Uvoz psa iz tujine!

T in T · 91445

Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #180 : 27 November 2010, 18:52:23
Yo: Tko, da vem iz prve roke, da so tudi za zivalice udobni prevozi. :) Imam v prihodnje namen si umisliti uvozencka. :) Hvala :)



saluki.love

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 31 Julij 2014, 20:31:41
Pozdravljeni!


Vprašala bi, če mogoče kdo ve kako je z potovanjem velikega psa z letalom? Namreč iz Dubai-a bi posvojila odraslega Salukija... :)  gospa ki ima to prek mi psa podari, jaz moram samo letalsko karto plačat pa transport...in ja s temi potovanji res nimam izkušenj, tako da bi bila vesela kakršne koli infromacije...

Lp.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 01 Avgust 2014, 20:28:58
Kaj bolj tocno te zanima? Ga gres iskat sama ali ti bo psa kdo spremil ali potuje sam?



saluki.love

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 01 Avgust 2014, 20:57:01
Zanima me najbolj kako je glede carine? In kakšni so pogoji v EU in pa izven nje? Razen da mora biti pes cepljen,čipiran in imeti Evropsko knjižico..Drugače bi pes sam potoval, seveda če to ne bi šlo bi pa poiskala nekoga da ga pospremi..



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #184 : 01 Avgust 2014, 21:25:06
 Gospo osebno poznaš? Da ni to kakšen internetni nateg?


saluki.love

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 01 Avgust 2014, 22:55:23
Ne gospe ne poznam. Še čakam da mi gospa odgovori na gmail. Sem pa zasledila na tej strani https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=668770223194554&id=229750333763214  da rešuje salukije kot privatna oseba in ne kot organizacija, je pa z drugimi društvi v stiku.. Po mojem mnenju to nebi bil nateg..



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #186 : 02 Avgust 2014, 09:54:18
Za transport živali z letalom zelo pohvalijo Animals First (http://www.animalsfirst.at/), morajo pa seveda biti prej urejene vse formalnosti.

You can't manufacture a miracle


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #187 : 02 Avgust 2014, 11:05:44
Pet Express

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 02 Avgust 2014, 19:21:18
Glede papirjev se pozanimaj na slovenski avtoriteti za uvoz (vurs? ali karkoli je ze) in drzavi/drzavah, kjer bo pes prestopal.

Bo moral pes v Sloveniji v karanteno?



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 21 Marec 2016, 16:19:43
Na pomoč.Zanima me ali lahko pride iz BiH psička z mladiči starimi pet mes.psica je cepljena proti steklini,mladiči so čipiraniče je med vami kak vet ali kdo pozna to zakonodajo.jaz sem brala pa ne vem če prav razumem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #190 : 21 Marec 2016, 17:34:23

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 21 Marec 2016, 23:04:00
- veterinarsko spričevalo
- potni list ali drugi identifikacijski dokument živali iz države BIH
- mikročip ali tetovirano znamenj
- veljavno cepljenje proti steklini

Premik psa, mačke ali belega dihurja, mlajšega od 3. mesecev in necepljenega proti steklini, v Republiko Slovenijo ni
dovoljen.

Če je >5 (več kot pet) hišnih živali, mora živali spremljati predpisano veterinarsko spričevalo  ter se upoštevajo zdravstvene
zahteve in izvede nadzor, določen z Direktivo 92/65/EGS (napotitev na mejno kontrolno točko (MKT) in pregled s strani
uradnega veterinarja MKT, TRACES)

Je kar komplicirano, sploh če je govora o psih pobranih iz ceste. Kolegica je vzela dva bosanska zavetiščarja, pa vem da so imeli full komplikacij.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #192 : 22 Marec 2016, 06:02:16
http://www.uvhvvr.gov.si/si/delovna_podrocja/mednarodne_zadeve/premiki_hisnih_zivali/netrgovski_premiki_hisnih_zivali/#c19115

Za Bosno velja:
>> iz "13(2)" tretjih držav ali ozemelj (del 2 Priloge II Izvedbene uredbe Komisije (EU) št. 577/2013)*

