Uvoz psa iz tujine!

T in T · 91474

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #90 : 20 Januar 2007, 18:46:56
Psa iz Švedske smo "mi" pripeljali in je postopek enak kot če ga iz nizozemske ali kjerkoli drugje iz EU ;)



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 28 Januar 2007, 19:02:22
Mene samo nekaj zanima - a so bili vsi ti dokumenti, ki jih pri uvozu potrebuješ v angleščini???

Ima kdo izkušnje z uvozom psa iz Norveške - država ni EU, menda pa zanjo veljajo enaka določila kot za EU članice???

Hvala in lp!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #92 : 11 April 2007, 21:40:50
no pri meni so bili... ker je to uglavnem rihtala vzrediteljica ter "njena" veterinarka- ki pa o slovenščini nimata pojma ;D
lp


icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 02 September 2007, 21:48:45
Če koga zanima - uvoz iz Norveške je enak kot iz EU - mladič še ne rabi biti cepljen prosti steklini, rabi export rodovnik in uradno še potrdilo slovenkega vet. inšpektorata, da dovolijo uvoz mladiča brez mame, vendar tega dokumenta nihče ne pogleda, dobiš ga pa lahko takoj po mailu.

Skratka brez težav!


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #94 : 15 November 2007, 12:41:12
mene pa zanima ali so drugačni pogoji če bi z mladičkom pristala na dunajskem letališču, al majo oni isto ko mi?

z vursa so mi že odgovorili, da mladič rabi potni list, mikročip, pa nek dokument so mi poslali da ne bo kdo težil kr ne bo ceplena proti steklini. so mi pa napisali da za kaj več se pa naj na dunajsko letališče obrnem. me pa zanima če ma kdo izkušnje da je pristal z letalom v avstriji, če je rabo še kaj drugega razen navedenega?

lp



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 24 Februar 2008, 17:26:26
Jaz pa si v prihodnje želim kupiti sivega labradorca. Pa me zanima kako je s plačilom. Kje ga plačaš.? In kako mikročip pošlješ v npr Kanado? 



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #96 : 24 Februar 2008, 17:38:10
Jaz pa si v prihodnje želim kupiti sivega labradorca. Pa me zanima kako je s plačilom. Kje ga plačaš.? In kako mikročip pošlješ v npr Kanado? 
Sivega? Mislim, da so samo popolnoma črni, rumeni ali čokoladni [rjava].  ;)
Za čip pa mislim da poskrbi vzreditelj.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 24 Februar 2008, 17:54:56
Ja obstajajo samo pri nas jih še ni.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #98 : 24 Februar 2008, 17:58:22
jah..in fci jih ne priznava  ::)  ::)  :-\

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 24 Februar 2008, 19:07:04
Ja :-\ Samo so pa res full luškani. ;D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #100 : 24 Februar 2008, 19:14:00
Ja no..če križaš različne pasme se zna zgodit da marsikaj dobiš ven..in hvala bogu da ni vse priznano. Tile psički se mi zdi da imajo v sebi še vsekajdrugega kot samo labradorca...malo weimeranerja 100% bi jast rekla...no ap dovolj smetenja te teme

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #101 : 24 Februar 2008, 19:17:55
Ja no..če križaš različne pasme se zna zgodit da marsikaj dobiš ven..in hvala bogu da ni vse priznano. Tile psički se mi zdi da imajo v sebi še vsekajdrugega kot samo labradorca...malo weimeranerja 100% bi jast rekla...no ap dovolj smetenja te teme

Zakej wiemenerja? Če križaš dva psa z dilute genom drugačnih kot sivih ne moreš dobit. Tu ima genetika prste vmes, ni nujno da jih ima kakšna druga "siva" pasma.

Če imaš namen uvozit psa iz Amerike se pač pozanimaj kako in kaj. Dobiš pa v Ameriki bog in pol in bi še sami sebe prodali, če bi lahko tako da pač pazi kaj in predvsem kje kupuješ. Ter z kakšnim namenom. Vzrejat vsaj pod okriljem FCI-ja ne boš mogla, tudi samca za parjenje (če bi uvozila samico) bi težko našla... itd.

