KLUB ŠPORTNIH GONIČEV SLOVENIJE

Petra · 3396

Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
: 14 Avgust 2005, 16:45:08
No pa se je začelo nekaj premikat tudi pri pasmah DALMATINEC, DOGO ARGENTINO in RODEZIJSKI GREBENAR!!!
Te tri pasme bodo-če bo šlo tako naprej kot do zdaj-kmalu združene v klubu športinih goničev, saj je stanje v sloveniji bolj slabo.
Trudili se bomo čimveč informirat ljudi(kje kupit psa, kje ne, zakaj rodovniškega..)itd.
Imeli smo že uvodni sestanek, kjer smo se med sabo malo spoznali in predlagali nekaj funkcij, predvsem pa smo se dogovarjali kako in kaj naprej.
Upamo da bo kmalu naslednji sestanek, kjer se bo že določilo nekaj stvari, mogoče dokončno izvolilo funkcije itd...
Torej, vsi lastniki ali ljubitelji omenjenih pasem, ali katerih drugih(smo imeli tudi že na tem sestanku lastnike drugih pasem) lepo vabljeni da napišete kakšne predloge, in vabljeni na naslednji sestanek da nas podprete...
Sporočim kdaj in kje bo.
hvala
Petra



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 14 Avgust 2005, 18:09:27
Petra zanimivo. Predvsem so se povezale tri zanimive pasme. Me pa zanima z čim se bo klub ubistvu ukvarjal? Kaj je glavni cilj kluba?

Lp nina



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 14 Avgust 2005, 19:00:42
glavni cilj kluba je izboljšat kakovost teh treh pasem!Ravno zato se je vse to že začelo pred tremi leti, vendar je KZS potlačila vse takrat zainteresirane...
Vzrejna komisija, ki zdaj deluje(za dalmatince konkretno) je zelo zaprta za javnost, ne prireja nobenih srečanj itd..
tudi vzrejni pregledi so pod kritiko-ne zahteva se testov(slušni test, slikanje kolkov...), ampak vsi vemo da je pol dalmatincev ali dogo argentino v vzreji gluhih!tudi displazija je pogosta.
Trudili se bomo ČIMVEČ obveščat ljudi o teh problemih, objavljeno bo v vseh medijih kar bo možno, takoj ko bo klub formiran bomo naredili material ki se bo delil po razstavah, srečanjih...kjer bo pisalo vse o pasmah.
Tako bomo poskušali zmanjšat trg nerodovniških psov, in ljudi napotili k pravim vzrediteljem...
Za začetek bo slušno testiranje obvezno, ampak nas ovira ker nimamo aparata.Zato bomo pred vsemi vzrejnimi pregledi in še vmes pripeljali aparat iz dunaja, in bo možno testirat-to še ni bilo dorečeno točno.
Čimprej se bo začel zbirat denar da se aparat nabavi, morda bomo sodelovali še z kakšnim drugim klubom kjer so pasme ki so tudi podvržene gluhosti...
tudi plemenjaki ki že imajo vzrejne preglede bodo te teste morali opravit.
V klubu bo tudi informativni odbor, kateri se bo čimbolj trudil za predstavitev v javnosti in na katere se bodo ljudje obrnili ko bodo potrebovali nasvet.
Skratka, vsem ki sodelujemo se gre za izboljšanje pasem predvsem zdravstveno!
Dam sem gor kasneje tudi dopis ki bo šel lastnikom dalov, DA in RR ki ga pravkar sestavljam.tam bo vse še bolj podrobno opisano...
če te še kaj zanima vprašaj!
hvala,Petra



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 20 Avgust 2005, 17:11:48
Zanimivo, zanima pa me predvsem to kako, da so zraven tudi RR-ji??

Lp nina



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 21 Avgust 2005, 22:45:40
čudno da se sprašuješ zakaj so RR zraven...ponavadi se vsem zdi čudno zakaj so DA ;)
RR in dalmatinec sta dve zelo podobni pasmi; isti pes, druga barva :) oba sta goniča oz. spadata v 6.FCI skupini pod "related breeds"
tudi standard RR-ja je v bistvu kopija standarda dalmatinca, je seveda prirejen ampak zelo podoben.
tako da je zelo logična zadeva zakaj smo se združili....



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 22 Avgust 2005, 08:05:55
čudno da se sprašuješ zakaj so RR zraven...ponavadi se vsem zdi čudno zakaj so DA ;)



 ;D ;D Vem, da je Grega Nemanič eden izmed ponudnikov ustanovitve, ali celo ustanovitelj no (da ne bo kaj narobe). To sem prebrala pred časom v temi DA na mojpes.com. Potem so se logično pridružili dalamtinci, in kar naenkrat še RR-ji. Ti so me pač presenetl ;)

Lp nina