Royal Canin

scythe · 83349

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #150 : 28 December 2010, 23:17:30
Če primerjaš ceno /kvaliteto zmaga Bosh. In tudi večinoma je Bosh za eno zvezdico bolši od Pro Plana.

60 eur za Pro Plan Adult Sensitive - za odrasle občutljive pse z lososom in rižem 15kg in sestavo:  losos (22 %), riž (22 %), dehidrirane lososove beljakovine, koruzna glutenska moka, koruza,
živalska maščoba (konzervirana z mešanico tokoferolov), hidroliziran izvleček, pesna pulpa, očiščena
celulozna vlakna, kalcijev fosfat, kvas, natrijev klorid, kalijev klorid, rudnine.

Se mi ne zdi niti malo ugodno.

Potem se že bolj splača ribo od Bosh vzeti. (če gledam sestava/cena)

Po izkušnjah drugih, pa prebranem , sestavnah in sprobanem. Ostajam v zlati sredini - acana Fit in Light, bosh (trenutno pavziramo pri boshu), fitness trainer, Cibau, Belcando, RC in technical. S tem da sta zadnja dva nekako izhod v sili, ko se prepozno spomnimo kupit futer za psa. Morda še kaj do cca 50 eur za pasji futer.

Kuham ne, surovo tudi ne dajem, ker nimam niti najmanjšega občutka glede doziranja koliko kuhanega futra sploh rabi normalno aktiven 30kg pes.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #151 : 29 December 2010, 08:53:14
Pro Plan ima ful ugodnosti za vzreditelje in resevalce (pa najbrz se za koga), in pride pol res poceni. Pa lusna darilca dajejo :)
(kar meni ful manjka pri teh kvalitetnih hranah, da bi vsaj kdaj kaksno skatlo za hrano ponudili ob tavelikih vrecah :-[)

battito animale


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #152 : 29 December 2010, 09:31:12
Darilca pri pro planu so pa res ful lušna pa še uporabna!! ;D ;D

:)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #153 : 29 December 2010, 11:47:44
Mi smo od RC dobili eno vrečko pa kanglco za pasjo malco nosit zraven  ;D, od Hillsa ima znanka copate, od Eukanube imamo habook.

Aja pri nas se je tudi Propac dobro obnesel, pa tudi ni uau hrana.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #154 : 23 Februar 2011, 20:37:25
A ima kdo mogoče izkušnje z Royal Canin Urinary SO?
http://products.royalcanin.us/products/veterinary/canine/urinary-so.aspx



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #155 : 23 Februar 2011, 22:49:48
Kaj pa imate? Cistitis, kristale, kamne?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #156 : 23 Februar 2011, 22:51:36
Kristale. Zelo visok PH.



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 24 Februar 2011, 14:33:20
Jean, moj Arki je imel kristale in povišan PH od 8 leta starosti, smo dajali RC Urinary ali Hills C/D in kombinirali z uropet pasto... stanje je nihalo dokler nismo naredili konkretne kure z antibiotiki in sedaj je že cca pol leta mir (star bo pa 14 let), za podrobne info mi pošlji ZS, ker je dolga zgodba.

Jasi


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #158 : 24 Februar 2011, 19:50:05
Meni se za Spelo (poleg antibiotikov) odlicno obnesejo kapsule brusnic (jaz imam Fidimedove). Je po lanski operaciji ene bule na plecki staknila nagravzen cistitis, ki je sicer krasno reagiral na antibiotike, ampak se je vsakic tudi ponovil po max. 3h tednih. Odkar dobiva zraven se to, je ok.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #159 : 27 Februar 2011, 09:16:10
Mi smo dobili testerčke od RC medium junior in jih naša obožuje. Ker ravno iščemo hrano, ki bi ji pasala in je bila nad to zadovoljna (pa tudi mi ;) ) bomo postopoma preklopili na to.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #160 : 27 Februar 2011, 10:57:17
Lahko ji daješ že adult. Čeprav je starost na vrečah napisana drugače.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #161 : 27 Februar 2011, 11:34:34
Hvala ;). Kaj pa tista hrana za občutljive in aktivne pse (border je gor narisan ;) )?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #162 : 09 Marec 2011, 09:14:38
Če ni občutljiva ji lahko tdi Medium Adult kupiš. Lahko ji tudi Bosch...malo probaj z manjšimi pakungami, če ji ustreza. Pa delaj počan prehod-14 dni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #163 : 09 Marec 2011, 14:55:06
Ja sej zdaj sem ravno tester od Trainer Fitness dobila - v Mr.Petu mi je prodajalka priporočala to hrano. Bomo probali in vidimo kako se obnese ;). Ima kdo izkušnje s to hrano (Trainer Fitness)?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #164 : 09 Marec 2011, 16:39:11
Ima kdo izkušnje s to hrano (Trainer Fitness)?

