Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915332

Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #510 : 03 Oktober 2006, 20:20:39
Oj!

Person, ful dobre fotke si naredu  ;D Rosa, tvoji psički Vita in Idea sta čudoviti  :) Imam jaz tudi tako zlato kepico doma- navihanega 10-mesečnega prinašalca Tobiasa. Od kar ga imamo je vse about golden retrievers  :D

Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #511 : 03 Oktober 2006, 20:41:54
Upam,da mi je uspelo dat eno fotografijo gor  :-\

Person, drugače pa bi tebe lepo prosila, če mi boš lahko pomagal  ::)

Tina


If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #512 : 03 Oktober 2006, 20:42:47
Cuker mali  :-*  :-*

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #513 : 04 Oktober 2006, 08:13:51
Person, drugače pa bi tebe lepo prosila, če mi boš lahko pomagal  ::)
Mhm, bova zrihtala ja ;)

Verjetno mi celo danes uspe dati še ostale sobotne slike, ker sem včeraj pozabil DVD na stanovanju :-[

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


dogy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #514 : 04 Oktober 2006, 08:45:46
Potrebujem vašo pomoč. Z možem sva se odločila, da bi domov pripeljala novega družinskega člana - zlatkota. Rada bi imela zdravega pripadnika svoje pasme, pa se ne moreva odločiti, kje ga kupiti, doma ali v tujini.

Med oglasi sem zasledila, leglo kjer je navedena mama Hoiker's Amy Ful Of Fun in oče Inssasica Coriander. A je to leglo v redu?

Kaj mi svetujete?



Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #515 : 04 Oktober 2006, 09:11:05
Hvala  :) !

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #516 : 04 Oktober 2006, 09:56:16
Potrebujem vašo pomoč. Z možem sva se odločila, da bi domov pripeljala novega družinskega člana - zlatkota. Rada bi imela zdravega pripadnika svoje pasme, pa se ne moreva odločiti, kje ga kupiti, doma ali v tujini.

Med oglasi sem zasledila, leglo kjer je navedena mama Hoiker's Amy Ful Of Fun in oče Inssasica Coriander. A je to leglo v redu?

Kaj mi svetujete?

Ravno iz tega legla trenutno jaz pricakujem psicka.  ;D ;D  Leglo je zelo perspektivno, v smislu ce bi te zanimale razstave. Seveda so pa Hoikerjevi psi tudi primerni samo za cisto navadne hisne ljubljencke (ceprav g. Hoiker zelo rad vidi, da se njegovi psi udelezijo kaksne razstave). So pa tipicni predstavniki svoje pasme (upam, da se bo se Lana kaj oglasila, in ti povedala kako zelo je zadovoljna z njenim Aaronom  :) ). Ce bi se pa odlocila za psicka iz tega legla, bos morala pa pohiteti z odlocitvijo, ker jih je kar nekaj ze rezerviranih.

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


dogy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 04 Oktober 2006, 11:01:21
Hvala!

Bom kontaktirala z g. Hoikerjem.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #518 : 04 Oktober 2006, 11:31:04
Super! Sporoci, kako se boste zmenili/odlocili. Mogoce bova na koncu celo v "sorodu"   :o

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #519 : 04 Oktober 2006, 15:11:10
Ostale slike iz Varpolj so tukaj, klik

Malo za pokušino:

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #520 : 04 Oktober 2006, 15:15:22
Tale na zgornji slikici je pa moj MIX! :o Me je skoraj kap ko ga zagledam na tej fotki ker sploh nisem pričakovala. Se pa drži kot neka mona ker mu sploh ne odgovarja da ga nekje takole privežem. Hvala za slikco. Grem pogledat če je še kakšna njegova v tvojem albumu.


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 04 Oktober 2006, 15:17:23
Pa v tem albumu je tudi moj Mix na prvi slikici. Tu je čakal privezan pred iskanjem.


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #522 : 04 Oktober 2006, 15:19:12
Aja, tale spanko je gor na slikici 8)

Se ga spomnem  ;)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #523 : 04 Oktober 2006, 20:37:18
Luštne slikce ;) Ti goldni so pravi lepotci  8)

Tiya

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #524 : 05 Oktober 2006, 08:00:19
Citiraj
Me te reševalne vode vedno bolj mikajo... 

