Uvoz psa iz tujine!

T in T · 91447

_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #120 : 16 April 2008, 22:04:12
ok,se strinjam da je najbolš  ;D


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #121 : 16 April 2008, 22:43:39
potem je najboljše da nič ne kompliciram,ampak samo grem čez mejo,vzamem mčladička in se zapeljem čez,brez nobenih kolobocij in papirjev?
Ja!

Ker na meji itak ni nobenega od kar je Schengen (vsaj za nekaj je EU OK :D)



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #122 : 16 April 2008, 22:58:39
Ja!

Ker na meji itak ni nobenega od kar je Schengen (vsaj za nekaj je EU OK :D)

se strinjam,ne bom niti komplicirala,ker pol bi me gvišno še bolj zajeb*****  :-\  :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #123 : 13 Januar 2009, 00:07:20
Malo zaprašena tema, ampak da ne odpiram nove. :)

Zanima me če je kdo v zadnjem času uvozil psa iz tujine - skandinavske države, recimo Švedska, in mi ve točno povedati kaj vse je potrebno, do katerega meseca mladič ne rabi imeti cepljenja za steklino? Predvidevam da do 3 meseca?

Na VURS sem že poslala mail, me pa vseeno zanimajo konkretne izkušnje posameznikov.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #124 : 13 Januar 2009, 07:21:04
Ej,botticelli,so ravnokar izšli novi predpisi.Mislim,da poleg EU potnega lista potrebuješ še veterinarsko spričevalo,ostalo ti pa povem,ko se bom kaj več znajdla iz teh navodil.
LP Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #125 : 13 Januar 2009, 10:07:52
Tjaša HVALA! :) Ja se priporočam tudi za ostalo ko boš imela čas :) Kakšna pa je razlika če uvoziš pod 3. meseci starega mladička ali nad 3. mesece?


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #126 : 14 Januar 2009, 07:21:50
mi sicer še vedno ni jasno ampak:
Dokumenti,ki morajo spremljati psa pri premiku iz druge države ?lanice EU ali iz tretje države:
Nekomercialni premik:
Premik med državami ?lanicami EU:
- ozna?itev z mikro?ipom
- EU potni list z vpisanim mikro?ipom
- EU potni list mora biti izdan na osebo,ki prijavlja psa.?e ta pogoj ni izpolnjen,veljajo pogoji za komercialni premik;
- pes je lahko mlajši od 3 mesecev in necepljen proti steklini.
Iz tretjih držav:
- ozna?itev z mikro?ipom
- EU veterinarski certifikat za nekomercialne premike iz tretjih držav z vpisanim mikro?ipom
- pes mora biti starejši od 3 mesecev in cepljen proti steklini(vpis na certifikatu)

Komercialni premik:
Premik med državami ?lanicami EU:
- ozna?itev z mikro?ipom
- EU potni list z vpisanim mikro?ipom
- pes mora biti starejši od 3 mesecev in cepljen proti steklini(vpis v potni list)
- TRACES spri?evalo z navedbami številk potnih listov
Iz tretjih držav:
- ozna?itev z mikro?ipom
- EU veterinarski certifikat za komercialne premike iz tretjih držav z vpisanim mikro?ipom
- pes mora biti starejši od 3 mesecev in cepljen proti steklini(vpis na  certifikatu)

Zdaj veš približno toliko kot jaz,
LP Tjaša




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #127 : 14 Januar 2009, 09:20:00
:) SE pravi mikro?ip je obvezen? hmmm... to moram še vprašati kaj imajo pri njih. In potem je vseeno fajn da je mlajši od 3 mesecev.

V primeru da je starejši od 3. mesecev, pa mora biti cepljen prosti steklini in TRACES spri?evalo - kaj je to in kje dobim to, ?igave številke potbega lista so navedene not????



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #128 : 14 Januar 2009, 10:01:34
Sem dobila še uradni odgovor z VURSa:

V primeru, da potujete skupaj s psom kot njegova lastnica, gre za nekomercialni premik hišne živali. V primeru nekomercilanih premikov Slovenija dovoli vnos psov iz držav ?lanic EU, ki so mlajši od treh mesecev in niso cepljeni proti steklini.
Za nekomercialni premik premik iz Švedske v Slovenijo mora biti mlad pes (mlajši od treh mesecev):

- ozna?en z mikro?ipom;
- spremljati ga mora EU potni list v katerem ste navedeni kot njegova lastnica. V potnem listu mora biti v delu  XI., rubrika drugo-others, navedena izjava veterinarja, da živali bivale v kraju rojsva in niso ble v stiku z divjimi živalmi s katerimi bi se lahko prenesla steklina.