Jaz sem jo uvedla mojemu pred dobrima 2 mesecema. Zaenkrat je super, kakec tak kot mora bit!  8) Prej sva imela Acano Adult in je bila očitno premočna zanj, oz mu pač ni pasala (mehek kakec). Za zdaj pa vse ql. Poskusila sva raco, zdaj imava pa ovco (ker race zdaj nisem dobila).
Poskusi kako se bo obneslo, vsak pes je drugačen...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #165 : 09 Marec 2011, 16:59:42
Ta hrana ima tudi svojo temo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #166 : 09 Marec 2011, 18:53:37
Vredu, hvala ;).

čara: sem gledala za temo pa je nisem našla ???. Mi da prosim link?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #167 : 09 Marec 2011, 21:02:25
Včasih se splača bolj ohlapno iskanje ;) http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=5801.0

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #168 : 11 Marec 2012, 15:58:12
Če kdo v SG hrani z RC adult medium-imam viška skoraj 15kg teh briketov. Žal niso več v vreči in so streseni v habook. Magari dam s habookom vred ali pa v kaki veliki vreči za smeti  :D Za neko zmerno ceno. Lahko tudi menjam za tavelik žakel RC Medium Light .

Če komu pride prav naj me kontaktira na ZS.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 31 Marec 2012, 20:35:15
Eno vprašanje, sicer zadevo še testiram, ampak vseeno.

Svojo psičko hranim z RC. Zdi se mi da se že nekaj časa čoha in sicer predvsem ponoči. Najprej sem mislila da ni dobila slučajno kake alergije na pršice, vendar ima tako posteljo kjer pršic ni, zaradi nje smo vrgli ven tudi tepih, zavese in celo rože (tole na zadnje je bil predvsem izgovor da se jih znebim, ker mi niso bile všeč hehe).

Kakor koli.  Po tem ni bilo nič boljše, zdaj sem pa povezala neke zadeve. Občasno ko ji skuham makarone in pomešam s kako konzervo, pri konzervah zbiram izključno to, da niso z piščancem kar RC je, se mi zdi da se čoha veliko manj oz. nič. Zvečer jo pa hranim, tako da sem sklepala da bi lahko bila to reakcija od hrane piršla ponoči. Načeloma ima lepo dlako, brez prhljaja, svetlikajočo in lep iztrebek. Ali je možna moja domneva, da je čohanje reakcija na hrano, mogoče celo na piščanca?? :-[



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #170 : 31 Marec 2012, 23:03:37
Seveda je možno, da je občutljiva na piščanca. Jaz imam eno tako občutljivko doma :) pri njej se npr. kaže v mehkejšem kakcu. Je pa to zelo enostavno preverit...kupiš npr. brikete Fitness trainer jagnetino ali pa ribo in daješ nekaj časa samo to za jesti in vidiš, če je razlika. Predvsem moraš gledat deklaracije na briketih, da niso briketi samo z okusom jagnetine/ribe/bizona, notri je pa vseeno piščanec. Jaz drugače moji hranim Platinum lamb and rice in ima super kakce in vse štima :)

Nina


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 01 April 2012, 09:04:59
Seveda je možno, da je občutljiva na piščanca. Jaz imam eno tako občutljivko doma :) pri njej se npr. kaže v mehkejšem kakcu. Je pa to zelo enostavno preverit...kupiš npr. brikete Fitness trainer jagnetino ali pa ribo in daješ nekaj časa samo to za jesti in vidiš, če je razlika. Predvsem moraš gledat deklaracije na briketih, da niso briketi samo z okusom jagnetine/ribe/bizona, notri je pa vseeno piščanec. Jaz drugače moji hranim Platinum lamb and rice in ima super kakce in vse štima :)

no zdaj vbistvu še nisem do tega prišla da bi druge brikete dajala, ji pa kuham hrano brez piščanca imam pa ogledane totw bizona za poskusit, kar pride nasledji teden na vrsto. Bomo videli  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #172 : 01 April 2012, 20:25:48
Vprašaj tudi vzreditelja in lastnika samca (očeta), mogoče je že pri njih kaka alergija in boš lažje prišla do zaključkov in dajala primerne brikete.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 02 April 2012, 08:47:56
Mislim da ima tudi tow bizon nekaj piščanca. Brez pa sta samo ovca in losos.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 02 April 2012, 09:20:07
Mislim da ima tudi tow bizon nekaj piščanca. Brez pa sta samo ovca in losos.

