Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915465

meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #540 : 30 Oktober 2006, 15:27:59
Ovcka jaz se vedno bolj počutim varno z Atro zraven mene pa za moje pojme nima niti kančka čuvaja v sebi (je gladkodlaka prinašalka). Meni se dostikrat zgodi, ko sem na sprehodu za Savo ali pa če me zvečer kar še razganja od energije in grem na sprehod z Atro, da srečam kakšne malo sumljive ljudi...ali kakšne pijančke, preponosne tipčke,...pa takoj ko kdorkoli kaj mrdne jaz začnem govorit ne Atra, mir pa še tako jo primem za ovratnico (ker ona tako vleče proti novim ljudem samo ne iz razloga da bi jih "napadla" ::)) in se mi potem taki kar umikajo ali pa tako zaokrožijo okrog le da se izognejo "najnevarnejšemu psu". Pa tudi drugače ima kar večina ljudi, ki se ne spozna na pse rešpekt pred vsemi psi. Tako da pomoje se boš počutila varneje s psom - jaz vem da se ;)

Drugače bi pa pomoje tega moškega prijavila...

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #541 : 30 Oktober 2006, 17:41:11
Jaz če pogledam mojedva za Aarona vem, da bi skoraj 100% zalajal, ker je bolj 'rep-med-noge-zlatko'  ;D Kadar pride do kakšne čudne situacije, sicer je zelo pogumen  8) Za Lizo pa nisem čisto prepričana. Sigurno ne bi z veseljem tekla proti takemu tipu, to mi je jasno. Ker je pa zelo občutljiva za moje občutke bi pa ali se bala enako kot jaz, ali pa odreagirala z laježem in pripravljenostjo na obrambo.
Niso zlatkoti kakšni hudi čuvaji. Le v toliko je fino, ker lajajo kot 'jesiharji' na dvorišču in se potem običajno ljudje raje izognejo 'popadljivim' zlatim prinašalcem  ;D Mojadva opozorita čisto na vsakega prišleka in tudi pri ostalih goldenaših zaenkrat še nisem srečala goldna, ki ne bi vsaj malo opozoril prišleka.
Drugače se pa tudi jaz sama počutim vsaj nekoliko varneje, če imam ob sebi dve 'mrcini'.
Zanimivo, imava z Meto podobno taktiko, samo da jaz 'mirim' dva 'napadalna' psa  ;D ;D


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #542 : 30 Oktober 2006, 18:35:10
Zanimivo, imava z Meto podobno taktiko, samo da jaz 'mirim' dva 'napadalna' psa  ;D ;D

hehe...samo da moja pa na nobenega ne laja ;) če bi nam kdo prišel hišo ropat bi pomoje še z njim odšpancirala, ker bi se ji tok fajn zdel, da je spet nekoga novega spoznala ::)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #543 : 31 Oktober 2006, 16:48:01
tudi jaz če gre kdo sumljiv nasproti rondota tko mal bol primem pa ja priden rondo mir pa kr neki govorim rondotu...rondo me sicer samo ves postrani gleda ampak še čisto vsak je npr. stupil dol iz pločnika in šel na drugo stran ceste...heh.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #544 : 01 November 2006, 22:05:02
Ena iz arhiva:


joj, kolk sem jaz zaspan ::)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #545 : 03 November 2006, 17:40:34
Naj mi prosim kdo pove (saj se bom še tako pozanimala, pa vseeno)?
Ali so "primerni" zlatkoti na nadaljevalni tečaj?

Zdaj sva z Ideo končali malo šolo, kmalu pa končamo tudi osnovni tečaj poslušnosti? Ampak ker je jaz ne bi nehala šolat...  ::) me zanima kako je z nadaljevalnim tečajem (vem da je že tam tudi nekaj obrambe, kar medve sigurno odpadeva)...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #546 : 03 November 2006, 18:37:45
A to sta vidve naredili A, BBh? Namesto tistega, ker gre po teh izpitih naprej, bi lahko šli na RO ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #547 : 04 November 2006, 06:57:51
Nimava še izpitov. Zdaj gredo nekateri najini "sošolci" na izpit A (nekateri na Bbh), Idea pa je še premlada. Zdi pa se mi, da bova preveč časa odsotni s poligona, ker bova potem šle na Bbh šele jinija drugo leto. Se mi zdi da če delaš doma ni isto.  ???

