Photoshop

Sunshine_1 · 62900

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #30 : 20 December 2006, 21:03:22
Hvala Tosy!  :-* Nekaj sem spacala ...  ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #31 : 21 December 2006, 15:13:57
Ni kaj. :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 02 Januar 2007, 14:39:02
O.K- no mene pa zanima, kako se v določeno sliko doda eno drugo sliko(če veste kaj mislim)
drugače mi je program vredu, sem zaenkrat ugotovila ogromno stvri, ki so mi fulll všeč v photoshopu, samo za tole(neumno težavico :-[) pa res ne vem...
aja pa uporabljam photoshop 7...
lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #33 : 02 Januar 2007, 15:36:32
Eto tule še s slikami. ;) (se opravičujem, ker so malo prevelike).













"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #34 : 02 Januar 2007, 16:00:07
Kiks.

Tukajle linki, za orginalno velikost. ;)

Klik!1  Klik!2   Klik!3   Klik!4   Klik!5   Klik!6

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 02 Januar 2007, 17:46:40
Hvala Tosy :)

je tole preveč enostavno :D pa se sploh nisem spomnila ::) ;D


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 02 Januar 2007, 18:46:48
Ni kaj. :)

Včasih si lahko v težkih stvareh mojster, pa se najlažje ne spomneš. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #37 : 22 Januar 2007, 16:53:38
jaz ne razumem kako deluje ta gimp a mi kdo razloži

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 23 Januar 2007, 12:34:36
jaz bi pa vprašala kje si lahko downloadam photoshop,sicer imam že photofiltre pa mi ni zadosti ;D



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #39 : 23 Januar 2007, 12:38:27
Tyashy, dosti govora je bilo že pod temo Umetnine pesjanarjev, preberi si več TUKAJ.
Photoshop lahko dobiš preko eMule.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #40 : 10 Marec 2007, 12:53:35
samo še eno vprašanje imam :D

sem se spravila risat slikice tako, da sem najprej narisala na roko, potem skenirala na rač., zdaj pa bi rada slik`co z enim temnejšim brushom obrobla. S čim v obrobljate slikice-z prosto roko, ali je v photoshopu kakšen pripomoček, da bi mi olajšal to delo :D :P
lp


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 10 Marec 2007, 13:18:20
Zdravo! :)

Mi lahko kdo pove kako se downloada GIMP z linka, ki ga je dala azu na začetku  ???

LP



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #42 : 13 Marec 2007, 13:14:50
jenny: pomagaš si lahko recimo z color selectom, ki ti bo označil celotno barvo v sliki (recimo črno), prilagajaš lahko tudi občutljivost.
Potem pa najbolje da narediš nov layer, narejeno izbiro obarvaš in vidiš kaj nastane.
V pomoč ti bo tudi zavihek Select, v katerem lahko potem spreminjaš označeno polje (razširiš, zoožiš, narediš samo rob...)
Dostikrat pa si jaz pomagam z layer efektom Stroke, pri čemer moraš označiti notranjost, ponavadi kar z magic wandom izbiro zapolnim in dodam stroke (obroba)

Načinov je veliko, samo najti moraš za določeno situacijo najboljšega.

Taroman:
uporabniki WinXP in Win2000 morajo narediti sledeče:
najprej je potrebno presneti GTK+2 pri katerem piše da je namenjen za win2000 ali novejše, nakar ga inštaliraš.
Nato pa presnameš še samo jedro gimpa in ga namestiš. Z namestitvijo nebi smel imeti večjih težav.

Lp, Črt



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 13 Marec 2007, 13:45:57
hvala :D nekaj probavam...
lp


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 13 Marec 2007, 14:23:35
Uhh...hvala trigi. Ampak ko kliknem čist zgornjo ikono "download" in potem ko se mi pokaže tisti okenček za downloadanje mi napiše da je nakaj narobe (the setup has detected a fatal error and cannot continue at this time). Mi lahko razloži kaj moram potem narediti ??? :-[ :) :-[



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #45 : 14 Marec 2007, 10:43:53
Taroman: Si namestil najprej GTK?



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #46 : 26 Avgust 2007, 23:47:43
Imam par vprašanj...

Namreč, ali obstaja kakšna funkcija, s katero lahko radiraš ali pa karkoli drugega delaš z več layerji hkrati, ne da bi ti jih bilo treba "zlimati" skupaj?
Kako lahko narediš tiste lepe gladke prehode med barvami? Recimo, da modra lepo preide v rumeno...

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #47 : 27 Avgust 2007, 07:32:30
Kako lahko narediš tiste lepe gladke prehode med barvami? Recimo, da modra lepo preide v rumeno...


Poskusi s funkcijo feather...


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 04 September 2007, 18:23:55
Oj!
Jaz delam osnutek za internetno stran. Zanima me, kako bi z ene slike izrezala določeno reč, ampak ne tako, da bi bil kvadrat ampak tako, da bi bila samo žival in bi jo potem dodala na drugo sliko. Sem pogledala kar je napisala Tosy pa mi ni jasno. Imam PhotoShop cs2. Ok, to ni vse.
2. Ko na sliko napišem kaj in naredim presledek je spodaj črta-jaz pa tega nočem  :-[
3. Kako se naredi zavihke(domov, knjiga gostov itd...) 
4. Ko jaz shranim sliko, ki sem jo naredila mi jo shrani tako, da jo gledam v  Adobe image ready cs2 in je ne morem dati na album al na splet   :(
Vem, da sem tečna  :-[
Lp,Tečka-Tjaša



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #49 : 04 September 2007, 18:36:31
1. Vzemi sprva background eraser in označi nek del ki ga ne rabiš na sliki. Nato vzemi eraser in pobriši vso nezaželeno sliko okoli živalce. Klikni Ctrl+A ,da ti označi vse nato pa Ctrl+C da jo lahko po želji prekopiraš nekam. Odpri sliko na katero hočeš prilepiti izrezano žival in klikni Ctrl+P.

