Royal Canin

scythe · 83372

COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 01 November 2007, 19:54:44
Čaw,

moj kuža je star sedaj 9 mesecev in je jedel RC Adult približno 3 mesece, prej pa je imel PURINO in je bilo prej na purini tako, kot je napisala KARMEN. Zjutraj je bilo vredu, čez dan pa mehko.

L.P.P. Špela



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #61 : 02 November 2007, 08:42:30
Costa si mogoče pomislila na alergijo na katero izmed sestavin?  Pri nas se pri Smartu pri jagnjetini poleg praskanja pojavi tudi mehko blato, če bi mu dala recimo čisto jagnječje meso dobi pa hudo drisko.

Lp nina



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #62 : 02 November 2007, 10:12:09
Magi nikoli ni imel znakov alergije, ni se praskal, ni imel driske, le popoldne je kakal mehko in zvečer ga je napenjalo. To se je pojavilo pri 9.mesecih, medtem ko je od rojstva jedel isto hrano. Lahko bi natančno preverila sestavine BOSCH Junior Bigger Breeds, Nutra Gold Junior in Royal canin Special club CC, ki jo dobiva sedaj. Najbolj vpadljiva je razlika v količini beljakovin, maščob in vlaknin.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #63 : 02 November 2007, 14:05:34
Čaw,

no kot vidim vam vsem ta hrana odgovarja oz. vašim ljubljenčkom. No, našemu pa ne. In to vidim po tem, da ne kakec ni vredu. Ful je mehko, ni driska ampak mehko, da ne morem pobrati. Zdaj ne vem ali je kriva hrana ali kaj drugega, mogoče to, da prehitro po hranjenju popije veliko vode,

L.P.P. Špela

Mi, ko smo imeli RC Junior Large Breed je imel kakec normalen. Ko sva pri 6ih mesecih presla na Adult, se kakec nikakor ni "naglihal" in je bil ves cas mehek, da tudi nisem mogla pobrati. Potem sem zaradi tega (pa se zato, ker je imel prhljaj) zamenjala hrano (sla sva na AG), od takrat, kakec cisto trden, prhljaja tudi ne vec..  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 04 November 2007, 19:12:26
Čaw,

no, kakec se je izboljšal le malo temen je  :) ,

L.P.P. Špela



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #65 : 04 November 2007, 19:35:05
Hej!

Tudi mi hranimo naše pesjanarje z RC! Ajko z light, ker se ful hitro zredi, Pana pa z hrano za shih tzuje. Pa smo ful zadovoljni!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #66 : 09 Januar 2008, 15:15:55
Na voljo še ena nova hrana in sicer Royal canin Golden retriever, posebej za zp-je :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 11 Januar 2008, 08:39:19
Ja,pa nova RC Cocer za koker španjele,pa hrana za sterilizirane psice,...So dali kar nekaj novih hran ven v zadnjem času.
LP Tjaša



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 13 Januar 2008, 14:59:31
naša labradorka je mela že hrano hills na katero je ba alergična, potem je veterinar zarad zdravstvenih težav dvakrat predpisal eukanubo. pol je pa reku, da naj je hrano nutro choice. no pol je blo ene 2mesca dobr.pred ene parimi tedni je pa ni hotla več jest :(. no pol smo šli pa u tukano kjer smo zbral royal canin in to hrano čist kumot je. se mi zdi da je predebela, ker je pr 6mescih težka 26kg :-\. no glede hrane royal canin se mi zdi, da je pa full dobra ;D!!!



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #69 : 13 Januar 2008, 15:15:53
A ji dajes Royal Canin za labradorce?

In ja, je predebela..takoj pojdita na dieto, drugace se ti lahko zgodi, da bo imela tezave s kolki in podobno!



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #70 : 13 Januar 2008, 15:22:28
Topla je tudi jedla RC, že v zavetišču, toda imeli smo majčken problem. Prdela je takšne, da še dihat nismo mogli, in to zaporedoma, toda RC veliki večini psov ustreza, zato ga tudi v zavetišču uporabljajo.

            Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 13 Januar 2008, 15:29:27
sasha hvala za opozorilo. ne je brikete z enim ovčarjem. sej zdej ji iščem brikete za labradorčke-mladičke. sam pr ns na rudniku v tukanu jih niso mel. pa sej bom zdej šla mal pogledat v btc tm jih zihr majo.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #72 : 13 Januar 2008, 15:30:46
Abby jih imajo ja.. Drugace jih imajo pa tudi v mr. Petu v BTC-ju pa v Market Preissu v Trnovem ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #73 : 14 Januar 2008, 08:08:02
RC ima v btcju na tržnici svojo trgovino, kjer dobiš tudi popust na gotovino! Imajo pa vse vrste hran od RC, saj prodajajo smo to hrano!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 15 Januar 2008, 21:10:27
Mene pa zanima ali ima RC tudi konzervirano hrano? Kakšne konzerve pa vi dajete vašim psičkom?