Zdaj pa da bi šle še enkrat v osnovni tečaj je pa spet brezpredmetno.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #548 : 04 November 2006, 08:22:03
Je Idea premlada tudi za A? Ker če bosta šle na BBh naslednje leto junija, potem naj bi bila ob koncu tečaja dovolj stara za BBh (če meni logika prav funkcionira).
Splača se iti na A, ker je odlična predpriprava za BBh. Če pa vseeno ne pride v poštev, potem začnita z RO.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #549 : 04 November 2006, 10:02:34
Zdi pa se mi, da bova preveč časa odsotni s poligona, ker bova potem šle na Bbh šele jinija drugo leto. Se mi zdi da če delaš doma ni isto.  ???

En moški, ki je z nami delal BBh je sam doma s psičko delal ni nič hodil na vaje na kinološko društvo. Pa je bila psička zelo dobro pripravljena, tako da pomoje se ne pozna kje vadiš aali doma ali pa na poligonu ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #550 : 04 November 2006, 10:12:08
En moški, ki je z nami delal BBh je sam doma s psičko delal ni nič hodil na vaje na kinološko društvo. Pa je bila psička zelo dobro pripravljena, tako da pomoje se ne pozna kje vadiš aali doma ali pa na poligonu ;)
Ja, ampak moraš znat sam vadit doma. Če kaj delaš narobe, te v šoli popravijo, doma te pa noben ne bo.

A tisti sošolci, ki grejo sedaj na A, bodo šli spomladi še na B-Bh? V tem primeru bojo šli verjetno še enkrat v osnovni tečaj, ane? Če bi rada imela izpit, lahko naredita isto, samo da A spustita.

Če ti je pa važno samo da te Idea uboga in če te uboga že sedaj, potem pa lahko začneta s čim drugim. Kar pač imate v vašen društvu na razpolago.

lp

Los je car!


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #551 : 04 November 2006, 17:10:07
Ja punca bo za izpit A premlada za dober teden.  :-\ Drugo leto junija pa bo ravno dovolj stara za bbh.

Pri nas v šoli so večinsko zastopane pasme doberman, rotvailer, nemški bokser, različni ovčarji... in ti gredo v nadaljevalnega.
Jaz pa ne vem kako in kaj... Malo dolgočasno se mi zdi spet nazaj v osnovnega, ker že praktično "vse zna" (pač izpilit je še seveda treba).  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #552 : 04 November 2006, 20:14:46
Ja punca bo za izpit A premlada za dober teden.  :-\ Drugo leto junija pa bo ravno dovolj stara za bbh.
Pogoj za izpit A je 12 mesecev, za B-Bh pa 14 mesecev, tako da če letos sfali A za en mesec, bo najkasneje februarja dovolj stara za B-Bh.
Drugače greš pa izpit lahko delat tudi drugam (vprašanje je samo, kako bo psička prirpavljena delati drugje).

Midve sva tudi spomladi hodile na osnovni tečaj, pa sva šle zdaj jeseni ponovno. Najoprej sem razmišljala, da bi se sicer same pripravljale za izpit (glede na to, da sva tečaj že dale skozi), pa sem se premislila. In moram rečt, da mi sedaj ful lepše dela, noben problem ni delati brez vrvice (spomladi mi je vsakič zbezljala prevohat vse ovire za reševalce pa druge pse vabiti k igri), pa vaje ji niso tako mukotrpne, ker kombiniram z vajami z RO, pa prinašanjem. Pri nama se je sijajno obneslo. Pa tudi jaz sem manj živčna, ker je en izpit že za nama in zdaj delam bolj sproščeno. Je pa pač odvisno od psa. Luna recimo rabi določen čas, da se navadi na pse, ker drugače ji gre po glavi samo to, da bi se z njimi podila.

