Krvodajalstvo

rožica · 26257

Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #30 : 15 Februar 2009, 08:55:15
Bambi, Minec se javi. Darko je prebolan za take hece. Naju rabiš?

Sasha, psu vzamejo lahko 20% krvi - Mincu pri 30 kg lahko torej vzamejo 600 ml. Mislim, da bi to moralo zadostovati za Sambeka. Načeloma je pa tako - večji ko je pes, boljše je, ker mu lahko vzamejo več krvi in ga ne izčrpajo do konca.

LP Neža

Los je car.


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #31 : 15 Februar 2009, 09:30:33
Saj to je tisto  :-\ - ponujenih mi je bilo že nekaj psov, žal vsi z erlihijo (Sambo je imel le borelijo, res ne bi dopolnjevali zbirke), ne poznam pa niti enega, ki bi bil testiran in negativen, vsi so samo 'nepotrjeni'. Ampak mislim, da bo tudi to ok, če psi niso nikoli imeli težav, bom jutri izvedela...

Psi naj bi najbrž imeli tam okrog 20 kil vsaj - pač težji kot je, lažje se mu večja količina vzame...

Saj se bo našel pravi, ne dvomim. Smo tako daleč, da ni hudič, da še tega koraka uspešno ne prestanemo  :).

ps: ne vem, zakaj mi ni prikazalo posta od Agnes, ko sem odpisovala... Hvala tudi tebi za ponudbo! Če je Minč zdrav, brez klopnih sranj, je z veseljem sprejet kot kandidat št. 1  ;D



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 15 Februar 2009, 09:32:27
Na žalost ob erlihični tako zato neprimerni.

Držim pesti, da bo vse ok. Ma kaj da bo, mora bit!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #33 : 15 Februar 2009, 09:45:47
Tudi mi smo neprimerni, Taj ima borelijo (titri 1:400) in erlihijo (titri 1:128).

Bi pa predlagala administratorju... torej Ninci, da bi bilo pri tem primeru pametno dati tisti napis
na začetku foruma, zgoraj, ker bogve če vsak pogleda v tole temo za kaj se gre.
Bi se verjetno prej našel še kakšen potencialen krvodajalec. Škoditi ne more. ;)


Urša in Sambo, držim pesti za vaju, da bo vse potekalo prez komplikacij! :-* :-*


Lp
Tina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #34 : 15 Februar 2009, 10:53:51
Na zalost smo tudi mi nepotrjeni.. Avgusta je bil sicer testiran na erlihijo in negativen (za borelijo niso testirali), ampak je po tistem imel se ene dva klopa, tako da kaksno je stanje sedaj nazalost ne vem  :-[ Povrh vsega smo pa se malo dalec..  :-\

Urša prepricana sem, da bos nasla primernega "negativnega" kandidata, pa da bo operacija uspela!  :-*

Drzimo pesti za vaju v sredo..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #35 : 16 Februar 2009, 12:20:04
Hvala tudi vam, a kot rečeno ne bi dopolnjevala zbirke klopnih obolenj...

Zaenkrat štejem Minija od Agnes kot prvo izbiro, ne bo pa nič narobe, če za vsak slučaj dobim še kako rezervo iz bližine - od viška glava ne boli al kako že  ::), z našo izjemno srečo bo Agnes crknil avto ali kaj podobnega, tako da bi vseeno želela imeti še koga na zalogi. V upanju seveda, da sploh ne bomo nikogar potrebovali.

Hvala za pesti in bom javila, ko bo kaj novic.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 16 Februar 2009, 14:02:06
V koliko časa pa opravijo teste in povejo rezultate za klopne bolezni?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 16 Februar 2009, 14:08:56
Škoda ker smo malo daleč, če ne bi z Marshallom z veseljem priskočila na pomoč, če bi ustrezal. Če boš vseeno rabila sporoči  ;)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 16 Februar 2009, 14:15:47
Škoda ker smo malo daleč, če ne bi z Marshallom z veseljem priskočila na pomoč, če bi ustrezal. Če boš vseeno rabila sporoči  ;)
Sem lihkar ugotovila da je za krvodajalstvo premlad  :(


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 16 Februar 2009, 14:53:29
zoe neuradne rezultate za erlihijo dobis v cca dveh dneh, uradni trajajo malo dlje, za borelijo pa tudi (baje okoli 1 teden)..



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 16 Februar 2009, 15:17:23
Aha, potem je malo prepozno, da bi zdaj dali testirati.

