Študij s psom

Sammy · 48894

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #30 : 09 Julij 2006, 19:28:17
Zato ker je težko najti stanovanje kjer bi ti lastnik dovolil imeti psa, kaj šele če bi rekel smo 3 punce in vsaka ima svojega psa.
Narobe ste razumele :)

Midva imava dva psa v stanovanju, sva podnajemnika, lastnica nikoli ni delala problemov, stanovanje sva ubistvu našla v prvo ( brez pretiranega naprezanja)... tako da se vse da če se hoče. Poznam še kar nekaj najemnikov z psi in kakor vem imajo podobne izkušnje. Je pa res, da če boste čakali z iskanjem stanovanja do oktobra bo težka ;)

Lp nina



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #31 : 16 Julij 2006, 10:45:41
Pri nas zadeve stojijo tako, da grem letos v študentski dom, za enkrat še brez psa. Kako bo pozneje, bomo pa še videli.
Me pa zanima, ali kdo ve, kateri dom je najbližje veterinarski fakulteti (a je to Dom stara Gerbičeva?  ??? ) in kateri je najbližje biotehniški.
In pa, če je kdo že izpolnjeval prošnjo za vpis v študentski dom, kaj napišeš pri točki 26. učni oziroma študijski program?
In pa kaj napišeš pri prvih štirih točkah (številka prošnje, oddana dne,...), a to izpolni kandidat?
In pa pri točki 22 do 25...a to izpolniš samo, če si že kdaj bival v študentu, sicer pa ne?
povezava do obrazca: http://www.stud-dom-lj.si/si/pravica-bivanja/pridobivanje/obrazec-pridobivanje-2006.pdf

Če mi lahko kdo pomaga, bi bila zelo vesela... :-\  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #32 : 16 Julij 2006, 10:52:37
Najblizje veterini je res tisti na Gerbicevi, najblizje Biotehniski pa Rozna dolina 8)

Tisto stevilko prosnje itd. pusti.

Na tocki 26 pa je studijski uspeh - pravzaprav ne vem, kaj naj bi tocno napisala ??? predlagam, da poklices v sprejemno pisarno, pa ti bodo oni povedali ;)

(glede psa pa, bos ze scasoma videla, ce bi ti ob studiju zneslo skrbet se za psa, se vedno ga lahko pripeljes s sabo... :))

battito animale


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #33 : 16 Julij 2006, 10:57:40
Lilit, hvala ti!  :-*

Saj glede psa sem isto razmišljala. Še vedno ga lahko pripeljem. Za enkrat se tolažim tako, da mu bo doma, v dobri stari kleti, v bližini narave bolje, kot pa biti zaprt v majhni sobici.  ::)  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #34 : 22 Julij 2006, 11:51:48
No, spet jaz... ::)
Ne spada ravno pod "študij s psom", pa vseeno...

Namreč ne morem se odločiti, kateri dom naj napišem na prošnjo za sprejem. Tisti na Gerbičevi je najbližji veterini, ampak sem dobila podatke, da je precej bogi. To je čisto tako od ust do ust, jaz ne vem.
Zanima me še Cesta v Mestni log...

Mi lahko kdo svetuje?  :-[

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #35 : 22 Julij 2006, 14:57:55
A ni to dvoje isto? ??? Sem mislila, da je to vse en sklop studentskih domov, ki spadajo pod Gerbicevo ... Drugace pa tisti bloki ob cesti v Mestni log izgledjao lepse kot tisti ob Gerbicevi. Razlika v pes hoji do faksa je pa priblizno dve minuti... Oz. tiste vaje, predavanja in vaje, ki bodo v Mestnem logu, ti bodo od tam malenkost blize. Tako da - kar se razdalje tice, je popolnoma vseeno.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #36 : 22 Julij 2006, 15:20:51
Tukaj na tej povezavi so vsi domovi v Ljubljani http://www.stud-dom-lj.si/si/domovi/lokacije/
Kolikor sem jaz razumela blok na Gerbičevi in bloka na Cesti v M. log ne sodijo v isti sklop. Tista dva na Cesti v M. log sta tudi dražja.
Ravno zaradi bližine se odločam med tema dvema, zanima me predvsem razlika v kvaliteti obeh domov.

Oz. tiste vaje, predavanja in vaje, ki bodo v Mestnem logu, ti bodo od tam malenkost blize.