Sama se boš morala odločiti kako pa kaj. Lahko pa spomladi začneš z working testom, RO-jem ali čem drugim.  In če misliš izpit delati brez ponovnega tečaja, ti ni treba čakati do junija ampak greš lahko delati že prej v kakšno drugo društvo. Samo prej se zmeni, da prideš parkrat k njim povadit.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #553 : 06 November 2006, 12:51:48
Jaz sem pa nova tukaj. Tudi mi bomo v sorodu z vami  :) - Ovčka, Didi, Liza  :)

Včeraj sem prvič videla našega novega člana - psičko.Bili smo pri gospodu Hoikerju.
Naša punčka je čist navdušena nad psičko in verjamem da jo bo imela rada.
In odločili smo se da bo naša.  :)
Sva pa ravno v fazi odločitve kako bo psički ime oz.kako jo bomo klicali.

Se beremo in mogoče tudi vidimo ko bomo šli po psičke čez 14.dni  :)



didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #554 : 08 November 2006, 17:10:56

Bella*Luna superca:) Saj ko enkrat vidis te lepoticke in lepotce, ne mores reci ne:) Jaz ze odstevam dneve do njenega prihoda:) Samo jaz jo dobim ze cez 8 dni :P

Moram se tudi pohvaliti, da sem bila pred enim tednom pri gospodu in gospe Hoiker, in sem malo "pomagala" pri razglistenju malih:) Vsakega posebej sem držala v narocju 8) Ampak tudi to je nekaj:)

Drugace so pa mladicki ze naivhani in pridno raziskujejo svet. Da boste se vi malce napasli ucke, si oglejte nekaj novih slikic na http://missbucka.moj-album.com/album/5265221/




rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #555 : 08 November 2006, 19:05:25
Kakšni nedolžni cukrčki so še takole...  :-* Potem pa zrastejo kot bi mignil in prav pozabiš da je tvoj kdaj bil tako majhen.

Zato zdaj naredite maksimalno veliko slikic, na koncu jih bo še premalo.  ;)

Kakšne pa imate namene s kužki? Razstave, šolanje, delo, reševanje ali kar čohanje?

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #556 : 08 November 2006, 19:36:37
Kakšni nedolžni cukrčki so še takole...  :-* Potem pa zrastejo kot bi mignil in prav pozabiš da je tvoj kdaj bil tako majhen.

Zato zdaj naredite maksimalno veliko slikic, na koncu jih bo še premalo.  ;)

Tole maš pa čist prav ;)

Tamali so res cukrčki2 :-* :-*

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #557 : 08 November 2006, 21:47:52

Se strinjam rosa:) In sledim tvojemu nasvetu... Psicka se ni pri meni, pa imam ze polno njenih slikic:) Kaj šele bo:)

Seveda pa mislim didi voziti tudi na razstave kot tudi v solo. Samo glede šole še nevem kako daleč bova šle... Bomo videli kaj bo prinesel čas:)

Čohanje bo pa prisotno non stop, ne glede na vse:)



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #558 : 09 November 2006, 08:43:02
Seveda pa mislim didi voziti tudi na razstave kot tudi v solo. Samo glede šole še nevem kako daleč bova šle... Bomo videli kaj bo prinesel čas:)

Malo šolo ti zelo priporočam. Potem pa A ali BBh da te res naučijo (oni tebe in ti psa) kako je treba delat ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #559 : 09 November 2006, 09:21:44

Meta sej v malo šolo grem 100 %, da psicko mal socializiram in to... za naprej bom pa videla an... jaz osebno bi sla se kej, ampak bomo videli kako bo:)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #560 : 09 November 2006, 10:48:45
Naj se se jaz vmesam v debato. Mi k dobimo bratca od didi imamo zaenkrat tudi iste nacrte z njim kot didi. Kaj tocno pa bo, bomo pa se videli :D