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #75 : 15 Januar 2008, 23:38:45
Mi z Royalom sploh nismo bili zadovoljni. Nujno smo rabili eno hrano, ker smo čakali, da končno dobimo forzo. No in vzela sva to. Zelo kmalu je našega Moskota začelo blazno skrbeti, začel si je grizt in pulit dlako po tačkah, kakec je bil mehek, dlaka se mu je obarvala skoraj rjavordeče, skratka katastrofa. Hvala Bogu smo dobili Forzo in se je stanje blazno izboljšalo. Ne vem ali je imal kakšno alergijsko reakcijo na hrano ali pa ... kdo bi vedel. Samo, da je sedaj uredu.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #76 : 15 Januar 2008, 23:53:27
RC ima samo dietne konzerve, namenjene psom z posebnimi potrebami.
Če daješ konzervo je lahko  ta kakršne koli znamke. Moraš pa vedeti da konzerve načeloma niso popoln obrok (razen nekaterih izjem ), posebno pa ne priporočam prekomerno uporabo poceni konzerv, ker vsebujejo ogromno dodatkov - sladkorji, soli, maščobe, ...se pravi nič hranilnega.
Nasvet...vedno preberi deklaracijo, karkoli kupuješ ;)


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #77 : 15 Januar 2008, 23:55:35
Nasvet...vedno preberi deklaracijo, karkoli kupuješ ;)

Mislim, da je to nekaj, kar bi morali delati vsi. Midva sva se tega zelo navadila odkar imava Amosa, ker pasemsko ne sme določenih stvari/snovi in smo zato zelo pozorni kaj mu damo.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #78 : 16 Januar 2008, 11:08:58
Jaz sem opazila, da velika večina ljudi tega ne dela, oz. eni nimajo pojma kako sploh brati deklaracijo. Jaz preberem tako za pasje kot za svojo prehrano vedno kaj piše gor. Vseeno je fajn vedeti kaj ješ :) Pa seveda kaj je tvoj pes :)
In ko vidim konzervico, kjer piše pri sestavi: meso in mesni izdelki (od tega min.5% piščanca), žitarice, ...pa še nekaj svinjarij, gre zadeva lepo nazaj na polico :)
Danes že res lahko najdeš ful dobre konzervice, ki imajo samo na kose narezano piščančje belo meso, ali kose ribe... no ampak zdaj smo že mal izven teme.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 20 Januar 2008, 10:12:46
Ali je treba psu dati toliko g hrane kot piše na vrečki v enem obroku ali v celem dnevu?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #80 : 20 Januar 2008, 10:16:29
V celem dnevu. ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 20 Januar 2008, 10:33:12
Hvalla!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #82 : 20 Januar 2008, 17:37:41
Mi smo pred dobrima 2 mesecema zamenjali royal canin za eukanubo. In moram povedati, da ima res ajka bolj obarvano dlako, ampak dlaka ji pa ne odpada več toliko kot ji je pri RC! Ima mogoče še kdo podobne izkušnje?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #83 : 20 Januar 2008, 18:22:26
Eukanuba je znana po tem, da obarva dlako. poskusita s Forzo. Mogoče imata Nina in Črt kakšen testerček.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #84 : 21 Januar 2008, 08:14:22
Meni barva dlake ni važna. Sem že prej vedela da obarva dlako. Smo šli na eukanubo po nasvetu veterinarke! Sprašujem, če kdo ki ima rc tudi psu ful odpada dlaka. Ker ajki sedaj ne odpada skoraj nič. Prej pa smo vsaki drugi dan sesali!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #85 : 21 Januar 2008, 09:37:01
Amosu je tudi prej začela nenormalno odpadati in grizel si jo je. :(


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #86 : 21 Januar 2008, 14:11:17
Meni barva dlake ni važna. Sem že prej vedela da obarva dlako. Smo šli na eukanubo po nasvetu veterinarke! Sprašujem, če kdo ki ima rc tudi psu ful odpada dlaka. Ker ajki sedaj ne odpada skoraj nič. Prej pa smo vsaki drugi dan sesali!
Poleg hrane upoštevaj tudi to, če je bila psica slučajno takrat v fazi menjave dlake. Ne omejuj se samo na hrano.
Ker naša ima več obdobij, ko dlaka res ful odpada, pa je vedno na isti hrani. 

Sicer se je pa pri nas bolje obnesel RC kot pa Eukanuba - sicer sem res vsakega imela samo po 1 tavelik žakelj, ampak nisem bila nad nobeno pretirano impresionirana.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 21 Januar 2008, 14:55:09
Luna katero hrano pa vi dajete svoji labradorki?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #88 : 21 Januar 2008, 17:25:18
Prej ji je dlaka vso leto močno odpadala. Ne more pa biti celo leto, oz. cela 3,5 leta v fazi menjave dlake. Saj vem, da imajo psi to obdobje!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #89 : 21 Januar 2008, 19:56:35
No veš kaj, mislim, da Luna ni mislila nič slabega s tem.