Študij s psom

Sammy · 48900

cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #60 : 15 April 2008, 14:48:00
Če računaš, da lahko v študentski garsonieri 35m2 živijo trije študenti, potem računaj... na eno spalnico do 2 študenta... odvisno, kok so "študenti" fini...  :P ponavadi se v hišo zbaše okoli 5-10 v eno hišo, če je veliko sob - če so zraven še živali malo manj. Vse je seveda odvosno od površine stanovanja.
Evo ena idealna:
http://www.nepremicnine.net/nepremicnine.html?SID=;lev1=1;lang=sl;lev2=1;detail=330367;pic=4102.jpg;nonav=1;no_tb=1
V taki bajti je lahko 6-7 oseb. Pa še vrt je zraven. Sam vprašanje kako je s psi...  ??? to je pa spet stvar pogajanj in lastnika... če bi jaz oddajala hišo (če bi jo imela) bi imela pogoj, da je hiša/vrt čista, čeprav je v mnogih študenskih domovanjih brez psov huje kot na smetišču...  :-\  Napiše se tudi pogodbo, če je kaj uničeno, kdo zadevo sanira. Stvar dogovora.
Je pa bolje, da si malo odmaknjen od glavnih cest in da imaš blizu zelene površine, pišem zaradi psov. Če je potem avtobusna postaja pet minut dalj, potem to ni tak problem. Itak je pa za po lublani bicikl zakon. ;)
Veliko sreče!!! Toi toi!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #61 : 17 April 2008, 13:43:58
Lana super  ;D Pozabla sem omenit še, da imajo tudi pi prijateljici doma goldna  ;) Tako da popolna pasja družba

Še nekaj...glede na to, da ne vem kakšni odo ezultati mature in ali bomo dejansko sprejeti na faks itd. kdaj je pametno že začet iskat stanovanje/hišo. Julija, ko dobimo rezultate mature bo verjetno že malo pozno... Se mi sicer zdi, da bom lepo prišla na prvo možnost ampak če mi slučajno ne rata imam pa drugi dve v MB in nevem koliko si upam prej iskat nekaj za bivanje  :-\

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #62 : 17 April 2008, 13:56:15
Ja na žalost je tako, da velika večina lastnikov ne dovoli psov v stanovanju, kaj šele večjih psov. Za nekatere so mali psi še sprejemljivi, večji pa nikakor ne...pač tako folk razmišlja.
Tako da moraš imeti res srečo da najdeš kaj.
Vseeno če zvem za kaj bom javila. Mi smo sicer trenutno v stavanju, apartma, 2 spalnici +dneva soba, smo 3 notri + moja dva mini psa. Ampak recimo smo preklicali 20-30 oglasov, preden je nekdo rekel da psi niso problem in da je bila cena ok ter stanovanje ok.

Vsekakor pa priporočam iskanje prej, ne konec poletja ampak začetek junija, ko se tudi veliko študentov izseli...


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #63 : 18 April 2008, 10:14:22
Jaz se moram tako ali tako junija 'izselit'  ;D Hec,hec...Trenutno namreč živim pri babici in smo se nekako dogovorili, da do konca mature sem lahko tam, potem pa bo počasi treba it. Tako da jaz sem razmišljala, da bi junija aktivno začela iskat stanovanje al pa hišo (za karkol se bomo odločle  ;) ). Imam pa v vsakem primeru potem še eno začasno možnost za čez poletje, tako da tudi če se ne najde takoj, ne bo panike.
Neyka: jaz mislim, da je boljše, da začneš že prej iskat, če pa slučajno ne boš sprejeta in boš našla že stanovanje, sem pa skoraj sigurna, da se bo zelo hitro našel kdo, ki bo vesel stanovanja...
Sem zdajle malo brskala za hišami pa jih je kar nekaj. A se preselimo na zasebno, da ne bomo že preveč iz teme?  ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #64 : 18 April 2008, 12:58:26
Jaz se moram tako ali tako junija 'izselit'  ;D Hec,hec...Trenutno namreč živim pri babici in smo se nekako dogovorili, da do konca mature sem lahko tam, potem pa bo počasi treba it.
a te ne bi pustili tam do konca diplome  :o
meni bilo to logično  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #65 : 18 April 2008, 13:04:19
hihi deteljica, veš da bi blo lušno  ;D
Je bilo zelo nahitro, da sem morala it začasno živet k babici-ni bilo nič planirano, tako da imata babica in dedek zdaj druščino mene in mojihdveh pesjanov  :) Tako da smo se nekako dogovorili,da do konca mature, potem pa če bo kriza grem začasno k mojemu dragemu...
Sem se danes pogovarjala z eno kolegico,ki je študirala veterino in sploh ni imela problema najt stanovanja s psom...je očitno imela res veliko srečo! Žal pa zdaj tam stanovanj ne oddajajo več...


