Photoshop

Sunshine_1 · 62905

silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #150 : 06 Avgust 2008, 13:57:57
Tisto sem že ugotovila, samo imam zdaj en problem:

Do zdaj ko sem stvari obrezala sem jih normalno potem lahko prilepila na recimo modro podlago, zdaj sem pa nekaj morala pritisnit  in ko prilepim kaj na modro oz. katerokoli podlago  prilepim mi prilepi ne v barvah kot sem kopirala ampak v barvi roza. Mi lahko pomagate?  :o



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 06 Avgust 2008, 14:27:54
Najverjetneje ima vklopljeno masko, če je roza barva čez celo sliko... in če je označena selekcija

Poglej desni gumbek z krogecom, pod barvnima paletama (front-background)


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #152 : 06 Avgust 2008, 14:54:31
lahko poskusiš pod image --> mode --> in namesto indexed color izberi rgb color. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #153 : 06 Avgust 2008, 15:04:22
Mi je uspelo, hvala!!



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #154 : 25 September 2008, 17:36:10
ojla!

mene pa zanima, kako v obdelujete fotke? vsako posebaj(pa potem manjšanje vsake posbaj..)? ker jaz se kdaj igram samo s kakšno, se mi pa n davsake potem še 3x manjšat (pa recimo da bi obdelala več kot 3, se mi tudi ne da :D)...

torej zanima me kako pa vi to delate?


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 25 September 2008, 17:51:03
mene pa zanima, kako v obdelujete fotke? vsako posebaj(pa potem manjšanje vsake posbaj..)? ker jaz se kdaj igram samo s kakšno, se mi pa n davsake potem še 3x manjšat (pa recimo da bi obdelala več kot 3, se mi tudi ne da :D)...

torej zanima me kako pa vi to delate?

Sorry, ampak tega vprašanja ne razumem najboljše ???

Zakaj 3x pomanjševane slik?
Obdelovat - za kako potrebo?

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #156 : 25 September 2008, 17:58:46
pretiravam, ampak jaz če karkoli delam v PS potem v kakšnem drugem programu manjšam, ker imam občutek, da če bi v PS-ju dala na manjšo kvaliteto pri shranjevanju, izgubim veliko več na kvaliteti, kot da bi recimo naknadno manjšala v drugem programu.

obdelovanje pa tako - recimo za v spletni album(se pravi bolj zase...)

čisto tako iz firbca je tole vprašenje ;)


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 25 September 2008, 18:13:43
Sicer še vedno prav ne razumem, zakaj bi v katerem drugem programu zmanjševale slike iz PS-ja, toda če slike shraniš v jpg ali eps formatu, te ne izgubijo nič na kvaliteti. Ta dva formata komprimirata podatke, za razliko od tiff - a, tako da sta že v osnovi zmanjšana (velikost datoteke, ne formata...).

Drugače pa lahko v drugih programih (Word, CorelDraw, AdobeIlustrator, InDesign...) pomanjšuješ slike brez izgub, kajti količina podatkov v jpg je vedno enaka. Na kvaliteti se izgubi, če slike povečuješ - nastanejo "kockice".

Najboljše pa je sliko obrezat na končni format že v PS-ju - recimo za avatar 1,5 x 1,5 cm Resolucija 100 - 150 dpi.

Si zadovoljna z odgovorom?

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #158 : 29 December 2008, 12:36:54
ojla

zanima me,če se da dobit,in kje, različne okvirčke za PS? naprimer božične, rojstno dnevne, ... ?