TTouch metoda

Gost · 25788

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #90 : 19 Maj 2009, 21:29:41

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #91 : 20 Maj 2009, 07:27:15
Lahko probaš s tem, da ji škarje pokažeš preden ji daš za jest. Čez čas bo verjetno skapirala, da škarjam sledi hrana in se jih ne bo bala. Potem pa počaaasi v korakih sledi še striženje krempljev.

Hvala za idejo, bom probala.  ;)  Drugače pa sem ji vedno pustila škarje, da si ji jih ogledala in vidla, da ne grizejo.  ::)

Kristinca & Florinca


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 20 Maj 2009, 17:34:10
hvala!  :) Jaz sem pa na starem naslovu iskala  :D


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #93 : 01 Avgust 2009, 13:05:05
'Prodajam' (zbiram naročila) za bandažne povoje za konje, ki se dajo super uporabiti tudi kot povoji za delo (body wrap) pri TTouch metodi. Ker so v paketu 4 povoji po 1.8m (jaz rabim samo enega) me zanima, če bi kdo kupil katerega od preostalih treh povojev (v črni barvi, oz. po dogovoru, ker še nisem naročila)? En povoj potem stane 3, 27€ + 1/4 stroškov poštnine (ki znaša, če se ne motim, 3,71€ - se pravi, da en povoj potem stane 3,27€ + 0,93€ = 4,20€).
.::KLIK::.-to so ti povoji.

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 10 November 2009, 00:18:55
Zdravo! jst mam tud Lindino knjigo in tud nameravam enkrat it na kakšen Darjin ttouch seminar oz. Lindin, če bo še kj prišla...

Me pa zanima, če so te bandaže (1.8) najkrajše, ker mislm da bi bila pa za mojega papillona kar precej predolga... Ima kdo kakšen nasvet?

lp


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #95 : 10 November 2009, 07:43:54
Me pa zanima, če so te bandaže (1.8) najkrajše, ker mislm da bi bila pa za mojega papillona kar precej predolga... Ima kdo kakšen nasvet?

lp

odrežeš jo na poljubno dolžino in zarobiš tistih 8 cm.  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 25 Januar 2011, 16:48:42
Tale tema je malo počivala zadnje leto ... no, v soboto sem bila na Darjinem seminarju in s Tarasom sva oba uživala. Že prej sem si tudi kupila knjigo in moram reči, da je prav, da sem šla tudi na seminar, ker v praksi človek izve vse bolj podrobno - marsikaj se izve praktičnega iz izkušenj in potem te ne skrbi, da bi iz knjige kaj narobe razumel in delal napak.
Tile dotiki se mi zdijo zelo pogruntani in vsestransko uporabni za vse živali in za ljudi, tudi metoda vodenja TTeam (v bistvu pri psih učinkuje podobno kot Rally 8)).
Jaz bom prakticirala in nato poročala ;) - npr. kako bo s sprejemanjem striženja krempljev potem, pa z napetostjo na povodcu in podobnimi težavami ...
Zdaj se Tarasa samo dotaknem na TTouch način in že leži in dobi nek čisto nov blažen pogled  :D :).



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 25 Januar 2011, 19:51:04
Uhh če bi prej vedela.. A je morda že znan še kak datum bodočih seminarjev?
Kremplev sicer ne strižem, imam pa kar probleme z napetostjo na povodcu-pa ne da vleče, vedno ima glavo gor, uhlje pokonci, zelo zbrano in živčno hodi, ker opazuje vse kar se dogaja, blizu, daleč... Tako da je posledično tudi pozornost name slaba, ker se tako zelo obremenjuje z okolico. Lahko se na glavo vržem z igračami in preusmerjanjem pozornosti... Ne zna se sprostit na povodcu, pa ne vem zakaj ???



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 26 Januar 2011, 08:10:50
A brez povodca je pa sproščen? Dolg sledni, ki se vleče za njim?

Si ga mogoče cukala na povodcu, zateguješ povodec,.. pa je zato nesproščen?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #99 : 26 Januar 2011, 08:18:05
Imam knjigo, probala na vseh mojih psih in se obnese  ;).



