Študij s psom

Sammy · 48893

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
: 08 Februar 2006, 09:25:28
Čeprav smo na sosednjem forumu glede tega marsikaj predebatirali (lahko pa še enkrat), se na vas obračam predvsem iz razloga, če morda kdo pozna koga, ki v šolskem letu 2007/08 v Ljubljani ne bo potreboval več stanovanja, v katerem lahko biva pes. Sicer bo treba še nekaj "akcij" izvesti, da prepričam starše, da bo tako najboljše za vse, vendar bo lažje, če bom primerno stanovanje že prej našla. Hvala.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lola

  • Gost
Odgovori #1 : 08 Februar 2006, 10:53:48
Tudi jaz se 2007/2008 verjetno podajam nazaj v Ljubljano. V študentskem domu 100% ne bom, sem pa imela v mislih da bi si s kolegico najela neko stanovanje kjer bi bil lahko tudi pes seveda. Ali je težko najti stanovanje kjer pustijo živali? V bistvu pes ne bi bil majhen tako da polulano po stanovanju ne bi bilo .... Ne vem kakšne so razmere s stanovanji v Ljublljani  ???



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 08 Februar 2006, 11:37:46
Kolikor je meni znano se psi in mačke tretirajo kot "predmeti" in jih ni potrebno najavit. Nisem pa sigurna- se mi pa zdi, da je boljše zaradi ljubega miru z lastnikom stanovanja je boljše predhodno se to dogovorit.

Jaz imam v Mb v stanovanju mucu in nimam nobenih problemov z lastnikom- njegov edini pogoj je bila čistoča( kot da si tega ne želimo vsi-kajne???  ;D )

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


Lola

  • Gost
Odgovori #3 : 08 Februar 2006, 11:41:49
Sammy ti si z našega pomurskega konca če se ne motim? Na kateri fax odhajaš?



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #4 : 08 Februar 2006, 12:59:55
hm ... ja ... :) na filofax, če bo vse po sreči.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 08 Februar 2006, 16:17:57
Tudi jaz sem ena takih, ki bodo naslednje leto-šolsko (06/07) iskele stanovanje v Lj. kjer sprejemajo tudi pse ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 08 Februar 2006, 17:38:25
Ja pes se obravnava kot stvar in ga res ni treba najavlati, tako kot najemodajalcu ni potrebno vedeti, da imate v stanovanju TV recimo ;)

Prvo pravilo, ki je nikoli ampak res nikoli že po telefonu ne sprašujte če imate lahko s sabo psa, ker ... bodo dol vrgli slušalko, ali rekli glasen in odločen ne.
Pojdite stanovanje pogledat, ko boste videli če je to sploh to, omenite psa. Vsaj pri nas se je to izkazalo za najboljšo opcijo (sicer v Kr.), ampak zavrnitev zaradi psa skoraj ni bilo in smo lahko izbirali katero stanovanje in lokacija nam je bolj všeč :P



Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7 : 08 Februar 2006, 19:57:12
Focoso, mogoče bi pa do takrat, ko boš ti potrebovala namestitev v Ljubljani, pri nas imeli kakšen prost kotiček zate  ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lola

  • Gost
Odgovori #8 : 08 Februar 2006, 20:04:04
Jaaaa, samo to bi bilo pa zakon, pa še kdaj pa kdaj bi bila doggy siter :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 09 Februar 2006, 11:31:01
Se strinjam z ninci.

Ne omenjat psa takoj po telefonu, pejte pogledat stanovanje, ko vas bo lastnik osebno spoznal, bo videl, da niste kaksni huligani ;) in mu potem takrat omenite psa... pa ce zagotovite, da boste krili vso morebitno nastalo skodo in date po moznosti to v pogodbo, mislim, da ne bi smelo bit problemov.

Jaz sem imela v Ljubljani macka, ko sem najemodajalca klicala, ce ga lahko imam, je bil prav presenecen, kaj ga sploh klicem za take stvari ;)

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 09 Februar 2006, 11:34:35
Jaz sem imela v Ljubljani macka, ko sem najemodajalca klicala, ce ga lahko imam, je bil prav presenecen,kaj ga sploh klicem za take stvari ;)

Ja, saj res, saj za tv ali računalni tudi nisi vpašala, a ne?? ;) ... midva za mačka nisva nič spraševala, ker je bilo itak na začetku mišljeno kot samo začasna namestitev, da se mu najde dom... no pa je ostal. Od vseh pa je sigurno naredil največ škode :-\