Ponudba velja........  ;)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #525 : 05 Oktober 2006, 19:22:34
Dogy: no jaz sem že videla mladičke...Res so krasni  :) Zdaj so stari že 3 tedne in kmalu se bodo začeli učit jest  ;D
Drugače pa kot je že Ovcka rekla, so primerni za razstave, imajo pa poleg tega tudi krasen karakter. Za Aarona sem bila v prvi vrsti presenečena nad njegovo pripravljenostjo za delo, pa samozavestjo, radoživostjo, energijo. Res se radi učijo. Aaronov bratec je pred kratkim naredil izpit pri reševalnih psih, Aaronček pa zelo rad pleše in pa seveda prinaša (predmete, divjad itd.), tudi zelo rad se kaže na razstavah  ;D


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #526 : 06 Oktober 2006, 09:24:53
Rosa, tvoji psički Vita in Idea sta čudoviti 

Tiya, moja je samo Idea (svetlejša), Vita pa je od njenega vzreditelja (ki je v klubu vodnikov reševalnih psov).  ;) Se pa ne bi bunila, če bi bila tudi ona moja, ker je pravi cukrček.   8)
Tudi tale tvoj zlatko je  :-*  :-*  :-*

Ewchy - škoda res da se nismo videli oz. spoznali!

Sky - ko slikamo še enkrat kolke (nekje decembra) in damo čez tole poslušnost, sprejmem ponudbo!   ;)

Person - hvala še enkrat za slikce, pa upam da ne zameriš, ker sem jih objavila.  :P ;)




Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #527 : 06 Oktober 2006, 09:32:53
Citiraj
Sky - ko slikamo še enkrat kolke (nekje decembra) in damo čez tole poslušnost, sprejmem ponudbo!

Super!

Drugače pa iskanje nima velike veze s poslušnostjo na poligonu-pri iskanju se dela samo na motivacijo(plen,hrana) in ni nič od poleg,pa sedi,pa......vsaj ne v začetku,tako da to ni ovira.
Razen,če je bolj problem čas. ;)

Kolki pa tudi niso nek hud problem.Sploh pa ne,če je že kdaj imela slikane in so se takrat pokazali kot dobri.Sky je v tem pogonu od svojega 8 tedna.Pri 10. je že bil na lavinskem tečaju,pri 6.mesecih na taboru,pa vmes še marsikje in je imel pri dveh letih kolke in komolce popolnoma brez znakov displzije(slikano pri dr.Matku).

Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 06 Oktober 2006, 11:02:15
Živjo rosa!

Res škoda da se nismo spoznali - škoda da niste prej nič napisali da boste v Varpolju. Če bi vedela da boste tam bi sigurno prišla pogledat "nove" goldenčke. Se pa že ful dolgo spravljam da bi vas prišla kaj pogledat v ŠKD Celeia, ampak kar ne znese. Mogoče mi uspe v ponedeljek.
Super, če se boste odločili za reševanje! :o Meni ni nikoli žal da sem se odločila za to (razen mogoče kdaj ko je treba vstati og 4 zjutraj >:()


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #529 : 06 Oktober 2006, 11:12:38
Citiraj
Meni ni nikoli žal da sem se odločila za to (razen mogoče kdaj ko je treba vstati og 4 zjutraj

Ah Eva,no!
Sej pol v avtu naprej spiš.   :P

V torek pa pridemo malo v vaše konce potrenirat,da vidim Loka še kje drugje delat. ;)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #530 : 06 Oktober 2006, 13:47:58
Res škoda da se nismo spoznali - škoda da niste prej nič napisali da boste v Varpolju. Če bi vedela da boste tam bi sigurno prišla pogledat "nove" goldenčke. Se pa že ful dolgo spravljam da bi vas prišla kaj pogledat v ŠKD Celeia, ampak kar ne znese. Mogoče mi uspe v ponedeljek.
Super, če se boste odločili za reševanje! :o Meni ni nikoli žal da sem se odločila za to (razen mogoče kdaj ko je treba vstati og 4 zjutraj >:()

Sem ravno včeraj v šoli razmišljla, da te verjetno še ni bilo. Tako da... pridi pridi!  ;)

Sky, zdajle imava že kar veliko na glavi (šolo, pa še priprave na PNZ) - to je samo za Ideo, kje sem šele jaz  :o   ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #531 : 06 Oktober 2006, 14:47:41
ewchy tvojedva pesjana sta fuuul luškana :-*  :-*prov super zgledata na vseh slikah in sta super barve ;D, še Rondota bi dali zraven pa bi bili trio ;D

polubčkej jih :-*

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #532 : 06 Oktober 2006, 16:40:54
Sky, se je pa treba potem vedno kaj pogovarjati da šofer ne zaspi! 8)
Fajn da pridete k nam potrenirat, ampak mi je pa ful žal ker me ne bo :'(. Sem že v LJ. Ste oz. smo predolgo odlašali! No pa se vidmo kdaj drugič. A na SIP greš?