V kolikor bo Sambo potreboval darovalca in bodo tisti v prvi bojni vrsti odpadli, je na voljo tudi Ginnyna avstralska kri.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #41 : 16 Februar 2009, 15:26:45
Uf, Urša, upam da se vse čimbolje izteče. Cuba ima tudi na žalost potrjeno okužbo na borelijo in erlihijo, tako da na žalost ni primerna. Držimo pesti za Samba!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 16 Februar 2009, 15:59:35
Tudi Zara se javlja ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #43 : 16 Februar 2009, 21:50:55
Evo dodano na prvi strani med novice. Upam, da najdeta primernega oz. ga sploh ne bosta potrebovala. Držimo pesti in šape, da bo šlo vse kot po maslu.




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #44 : 17 Februar 2009, 08:13:29
Hm midve nisva bili testirani, ampak če je test za erlihirjo znan v dveh urah, potem bi morda ustrezali.

Držim pesti.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 17 Februar 2009, 08:35:18
urša
chip sicer ni testiran za erlihijo ampak pri nas je malo klopov in skoraj niso okuženi - lahko ga testiramo ampak je najbrž prepozno, sem šele zdaj videla.
Sporoči, če rabiš.
Je tudi miren za odvzem krvi.
Ima 24 - 25 kg.

btw
takole najbrž ne bo šlo - kot vidim je transfuzija tvegana.
Znaima me, če je mogoče shraniti pasjo kri, tako, kot človeško??
Pa se psa testira on odvzame kri, če je OK. V obdobju leta n.pr. ko ni klopov v tem vmesnem času od odvzema do rezultatov testa.
Že tako bolan pes  - hmm  da se potem še okuži s transfuzijo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #46 : 17 Februar 2009, 08:44:20
Hm midve nisva bili testirani, ampak če je test za erlihirjo znan v dveh urah, potem bi morda ustrezali.

V dveh dneh piše zgoraj. Urša, kako potem jutri? LP Neža

Los je car.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #47 : 17 Februar 2009, 08:49:09
Ah sem narobe prebrala  :-\. Škoda.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #48 : 17 Februar 2009, 09:18:03
Ojla, Blum je bila testirana na erlihijo in borelijo 2 meseca nazaj in je negativna.
Je pa pred dvemi leti in pol zbolela zaradi okuzbe s Toksoplazmozo, ki pa je bila ozdravljena... vprasaj ali bi bil lahko to problem... ker neke posledice(obcasno bolecine po tackah) od takratne tri mesecne grozljivke se kazejo sele sedaj...
Ce ti bodo rekli, da stara prebolena okuzba s toxo.... ni problem, jo morda zavedi kot rezervo?
Sporoci!

Blumina




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #49 : 17 Februar 2009, 09:53:59
Joj, Bambi, socustvujem z vama! Upam, da se vama vse uredi!
Jaz sem po tehtnem premisleku ugotovila, da ti lahko ponudim dve svoji princeski, ce bi potrebovala pomoc. Zal, tisti dve ( Twisty in Simply ), ki sta testirani na klopne bolezni in obe negativni, ne prideta v postev. Zoro je na "malaseziji", Saska je pod 10 kg in Zoya ni za tak spas. Ostaneta mi Cucka Bucka in Seyka. Ne ena, ne druga nista bili testirani na klopne bolezni. Klopa pa tudi v zadnjem letu in pol nista imeli. Trenutno sta obe na zunaj  zdravi, v dobri psihofizicni kondiciji. Cucka ima 70kg, Seyka 75kg. Kot ves, sem iz Siske, dokaj blizu tebe in ce me potrebujes sem ti dosegljiva v dokaj kratkem casu.
Javi in drzita se!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #50 : 17 Februar 2009, 12:59:09
Hvala vsem  ;D.

Uradni rezultati trajajo kak teden do 10 dni, neuradne se najbrž dobi prej, ampak če bo operacija jutri, je to prepozno.

Hvala tudi za ponudbo Cubine, Ginnyjine in Blumine krvi (se počutim kot Vlad Tepeš  >:D ), če prva bojna vrsta odpade, vas imam kar nekaj 'manj idealnih' na zalogi - kot rečeno, upam, da sploh ne bomo potrebovali nikogar!

Iz kje pa je Zara, za vsak slučaj, če bi potrebovala rezervo?

