Photoshop

Sunshine_1 · 62902

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #60 : 14 September 2007, 20:51:30
Ja, ampak potem nima obrobe...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #61 : 14 September 2007, 20:56:03
Črt pravi, da temu kar je napisal svarci dodaš layer effect --> stroke.

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #62 : 14 September 2007, 20:58:03
To je že Tosy napisala, in deluje, ampak mi npr. trikotnik zaobli.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #63 : 14 September 2007, 21:01:02
To je že Tosy napisala, in deluje, ampak mi trikotnik npr. zaobli.

Probaj še takole... pozicijo stroke daj na sredino ( v settings od stroke-a daš pozicijo obrobe na sredino).Ni preverjeno ampak mogoče pa bo ::)

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #64 : 14 September 2007, 21:07:44
Aaa dobro tako mi dela. Hvala


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #65 : 20 Oktober 2007, 16:22:23
kaj pa klikneš ko v mulo napišeš Photoshop? K zdej nevem kaj donlowdat
Adobe Photoshop Cs2 Flash Foto Web Gallery..al nevem kaj...kakšna pa mora bit končnica?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #66 : 23 Oktober 2007, 12:43:17
A bi mi lahko kdo photoshop poslal po pošti? :-[ -->ZS

Lp



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #67 : 23 Oktober 2007, 14:05:56
meni tudi....če se to da ???

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #68 : 23 Oktober 2007, 14:13:00
Daš na CD. ;) (nevem če to samo tako dolgo traja ali pa je Majchy pozabila(dreamviewer)) ;D
Sem si po eMUle poskusila dol potegnit,po je blo dokonca sam ni šlo.:(

Lp



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #69 : 23 Oktober 2007, 14:24:07
men pa na muli sploh ne odpre nobene datoteke adobe photoshop 7 pa sem se že na velik srverjev povezala pa nič  :-\

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #70 : 24 Oktober 2007, 14:10:59
Mal sem že brskala po internetu, pa bom vseeno še tukaj vprašala  ;D. Pozna kdo kakšno dobro spletno stran za Photoshop Tutorial? Pred kratkim sem se odločila za prenovo spletne strani, pa bi osnovni template naredila s pomočjo Photoshopa.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #71 : 24 Oktober 2007, 14:17:34

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #72 : 24 Oktober 2007, 14:29:06
Na torrentih in e-Mule bom še pogledala. V službi tega nimam in sem bolj po spletnih straneh brskala in iskala.

HVALA  ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #73 : 24 Oktober 2007, 16:58:52
petrca... http://www.tutorialized.com   ;)

Preko te strani smo delali na faxu tutoriale, pa sem mi zdi kar ok. :) Za Photoshop imaš kar precej tutorialov (7597). :D

Imam pa še nekje napisan seznam ostalih spletnih strani, samo ga moram najdti prvo.  :-[

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #74 : 24 Oktober 2007, 20:13:04
Hvala. Bom pregledala in potem v službi počas printala  ;D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #75 : 29 Oktober 2007, 14:32:09
Danes sem brskala po internetu in našla en super forum - Photoshop forum. Čisto na dnu je kategorija Tutoriali od koder si trenutno printam vodiče v slovenskem jeziku :o.
Včeraj mi je tudi cerae na hitro pokazal osnove Photoshopa, tko da se zdaj vsaj malo bolj znajdem  ;).


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #76 : 29 Oktober 2007, 14:48:39
A bi mi lahko kdo photoshop poslal po pošti? :-[ -->ZS

Lp

nekako se pridružujem tejle prošnji  :-[      Bi se dalo?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 29 Oktober 2007, 14:55:53
Oj!
Obedve Prosim na ZS! Sem končno dobila kode  :) Jaz imam Photoshop Cs2...
Lp,Tjaša



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #78 : 29 Oktober 2007, 17:50:10
Tyashy malo te ne razumem  :-[ :-\....a nam boš ti poslala photoshop prek ZS? ali se ti pridružuješ 'naročilu' da ti kdo pošlje Photoshop 7???