V primeru, da pes potuje sam, gre za komercialni premik hišne živali. Slovenija dovoli  samo komercialne premike psov starejših od treh mesecev, cepljenih proti steklini ter ozna?enih z mikro?ipom. Ob trgovanju med državami ?lanicami mora vsak tak pes imeti modri EU potni list ter TRACES veterinarsko spri?evalo, ki ga izda in izpolni uradni veterinar v državi ?lanici izvora.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #129 : 14 Januar 2009, 10:09:16
DAnes sem se prav o tem pogovarjala z inšpektorjem in po njegovem gre za to,da se ne bi v Slovenijo uvažalo psov mlajših od treh mesecev.V tem primeru pa mora biti pes že cepljen proti steklini.?e psa kupiš,gre za komercialni premik,v kolikor pa potuješ na npr.dopust gre za nekomercialni premik.TRACES spri?evalo se dobi na veterinarski inšpekciji v državi od koder bo pes odšel.
V glavnem mislim, da so spet zakomplicirali.
?e jaz to prav razumem,v tujini ne morem ve? kupiti mladi?a mlajšega od treh mesecev.
LP Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #130 : 14 Januar 2009, 10:13:08
Hudi?a,ne sem še enkrat prebrala odgovor VURS-a.Bo treba iti po psa na Švedsko,da bo potem to nekomercialen premik,z tvojim imenom v njegovem potnem listu in njegovo starostjo pod tri mesece.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #131 : 14 Januar 2009, 11:00:33
Ja tako sem tudi jaz razumela in bom tudi to naredila :) Edino so sedaj zakomplicirali, ker ne mora iti tretja oseba po psa, razen ?e se vpiše tretjo osebo v EU potni list in potem spet pri nas zaprosiš za nov EU potni list :)

Edino še to me mu?i, da recimo jaz potujem itak iz Avstrije recimo z letalom tja, ampak jaz moram kljub temu upoštevati slovenske prodpise? Pa verjetno ti predpisi naj bi bili enaki za cel EU, ne pa da posamezna država po svoje komplicira.

Se mi zdi bedarija zakaj se nebi smelo uvoziti psa pod 3 meseci. Raje bi naredili nekaj na temu da prepre?ijo ilegalne uvoze štepanih psov ne pa da spet in ponovno zakomplicirajo življenje normalnih državljanjanov ki ho?ejo delati po predpisih.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #132 : 14 Januar 2009, 11:09:48
?e greš z letalom velja predpis države, kjer se izkrcaš, v tem primeru bi lahko kontrolirali.
?e greš z avtom itak ni kontrole
Kdo bi te sicer v SLO kontroliral, kdaj si psa pripeljala in s kakšnimi dokumenti, zlasti iz EU.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #133 : 14 Januar 2009, 11:12:14
Morajo malo komplicirat, da nam ni dolh?as.

Bom se danes pozanimala kaj pravi stroka in ti povem. Torej ?e te prav razumem:
Ti bi uvozila psa starega manj kot 3 mesece iz Švedske.
Vzreditelj bi ti ga dal na avion.
Avion bi pristal v Avstriji.
Ti bi ga dvignila na letališ?u.

Popravi me prosim, ?e je kaj od tega neto?nega.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #134 : 14 Januar 2009, 11:17:37
simi...jaz grem osebno psa iskati na Švedsko z avionom, se pravi da pes potuje z mano nazaj. Pristanemo pa v Avstriji najverjetneje.
 
Za Avstrijo pa si lani potreboval EU potni list -ne vem pa na katero ime- ,in potrdilo od veta, da pes ni prišel v stik z divjimi živalmi. S tem da si šel tudi psa osebno iskati na Švedsko in je bil pes mlajši od 3 mesecev. Ne vem ali so tudi avstrijci kaj spreminjali od lanskega leta.