sjan

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 13 Maj 2008, 22:07:58
Sama vem, kako težko je najti stanovanje, kjer bi ti dovolili, da imaš s sabo psa. Včasih sem po par mesecev iskala.
Čez kakšen mesec pa se mi izseli cimer in sprejmem cimro, ki ima rada pse, sploh pa, če ima svojega. ;D




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #67 : 13 Maj 2008, 22:46:38
Kje kje? Najbrz ne na obali :'(

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #68 : 14 Maj 2008, 07:43:26



sjan

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 14 Maj 2008, 09:34:29
Kje kje? Najbrz ne na obali :'(

ne :( v Lj



tamyeat

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 06 Oktober 2010, 01:27:24
najbrz ne bom imela srece..ma bom vseeno poskusila...

Imam prijateljico, ki ima 11 letno staffordko z neko hereditarno bolezen mozgan...psicka je zivahna..pije, je...vcasih zvecer tud kej potece...sicer pa ima tezave z koordinacijo..je tako rekoc..prijazna psicka...z posebnimi potrebami...

Vsi v njeni okolici jo silijo k tem, da naj psa eutanazira..starsi, fant...saj je pes le pes..in jo ovira..v domu je 11 sostanovalcev privolilo k tem da bi imeli psa...a zal le njena nova cimra noce...

tako da punca pravzaprav nima kje spat...ce njeno 11 letno sopotnico...ne da usmrtit..

objektivno psicka nima dolge prihodnosti..vendar usmrtitev ni nujna..upam, da vecina od vas razume...koliko lahko boli...ko nam nasi ljubljencki leta in leta stojijo ob strani...ko pa oni nas najbolj potrebujemo ..jim mi nemoremo pomagat..

edina moznost..da bi psicka lahko zivela...je da bi nekako najdli neko mini garsoniero..al stanovanje...v lj..(al domzalah..kjer punca studira)...da bi tam ona lahko bivala z psicko...iscese katera koli resitev...cimra...karkoli...(zal vec kot 200 evrov punca za stanovanje nemore dat..ker z vsemi subvencijami in stipendijami...zivi z 350 urov na mesec...starsi zal ne pomagajo dosti...kot ona sama pravi "ostali so mi le rolerji in pes")

prosim pomagajte mi...al vsaj psicki Teri...ki ima ogromno zelje do zivljenja..da bi mogoce se kaksno leto prezivela z nami...

moj [email protected]



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #71 : 07 Oktober 2010, 21:23:19
tamyeat: poskusite na biotehniški fakulteti na rodici. tam je oglasna deska na kateri je velikokrat kak oglas za sobo, stanovanje ipd.
upam, da bo obema uspelo. res bi bilo nehumano in sploh grozno usmrtit psičko, samo zato, ker punca ne dobi prostora za bivanje med študijem.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #72 : 29 Maj 2012, 08:49:29
Bom še tukaj vprašala, z naslednjim šolskim letom bom potrebovala stanovanje v Ljubljani, v katerem bi lahko prebival tudi pes. Pozna kdo koga, ki tako stanovanje oddaja, ali se bo iz takega stanovanja izselil?

Že v naprej hvala za vsako pomoč  :-*



LaLa

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 23 Julij 2017, 12:31:57
Mogoče kdo oddaja oz. pozna koga, ki oddaja sobo v stanovanju v LJ, kjer bi lahko imela psičko (14kg)? Lokacija: okolica VF. Psička bo v času moje odsotnosti v kletki oz. z mano na faksu.

Prosim za kakersen koli kontakt. Hvala.