A to misliš od Ceste v M. log?

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #37 : 22 Julij 2006, 18:12:50
Ja Mestni log = Cesta v Mestni log (pac lokalna skrajsava ...). Veterinarska fakulteta ima v Lj. prostore na dveh lokacijah (ok, mogoce se se kje "gostuje"). Eno je zgradba na Gerbicevi, kjer poteka vecina predavanj, druga lokacija je pa na Cesti v Mestni log, tam so pa klinike, instituti, knjiznjica, pa tudi kaksna predavanja oz. vaje, sploh v kasnejsih letnikih. Od ene do druge lokacije je pes priblizno 5 minut. Studentski domovi so ravno vmes med obema lokacijama (ok, ce naredis en mickeni ovinek). Tisti bloki ob Gerbicevi so direktno cez cesto od stavbe VF, tisti ob Cesti v Mestni log, pa malo dlej kot cez cesto od tadruge lokacije VF. Skratka - vse je na kupu tako zelo, da bi bilo tezko bolj.
V bistvu se odloci glede na to kje ti je bolj vsec, glede na ceno in glede na to kje se lahko dogovoris, da imas v sobi psa.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 02 Avgust 2006, 20:45:12
ejla...a mogoče kdo pozna koga v Ljubljani ki oddaja stanovanje in bi dovolil imeti noter psa ??? ker vsi rečejo "ja saj mi imamo zelo radi pse...ampak ne v stanovanju..." >:(  :'( prosim za pomoč, ker jaz res nebi šla rada brez njega :'(



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 21 Marec 2007, 22:54:32
Zivjo!

Posredujem info:

- isce se sostanovalka ali sostanovalec ali mlajsi par
- oddaja se soba (15m2) v dvosobnem stanovanju
- lokacija: Ljubljana - Dravlje
- soba je opremljena
- na voljo je dostop do interneta, telefon, internetna televizija, pomivalni in pralni stroj,...
- v neposredni blizini bloka je vecja trgovina, bankomat,...
- LPP: 1, 15, 16, 7
- nekadilci
- zaželjeni so ljubitelji psov
- obstaja moznost za dogovor o bivanju psa
- cena: 150€ / mesec + stroški
- vseljivo s 1. majem 2007


kontakt na ZS.

lp, laura

 



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 27 Marec 2007, 15:00:27
Hej!

A mi lahko prosiiiim posreduješ kontakt za stanovanje, kjer se išče cimer in imaš lahko tudi svojega pesjanarja?
Se ti osebno poznaš z njimi?
Ali je v stanovanju že kak kuža?

Jaz imam namreč zlato prinašalko, sterilizirano in prijazno do vseh.

Hvala in LP!  maja

Joooooj sem smotana, tole sem hotela poslati na zs :-[

Be happy :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #41 : 03 Julij 2007, 17:40:48
Pa je tudi mene ponovno doletelo :-[ S septembrom se za pol leta vracam v Ljubljano, s psom jasno :) tako da ce kdo kje izve za kaksno sobo, kjer jemljejo tudi pse zraven, se priporocam :-*

(idealno bi bilo nekje v relativni blizini Klinicnega centra in da sta prosti 2 sobi, ampak prevec izbircna vseeno ne bom 8))

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #42 : 08 November 2007, 22:39:29
Je komu od vas potem uspelo dobiti stanovanje, kjer imate lahko tudi psa?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #43 : 09 November 2007, 06:50:17
Je komu od vas potem uspelo dobiti stanovanje, kjer imate lahko tudi psa?

A iščeš?  :-\ :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 04 Januar 2008, 12:24:06
Ne še  :P ;D Me je samo zanimalo do kakšnih rešitev so prišli :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #45 : 04 Januar 2008, 12:27:34
Ja, meni je ze v drugo uspelo... ampak bolj po sreci in "zvezah" :-\ ko sem iskala po oglasih, s psom ni slo :-[

battito animale


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #46 : 04 Januar 2008, 13:19:26
O psih se nismo nič pogovarjali,samo ko sem pripeljala Gajo zraven,ni bilo problema,za Paxxa pa tud ne  ;)



aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #47 : 14 Januar 2008, 15:06:21
Moja sodelavka NUJNO išče (enoposteljno) sobo v LJ, kjer bi lahko bivala s svojim muckom. Sobo išče že več kot 3 mesece, vendar brez uspeha...  :(  Vedno je problem muc!  >:(  Mali je kastriran in navajen bivanja izključno v stanovanju. Zdajšnji lastnik jo (in njene cimre) "meče" iz stanovanja, ker ga namerava prodati.
Poznate koga, ki bi oddal sobo študentki geologije?
HVALA!



