Podobnost

Nika · 7248

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
: 10 Junij 2006, 14:19:46
Pes bi naj bil podoba gospodarja. To se predvsem poudarja pri raznih agresivnih ali nevzgojenih cuckih, kjer se lastnik pac ne potrudi dovolj za dobro socializacijo. Kaj pa pri lepo vzgojenih gentlemanih (in gentlemankah :D)? Koliko je vas pes podoba vas in v katerih primerih zasledite to podobnost? Ali pa ste si popolnoma razlicni in zivite v sozitju?
Verjetno na to vpliva tudi doba skupnega bivanja, seveda poleg ukvarjanja z mrcino.

Sama se velikokrat zalotim, da o tem razmisljam. O podobnostih in razlikah med mano in mojo psico. Vcasih naredi kako bedarijo in me takoj spreleti, da jaz vcasih naredim isto. Seveda ne grizem, znam pa biti pasja ;D. Res pa je, da nje nikakor ne morem prepricati, da bi spala do kosila :-[



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 10 Junij 2006, 14:28:21
Amm jest sem opazu, da sva obadva požrešna in da rada ušpičiva kakšno norčijo :) !

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 10 Junij 2006, 17:52:21
Moja mami je tut rekla da sta si ti in Sib ful podobna. Baje še v faco  :P :P :P
Jz sm tudi trmasta .. tko kot Indi  ::)



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 11 Junij 2006, 03:57:51
Hehe zanimiva tema. Meni gre kar na smeh,  ker mi vsi, ki me poznajo recejo, da bolj sebi podobnega psa, kot ga imam nebi mogla imeti  :D Ce poznas njufi karakter poznas  mene  :D  Pes, ki mi je dobesedno pisan na kozo ;) Trmasta en bolj kot drugi, vcasih tako lena oba skupaj kot bi bila stara 80 let, cez pol ure pa ze polna energije..samo pravo stimulacijo rabiva  :D (no pri njufiju je ponavadi hrana... pri meni to ni dovolj  ;) )  Znava skupaj na postelji prespati celo popoldne.. a zadostuje ze migljaj in ze sva pripravljena na neskoncno norenje  :P Aja pa oba sva bolestno obsedena z vodo ;) Ponavadi sem jaz tisti cudak, ki na sprehodu skupaj z njufkom skace kot majhen otrok  po luzah sredi najbolj prometne ulice ;)

Vsi, ki naju poznajo pravijo, da bolj sebi podobnega psa nebi mogla kupiti... z cimer se kar strinjam. Njufi je pac prevzel moje srce in mi zlezel pod kozo in upam, da bom vedno imela moznost, da bo kaksen izmed njih popestril moje zivljenje. Aja razlicna sva se si pa mogoce v tem da se jaz toliko ne slinim ;)

Vizuelno pa ne vem.. razen tega da imava oba crno "dlako"  :D


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4 : 11 Junij 2006, 11:37:23
No, mislim, da povsem dovolj pove, ce recem, da mene 3/4 "pasjh" prijateljev in kolegov klice Spela  ;D ;D ;D :D  :D
Ampak, ce mene kdo vprasa, bi rekla, da mi je od mojih zveri najbolj podobna banditka Kuna.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #5 : 12 Junij 2006, 13:10:48
Nekaj podobnosti je tudi pri nas - oba (torej jaz in Astor) sva čista "kraužla" (beri: nakodrana).  ;D To je zaenkrat največja podobnost, ki jo opazi veliko ljudi.  ::)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #6 : 12 Junij 2006, 16:50:46
Vsi smo blond ;D

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 12 Junij 2006, 18:58:36
Jaz ful opazam fizicne podobnosti med lastniki in psi, predvsem v obraznih potezah. Ne vem, ali si samo domisljam, ali dejansko so :-[

battito animale


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #8 : 12 Junij 2006, 19:44:47
Lilit, jaz tudi ;D! Sčasoma si vsi lastniki in psi ratamo podobni.

Midve z Naro sva pa obe temni (lasje), pa suhi.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 12 Junij 2006, 19:48:02
Midve z Naro sva pa obe temni (lasje), pa suhi.


Midva sva oba blond, skuštrana in lena :P ;D

Lp nina



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 12 Junij 2006, 20:04:43
Midve s Tosy tudi obe 'blond' pa obe ravni (lasje), pa obe bolj suhi odzunaj. Po notranjosti pa sma itak popolnoma enaki. Obe delavni, pa obe vztrajni, pa obe tibetanki po srcu, hehe. Edina razlika je v tem, da jaz celo znam govoriti... :P

Evo, slikca

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #11 : 12 Junij 2006, 20:57:06
Z Rino imava kar nekaj skupnih točk.Ko se dela,se res dela in ne zabušava  ;) in ko se lenari se lenari,in se ne smeš pustit motit. :P Na začetku je ona poskrbela za mojo postavo,zdaj jo jaz 'ganjam' po sprehodih in skrbim za njeno(in hkrati za mojo)  ;) . Grmenja pa nobenga ne mara  ;)


lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 12 Junij 2006, 21:00:57
Hehe, midve s Tosy pa ravno skupaj skozi okno opazujema petarde, strele itd... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #13 : 12 Junij 2006, 21:15:16
Jaz ful opazam fizicne podobnosti med lastniki in psi, predvsem v obraznih potezah. Ne vem, ali si samo domisljam, ali dejansko so :-[