*del 2 Priloge II Izvedbene uredbe Komisije (EU) št. 577/2013: Otok Ascension, Združeni arabski emirati, Antigva in Barbuda, Argentina, Avstralija, Aruba, Bosna in Hercegovina, Barbados, Bahrajn, Bermudi, otoki BES (Bonaire, Sint Eustatius in Saba), Belorusija, Kanada, Čile, Curaçao, Fidži, Falklandski otoki, Hongkong, Jamajka, Japonska, Saint Kitts in Nevis, Kajmanski otoki, Sveta Lucija, Montserrat, Nekdanja jugoslovanska republika Makedonija, Mauritius, Mehika, Malezija, Nova Kaledonija, Nova Zelandija, Francoska Polinezija, Saint Pierre in Miquelon, Rusija, Singapur, Sveta Helena, Sint Maarten, Trinidad in Tobago, Tajvan, Združene države Amerike (vključena ozemlja: Ameriška Samoa, Guam, Severni Marianski otoki, Portoriko, Deviški otoki Združenih držav Amerike), Saint Vincent in Grenadine, Britanski Deviški otoki, Vanuatu, Wallis in Futuna.

Splošni pogoji za vstop oz. ponovni vstop (vrnitev z EU živaljo) s psom, mačko ali belim dihurjem v Slovenijo:
•do vključno 5 živali na lastnika ali pooblaščeno osebo;
•identifikacijski dokument živali:◦vstop: veterinarsko spričevalo* vključno s pisno izjavo**

◦ponovni vstop (vrnitev z EU živaljo): EU potni list za hišne živali;
•transponder ali jasno čitljivo znamenje, ki je bilo vtetovirano pred 3. julijem 2011;
•veljavno cepljenje proti steklini.
* Vzorec Veterinarskega spričevala za netrgovske premike psov, mačk ali belih dihurjev v Unijo je določen v Prilogi IV Izvedbene uredbe Komisije (EU) št. 577/2013.
** K spričevalu mora biti priložena tudi pisna izjava, kot je določena v delu 3 Priloge IV Izvedbene uredbe Komisije (EU) št. 577/2013.
Odstopanje od veljavnega cepljenja proti steklini ni dovoljeno.



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 22 Marec 2016, 09:16:53
meni ni jasno samo za pse mlajše od 3mesecev.oni ne smejo bit cepljeni zaščiteni so pa po materiko jih doji.a niso to izjeme.saj piše v zakonu al jaz ne razumem.tudi vet mi je rekel,da lahko pridejo.inšpektor pa da ne pred 3mesecem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #194 : 22 Marec 2016, 09:42:25
Če sem jaz to pisanje sploh pravilno razumela. Ja, pri treh mesecih morajo po zakonu biti cepljeni proti steklini, lahko so tudi prej, kasnej pa ne.
In pri treh meseceih so že vsaj dober mesec dni na samostojni prehrani in ne na materinem mleku. Imajo pa ja zobe. Pa ne pozabit na redno razglistenje. Vsaj teden tri do pet dni pred cepljenjem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 22 Marec 2016, 10:14:56
čara mladiči so stari 5 tednov in še ne smejo bit cepljeni.so pa zaščiteni po cepljeni mami.a lahko potujejo v slo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #196 : 22 Marec 2016, 10:34:19
Ne. Saj ti je že inšpektor povedal. Zakaj bi jih pa selila? Razstava, tekma?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 22 Marec 2016, 10:53:59
samo živeli bi radi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #198 : 22 Marec 2016, 11:25:07
Potem se tega loti odgovorno. Tam jih vse poštimajte, cepite, razglistite, čipirajte in jim najdite lastnike, ki vam psov ne bodo vračali nazaj, še predno psi sploh prečkajo mejo. Še bolje, če jim najdete domove kjer so in samico sterilizirate oz. date v roke skrbnim in odgovornim ljudem.

Saj je tudi pri nas kup nezaželjenih, zanemarjenih psov, ki potrebujejo domove.  :( Zavetišča so polna. Psi, ki imajo nad dve leti jih malo kdo pošmirgla, če so večji, še toliko manj. :/ in so čisto preveč časa po zavetiščih. Pa cel kup tistih, ki jih sosedje ne prijavljajo in inšpekcije preohlapno intepretira zakonodajo.

Pri nas ni rožnato, daleč stran. Tudi slovenski zapuščenci bi radi živeli.  :(  Domov za vse psa pa žal ni. Enostavno jih ni več.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #199 : 22 Marec 2016, 12:07:57
Na začetku imaš napisano 5 mesecev. V tem primeru bi mladiče cepila proti steklini in jih bi lahko pripeljala po enem mesecu. če so stari 5 tednov, moraš počakati mislim da vsaj do 8 tedna do cepljenja in jih lahko prpelješ po 12 tednu. Pozanimaj se, če je možna kakšna izjema za sesne mladiče.
Sicer pa: če prav razumem, bi psico rada obdržala. Ali imaš za mladiče že nove lastnike? Če ne zna biti uvažanje celotnega legla predej tvegano (znani so primeri, ko mladičev ni bilo mogoče oddati in so se po čudnih poteh znašli v zavetiščih). Mogoče bi bila bolj smiselna oddaja mladičev v Bosni in si potem pripelješ samo psico.