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #48 : 14 Januar 2008, 17:59:35
hm....bom malo povprašala....moja kolegica se je ravno par dni nazaj preselila s svojim muckom k enemu prijatelju. bom povprašala....

drugače pa jaz pridem naslednje leto nazaj v lj in bom tudi šla v stanaovanje, kjer dovolijo imeti živali. ta tip, pri katerem sem zdaj, sodi vse živali po svojih (mačka in pes sta mu baje razpraskala vse), a je neki strašni ljubitelj živvali  ???

tako da, če bo naslednje leto kdo iskal stanovanje, ga lahko skupaj iščemo, kajti vzela bom še eno cimro-odvisno pač od velikosti stanovanja

ZgaGa


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #49 : 19 Januar 2008, 14:23:12
Ojla.

Res ne vem, ali sem imela jaz takšno neznansko srečo (že dvakrat)... Iskanje stanovanja - še posebno če se mudi - že samo po sebi ni preveč prijetno. Ampak moram reči, da je meni brez posebnih težav uspelo. V nasprotju z drugimi, pa jaz psa potegnem na plano takoj, ko spregovorim po telefonu z najemodajalci. Res je sicer, da to zakonsko ni potrebno, ampak se mi prvič zdi fer in drugič se izogneš kasnejšim nepotrebnim zapletom, ko zadeva pride na dan. Od znancev, ki psa niso omenjali slišim, da je potem - kadarkoli se pojavi najmanjši problem vedno za vse kriv pes.
Res pa je tudi to, da sem stanovanje vedno iskala preko agencije: poveš točno kaj hočeš in iščeš, potem pa se oni ubadajo s psom. Pri tem si tudi v enakovrednem položaju z najemodajalcem, ker se običajno prerado zgodi, da se znajdeš v situaciji, kjer fehtaš ljudi za psa - kot da bi ti s tem delali ne vem kakšno uslugo.
Običajno zaračunajo za storitev višino ene najemnine - zaradi tega pa najemodajalec zahteva vnaprej samo varščino (ne pa še nekaj mesečno predplačilo). Poleg tega imaš vedno vmes nepristranskega človeka in overjeno pogodbo, tako da se izogneš raznim kapricam najemodajalcev.

Skratka, ni potrebe, da bi se postavljali v manjvreden položaj, ker imamo pač pse. Če nima nihče nič proti - super, če pa ima, naj pa čaka na drugega človeka (brez psa, brez prijateljev, ki pridejo na kavo, takšnega, ki glasbe praktično ne posluša in ki bo brez kakršnihkoli vprašanj izpljunil takšno vsoto denarja kot se bo najmodajalcu pač zazdelo).

Ergo: ne se dat!  8)


In dogs we trust!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #50 : 06 April 2008, 10:27:43
Jaz se tudi poleti selim...Nevem pa še kam  :P
Aaron gre vsekakor zraven, razmišljam pa o enosobnem stanovanju nekje na Viču (oziroma lahko tudi kje drugje, samo da ni predaleč do Viča). Veliko sem že razmišljala, kako bi blo s stroški, stanovanja, ki se oddajajo pa spremljam že več kot pol leta. Cene za enosobno stanovanje (in garsonjero) so največkrat nekje od 250 do 350Eur mesečno. Nisem pa zaenkrat še nič klicarila okoli in sprešavala, kako je s sprejemanjem psov. Se mi pa zdi, da mogoče ne bi bilo slabo, če bi našla kakšno sostanovalko (seveda obvezna ljubiteljica živali  :)) in mene tudi ne moti, če s seboj pripelje svojega kužata, lahko pa tudi muco (če je vsaj malo vajena kužatov)-Aaron že od malega živi z muckami, tako da nima problema z njimi.
Čas selitve še ni čisto določen, bom pa junija z ačela bolj aktivno iskat in gledat stanovanja (ker do takrat sem začasno pri babici). Potem pa ko se bo našlo kakšno primerno stanovanje, kjer bojo pustili imet domače živali, se bom verjetno kar selila (torej če bo šlo vse po sreči, že poleti).
Tako da če bi bila kakšna zainteresirana...