Irenchy, hvala za lubčke! :o Sem jih že in sta bila zelo vesela. ;) Sem že Rondota večkrat gledala na slikah in je tudi on ful luškan. Zgleda kot čisto pravi goldenček! Res bi ful pasali skupaj ker so vsi bolj temni. Še ti polubčkaj Rondota :-*


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #533 : 07 Oktober 2006, 07:39:12
Citiraj
Sky, se je pa treba potem vedno kaj pogovarjati da šofer ne zaspi!
Fajn da pridete k nam potrenirat, ampak mi je pa ful žal ker me ne bo . Sem že v LJ. Ste oz. smo predolgo odlašali! No pa se vidmo kdaj drugič. A na SIP greš?

Ja,to je pa nerodno. ;)

Se mi je kar zdelo,da te ni več tukaj,konec koncev smo že kar močno v oktobru.
Na SIP letos ne grem-sem v torek šele vrnil opramu,bi se "atu" zmešalo,če bi jo moral spet dat.    8)
Letos bomo v tem pogledu pavzirali in se raje pripravljali,da bo naslednje leto vrnitev bolj odmevna. :D :D :D
Naslednje leto itak računam že na Loka za SIP,Skya pa za regijo al pa moooooogoče celo MERP-bomo videli kako nam bo uspelo.

Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #534 : 08 Oktober 2006, 18:16:59
Dogy: kako ste se odlocili? (firbc js  :-[ )

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 08 Oktober 2006, 20:40:19

Najprej vsem en lep pozdrav  :) Sem nova tukaj  :P

Ovcka ocitno bova midve "v žlaht" :) Tudi jaz dobim psicko iz psarne Hoiker... In polna pozitivnih vtisov zaradi danasnjega obiska gospoda in gospe Hoiker ter njunih zlatih kuzkov, prilagam nekaj svezih fotkic :) http://missbucka.moj-album.com/album/5265221/ .

LP, didi



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #536 : 08 Oktober 2006, 22:14:44
Ovcka ocitno bova midve "v žlaht" :) Tudi jaz dobim psicko iz psarne Hoiker... In polna pozitivnih vtisov zaradi danasnjega obiska gospoda in gospe Hoiker ter njunih zlatih kuzkov, prilagam nekaj svezih fotkic :) http://missbucka.moj-album.com/album/5265221/ .

Najprej dobrodosla na forumu. Glede psicke pa, super!! Pa hvala za fotke! Naj ti pa mimogrede dam se link do mojega albuma, kjer imam nekaj slikic od takrat, ko sem jih sla prvic pogledat, stari so bili pa tocno 6 dni  http://deklca.moj-album.com/album/4989304/ Kar ne morem verjet, kok so ze zrastli od takrat!!  :o :o  Sedaj bomo pa se bolj nestrpno cakali na tadrug obisk (cez 14 dni).  ;D 

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #537 : 09 Oktober 2006, 10:55:13
Joj krasno, koliko nas bo sedaj v sorodu!
Zdajle si grem pa pogledat fotke malih, jih že doolgo nisem videla.
Mimogrede, Aaronček ima tudi v Albumu nekaj novih fotk:
http://goldenlife1.moj-album.com/album/3797125/


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #538 : 14 Oktober 2006, 15:48:53
Še malo naše družbe  ;D



Malo obnavljamo znanje Dara in ponavljamo šolske vaje z Ideo - moram pohvalit kosmatinca, da sta kar poslušna. Sem mislila, da ko bosta skupaj mene ne bosta najbolj upoštevala, pa sem se zmotila!  ;D

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #539 : 30 Oktober 2006, 13:59:10
hej

Pred eno uro sem se znasla v eni taki situaciji, da me sedaj zanima, kako bi se stvar razpletla ce bi ze imela mojega prinasalcka pri sebi. In sicer, v trgovino kjer opravljam prakso je prisel lokalni "drogeras" (v narekovajih zato, ker se fiksa z vohanjem neostika in bencina). Drugace je po naravi nenevaren, ampak danes me je presenetil. Stopil je v trgovino, stregla sem ravno eno druzino z dvema mlajsima otrokoma, nakar sem ga prosila ce lahko oddide. Ker ni hotel, se je motal se nekaj okoli po trgovini, sem mu se ene dvakrat prijazno rekla, ko kar naenkrat kot da bi se mu utrgalo zacne letet proti meni in vpit na ves glas (priletel je tok do mene, da sem morala stopiti dva koraka nazaj), mislila sem da me bo udaril. Jaz vsa sokirana obstojim, on se pa obrne in odide.
Ker se se vedno cela tresem od tega dogodka me zanima, ker naj bi bili prinasalci bolj zaupljivi do ljudi in ne cuvaji, a mislite da bi pes v tem primeru vsaj zalajal, in bi obcutil, da se je njegov lastnik znasel v nevarnosti, ali kaj bi naredil? Ker sigurno bom tega cloveka se mnogokrat srecala na cesti, in me zanima ce se bom lahko pocutila kaj bolj varno, ko bo kuza ob meni.

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album