Jaz tudi.Včasih buljim v avatraje na forumih kot butasta ;D

Drugače pa:oba enkao trmasta,nekaterih stvari se hitro naveličava,občasno zasnjana,daljša dlaka (lol),pa oba sva bolj majhna (on ravno na meji 68cm).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #14 : 13 Junij 2006, 19:11:19
Midva z Lonijem sva si bolj podobna po karakterju,kot pa po izgledu( ima Lony le 25kg več od mene :P ). Oba sva bolj mirne narave, včasih znava biti pa prava "hudička" ;D

Lp



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #15 : 13 Junij 2006, 20:44:26
Midve sva pa po izgledu obe blond, po karakterju pa trmasti, vztrajni in vedno za akcijo, če je prava motivacija. Norim pa vseeno ne tako zelo kot Luna. ;D

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #16 : 14 Junij 2006, 13:49:24
Norim pa vseeno ne tako zelo kot Luna. ;D

Hahaha, kok sem se pa zdejle nasmejala :o ;D :D! Če si predstavljam človeka, ki bi tako norel kot Luna :o

Sem pa pozabla še povedat, da imava obe z Naro rjave oči ;D. Svinjarije za razliko od Nare pa ne jem, pa ne valjam se po dreku ::).



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #17 : 14 Junij 2006, 21:10:34
Če si predstavljam človeka, ki bi tako norel kot Luna :o
Po mojem bi ga po hitrem postopku odpeljali k psihiatru.  :P

Citiraj
Svinjarije za razliko od Nare pa ne jem, pa ne valjam se po dreku ::).
No to tudi Luna počne, jaz pa ne in ne bom nikoli zastopila, kako ji je to lahko všeč. :'(

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 17 Junij 2006, 16:47:30
Jaz bi pa težko rekel,da sem si podoben s svojima psoma,glede na to,da imam dva s popolnoma različnima karakterjema in videzom.

No,mogoče edino s Skyem si delima prijazen značaj.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 18 Junij 2006, 11:14:53
Z Neonom po zunanjosti...mogoče okrogla faca  ::) Drgač pa on je velik jaz niti ne tako zelo... Aja edino obema se kodrajo lasje ravno toliko da je zoprno (čeprav znam jaz bit podobna kodru, kar Neon nikakor ne dosega  ::))

Karakterno...oba popenima kadar nama kaj ne paše, kadar se dereva počneva to glasno  ;D Kadar se lenari se lenari, če se dela se naredi do konca če ne ni nagrade  ;) pa še kakšna podobnost bi se našla. Sva si pa po eni strani tudi precej različna. Jaz ne maram hitro jesti medtem ko on dobesedno vse požre recimo.  :-\ ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #20 : 18 Junij 2006, 12:32:58
Midve z Zaro sva si tudi precej podobni. Mami se velikokrat zmoti in se za Zaro dere Maruša, ali pa se krega name in mi reče Zara ;D Sicer si vizuelno nisva toliko podobni, karakterno pa precej. Obe trmasti (zmaga moja trma ;D), polni energije, radovedni (včasih preveč :-[ ::)), obe jezikava če se kdo krega na naju (samo da Zara to dela v obliki lajanja ::)) in še bi se dalo naštevati. :D

Lp, Marusa


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #21 : 26 Junij 2006, 07:24:36
Uh, uh raje ne povem vsega.
Obe imava rjave laske, zelooo temne oči, obe sva bolj majhni, trmasti v smislu, to bom dobila pa naredi karkoli, da mi to preprečiš!, potem obe sva gobčni ---> kana sicer do drugih psov haha  8)
pa z Ronom imava tudi nekaj podobnosti ---> lena, crkljiva, rjave laske, temne oči,  po duši vedno otrok... aja, pa na dolge sprehode rada hodiva, čeprav Ron vedno manj  ;)



Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #22 : 26 Junij 2006, 08:51:17
Meni pa mama reče, da ko sma obe žleht se nama zaiskrijo oči ali pa jih razširima in so naju same oči skupaj.  :-[

To je res zanimivo, že ko po cesti hodim so podobnosti tako očitne, da se prav nasmejiš kako lepo izgleda :D


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #23 : 26 Junij 2006, 10:15:18
Tudi Midva z Deepom sva si zelo podobna: zbirčna, lenaa, trmasta, zamerljiva, "gobčna", natopirana( jaz v lase on v dlako), imava nekaj karjesa na zobeh :D, velikrat kihava, velikokrat se praskava, uglavnem preveč za naštevat...Sem vesela da mam podobnega sebi doma ;), je pa dobra tema, ker prej o tem sploh nisem razmišljala kok sva si podobna ;D

P.S. Noben od naju ne mara poštarjev :D :P