hvala za opozorilo! bom malo bol podrobneje pogledala. saj mi ubistvu sploh ni jasno čisto kaj se dogaja, ker ko dobija kake priščančje priboljške ne kaže ravno nekih znakov alergije.. je možno da je samo na določeno sestavino v RC taka reakcija?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #175 : 02 April 2012, 10:27:34
Možno, ali pa količina tista. A kaka možnost, da je zaradi česa drugega iz okolja pa ni?
Da bi tisti dan v kaki vodi bila, v stiku s kako rastlino, oprana deka (mehčalec, prašek), drevesa?
Ali pa da je sezonsko-zaradi bolj suhega zraka in posledično še briketov ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 02 April 2012, 10:49:36
Možno, ali pa količina tista. A kaka možnost, da je zaradi česa drugega iz okolja pa ni?
Da bi tisti dan v kaki vodi bila, v stiku s kako rastlino, oprana deka (mehčalec, prašek), drevesa?
Ali pa da je sezonsko-zaradi bolj suhega zraka in posledično še briketov ???

Nimam pojma, zaenkrat se nama je to začelo pojavljati par mesecev nazaj, kokr sem rekla, najprej sem imela v mislih tepih, pršice, zavese, pa smo vse to ven dali... sprehode ima dvakrat na dan konkretne ture vendar večinoma v istem okolju. Praska se predvsem ponoči, kar sem povezala z reakcijo hrane, ker obroke dobi zvečer. Zdaj bom poskusila tako narest, da se bom znebila RC, če bo pa kljub temu naprej isto praskanje, bom pa šla na test da vidijo kaj se dogaja.

p.s. v vsakem primeru imam občutek, da ima za Evo RC premalo izkoristka, tako da bi menjava hrane prišla v poštev tako ali drugače



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #177 : 02 April 2012, 11:09:13
Saj je vseeno kdaj dobi obrok. Če bi dejansko bilo od hrane bi se ves čas praskala, ker telo vseeno rabi več časa da se izčisti, kot pa od noči do jutra in bi se potem praskala tudi čez dan. Stavim na material ležišča oz. mehčalec ali prašek s katerim je oprano.

za 1/2 manj mehčalca, praška kolikor je potrebno itak, so močno koncentrirani in se daje 1/2 od predpisane doze in dodatno izpiranje. Pa obvezno naraven material ali usnje ali 100% bombaž. Te manj stane v začetku, kako alergološki test.

Pa preglej za plesen na tistem mestu kjer spi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 02 April 2012, 11:44:36
Saj je vseeno kdaj dobi obrok. Če bi dejansko bilo od hrane bi se ves čas praskala, ker telo vseeno rabi več časa da se izčisti, kot pa od noči do jutra in bi se potem praskala tudi čez dan. Stavim na material ležišča oz. mehčalec ali prašek s katerim je oprano.

za 1/2 manj mehčalca, praška kolikor je potrebno itak, so močno koncentrirani in se daje 1/2 od predpisane doze in dodatno izpiranje. Pa obvezno naraven material ali usnje ali 100% bombaž. Te manj stane v začetku, kako alergološki test.

Pa preglej za plesen na tistem mestu kjer spi.

plesni sigurno ni, imam pa ležišče komfort brez kakršnih koli odej.. tako da mehčalec takoj odpade, ležišče ji pa pucam tako da ji posesam, in kasneje s parnim čistilcom grem čez.. ? občasno kak stelex uporabim, kar mi je svetoval tisti ki to prodaja, ampak sem bolj vezana na te parne čistilce, ko nič kemije ne dodajam.. misliš da bi lahko bilo kaj s tem narobe? :-/

p.s. tudi ovratnico sem ji že menjala ker mi je to padlo na pamet :)
p.p.s. bom mogla v drugo temo začet pisat, smo zašli s poti :)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #179 : 02 April 2012, 12:26:44
Če je kriva hrana, boš najhitreje odkrila kaj ji ne odgovarja z izločevalno dieto. Poišči brikete, ki imajo samo en vir mesa in en vir OH, ki so narejeni ravno za alergike. Ampak potem tudi kuhat ne smeš nič zraven in dajat drugih priboljškov, oz. dajaj iz istih živil kot so briketi. Jaz bi najprej tako naredila, preden bi šla delat teste k vetu. Itak se vedno priporoča menjavo hrane na ribo, jagnjetino, konja ali zajca - nekaj kar ni v vsakih briketih. Enako velja za riž in koruzo.
TOTW z ribo je kar v redu izbira, ker ima ribo in krompir.