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 26 Januar 2011, 08:52:40
Citiraj
A brez povodca je pa sproščen? Dolg sledni, ki se vleče za njim?

Si ga mogoče cukala na povodcu, zateguješ povodec,.. pa je zato nesproščen?

Z raznoraznimi metodami sem PRIBLIŽNO dosegla, da ne vleče (ustavljanje, obračanje, halti, blokiranje da ne more mimo mene naprej itd). Večinoma napet povidec, ampak ve kje je meja. In namesto da pač zaradi tega upočasni korak, je ona samo skrajšala korake, tako da v bistvu hodi enako hitro kot jaz ampak čudno. Tako kot konji ko jih zbereš v kasu, če se morda kaj spoznaš.

Če je na slednem je enako,samo da pospeši korak in hodi pred mano. Gor glava, ušesa, voha tudi zelohitro ko se premikava, kot da se ji mudi. Sumim da ima privide, ker kdaj NIČESAR ni, ona pa ful nekaj gleda v daljavi, napeta. Tudi ko se igrava, čim kdo pride mimo, daleč ali blizu, je konec oz pavza pri igri. Preveč se obremenjuje z okolico, sledi dogajanju, kaj se je kje premaknilo.. In me kar moti.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 26 Januar 2011, 09:47:41
Ja, vem o čem govoriš. Dobiji so včasih taki - napeti živčki.

Mogoče bi pomagalo (vsaj pri meni je to ful izboljšalo odnos in prineslo tudi več pozornosti psa name, je pa res, da tako kritično obremenjena z okolico ni bila nikoli) manj "maltretiranja" s temi "ustavljanji",.. in podobnimi zahtevami in veliko dela (ampak to ne pomeni da eno stvar delaš pol ure, ampak po minuto oz. manj eno, potem drugo, potem tretjo, potem nič.. pa čez nekaj časa spet.. da se mu pač začne dogajat in se ob eni vaji ne začne dolgočasit...) s psom v nemotečih okoljih (npr. doma), ogromno nagrad, pohval, bodi sproščena, smej se s psom.. in naj kakšen zastonj priboljšek ne bo problem - potem psu preide v navado da se okoli tebe ogromno finega dogaja in to postopoma prenese tudi v moteča okolja, preusmeri pozornost bolj nate, se sprosti,...

Moja psica je npr. rada šla do ljudi. Še danes to sicer z migajočo ritjo stori če ji kdo nameni pozornost, ampak se v momentu vrne k meni in čaka če ji bom kaj dala.

Nikoli nisva kaj posebej vadili na sprehodih izogibanje, ignoriranje,.. ampak je to, da hitro preusmeri pozornost name začela počet po tem, ko sva začeli malo več počet to, kar sem zgoraj pisala.

No, mogoče bo pomagalo, mogoče ne.. če poskusiš nimaš kaj izgubit.

Koliko je pa stara?



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 26 Januar 2011, 11:51:59
Moj se obnaša zelo podobno oz. je zdaj že precej bolje kot je pa bilo pri njegovih dveh letih. Pozornost mu še vedno hitro uide nekam v daljavo kot da tam ves čas nekaj pričakuje ??? in napeto opazuje. V trenutku postane zelo napet tudi ko sliši prihod nekoga domov ali zvonec. Če leži v bližini sedečega in se ta samo premakne, takoj skoči pokonci in teče nekam stran ...
Vse to je precej manj prisotno odkar delava Rally, ampak z njim se je treba redno ukvarjat na način, ko dobi poleg dovolj sprehodov prav vsak dan tudi nekaj igre, vaj iz poslušnosti ali trikcev, zdaj tudi TTouch :). Zadošča pa že krajši čas takih dodatnih aktivnosti, da se pes malo sprosti in razvedri (doma rečemo, da rabi akcijo :D), sicer postane zdolgočasen in po takih reakcijah se vidi, da tudi fizično in psihično napet. Je pa po karakterju tak, da za ničesar ne sitnari oz. redko sam pokaže, da bi se rad igral, zato ga je treba opazovat in prepoznat njegovo počutje in potrebe - tudi to je del TTouch in TTeam metode.