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #51 : 12 April 2008, 17:47:26
Liza kaj praviš na njufi sostanovalca in njegovo lastnico pa še eno ljubiteljico živali zraven  :) ali pa samo dve ljubiteljici (bolj verjetno). Sicr v tem momentu nimam pojma kje je Vič  :-[ vem, da je moj faks na Jamovi (Gradbena lj), prijateljicin niti ne vem kje je (DIF). Sem pa ravno danes brskala po netu in je nekdo oglaševal trisobno stanovanje 400eur + stroški, s tem da sta dve sobi mislim da dvosobni. Če se to razdeli se že kar lepo izide  :)

peapea prek katerih agencij pa si iskala?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #52 : 12 April 2008, 18:29:04
Vsi študenti iščete stanovanje... meni se to zdi nesmisel. V tujini ima (skoraj vedno) skupina študentov/kolegov najeto kar celo hišo, le parčki ali samotarji iščejo stanovanje. In ponavadi je v teh primerih (najem hiše) manj problemov s psi, mačkami, činčilami itd... Tudi jaz sem iskala stanovanje in potem dobila hišo, ker ni bilo možno dobit najemodajalca stanovanja, ki bi rekel: psi, mački, ribe itd. so OK.  :-\
Ponavadi je cena za hišo na prvi pogled višja... ampak če to delite z nekaj več osebami, potem se mi to ne zdi tak problem.
Če se dobite in malce zorganizirate mislim, da bo delovalo.
Veliko sreče pri samostojnosti in pri študiju!  ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #53 : 12 April 2008, 19:26:41
Ampak kje naj v lj iščemo hišo da bo nekako vsem faks kolikor toliko blizu?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #54 : 12 April 2008, 19:38:26
Ampak kje naj v lj iščemo hišo da bo nekako vsem faks kolikor toliko blizu?

Zakaj pa mora bit fax pred nosom? Saj je LPP pa bicikli... prideš iz enega konca Lj. na drugega v pol urce z biciklom.

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #55 : 12 April 2008, 21:25:54
To je res ampak večinoma hiše oddajajo precej izven LJ, to pa potem ni več pol urce s kolesom ampak kakšno uro več. No vsaj jaz dejansko da je še v LJ nisem našla hiše čeprav sem gledala tudi to možnost. Niti v MB hiš skoraj ne oddajajo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #56 : 13 April 2008, 18:13:19
no, ja... kolegica je ravno v MB par mesecev nazaj dobila celo hišo in sedaj živi skupaj s kolegi in činčilami.
samo iskat je treba. pa še to: več glav več IZVE.
če kaj izvem za LJ vam sporočim.




Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 14 April 2008, 00:35:39
mislim, da majo lih okol difa najeto tako eno bajto. Sicer pa so v ljubljani avtobusne povezave take, da je res vseeno kje živiš, bus te pripelje kamorkoli, bicikl pa tud v dobre pol ure z enga konca lj na drug konc. Blizu faksa, pol najbol, da si tud jaz najamem en stanovanje v centru, ker iz jarš je res daleč, da bi se vsak dan na faks vozila. :) mal šale. Moram rečt, da sem že ves čas študija zelo vesela, da sem iz lj in se mi ni treba ukvarjat še s stanovanjskimi težavami tu. Sploh bi težko preživela življenje v študentu s skupno kopalnico in kuhinjo. No veliko sreče vsem pri iskanju.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #59 : 15 April 2008, 11:11:20
neyka, jaz sem takoj za! Vič je pa drugače točno tisti del,kjer je Jamova (pa Tržaška ulica itd.)-kar precej faksov je tam na kupu, edino za DIF pa res ne vem, kje točno je...

Drugače pa tale ideja s hišo se meni ne zdi tako slaba...Če se nas najde ene par študentov s kužoni, ki imamo probleme z iskanjem stanovanja, kjer bi sprejeli naše kosmatince bi se po mojem kar lepo izšlo...
Edino ne vem, o kako velikih hišah se tukaj govori...Cowgirl, lahko kako pomagaš? ;)