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 09 Februar 2006, 11:37:47
Vem, da se zival pravno tretira kot stvar... samo je vseeno malo drugace, ker TV vseeno ne bo lula na posteljo ali grizel nog od mize ;)
Tudi se mi zdi posteno, da lastnik stanovanja ve za to. Ker ce te odkrije in mu ni prav, te lahko vrze ven - pravno mogoce nima podlage, ampak glede na to, kako hiter je nas sodni sistem... je mogoce boljse delat na dobrih odnosih :)

battito animale


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #12 : 20 Junij 2006, 12:58:46
Če bo le vse po sreči, grem jeseni v Ljubljano, ki je kar precej oddaljena od mojega kraja. To pomeni, da bom svojega psa videvala le ob vikendih. Poleg tega to pomeni tudi to, da bo večino časa sam, ker se domači kaj pretirano ne bodo ukvarjali z njim.  :(  Zato razmišljam o tem, da bi ga vzela s seboj. Misel na bivanje pri zasebniku sem opustila, ker se mi zdijo najemnine previsoke (razen če je mogoče deliti sobo in s tem tudi najemnino...). Zato me zanima, če kdo ve ali pa ima izkušnje z živaljo v študentskem domu, če veste za konkretne domove, kjer živali ne zavračajo itd itd... Vsaka informacija je nadvse dobrodošla!  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 20 Junij 2006, 13:20:40
dvomim, da s ebos za tako velike psa kot je njufi, lahko zmenila v studentu ...
Mislim, da ce bos hotela Sadota imet tukaj, da bo treba najet sobo - se pa sigurno splaca, ce vas vec najame stanovanje, saj so najemnine majhnih stanovanj (ce preracunas po kvadraturi) bistveno visje kot za vecja stanovanja, pa ce vas je vec, si lahko delite se stroske.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #14 : 20 Junij 2006, 13:40:50
Definitivno se splača najeti stanovanje z večimi cimri. Sicer je  res malo zahtevno, ker rabiš najprej najti stanovanje, kjer ti najemodajalec dovoli imeti psa in nato je potrebno najti še cimre, ki jih tako velik kuža ne moti. Ampak tudi jaz mislim, da se splača potruditi! Pa vso srečo!


marelica

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 Junij 2006, 13:45:43
Moja sošolka je imela na Topniški v sobi psička. Samo ta psiček je bil čisto majhen. Vem tudi, da so imeli študenti v sobah mačke, kače in ptiče. Najbolje bi bilo, da bi poklicala v Rožno v pisarno in bi tam vprašala. Čeprav mislim, da bi bil tvoj kuža dosti bolj vesel, če bi imel malo terase. V teh študentskih blokih se poleti zelo zagreje in zna biti tvojemu kosmatinčku precej vroče. 



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #16 : 20 Junij 2006, 16:52:50
newka, to zna biti kar problem ja. jaz se že dve leti pripravljam na dejstvo, da mogoče Sammyja ne bom mogla vzeti s sabo  :'(. tak, da če me počakaš, si lahko deliva stanovanje (če ti za nasl. šolsko leto slučajno ne bo uspelo) ;). v študentskem domu pa 100% ne bom, ker nisem takšen tip človeka. rabim mir ...

drugače smo pa že tu nekaj rekli o tem: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1021.0

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #17 : 20 Junij 2006, 19:47:22
Zdaj ste mi pa prav dali upanje, da mogoče bom pa le pri zasebniku... ;D
Sammy, tudi jaz nočem v študentski dom, ker imam tudi rada mir, predvsem pri učenju. Že najmanjši hrup me dekoncentrira.... :-\   Če si najdem sostanovalca, ki bi bil pripravljen deliti stanovanje s psom, bi bilo super. Tako da, Sammy, za enkrat velja za naslednje leto... ;) Za tole leto, bomo pa še videli...

Zdaj se moram še malo bolj pozanimat, kako in kaj je s pridobitvijo stanovanja... A s tem ima kdo kakšne izkušnje, predvsem za subvencionirano bivanje pri zasebnikih? 

