za igro z drugimi psi? Kajti pri igri z mano, ce renci, mi je ze instruktor v soli rekel, da to ni nic slabega in da je dovoljeno (pa tudi v tej temi sem nekaj o tem prebrala).. Tako da, to ga niti ne mislim odvajat, ker vidim, da ni to tisto resno rencanje, ki bi lahko preraslo v kaj resnega.. Kajti saj pravim, na ukaz vedno spusti, nikoli ne zarenci ce mu brskam po skledi (tudi ko ga hranim, najprej postavim njegovo posodo na mesto, in sele potem na ukaz gre jest, nic prej), ne pritozuje se ce mu vzamem zvake, itd..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1606 : 19 Februar 2008, 20:07:26
Po moje lahko tud pri igri z drugimi narediš nekaj takega... takoj ko prvič zarenči, prekini igro in ga nekaj časa kaznuj z ignoriranjem ali kaj takega... mislim da bo hitro povezal da nekaj ni ok!



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1607 : 19 Februar 2008, 20:16:58
1. Medve sva končno končale malo šolo!!!  :D  ;D
Naša tega pri igri z drugimi tudi to počne...ampak ne "renčanje" bolj neko javkanje ko ne dobi dovolj pozornosti. V igri z mano, predvsem pri vlečenju, pa kar pogosto renči, ampak nimam nič proti temu ;).
Pa še 3 sveže slikce







**
podrobnejše slikovno poročilo&poročilo o mali šoli pa v njaini temi pesjanarji se predstavljajo..zlatka Riva

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1608 : 24 Februar 2008, 20:49:37
hej

Se malo danasnjih Hoikerjevih rezultatov iz CAC Celje  ;)

Pri puppyjih je Figaro (Blue Sky Happy Company) dobil zelo perspektivno in kasneje BIS 3!!  :-* :-* (Mali je zakon!)  ;D
Pri mladih je Cosmo (Hoiker's Cosmic Adventure) dobil Odlicno 4 ter super fajn opis  :o :D, bratec Catch (Hoiker's Catch the Victory Gerass) pa Odlicno.  :)
Tango (Nice Brad Happy Company) je v razredu delovnih dobil Odlicno 1, CAC, kasneje pa se BOB in BIS 2!!!  ;D ;D
Za Abo pa nazalost ne vem rezultata, ker smo jo zamudili  :-[ Tudi za pare ne vem, kajti smo prej odrinili  :-[

Bil je super dan, sicer malo prevec guzve, ampak zunaj na soncku je bilo prav fajn  :) Z dosti pesjanarji sem cvekala, z nekaterimi vec, z drugimi manj (bomo drugic nadoknadli).. Tiya tebe je bilo pa lepo spoznati  ;)  Pa se priporocam za kaksno objavljeno slikco Cosmota  :P

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #1609 : 24 Februar 2008, 21:10:08
Če Person noče pokazati Plutija, ga bom pa jaz :P


pa še en, ki je omagal :)






lp



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1610 : 24 Februar 2008, 21:37:50
Če se prav spomnim je Aba dobila Odlično in CAC (saj je bila v razredu prvakov?)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #1611 : 25 Februar 2008, 00:10:29
Pa sej nisem rekel, da ga nočem, samo nisem utegnil kake nove fotke dodat :)
(upsala, sej pa res že 2 meseca ni bilo fotke ... sem res mal len ja)

No, midva sva pa na zgornji slikici poleg Ovcke s Cosmotom in Lane z Lukom ter ostalih dveh frajerčkov goldnov  ;)

Sva pa dobila odlično 3 ter super opis, edin malo bova morala natrenirati manekenske korake, tako da bova sodnico bolj impresionirala ... mah, tko je, ko si 1. v ringu, pa še to je bila odločitev v zadnjem trenutku  :)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1612 : 25 Februar 2008, 09:18:51
Če se prav spomnim je Aba dobila Odlično in CAC (saj je bila v razredu prvakov?)

Aja, sej res ja.. Res je bila med prvaki in dobila CAC, kajti kasneje je sla se za BOB, ki ga je pa Tango dobil  :)

Pa se par "najinih" fotk (Photo by Svarci)  ;)







Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1613 : 25 Februar 2008, 09:21:25
Bravo bravo. Torej tokrat zadovoljni s sojenjem?  :). Ovčka teve slike pa kot ponavadi najboljše ne ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1614 : 25 Februar 2008, 10:18:44
Zadovoljni!  :D :D Slikce so pa itak  :o :o :o :o :o

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1615 : 25 Februar 2008, 12:11:35
hej

Mene pa zanima, ce mogoce kdo ve koliko stane vzrejni pregled za retrieverje? Kajti letos ga bova opravljala, pa me zanima, ce me ceneje pride, ce placam clanarino za SKR ali ni potrebno, ker ni take velike razlike v ceni (clanarina je 20 eur)..

Hvala..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1616 : 25 Februar 2008, 13:52:56
Čestitke vsem, ki ste razstavljali  :D ;D :)

In še eno sporočilce: sezona klopov se je že začela  >:( na pasji dlakici smo našli že 3.klope, tako da bodite pozorni, če se valjajo po listju, ker očitno golazen ni pocrkala  >:(.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1617 : 25 Februar 2008, 17:27:24
Ovcka: jaz sem delala vzrejni že precej časa nazaj,tako da se točno ne spomnim,koliko sem dala za vse skupaj, je pa bilo že takrat veliko bolj ugodno,če si bil član SKR.

Drugače imamo pa pri nas doma obisk  :D In to pasji obisk za približno 3 tedne  ;D Aaronu dela družbo od včeraj naprej psička Babou iz Avstrije,ki je prišla na trening za razstave :) Aaronček je ful navdušen,da ni več sam, psička očitno nič ne pogreša domačih,ker se je takoj prilagodila na vse spremembe. Nisem pa še videla goldna s toliko energije  ;D Prejle smo se šetali 2 uri da je obema visel jezik do tal. Ko smo prišli domov, se je Aaron zleknil na ploščice, Babou je pa žogice začela okrog nosit  :D :D

Jap,sezona klopov se je pa definitivno že začela!Slišala že iz večih koncev, pa Babou je v Slovenijo prinesla enega Avstrijskega klopa  :P


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1618 : 25 Februar 2008, 18:19:45
O lepo!
Sem prav vesela zate da imaš spet 2 zlati bitjeci pod eno streho ;). Pa kakšno slikco te naspidirane dame nam pošlji ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1619 : 25 Februar 2008, 18:21:36
Pozabla uprašat  ::)  ::).
Kako pa kaj z Lizo?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...