Kuvasz

simon201 · 2354

simon201

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 13 Februar 2011, 19:00:48
Lep pozdrav sem nov tukaj gor.
Nabavil sem si psa pasme Kuvasz starega 6 mesecev za pazit ovce in koze na pasniku.
Zanima me vse kako, kaj, kdaj, kje na vzgojit za čuvanje črede,če mi lahko kdo kaj svetuje na kaj moram pazit
In koliko je ta pasma primerna za,ker o njemu sem zelo malo nasel na internetu.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 13 Februar 2011, 19:33:01
Lep pozdrav sem nov tukaj gor.
Nabavil sem si psa pasme Kuvasz starega 6 mesecev za pazit ovce in koze na pasniku.
Zanima me vse kako, kaj, kdaj, kje na vzgojit za čuvanje črede,če mi lahko kdo kaj svetuje na kaj moram pazit
In koliko je ta pasma primerna za,ker o njemu sem zelo malo nasel na internetu.

Mogoče se pozanimaš pri  lastnikih kraševcev, ki jih uporabljajo za čuvanje ovac, pa ti bodo oni dali kakšen nasvet. Vrjetno je princip isti. Ne vem, ker nimam izkušenj s tem. Povprašaj jih malo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Februar 2011, 09:27:49
Daj pobrskaj v temi pašnja in še malo po forumu. Vem da je bilo nekje prav objavljena povezava do veliko informacij na to temo.

Ampak mi pa ni jasno, kako ste si šli nabavit tako starega psa, pa nimate še niti osnovnih pojmov o ničemer.



simon201

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 Februar 2011, 21:06:17
hvala za odgovor
Samo vsaki zacetek je tezak kot pri vseh stvareh



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Februar 2011, 12:02:08
To že, ampak če kupuješ psa za nek namen, se ja najprej pozanimaš čimveč in potem pač itak še dodatno sprašuješ, ne pa da ne veš popolnoma nič, psa imaš pa že doma in to 6 mesecev starega, ki je že razvil (če) določena neželjena vedenja, oz. pri katerem (verjetno) niso bila razvijana vedenja v pravo smer že čisto od mladička.