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #135 : 14 Januar 2009, 11:26:07
sama sem lani uvozla psa z estonije, in lahko re?em da je šlo vse brez zapletov ;) lahko sem ga mela v kabini, noben ni preverjal težo psa skupaj z boksom ,kaj šele da bi ga izmerili (to ima vsaka letalska družba druga?ne mere). druga?e sem pa tudi js pristala v avstriji, na dunaju, pa lahko samo re?em, da tam na carini ko sem dala še knjižico od psa sploh ni vedel kaj naj z njo in jo je malo prelistal in dal nazaj ;) skratka nobenih komplikacij, ali pa sem samo js imela sre?o. je blo pa lani isto: knjižica, neceplen pes do 3eh mesecev, pa v knjižici napisano da pes ni bil v stiku z divjimi živalmi. :)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #136 : 14 Januar 2009, 13:22:07
Vse skupaj je nastalo zaradi postopka prvega vpisa psa v CRPsi.Bom kar prepisala.Zaradi enotnih postopkov v zvezi z vpisom novih živali v CRP na podlagi 8.alinee 78.?lena Zakona o veterinarskih merilih skladnosti(ZVMS)(Url.RS št.93/05).
Pred prvim vpisom psa v register CRP je treba preveriti ali ima pes že vstavljen mikro?ip.V  primeru,da mikro?ip ni vstavljen v Republiki Sloveniji z št.705.... mora stranka predložiti dokumente(to je tisto o komercialnih ali nekomercialnih premikih živali o katerih sem pisala par postov nazaj).?e stranka teh potrdil nima se psa vpiše v register,veterinar pa je dolžan obvestiti uradnega veterinarja(beri inšpektorja).Tak pes v CRP dobi poseben status,zapis je neaktiven dokler nadaljevanja postopka ne odobri uradni veterinar  z odlo?bo v inšpekcijskem postopku.
LP Tjaša



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #137 : 14 Januar 2009, 17:30:35
Eko, ?e boš imela psa ?ipiranega in ?e bo v potnem listu pisalo, da si ti lastnica psa boš brez kakršnih koli zapletov prišla domov z novim psom, ker gre za nekomericalni premik. Pes pa mora biti mlajši od 3 mesece, ker druga?e ga boš morala cepit proti steklini ( ?e prav razumem, bi se rada temu izognila).
V Avstriji te ne bo nih?e gledal, ker potuješ znotraj EU.

Upam, da ga vidim med prvimi  ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Damjana

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 08 Marec 2009, 12:08:46
Pozdravljeni!
Prosim za eno pomoč. Na internetu sem najdla oglas da nekdo podarja angleškega boksarja. Jaz kontaktiram to osebo in ona mi napiše nazaj da je iz Kameruna, da ima novo službo, zato oddaja psa in da se je odločla za to varianto. Psička je stara 13 mesecev in po njeno ima vsa potrdila.
Sedaj hoče 185 €, in to ne razumem. Napisala je sledeče: prilagam njen mail in prosim vse, ki se vsaj malo spoznate na te stvari naj mi čimprej odgovorijo. V naprej hvala in lep pozdrav.


All you are recommend to do now is just to pay for adoption paper which be including a change of ownership document,a permit from the ministry of livestock and animals husbandry here etc,all of this documents will cost 185€ and then i and my husband will pay for her flight ticket to your location.
She will be coming  with a very good crate,Vet Records and  Registered document,Puppies formula, Nutrition hand manual Booklet regard to her diet, 1year health Guarantee certificate and a Pet degree sanction.

All that we are requesting from you now are those information so that we can just drive to the airlines and register a flight ticket for Cherry and then you will just have to pay the money for her delivery directly to the delivery company before they can come an deliver her off at your home,so just get back to us with this information,
Full Names....?
State....?
Postal /Zip Code...?
House Address..................?
Closest Airport to your location .......?
Contact Number....?




Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #139 : 08 Marec 2009, 12:42:38
A si oglas za oddajo psa našla na bolhi?

Sicer ne vem za pse, se je pa pojavljalo za avtomobile in ostalo tehniko, da se je oglaševala na bolhi po zelo ugodnih cenah, prodajalci iz tujine.. vse kar si videl od obljubljenega je pa bila prazna denarnica ter idiotski občutek, da te je nekdo na suho nategnil.

Ne vem, preveri..ampak meni že to smrdi da bi nekdo iz ene xy države našel to pikico na zemljevidu, našel še slovenski oglasnik čeprav ne zna pikice našega jezika ter svojo robo hotel prodati ravno na našem tržišču. Če se gre za slovenski oglasnik.. če je tujina je drugo, čeprav meni vseeno diši po šverceraju.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 08 Marec 2009, 13:46:48
Roke stran.Ne zapletaj se v take "mučke"Lahko ostaneš brez denarja in brez psa,ali pa s kakim revčkom v rokah. :-\



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #141 : 08 Marec 2009, 17:48:27
Pa za angleškega boksarja še nisem slišala... ;)