Naš je na sprehodih večino časa napet in voha in napeto opazuje okolico ter pri tem veselo vleče, ko da mene ni. Sicer postaja ta problem vse manjši, dlje ko trenirava RO, ampak še vedno se zgodi, da zavoha sosedovega sovražnika, gonečko ... in moramo bit spet na kratko. Na povodcu sem v preteklosti že sprobala vse od haltija do posebne "gentle-dog" oprsnice, pa ima oboje svoje prednosti in slabosti. Haltija ne more sprejet na noben način, zanj je to huda kazen :-\. Oprsnica, ki se spredaj pri vlečenju zateguje, pa mu uničuje dlako na prsih ::).

Najslabše je cukanje psa nazaj, ker čisto nič ne pomaga (ampak lahko celo fizično škoduje), sekiranje psa še manj. Tako da umiriti psa, delati na sodelovanju in pozornosti, kot je že povedala TibiQ, da pridobi na samozavesti in umirjenosti, to pa je najboljše. Moj recimo tudi sploh ne trzne na igračo, sploh ne na sprehodu, mogoče na priboljšek, ampak več ko delava RO, bolj se to pozna na splošno pri najinem sodelovanju.

Linda T. baje priporoča oprsnico, ki ima dve rinki za pripet, pa še to na povodcu dolžine največ 2 m z dvema karabinoma (torej flexi tu ne pride v poštev). Če potegne , ga "resetiraš" tako, da ga dvigneš z delom povodca, ki je pripet na oprsnico bolj na hrbtu (ne na vratu). Pes pri tem izgubi nekoliko opore pri tleh in se mora ustaviti. To bom sama še preizkusila ... pa povoje ;). Za take pse in konje naj bi bile te metode dotika, povijanja, vodenja zelo učinkovite.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 26 Januar 2011, 12:29:13
Citiraj
Mogoče bi pomagalo (vsaj pri meni je to ful izboljšalo odnos in prineslo tudi več pozornosti psa name, je pa res, da tako kritično obremenjena z okolico ni bila nikoli) manj "maltretiranja" s temi "ustavljanji",.. in podobnimi zahtevami in veliko dela (ampak to ne pomeni da eno stvar delaš pol ure, ampak po minuto oz. manj eno, potem drugo, potem tretjo, potem nič.. pa čez nekaj časa spet.. da se mu pač začne dogajat in se ob eni vaji ne začne dolgočasit...) s psom v nemotečih okoljih (npr. doma), ogromno nagrad, pohval, bodi sproščena, smej se s psom.. in naj kakšen zastonj priboljšek ne bo problem - potem psu preide v navado da se okoli tebe ogromno finega dogaja in to postopoma prenese tudi v moteča okolja, preusmeri pozornost bolj nate, se sprosti,...

Moja psica je npr. rada šla do ljudi. Še danes to sicer z migajočo ritjo stori če ji kdo nameni pozornost, ampak se v momentu vrne k meni in čaka če ji bom kaj dala.

Nikoli nisva kaj posebej vadili na sprehodih izogibanje, ignoriranje,.. ampak je to, da hitro preusmeri pozornost name začela počet po tem, ko sva začeli malo več počet to, kar sem zgoraj pisala.

No, mogoče bo pomagalo, mogoče ne.. če poskusiš nimaš kaj izgubit.

Koliko je pa stara?

Ja, ustavljat sem se zdaj spet začela. Cel sistem mi ruši fant ko jo kdaj kam pelje pa lahko prosto leta in ne j** pet posto, pa pusti ji vlečt češ da je še mlada.
Stara je 13 mesecev. Ok, vem, mladostna radovednost, samo kdaj bi jo kar zadavila ko gleda, pa tam ničeesar ni, ona pa da na pavzo, zamrzne in gleda ::).
Saj se skos igrava, pa vadiva poleg, odlaganje, potem nagrade.. Zdaj mam nov način sprehajanja-na vrvico, kratek sprehod do enega od travnikov, dam jo na slednega, pa se igrava, vadiva. Kdaj grem s prijateljico okoli. Po naselju mi je zoprno ker so mačke.
Evo danes sem dobila novo oborožitev pa bomo videli kako bo.. Verjamem, da bo prišlo tudi z leti, samo vseeno iščem metode, da bo bolj odzivna name in manj na okolico.