Lp nina



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #102 : 24 Februar 2008, 19:23:05
Res je..ampak na videz..sploh mladički z ene strani so se mi v faco zdeli precej podobni tej pasmi...mogoče zaradi barve in oči...ampak veliko bolj kot labradorcu

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #103 : 18 Marec 2008, 16:15:45
ojla

zanima me kako je z uvozom mladičak iz Madžarske?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #104 : 18 Marec 2008, 17:58:03
ojla

zanima me kako je z uvozom mladičak iz Madžarske?

Ker je EU nič posebnega. Rabiš potni list psa v katerem je navedena številka njegovega čipa ali tetovirna številka in to je to.

Lp nina



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -

_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #106 : 19 Marec 2008, 15:34:42
aha,še nekaj :) glede rodovnika... potrebuje pes export rodovnik? pa potni list more bit evropski?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #107 : 19 Marec 2008, 16:59:39
Pes potrebuje export rodovnik zato, da ga lahko vpišeš v slovensko rodovno knjigo.

Za samo pot pa ne potrebuje rodovnika, je čisto vseeno če transportiraš mešanca ali rodovniškega psa.

Potni list pa naj bi bil evropski.


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #108 : 19 Marec 2008, 20:11:45
še enkrat hvala! :)


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #109 : 19 Marec 2008, 21:26:04
Zivjo,

mi smo naso psico uvozili z Madzarske dve leti nazaj. Potrebovali pa smo le potni list, v njem pa je bilo zapisano se potrdilo veterinarja: "The dog has stayed in the place in which she was born since birth without contact with wild animals likely to have been exposed to the infection". - To potrdilo mora biti zapisano, ce je pes ob transportu mlajsi od 3 mesecev, ce je starejsi pa mora biti cepljen proti steklini.

Mi na meji nismo imeli nobenih tezav, ko smo dali se un modri potni llist za zivali, je najprej moral dobro pogledat skozi okno, da je sploh nasel nase malo pasje dete.

Export rodovnik pa smo dobili od vzrediteljice (oz. njihove kinoloske zveze) cez kaksen mesec.

Lp, Laura



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #110 : 16 April 2008, 14:57:06
za vse to sem se zmenila: EU potni list,mikročip in izjava,da mladič še ni bil v stiku z divjimi živalmi (vključno z export rodovnikom). so mi pa z Vursa poslali mail (sem vprašala kako je z uvozom), da mi lahko pošljejo potrdilo (tisto ki pošljejo kar po mailu),da mladič lahko pride v slovenijo brez da je cepljen proti steklini. napisali so mi tudi,da je dovoljen le prehod,bom kar kopirala mail  :)

Slovenija od 15.3.2008 dovoljuje premik mladiča, mlajšega od 3 mesecev in necepljenega proti steklini iz druge države članice samo v nekomercialne namene. To pomeni, da pes potuje z lastnikom ali fizično osebo, ki je v imenu lastnika odgovorna za to žival med premikom, in ni namenjen za prodajo ali prenos na drugega lastnika. Torej morajo biti na izjavi podatki o lastniku psa. Izjavo izkazujete pri veterinarju v ambulanti na Madžarskem, ki izda potni list. Spremlja naj vas do Slovenije.

Za potrebe oblikovanja izjave, da Slovenija dovoljuje potovanje z živalmi, ki so mlajše od 3 mesecev in niso cepljene proti steklini, iz Madžarske vas prosimo za podatke lastnika (ime in priimek).

zdej me zanima,če je potrebno kaj drugega,glede na to da bom psa kupila,al je ta delitev le formalna,in nobedn ne preverja? pa kdo naj bo naveden kot lastnik,jst ali vzreditelj (zmenili smo se da ga "dostavi" do meje). je potem važno,kdo je napisan kot lastnik,in ali je nujno,da mi psa pripelje preko meje?