2. Kakšna črta? Misliš črto tako skoraj nevidno ali pravo črto? Če je skoraj nevidna se ne bati, če je prava pa zgoraj klikni tale znakec in tam spodaj odkljukaj podčrtan T.

3. Umm. . . ni kakšnih predlogov. Preprosto narediš jih. Tukaj imaš nekaj tutorialov. Klik!

4. To je dobro, ker ti shrani vse layerje in nastavitve da lahko potem nadaljuješ. Ampak, če hočeš boljšo kopijo ('navadno') klikni 'Save As . . . ' in potem na obrazcu daj "Format: PNG"



Upam da kaj pomaga. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #50 : 05 September 2007, 14:23:38
tako kot je napisala Azu... v originalu je Photoshop plačljiv program, možno si je iz spletne strani podjetja Adobe prenesti poizkusno različico, obstajajo pa seveda tudi piratske poti.

http://www.nakupovanje.net/catalog/p1104722-Adobe-Photoshop-CS-2-Adobe-Photoshop-CS-2.html  tole je recimo ena od trgovin pri nas, ki prodaja tudi izdelke podjetja Adobe.

Obstaja pa seveda tudi par brezplačnih programov ki nudijo večino stvari ki jih najdemo v PhotoShopu.

Lp, Črt
A bi mi lahko kdo dal link? :-[

Lp Alja



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #51 : 06 September 2007, 15:22:40
Tule klikni spodaj "Download free trial". Je pa verzija CS3. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #52 : 07 September 2007, 07:33:12
1. Vzemi sprva background eraser in označi nek del ki ga ne rabiš na sliki. Nato vzemi eraser in pobriši vso nezaželeno sliko okoli živalce. Klikni Ctrl+A ,da ti označi vse nato pa Ctrl+C da jo lahko po želji prekopiraš nekam. Odpri sliko na katero hočeš prilepiti izrezano žival in klikni Ctrl+P.

2. Kakšna črta? Misliš črto tako skoraj nevidno ali pravo črto? Če je skoraj nevidna se ne bati, če je prava pa zgoraj klikni tale znakec in tam spodaj odkljukaj podčrtan T.

3. Umm. . . ni kakšnih predlogov. Preprosto narediš jih. Tukaj imaš nekaj tutorialov. Klik!

4. To je dobro, ker ti shrani vse layerje in nastavitve da lahko potem nadaljuješ. Ampak, če hočeš boljšo kopijo ('navadno') klikni 'Save As . . . ' in potem na obrazcu daj "Format: PNG"



Upam da kaj pomaga. ;)
Oj!
Seveda si pomagala! Sedaj že nekaj pacam  :P
Lp,Tjaša



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #53 : 07 September 2007, 13:03:16
Tule klikni spodaj "Download free trial". Je pa verzija CS3. ;)
Hvala Tosy! :-* :-* A obvezno je treba naredit račun?

PS:Tjaša,da ne pozabiš link od spletne strani dat gor! ;D

Lp Alja



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #54 : 07 September 2007, 13:57:40
PS:Tjaša,da ne pozabiš link od spletne strani dat gor! ;D
Oj!
Bo pa še kar nekaj mesecev preteklo do objave spletne strani  ;) Ampak trenutno(že) delam osnutke...
Lp,Tjaša



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 14 September 2007, 18:55:20
A kdo ve kje v photoshopu se naštima, da ko rišeš like (npr. kvadrat, krog in to), da lahko naštimaš da liki niso polni, ampak imajo recimo samo obrobo znotraj so pa prazni?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #56 : 14 September 2007, 20:07:53
Sicer bi to verjetno pasalo v temo o Photoshopu, ampak vseeno.

Klik za original.

Takole so nastavitve. Potem pa greš (pod nov layer lahko) pa daš blending changes --> stroke --> New Style . . .



Pač poljubno in potem zgoraj izbereš ta stil in narediš en shape in ti ga avtomatsko obrobi.

Samo na tej sliki bi moralo biti 'outside' če želiš zunanjo obrobo. ;] Pa narobe je tudi to, da mora biti obkljukano oboje, če želiš da se vidi samo obroba, vse ostalo pa je transparentno.

Upam, da pomaga! ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #57 : 14 September 2007, 20:34:25
V bistvu ni to kar sem želela.

S tvojo foro mi recimo trikotnik nastane zaobljen...
Pomoje bi se sigurno moralo dati nekje naštimati, da ti sam naredi samo obrobo, vsaj za te osnovne like.




"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #58 : 14 September 2007, 20:40:37
Hmm, bom še jutri malo probala poglededati, drugače pa lahko poskušiš najti prek spleta kak tutorial za boljše uporabljanje in efekte na shajpe.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


svarci

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Keep your heart open to dreams!
Odgovori #59 : 14 September 2007, 20:49:14
A kdo ve kje v photoshopu se naštima, da ko rišeš like (npr. kvadrat, krog in to), da lahko naštimaš da liki niso polni, ampak imajo recimo samo obrobo znotraj so pa prazni?

Narišeš lik, pa temu layeryu na katerem je lik, zmanjšaš Fill na 0%.  ;D