Moje slikce so pa na http://deklca.moj-album.com/album/4989304/  ;D

Bella*Luna dobrodosla tudi tukaj  :D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #561 : 09 November 2006, 10:54:51
Zdajle sem pa kar malo v šoku, ker sem izvedela da ima oče zlato prinašalko po imenu Miša Tohočinski(šele zdaj smo se malo bolj pogovarjali o njenem izvoru, ko tudi mi dobimo kepico), stara je 3.leta, pripenjam tudi njeno slikico(žal mi net nagaja, se bom v kratkem potrudila in odprla album).

Miša je razlog in moj oče da sem se navdušila nad to pasmo, ki mi je bila že dolgo prej zelo všeč. Pred časom smo se pogovarjali, da Miša ni dobila vzrejnega dovoljenja, ker so ji ugotovili displazijo kolkov. Le zakaj in od koga, ko sem tukaj že toliko prebrala o tem vzreditelju. Oče in žena nista vedela od koga kupujeta, nista se pozanimala, ni pa jima bilo že takrat škoda dati precej denarja.
Na srečo je Miša v kondiciji, še normalno hodi, teče. Očeta so spraševali če je kdaj pretirano hodila po stopnicah in jasno da nikoli, je bila vedno v spodnjih prostorih v hiši, zunaj pa ima pesjak.
Upam, da ima kakšno lažjo displazijo in da bo še dolgo med nami.
Rosa koliko pa je bila stara tvoja psička iz tega legla?

Ja naša kepica bo šla tudi v malo šolo, potem naprej bomo pa videli kaj bo čas prinesel(kot je rekla Didi, pa oprosti ker ponavljam za tabo  ;) )




didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #562 : 09 November 2006, 20:02:03

Bella*Luna sploh ni panike:)

Drugače sem pa ravnokar izvedela, da so bili mladički danes tetovirani, ter da ze pridno čakajo na nas  ;)
Sem pa danes malce zalostna, ker sem mislila da bo mala pri nas doma ze cez en teden, pa je prislo nekaj vmes, tako da jo bom dobila sele cez 10 dni :'( Ampak bo pa potem toliko lepše :)

lep večer vsem



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #563 : 09 November 2006, 20:08:37
Sem pa danes malce zalostna, ker sem mislila da bo mala pri nas doma ze cez en teden, pa je prislo nekaj vmes, tako da jo bom dobila sele cez 10 dni :'( Ampak bo pa potem toliko lepše :)

Hehe...ti dnevi čakanje se vlečejo in vlečejo ;) Jaz sem imela to srečo da sem za to, da dobim psa zvedela točno en teden preden sem jo dobila ;D Počakaj na prvi večer, ko boš ležala v postelji in ugotavljala če imaš res psa v hiši ali ne. Jaz vem da sem se en teden 'ščipala' da sem ugotovila da niso vse ene velike sanje :-[ ampak da imam res kužka doma ;D

Bodo pa hitro zrastli in potem ko kje vidiš kakšnega mladička se ti zdi nemogoče, da bi bil tvoj kdaj tako majhen ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


didi

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #564 : 09 November 2006, 23:04:46

hehe:) se strinjam tole glede dnevov pa to... Kar odstevam in odstevam, pa se nism prsla do cilja:) Potem ko bo pa mala tukaj, mi par dni res ne bo nic jasno, ker bo velka sprememba tole :)
Rastejo pa res noro hitro. Sem jih zadnjic videla v razmaku 5ih dni, pa so se mi zdeli ze veliko večji kot par dni nazaj:) Ni kej... Tako je to :)



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #565 : 10 November 2006, 08:42:16
Didi - ja tudi mi smo izvedeli da psički že čakajo na nas.