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #111 : 16 April 2008, 15:12:48
Kot lastnik boš verjetno vpisana ti, ne glede na to, kam ti psa pripeljejo.
Glede na to, da med Slovenijo in Madžarsko ni več meje, prevoz ne bo problem. Če boste peljali čez Hrvaško, vam bodo pogledali dokumente (če se jim bo dalo  :D). Pod dokumente seveda mislim potni list.



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #112 : 16 April 2008, 15:51:22
potem je tisti dokument o tem,da dovoljujejo prehod necepljenemu mladiču nepotreben? ali naj mi ga pošljejo,in kot lastnika vpišejo mene?člez hrvaško pa ne bomo šli


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #113 : 16 April 2008, 15:56:05
zanima me kako je z uvozom mladičak iz Madžarske?

Ta vikend sem šla sama iskat mladička na Madžarsko.

Pri vzrediteljici sem dobila potni list, cepilno knjižico. Mladiček je čipiran.
Export rodovnika še nisem dobila, ker so se pri vpisu vanj zmotili pri črkovanju mojega priimka in kratici za opravljen ''herding test'', so namesto internacionalne kratice napisali madžarsko.  ::) Tako da ga dobim po pošti ta teden.

Čez mejo smo šli direktno na Madžarska-Slovenija, niso nič pregledovali.
Niti nisem imela potrdila, da pes še ni cepljen proti steklini. Smo se itak samo peljali čez.

Kako je glede potrdila za necepljenega mladiča pri prehodu preko Hrvaške pa ne vem...

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #114 : 16 April 2008, 16:02:30
potem je najboljše da nič ne kompliciram,ampak samo grem čez mejo,vzamem mčladička in se zapeljem čez,brez nobenih kolobocij in papirjev?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #115 : 16 April 2008, 16:50:49
Jaz sem na meji s Hrvasko naredila napako, da je carinica videla psa v mojem narocju :-[ in potem je kar tezila in malo grozila, da nas ne bi smela spustit cez (ker je bila mala ze starejsa od 3 mesecev). In to slovenska carina, ne hrvaska. Tako da vcasih znajo tudi komplicirat :)

battito animale


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #116 : 16 April 2008, 17:58:32
sam mi ne gremo čez mejo s hrvaško,ampak direkt na madžarsko...


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #117 : 16 April 2008, 19:21:34
Mi še nikoli nismo imeli problemov na meji z Hrvaško, pa stalno hodimo čez ( vsaj enkrat na dva meseca) Edinokrat, da  so nam pogledali čip je bilo enkrat, pa še to zgolj zaradi " uržaha" da smo  s carinikom lahko malo počvekali ker ima tudi sama ptičarje  ;D.

Tudi drugod kamor smo šli ... z evropskim potnim listom nikjer nobenih komplikacij.
Ko ima Dina tisti " hudi-gonitis" teden gre Damč z mojim na pot( s kamionom) Nazadnje sta šla na Švedsko( kjer naj bi bila obvezna titracija) in je Damč še celo sedel na prvem sedežu( tako da je bil glavna atrakcija na meji- tam  gre kamion skozi hart-beat kontrolo- tako da sta morala izstopiti ven iz kabine- zaradi pregleda- osebni avtomobili grejo pa mimo)   Nihče ni nič kompliciral, je pa res ,da jaz imam v potnih listih kartonček, na katerega vpisujem datume za ampulo ( stronghold... ali kar koli že). Redna ceplenja za steklino in pa ostala redna ceplenja proti nalezljivim boleznim pa nihče nič ne komplicira  .

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #118 : 16 April 2008, 21:44:46
kaj mi pol prišoročate? naj ne kompliciram in samo grem čez,ker itak ni več meje? ;D


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #119 : 16 April 2008, 21:48:16
NIč komplicirat, samo čez.  ;D

Jaz sem svojega pripeljala iz Hrvaške (14.3.  ;D ), pa sem imela le njegov modri potni list, ki so ga tudi pridno pogledali.  :)