Martina, hvala tudi tebi. Kolikor vem, pri psih nima smisla jemat krvi 'na zalogo', ker se je ne more tako učinkovito shraniti kot človeško, torej bi kri šla v nič, če je midva ne bi potrebovala.

Agnes, včeraj sem klicala na kliniko, govorila z receptorko, ki je rekla, da načeloma velja za sredo dop, da pa mi bojo potrdili, kar mi do do zdaj niso. ... med pisanjem posta sem jih šla še enkrat klicat, velja jutri ob 8.30 cca, je bil pa vet nedosegljiv, tako da me bo kasneje klical, kako je z nepotrjenimi negativnimi psi (torej taki, ki niso bili testirani, a niso nikoli kazali znakov obolenja).

Blumina in Miša, mi lahko prs na ZS pošljeta svoji mobi številki, za vsak slučaj, če bi vaju potrebovala? Kot rečeno, upam, da ne bo komplikacij, da krvi ne bomo potrebovali, ampak če jo bomo, bo najbrž časa bolj malo, pa bo treba hitro poklicat in ukrepat...

Aja, ker živciranje zaradi operacije ni dovolj, si je treba življenje dodatno popestrit - zadnjič sem Sambotu skuhala in spekla par kil mesa in odrezkov, mast (ki jo slabo prenaša) in kosti dala v kanto, moj dragi pa je bil uslužen in to vrgel ven v kanto - pokrov pa pustil odprt, ker je nekaj čistil. Sambo si je seveda postregel dišeče dobrote in zdaj veselo driska že tretji dan  >:( . Ni nam dolgčas...  ::)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 17 Februar 2009, 17:04:52
Zara je iz Ljubljane. Je labradorka in ima okoli 23,5 kg ;)

Testirana sicer ni bila, v zivljenju je imela 1 klopa in se to vec kot leto dni nazaj, bolezenskih znakov nima in jih nikoli ni imela..



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #52 : 17 Februar 2009, 17:14:23
Me že cel dan zeza forum, vmes me je celo 2x dol vrglo, tako da sem mislila, da mi je tudi post obarkrat izbrisalo... No, pa je očitno preživel.

Takole - za jutri drži, operacija naj bi bila takoj zjutraj, ko odprejo kliniko, z nami tremi v konvoju bojo potovali še Ginny in Mini s pripadajočima vodnicama, tako da upam, da imam s sabo dovolj krvi  ;). Veta sem vprašala, kako je z darovalci, pa je rekel, da ne ve, da to ni njegovo področje... Da ne ve, ali se pes lahko okuži z npr erlihijo preko krvi darovalca (logika mi pravi, da ja), ampak da če je pes zdrav in ni kazal znakov, ne bi kompliciral.

S krvjo smo torej upam da preskrbljeni, šape, pesti in druge okončine pa jemljemo tudi na zalogo, tako da bomo ponovno veseli vseh navijačev.  :)

Zdaj pa grem pretepsti testo za višnjev štrudelj, da vsaj malo nervoze ven spravim  ::). Se javim, ko bo tole za nami...



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 17 Februar 2009, 17:33:18
Bambi držimo pesti!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #54 : 17 Februar 2009, 20:16:13
Držimo pesti, da se tale simpatični pesjanko porihta! :o ;D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #55 : 17 Februar 2009, 20:28:15
Držimo pesti... bomo jutri mislili na vas! :-* :-*



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #56 : 17 Februar 2009, 20:30:08
Tudi mi zelo držimo pesti za jutri!  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #57 : 17 Februar 2009, 21:19:00
Ginny žal ne bo mogla pomagati, ker moram jutri obvezno na faks :-\

Ampak itak Sambo ne bo rabil krvi!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #58 : 17 Februar 2009, 23:09:24
Za naju se vedno velja. Sicer imam avto na servisu in ga dobim enkrat dopoldne, ampak ce bo nuja bova ze prisli nekako do Postojne. Ce bo slucajno vpoklicana se kaksna rezerva iz Lj se priporocava za prevoz ;)

Drugace pa tudi mi drzimo pesti in tacke, da bo vse ok in ne bo nobenih komplikacij. :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #59 : 18 Februar 2009, 09:28:29
Šele zaj vidla te poste, sploh nisem vedla,kaj se dogaja pri vas  :'(
No, zaj je verjetno ze precej operacije za vami, uoam, da vso to stiskanje tačk in pesti kaj pomaga in bo sambek spet tak kot si zasluži. ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)