Kronična odpoved ledvic in jeter

Tara · 5694

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
: 15 Junij 2006, 11:21:30
Pozdrav!

Mene zanima če ima kdo kakšno izkušnjo s kronično odpovedjo ledvic ali jeter?
Mojemu mucu so to diagnosticirali pred kakimi dvemi letim in so rekli da bo mogoče še kako leto živ ???. Star pa je 17 let. Zdaj je na strogi dijeti za ledvice (royal canin renal)  in jetra (hill's d/d- za to oznako nisem sigurna). On je še vedno zelo vitalen in živahen ;D. Sploh ne zgleda bolan.
Če ima kdo kako izkušnjo s tem me zanima koliko časa je muc še živel?


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1 : 15 Junij 2006, 12:34:00
Pri nasem macku je bila diagnoza ista. Zacelo se je z krvavimi izcedki, kasneje tezko uriniranje, ki se je nadaljevalo v to, da macek sploh ni vec lulal.

Takoj je moral na dieto(hills c/d), hodili smo redno k veterinarjem, ki so mu dajali tablete in inekcije, ki bi nekako spodbudile ponovno delovanje ledvic, vendar brez uspeha. Potem so se pojavili se ledvicni kamni, kar je samo se bolj ohromelo ledvicke. Z tem, ko so se kamni zaceli izlocati pa so popolnoma zaprli urinski trak in mucku se je zacela nabirati voda v telesu. Moral bi nujno na operacijo, vendar je nazalost 1 dani pred predvidenim datumom poginil. Od diagnoze do pogina je preteklo malo manj kot 1 mesec.  :'( :'(

Vem, da vse skupaj ni najbolj spodbudno, vendar ce macek zivi ze 2 leti brez problema, je in pije normalno in tudi normalno izloca, je zivahen in ne cuti kaksnih bolecin bi jaz nadaljevala z dieto oz. dietnimi briketi se naprej in upala, da se vse dobro iztece. Pri nas je slo vse na hitro, ko so se zacele hude bolecine nisem vedela ali naj macka dam uspavati ali ga peljem na operacijo, ker so se zacele zelo hude bolecine...ampak na zalost mucek ni prezivel noci. Star pa je bil komaj 2 leti  :'(

Dieta pa naj bo res stroga, izogibaj se kakrsni koli merkator hrani in podobnim, ker samo packajo organizem in naredijo vec skode kot koristi. Lahko mu pa kdaj dodajas tudi kuhano (brez soli) pusto meso in ribe.. vsaj taksen je bil nasvet nasega veterinarja. 



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #2 : 15 Junij 2006, 14:53:01
Hvala Nelly za nasvet. Žal mi je za tvojega mucka :'(. Se mu je pa res na hitro vse odvijalo :( . Naš pa se je en dan samo slabo počutil, kar se pri njemu takoj vidi tako da ne pride iz hiške ven zjutraj in drisko je imel. Peljala sem ga k vetu ki mu je vzel kri in je imel slabo sečnino in in vse ostale vrednosti so bile slabe. 3 tedne je dobival antibiotike in pol je bilo ok. Dajem mu pa samo to veterinarsko dijeto in nič drugega, čeprav ni nič kaj zadovoljen ker je ful pusta hrana. Včasih se vprašam če je bila sploh prava diagnoza glede na to da še kar ustraja živet ;D Naslednji teden ga peljem na preventivni pregled, da vidim kako mu gre in to k drugemu vetu. Me prav zanima kaj mi bo rekla. ::)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3 : 28 Junij 2006, 16:23:08
Živjo!
Pri nas imamo tudi težave z ledvički. Naš Šapi (star je bil 16,5 let) je pred pol leta zbolel in mu 2 tedna infuzij, zdravil in posebne hrane ni pomagalo. Shujšal je do kosti, jesti in piti ni več mogel, samo še na stolu je spal ves čas in iz gobčka mu je tekla smrdeča slina  :'( ... Odločili smo se za evtanazijo, ker je tudi dr. rekel, da ne bo boljše  :'( . Zdaj pa po njegovih korakih hodi tudi njegov sin, naš Jani (15,5 let). Trenutno je na antibiotikih in infuzijah (hrano ima pa posebno že od prvih težav z ledvički nekaj let nazaj), pa se mi ne zdi, da bi bilo kaj boljše  :'( . Tudi iz gobčka mu isto teče  :'( . Se poskušamo pripraviti na najslabše (in še vedno upamo na najboljše) , pa človek na to ni nikoli pripravljen  :'( .
Me pa zato zanima... Ali je to pri perzijcih genetsko ali pa bolj pogosto? Oba sta namreč rodovniška perzijca, Šapi je bil tudi nekajkrat po razstavah in plemenjak z vzrejnim dovoljenjem, Jani pa je dobil rodovnik, vendar ima toliko "okvar", da sem ga samo zaradi tega vzela (da bi imel lepo življenje in ga nebi kdo brcal naokrog).
lp
T.

8)