Kraste na hrbtu

Rinchy · 12067

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
: 15 Avgust 2005, 12:20:21
Rini sem danes (ko sem jo česala) opazila na hrbtu majhne kratice,ki jo srbijo.Mogoče kdo ve kaj bi lahko to bilo? in s čim bi to odstranila?

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanyca

  • Gost
Odgovori #1 : 17 Avgust 2005, 17:32:54
Ja tudi na Lani sem danes eno našla. mogoče pa zato, ker se je v pasji šoli malo preveč grobo igrala ;) :). Mislim, da ji bodo čez čas odpadle- upam. :)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 17 Avgust 2005, 19:14:09
Ne,pri Rini ni od igre.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 17 Avgust 2005, 20:53:22
Kaj misliš zakaj? Pa se ni mogla popraskati ali kaj takega drugače pa ne vem zakaj. ???



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 17 Avgust 2005, 21:45:18
Po vrhu hrbta se ni mogla popraskat,razen če bi po kakšnem jaku lezla,tega pa ni delala.Res nimam pojma kaj bi lahko bilo.Lahko pa da je na kaj alergična ???.Nevem,bom šla do veterinarja.

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 02 Oktober 2005, 19:16:51
Kaj novega?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 02 Oktober 2005, 20:22:41
Krastic ni več.So izginile v parih dneh.Res nevem,kaj naj bi to bilo.

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #7 : 23 Maj 2006, 14:56:27
To se je Oxu naredilo. Na nekaterih delih (ne samo po hrbtu) ima kožo rdečo, na njej pa kraste. To sem včeraj opazila in danes sem šla k veterinarju z njim pa je rekla, da ne ve kaj je in da če se bo kaj praskal naj ga ponovo pripeljemo  ???



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 23 Maj 2006, 15:56:40
To se je Oxu naredilo. Na nekaterih delih (ne samo po hrbtu) ima kožo rdečo, na njej pa kraste. To sem včeraj opazila in danes sem šla k veterinarju z njim pa je rekla, da ne ve kaj je in da če se bo kaj praskal naj ga ponovo pripeljemo  ???
pelji ga nujno v mestni log k Dr. Kotnikovi  :)



Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #9 : 23 Maj 2006, 18:46:18
Mestni log????  ??? ??? ???



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 23 Maj 2006, 21:04:12
Mestni log????  ??? ??? ???
veterinarska ambulanta v Ljubljani.Zraven veterinarske fakultete  ;)


lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 23 Maj 2006, 22:27:17
jap... evo tole: http://www.veterinarska-postaja.si/

Dr.Kotnikova je dermatologinja in je specializirana za kožne bolezni... priporočam  ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 23 Maj 2006, 22:32:53
jap... evo tole: http://www.veterinarska-postaja.si/

Dr.Kotnikova je dermatologinja in je specializirana za kožne bolezni... priporočam  ;)

Tale link pa ne drži.
V bistvu sta na tistem koncu kar 2 kliniki za male živali skupaj. Zgoraj omenjena na linku in Klinika v okviru Veterinarske fakultete (kliniki sta "sosedi"). Na slednji (torej na kliniki za male živali na veterinarski fakulteti) dela dr. Kotnikova (dermatologinja). Na tisti, kjer je podan link pa ne (kakor jaz vem).

Citiraj
veterinarska ambulanta v Ljubljani.Zraven veterinarske fakultete
V bistvu je omenjena Klinika za male živali kar del veterinarske fakultete (fizično in institucionalno). Vse skupaj je en ogromen sklop rumenih (nižjih) stavb, med katerimi se vijejo poti, parkirišča in zelenje.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #13 : 23 Maj 2006, 22:40:15
Kraste na hrbtu lahko pridejo zaradi kakšne alergije, bolh, klopov...etc. Vse kar lahko povzroči pri psu srbečico zaradi česar si mehansko poškoduje kožo.

+1


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 23 Maj 2006, 22:53:08
ups  :-[ hvala scythe  :)



Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #15 : 24 Maj 2006, 14:42:04
Nisem ravno blitu Ljubljane in dvomim, da bi naju z Oxom kdorkoli hotel peljati.
Pa vseeno hvala  ;)



mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 11 Julij 2006, 16:11:27
hm tele krastice sem našla tudi jaz pri mojem Jonu, ampak zaenkrat mislim da je to od igre z bratovim psom ki ga grize za vrat! ima jih namreč le po vratu in nikjer drugje....smo ju za nekaj časa dali narazen da vidim če je res od tega...so pa kot da bi bile praske, le ena je malo večja ??? upam da bodo izginile in da ni nič hujšega :(



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #17 : 11 Julij 2006, 17:51:44
Lahko gre tudi za vročinske mazoljčke, ki znajo prav tako nesramno srbeti, Mushi se da v lekarni ali v boljših trgovinah za živali dobiti razkužilo v spreju, to se je pred leti tud parkrat spustilo, malo sem tam dlako pristrigla in 2x na dan pošpricala s sprejem, smo bili v tednu dni dobri. smo ga pa mi dobili na Veterinarski kliniki v Mestnem logu ko se je zaradi alergije na bolhe pri repu pogrizel do živega.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #18 : 11 Julij 2006, 22:44:39

 Ojla1

  Lahko je tudi alergija na trave oziroma zito, ki ga je zdaj povsod dosti. Ali pa ste mogoce dali psu ravno kaksno zascito proti klopom- Frontline, Advantix??? Mogoce reakcija?
 Velikokrat pa se to pojavi, ce je vrocina, pes pa se ni povsem zamenjal dlake. Ker je stara - zimska dlaka bolj gosta, koze slabo  diha. V vrocini pa se potem posledica take krastice.  Ce pri nas pride do tega, jih spraskam dol in mesto veckrat na dan namazen z jodom.Par dni, pa je vsee ok.

  Cao-Slavi



mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 14 Julij 2006, 10:31:15
no, midva sva šla k veterinarju ker sva se šla tudi čipirat in po pasaport (hehe zdaj gremo pa lahko na morje na Hrvaško 8) ) in sem vprašala za krastice in je rekla da je to od igre z drugimi psi in da nimam kaj skrbet :D sem si kar oddahnila ;)

tako da če so krastice podobne črticam in se same sušijo in odpadejo proč naj bi to pač bilo od igre s psi :)

lp