Drugače pa hvala vsem za info! In tole temo se lahko mirne volje prestavi v tisto, do katere je dala lin Sammy.  :)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #18 : 20 Junij 2006, 20:00:47
newfka, vem iz izkusenj, da se da imet psa v studentu, in da velikost ni pomembna ;) pomembno je, da se tvoj cimer/a strinja.
Za subvencije se mora samo tvoj stanodajalec strinjat, da te prijavi. Pa recimo moja sestra ima malo komplicirano, ker je prijavljena za manj, kot dejansko placuje najemnine, in pol mora placevat razliko...

battito animale


Lola

  • Gost
Odgovori #19 : 20 Junij 2006, 20:32:29
Tudi jaz drugo leto potujem v Lj nazaj, jaz bi vzela 1 psico s sabo, pa ne zato ker ne bi doma lepo skrbeli ampak enostavno ne morem brez psa, plus tega pa niti ne vem če bom vsak teden šla domov. Tako da bi tudi jaz imela stanovanje in seveda cimre s katerimi bi si delila stanovanje. Hotela bi pa imeti 1 največ 2 cimri, saj prevelika gneča tudi ni ok.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #20 : 21 Junij 2006, 15:47:26
newfka, srčno upam, da ti bo uspelo! :) glede iskanja stanovanja sem do sedaj v glavnem dobila nasvete, naj po telefonu niti slučajno ne omenjam psa, pač pa naj grem na ogled in ga potem tako mimogrede omenim. drugače pa se živali pravno tretira kot stvari ( :-\) in jih v bistvu sploh ne bi morali najavljati, vendar v primeru kakšne škode ... ???

focoso, midve pa se bova še zmenili ;).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #21 : 21 Junij 2006, 15:53:21
Newfka: če misliš iti že to jesen v Ljubljano, se kar hitro loti iskanja stanovanja. Kajti najti ugodno ceno za sorazmerno udobno stanovanje, kjer ti dovolijo imeti psa, ni ravno lahko (s tem, da želiš sama še subvencionirano stanovanje z majhnim številom cimrov - več "želja", težje iskanje).
Sama pa žal nimam nobenih praktičnih nasvetov, kajti imam to srečo, da živim blizu Lj, tako da samo dnevno migriram tja in nazaj. Samo (na podlagi izkušenj sošolk) vem, da je iskanje stanovanja kar bolj zahtevna kot preprosta reč. Žal.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #22 : 09 Julij 2006, 08:20:44
http://www.agility-slo.net/phpBB2/viewtopic.php?p=1280#1280

Ce rabi kdo cimro - sotrpinko za iskanje stanovanja :)

battito animale


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 09 Julij 2006, 14:52:54
a pa katera mogoče išče cimro za 06/07?
ker jaz se tudi ne želim ločiti od psa za cel teden!!!! :'(



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #24 : 09 Julij 2006, 15:33:40
newfka? where are you? ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lola

  • Gost
Odgovori #25 : 09 Julij 2006, 17:42:53
Zgolj razmišljanje: problem je že 1 psa imeti v stanovanju, kako mislite ko vas bo več pa vsak se ne more ločiti od svojega psa? Jaz sem rekla jaz bi bila še z eno v sobi al pa največ dvema ampak da bi bilo pa več psov, 2, 3 mislim pa da ne bi šlo, bi bil že moj bully dovolj.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 09 Julij 2006, 17:44:26
Zgolj razmišljanje: problem je že 1 psa imeti v stanovanju

Zakaj?




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #27 : 09 Julij 2006, 17:50:11
Zgolj razmišljanje: problem je že 1 psa imeti v stanovanju, kako mislite ko vas bo več pa vsak se ne more ločiti od svojega psa? Jaz sem rekla jaz bi bila še z eno v sobi al pa največ dvema ampak da bi bilo pa več psov, 2, 3 mislim pa da ne bi šlo, bi bil že moj bully dovolj.

To tudi mene zanima, zakaj je problem imeti več psov? Ali enega? Jaz si ne predstavljam sedaj, da bi imela svojo psico izven stanovanja, v prihodnosti pa nameravam kupiti še enega psa. Poznam pa ogromno ljudi, ki imajo po več psov v stanovanju pa ni nobenih težav (tudi takih, ki so se preselili skupaj in so prej živeli v ločenih stanovanjih).


Lola

  • Gost
Odgovori #28 : 09 Julij 2006, 18:34:38
Zato ker je težko najti stanovanje kjer bi ti lastnik dovolil imeti psa, kaj šele če bi rekel smo 3 punce in vsaka ima svojega psa.
Narobe ste razumele :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #29 : 09 Julij 2006, 18:54:32
Zato ker je težko najti stanovanje kjer bi ti lastnik dovolil imeti psa, kaj šele če bi rekel smo 3 punce in vsaka ima svojega psa.
Narobe ste razumele :)

To je druga, ampak se tudi da najti.