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 22 Marec 2016, 16:38:19
Glede na to, da je govor o najdenih psih, potem se lahko obrnes po pomoc tudi na nasa drustva, ki se ukvarjajo s tem in poznajo postopke. Zavedati pa se morate tudi vase odgovornosti, ki jo imate s taksnim psom, verjetno boste imeli tudi visoke stroske z vsemi postopki. Pse je potrebno veterinarsko pregledati, jih cepiti tako za steklino kot tudi kuzne bolezni, jih razglistiti. Pse bo potrebno prijaviti v bosansko zavetisce, da boste dobili vso dokumentacijo. Potrebno bo pocakati, da bodo mladici dovolj stari za cepljenje stekline in potem spet cakati, da mine vsaj 21 dni od cepljenja. Pri rodovniskih psih je to malo drugace, ker je poznana preteklost, pri najdencih pa mislim da ne popuscajo. Kar malo dvomim, da bo enostavno uvoziti vecje stevilo psov.



vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 23 Marec 2016, 13:20:17
ja 5 tednov je prav.bomo morali počakat.še vedno pa ne vem zakaj je vet rekel,da lahko pridejo ttakoj,inšpektor pa šele pri 3mes.

no mi sedaj hodi na misel tole begunci so vse posral pa poscal pa jih ni nihče cepil.te uboge živali pa morajo imeti knjižice,certifikate,vet spričevala.ampak Stekline pa ni več.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #202 : 23 Marec 2016, 13:42:21
Tale trditev, da ni stekline je pa kar nekaj... Zemljevid na povezavi http://www.arhiv.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.gov.si/pageuploads/slike/STEKLINA/stek_1/Absence_Presence_Rabies_07_large.jpg je sicer iz leta 2007, ampak od takrat se najbrž ni prav dosti spremenilo.
Pa preberi si malo kaj pomeni, če človeka ugrizne pes s steklino.

In tako kot so ti omenili - v Sloveniji je ogromno zapuščenih psov. Kaj boš z vsemi mladiči, ki jih boš pripeljala sem? Upam, da imaš že lastnike zanje in da ne bodo pristali pred vrati kakšnega zavetišča.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #203 : 23 Marec 2016, 13:53:39
Kdo bo pa kastriral te pasje migrante? Cepil proti kugi?

Tudi psom v naših zavetiščih se prav zdajle izteka 30 dnevni rok. Pa samo živeli bi radi :'(



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 23 Marec 2016, 14:46:07
Sej se ne gre samo za steklino, ampak tudi za vse ostale kužne bolezni, ki jih te živali prenašajo. Konec koncev vse uvožene živali, ki niso ustrezno pregledane, predstavljajo tveganje tudi za naše pse.

Nekateri potem švercajo pse ampak takšnega psa ne moreš prijaviti v naš register, poleg tega pa so hude kazni če te dobijo. Mam znanca, ki je rodovniškega psa uvozil iz Srbije mimo vseh pravil, hvala bogu ga je veterinar ob vpisu takoj prijavil inšpektoratu. Dobil pa je za nekaj tisoč evrov kazni.

Poslušaj inšpektorat in ne veterinarje, ker jih večina nima pojma. Sama sem uvažala psa iz Argentine, pa mi veterinar ni znal nič povedati, kaj vse rabim za uvoz, ob vpisu v register pa smo se ravnali po navodilih, ki sem jih dobila od inšpektorata. Samo upali smo lahko, da bodo vsi papirji ok, da nas ne doleti kakšna kazen.




Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 23 Marec 2016, 16:19:45
no mi sedaj hodi na misel tole begunci so vse posral pa poscal pa jih ni nihče cepil.te uboge živali pa morajo imeti knjižice,certifikate,vet spričevala.ampak Stekline pa ni več.

 Uf :-X



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #206 : 23 Marec 2016, 17:23:11
U tega pa sploh vidla nisem. Vidka, lahko te je sram v dno srca, če ga imaš. Pse pa pusti tam, kjer so, ljudje, kakršna si ti, si jih ne zaslužijo.