Bova pa skupaj dočakali in odštevali  ;) :)

Me pa malo skrbi kako bodo pekinezer in dva mačka sprejeli psičko  :-\ pekinezer(star bo 3.leta,lastnica je babica od moje punčke, pes je v isti hiši) - ko sem prišla domov iz ogleda psičke, sem šla do njega, ga božala, on pa me je zelo ovohaval in prav čutil, da sem bila v stiku s psičko, je začel prav renčat name. Se bo kar moral navaditi.



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #566 : 10 November 2006, 18:33:31
Me pa malo skrbi kako bodo pekinezer in dva mačka sprejeli psičko  :-\

Pri nekaterih psih je bilo lažje če so 'prišleka' najprej srečali nekje na travniku, ... skratka ne na domačem območju in sta potem oba kužka skupaj domov prišla. Je pa na forumu tema o tem kako in kaj če pripelješ še enega psa tako da malo pobrskaj po forumu pa boš našla ;)


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Tiya

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 1
  • Tobias
Odgovori #567 : 12 November 2006, 17:06:00
Lep pozdrav!

Sicer nevem, če spada to pod to temo, ker pa gre za zlatega prinašalca, bom vseeno vprašala tukaj  :-\

Zadeva je takšna, stoji pa takole. Naš zlati prinašalec bo star eno leto in od svojega 6 meseca spi zunaj v pesjaku, kjer ima veliko prostora in svojo kočo. Nikoli mu ni bilo problem iti tja  in vedno se je skril v svojo hiško. Vse do včeraj. Že zjutraj se je upiral, ko smo ga dali notri, na večer pa je postajalo vse slabše. Vrat sploh ni hotel prestopiti, ni pomagala niti igrača niti keksi. Smo pregledali cel pesjak, premaknili kočo vse in nikjer nič. Ko smo ga končno dobili v pesjak, pa za nobeno ceno ni šel v kočo. Tudi noč je prespal zunaj ob steni svoje hiške. Smo razdrli še kočo, pa spet nič. Danes zjutraj mi ga je uspelo prepričat da je šel notri, ampak samo po igračo, potem pa takoj ven in tudi zdajle leži ob koči. Tega nikoli prej ni počel.

Imamo tudi mačko, katero pes pozna že od majhnih tačk. Mačka je vseskozi zunaj, paradira po dvorišču gor in dol, s psom se bolj ali manj razumeta, ona pusti da jo povoha in poliže, kaj več pa tudi ne. Ko psa ni v pesjaku si ponavadi privošči brikete in vodo iz njegove skodelice. je pa res, da je ta mačka bolj hudobne narave, vse druge pse odžene iz dvorišča in tudi naše druge mačke ne tolerira. Včeraj jo je mami videla,da je šla spat v Tobijevo kočo ko ga ni bilo. Ko smo ga pripeljali nazaj se jo je kr malo ustrašil, ko je planila ven. Ali je mogoče,da ga sedaj moti vonj po mački ali je krivo kaj drugega?

Hvala za pomoč in lep pozdrav!

If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat!

llove [luv] n (plural loves) 1. very strong affection: an intense feeling of tenderness, devotion, and compassion 2. see also, GOLDEN RETRIEVER


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #568 : 13 November 2006, 08:57:33
Očitno ga nekaj zelo moti v koči, da noče več noter. Poskusite muco umaknit nekam za kakšen dan, če mislite da je vzrok v njej. Saj če ga boste nekaj časa opazovali, boste sigurno ugotovili kaj mu ni po godu.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #569 : 14 November 2006, 16:31:53

Mene pa zanima s katero hrano hranite vaše zlatkote?

Naša mala bo navajena na Royal Kanin(ne bi radi menjali na kar bo psička navajena) in že včeraj smo bili v akciji za pasjo hrano, pripomočke  :)
In v prvi trgovini - pasji seveda, brez uspeha, danes v drugi - brez uspeha - hrane za mladiča seveda nikjer; potem sem šla pa na lov preko telefona in ugotovila da se te hrane celo v Ljubljani ne dobi povsod, a na srečo odkrila trgovino in šibamo.....

Ali je res da svetlejšim zlatim prinašalcem ni priporočljivo dajati Eukanube?