Borelija

scythe · 175980

Daisy_

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 12 November 2014, 15:16:11
Psička je  borderka stara 3 leta. Njeno zdravstveno stanje je pa tako, kot mladič je imela prehlajen mehur bila je na antibiotikih. Letos spomlad,  se je malo zastrupila, da je imela prebavne kakšen teden prav tako pa smo letos imeli tudi sum na papiloma virus, ker je imela eno bradavico nad ustnico, na koncu se je izkazalo, da je navadna bradavica. Sedaj bradavice  nima več ker jo je pred kratkim veterinar odstranil. Pri njej se je z borelijo začelo tako, da sem teden nazaj opazila, ko sta se podili z eno psičko, da ji je kar zadnji konec spodneslo. Najprej sem mislila ok nima ogretih mišic, čez dva dni pa sem nato opazila zvečer, da ko vstane, da rahlo zašepa prve korake na zadnjo nogo. Naslednji dan mi je tako naredila na prednjo. Pretipala sem ji tačke in na sklepu ene prednje in ene zadnje zatipala oteklini, takoj sum na borelijo. Še isti dan sem jo  odpeljala k vetu in smo opravili hitri test. Hitri test je pokazal pozitivno.  Kri je bila poslana na testiranje, psico pa sem dala na počitek. Prve dni je kar rada počivala, sedaj pa ne več, sprehodi so ji dolgočasni. Šepanje se do danes ni ponovilo otekline pa tudi ni več. Psica je drugače zaenkrat ok, njeno počutje in prebava ok,   ješča pa je morda še preveč.  Se bo pa seveda pokazalo kako bodo vplivali na njo antibiotiki, včeraj zvečer sem ji dala šele prvo dozo. Z vetom smo dogovorjeni, da čez 14 dni opravimo krvne teste in  potem spet čez 14 dni zopet, da vidimo kako ledvica in vse. Danes sem ji dala vmes za malico pol probiotičnega jogurta sedaj pa ji bom dala še navaden linex (tega imam trenutno doma, za naprej pa nabavim linex forte, če je seveda kaj razlike z navadnim?)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #331 : 12 November 2014, 15:18:32
Tole spodaj sem jaz dodajala moji psički.

Srečno :)

Zaenkrat je počutji normalno :), poleg antibiotikov pa dobiva: Solgar vitamin B kompleks, 2 tableti na dan; Silifit, 2 tableti na dan; Prolife probiotiki, 1 tableto na dan.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #332 : 12 November 2014, 18:12:26
Linex in linex je forte je razlika v "moči". Navadnega pač več daš, za isti učinek. Po končani kuri (je imela splošno krvno sliko slabšo) je pa pol leta dobivala vitaminske pripravke + omega tri. Pa zdaj pred zimo sem spet začela.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Daisy_

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #333 : 15 December 2014, 21:18:04
Zopet se malo javljam. Danes je 35 dan antibiotikov. Moram reč, da je stanje sledeče: apetit normalen, prebava normalna, v vmesnem času smo opravili tudi krvno sliko in biokemijo vse je bilo ok. Njeno počutje pa je tako, da pridejo dnevi, ko ni kaj veliko z njo in mi večino dneva spi, ponoči pa mi šeta po hiši in se prestavlja. Paše ji, da jo čohljam po trebuščku ona pa godrnja, predvidevam, da jo verjetno boli želodec ali s tem kaj povezanega. Danes je zopet eden tistih dni, ko ni kaj veliko z njo. Vet mi je rekel, da je to njeno šetanje ponoči povezano s samo boleznijo, in da ni kaj narediti glede tega. Dodajam ji samo probiotike.  Še 6 dni antibiotikov je pred nami in upam, da bodo tudi ti dnevi kar se da normalno minili.