Citiraj
Moj se obnaša zelo podobno oz. je zdaj že precej bolje kot je pa bilo pri njegovih dveh letih. Pozornost mu še vedno hitro uide nekam v daljavo kot da tam ves čas nekaj pričakuje Huh in napeto opazuje. V trenutku postane zelo napet tudi ko sliši prihod nekoga domov ali zvonec. Če leži v bližini sedečega in se ta samo premakne, takoj skoči pokonci in teče nekam stran ...

Ok ok morda bo moja tudi pri dveh boljša kot pri enemu ;D! Ja pričakujee!!! Pa čeprav se nikoli nič ne zgodi, vedno pričakuje kaj. Obiske mora pa itak prva pozdravit, razen če je ful zmatrana pa se ji ne da vstat.

Citiraj
Vse to je precej manj prisotno odkar delava Rally, ampak z njim se je treba redno ukvarjat na način, ko dobi poleg dovolj sprehodov prav vsak dan tudi nekaj igre, vaj iz poslušnosti ali trikcev, zdaj tudi TTouch Smiley. Zadošča pa že krajši čas takih dodatnih aktivnosti, da se pes malo sprosti in razvedri (doma rečemo, da rabi akcijo Cheesy), sicer postane zdolgočasen in po takih reakcijah se vidi, da tudi fizično in psihično napet. Je pa po karakterju tak, da za ničesar ne sitnari oz. redko sam pokaže, da bi se rad igral, zato ga je treba opazovat in prepoznat njegovo počutje in potrebe - tudi to je del TTouch in TTeam metode.

Pri nama je skoraj edina igra med sprehodom, ker sama notri se ne igra. Pač spi. In ko greva ven, je čisto navdušena, skače, vrti se.. Delava na mirnem začetju sprehoda...

Halti je tudi pri nas hudič ja. Ni šans da normalno hodi, niti lulat ne upa, skače v pse, pa glavo da malo postrani, vrat naredi trd in vleče!! Moram rečt, da sem kar nekaj časa uporabljala bodečko (prong), za katero je ful negatvnih predsodkov, ampak jo je moja zelo lepo sprejela, normalno vse dela, se igra, hohlja, smao vleče ne (je pa že en čas nisem uporabila). Sem pa opazila da čim jo ima gor, ful bolj uboga (pa je nisem nikoli kaznovala, cukala z njo), sedi v pol sekunde :o.

Citiraj
Najslabše je cukanje psa nazaj, ker čisto nič ne pomaga (ampak lahko celo fizično škoduje), sekiranje psa še manj. Tako da umiriti psa, delati na sodelovanju in pozornosti, kot je že povedala TibiQ, da pridobi na samozavesti in umirjenosti, to pa je najboljše. Moj recimo tudi sploh ne trzne na igračo, sploh ne na sprehodu, mogoče na priboljšek, ampak več ko delava RO, bolj se to pozna na splošno pri najinem sodelovanju.

Jaz je cukam ne, ker je samo slabše, pa itak ne čuti. Ponavadi zdaj na besedo uboga a-a! in se ustavi in pogleda.. Ko seveda ni v elementu pričakovanja..

To na dve rinki je pa meni zelo nepraktično, vsaj kolikor sem videla videe.. Kot vajeti za levo in desno.





TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 27 Januar 2011, 14:08:01
Kaj pa piskajoče igrače, za reset oz. preusmerjanje pozornosti?

Pa še zasledila sem (tudi pri mojih ameriških FB znancih), da tele majčke http://www.kliker.si/?q=node/279 res pomagajo tudi pri takih zadevah. Pa še ene druge obstajajo, ampak se sedajle ne spomnim kako se jim reče.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 27 Januar 2011, 15:25:52
Imam eno piskavko ja, in pomaga, ampak kakor kdaj. Pomojem si bom mogla nahrbtnik omislit ker nimam kam dat po 4 igrače ki jih za vsako situacijo prevenitvno s sabo vzamem ::) :).

O vau sliši se super tale Thundershirt. Mislim, da pri nas zaenkrat še ni potrebe, bom še malo vstrajala pri preusmerjanju, če ne rata bom pa tudi tole naročila. Poskusit ni greh.