Damjana

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 09 Marec 2009, 07:45:08
Ja, oglas sem najdla na slovenskem spletnem oglasniku.
Se mi je takoj zdejo da gre za neko prevaro, in seveda podatkov nisem poslala, mi je pa zanimiv sam koncept. Ker ona v zadnjem meilu piše, da ja plačam šele ko psa prevzamem.
Mi pač kupujemo angleškega boskerja, ampak čistokrvnega in z vsemi papirji, tako da stvar odpade.
Hvala za odgovore!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #143 : 09 Marec 2009, 08:20:49
Oprosti "ljubica"ampak "angleški bokser"kot pasma ne obstaja! Obstaja samo Nemški bokser,ta pa je potem lahko angleške vzreje.
LP Tjaša



Damjana

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 09 Marec 2009, 09:17:56
Se opravičujem, tiskarski škrat.

ANGLEŠKI BULDOG.

lp



Uros

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 19 April 2009, 13:54:19
Gre slučajno za tale oglas?
http://www.bolha.com/oglas382861409/pasemski-ljubek-anglescina-buldog-mladici

Jaz sem kontaktiral "prodajalca", pa mi je odgovoril v polomljeni slovenščini, nato sva prešaltala na angleščino in ista zgodba ... je v Kamerunu, itd ...




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 19 April 2009, 14:20:16
Ja, Rogaško Slatino je pa tudi nekdo iz Kameruna kar tako našel.... Prste stran!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #147 : 19 April 2009, 14:42:21
Spomnim se, da je pred časom krožil e-mail z zelo podobno zgodbo. Gre za totalen nateg. Plačati moraš špediterija/prevoznika, češ, ti denar založiš, potem ti ga pa vrnejo, ko blago prispe na cilj. Je pa vmes en kup pasti in zank, tako da na koncu blago ni dostavljeno, si pa ob denar, ki si ga založil kao špediterju.




jelika89

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 12 Maj 2009, 17:42:55
Zdravo!

Vse ki kupujete preko Bolhe pse, prosim ne nasedati oglasom z naslovom "pasemski, ljubek (ime psa) skoraj brezplačno", ker je totalni nateg. Vse te osebe so iz Kameruna in kolko opažam se teh oglasov na Bolhi polno najde, trenutno sem jih našla enih 5. Iz lastnih izkušenj povem,da so to prevare. Če slučajno kontaktiraš koga od teh oglasov in ko ti reče da je iz Kameruna, roke vstran, ker boš plačal/-a za psa letalo,ki ga ni, potem pa še bodo zahtevali, da plačaš kletko za psa, ker bo  zaradi velikih temperaturnih razlik pes umrl med prevozom in je zelo tvegano,... bla bla.....z njimi se potem ne moreš nič zmeniti, ker govorijo oz. pišejo polomljeno slovenščino (prevajajo namreč preko Google Translate), če pa prešaltaš na angleščino, pa jih tudi ne razumeš. Sama sem naletela na tako potegavščino in verjemite, da ti ni lahko pri srcu, ko ugotoviš, da so te resnično tako nategnili, da se sramuješ,da si temu sploh nasedel. Res, izogibajte se tem oglasom, ker boste ostali brez denarja. Tudi sama sem naredila to napako in plačala za psa Yorkija 50 €, ampak sem hotela poskusiti, vendar sem hitro ugotovila, da sem naredila veliko napako.  Sploh pa ne plačajte neke stvari preko poslovanja Western Union, ker koliko sem informirana, imajo v Kamerunu samo eno tako poslovalnico, pri nas pa jih imamo veliko. Ta Western Union (devizno nakazilo v tujino) se uporablja za plačilo oz. nakazovanje denarja osebi, ki jo poznaš. Nikar ne nakazuj denarja prek tega, ker ti ne moreš vedeti komu to sploh nakazuješ, ker osebe definitivno ne poznaš. Ne tvegaj svojega denarja, raje prihrani in si psa ali kakšno drugo žival kupi v Sloveniji, saj tako boš vedel/-a kaj kupiš. Pa še v Sloveniji te lahko potegnejo za nos.

Upam, da sem koga s svojo izkušnjo rešila, kajti sama sem nasedla taki goljufiji.  :'( :'( :'(

Vsem želim lep dan!

Danijela



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #149 : 13 Maj 2010, 16:14:16
Živjo...mene pa zanima glede boxa in torbe za na letalo....danes sem na Adrii prebrala da mora biti box velik 55x30x20cm, jaz pa takega boksa nikjer ne najdem...vsi so večji. Zanima me, če slučajno lahko kaj komplicirajo če prideš z torbo?
Hvala... :)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''