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #79 : 29 Oktober 2007, 19:31:51
najbrž ima kode s katerimi preizkusno verzijo spremeniš v polno delujočo  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 30 Oktober 2007, 18:07:38
Tyashy malo te ne razumem  :-[ :-\....a nam boš ti poslala photoshop prek ZS? ali se ti pridružuješ 'naročilu' da ti kdo pošlje Photoshop 7???
Oj!
Poslala bom Jani* in Alyi in tebi, ker ste prosili, drugim pa ne mislim pošiljati, če me ne prosijo-jaz jih pa tudi ne bom  ;)  Jap, Kaskae ima prav  :) Prek ZS-ja pa sploh ne vem, če se da poslat to... Na CD-je.. Zato pravim, da pišite na ZS, razen, če boste tukaj objavili svoje naslove....  :)
Lp,Tjaša



malena3

  • Gost
Odgovori #81 : 16 November 2007, 23:55:28
Mi lahko prosim kdo napiše postopek, kako se obreže sliko in se doda poljubno ozadje, kot je npr na tej sliki, katere je avtor Majchy

Vem da se da ročno obrezovati, vem pa da tudi obstaja drugi način (namreč ročno obrezujem sliko z enim drugim programom), rada pa bi še dodajala razna ozadja.

Slika->



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #82 : 17 November 2007, 08:42:40
Sliko natisneš na papir, vzameš škarje in jo obrežeš, evo čist enostavno  >:D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #83 : 17 November 2007, 12:35:11
Daj, Kaskae, ne bodi žleht.  >:D

Malena3, ja načinov je več. Jaz delam tako:
1. Odpreš sliko, za katero želiš, da bi bila ozadje.
2. narediš nov layer
3. prilimaš na ta layer sliko, za katero želiš, da bi bila osrednji motiv, recimo pes.
4. nato temu layerju s psom dodaš mask (v okencu z layerji imaš spodaj eno vrstico z ikonicami, izberi drugo ikonico od leve proti desni). Zraven okenca od layerja z ozadjem bi se ti zdaj moralo pokazati še eno čisto belo okence.
5. nato klikneš na to belo okence (masko), vzameš čopič, nastaviš črno barvo in začneš barvati. Če uporabljaš popolnoma črno, vidiš, kako popolnoma pobrišeš layer s psom, spodaj pa se ti pokaže background. Če vzameš belo barvo in packaš z njo, se ti layer s psom riše nazaj. Tako lahko popraviš, če se slučajno zmotiš ali ti kaj ni vešč. Poleg tega lahko spreminjaš intenzivnost čopiča itd. in narediš tako kot ti paše. Torej, glede na to, da želiš imeti obrezanega psa na izbranem ozadju, preprosto s črno barvo pobrišeš vse, kar je okoli psa, spodaj pa se ti pokaže ozadje, ki si ga izbrala. Če se zmotiš, preprosto vzameš belo barvo in pobarvaš nazaj. Ko brišeš okrog psa in želiš, da vse deluje bolj "smooth" oziroma, da prehod ni tako oster, malce znišaš intenzivnost čopiča.

Upam, da je jasno...

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #84 : 17 November 2007, 13:07:55
4. nato temu layerju s psom dodaš mask (v okencu z layerji imaš spodaj eno vrstico z ikonicami, izberi drugo ikonico od leve proti desni). Zraven okenca od layerja z ozadjem bi se ti zdaj moralo pokazati še eno čisto belo okence.

Od layerja s psom - se opravičujem.  ::)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #85 : 17 November 2007, 20:01:19
Zelo dobra spletna stran v slovenščini, z razlago raznih trikov v Photoshopu je tudi zmaga.com.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #86 : 19 November 2007, 14:05:59
Živjo!
Dans sem po pošti dobila photoshop(hvala TYASHY)
no sem vzela cd in ga dala v rač.In potem sem šla v moj računalnik pa sem kliknila toti photoshop in nevem kaj morn kliknit ??? 1. mi piše Adobe DNG converter 2. mi piše  Adobe (R) Photoshop 3. .... 4. .... .....

Zna kdo pomagat?
Hvala
LP Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 19 November 2007, 14:30:33
Živjo!
Dans sem po pošti dobila photoshop(hvala TYASHY)
no sem vzela cd in ga dala v rač.In potem sem šla v moj računalnik pa sem kliknila toti photoshop in nevem kaj morn kliknit ??? 1. mi piše Adobe DNG converter 2. mi piše  Adobe (R) Photoshop 3. .... 4. .... .....

Zna kdo pomagat?
Hvala
LP Urša
Oj!
A mi lahko na ZS screenshot pošlješ? Čisto možno, da sem tebi napačen CD poslala...   >:( Kaj se ti pa odpre, ko klikneš na PS? A piše najprej Install potem Start ?????
Lp,Tjaša



malena3

  • Gost
Odgovori #88 : 20 November 2007, 07:01:49
Daj, Kaskae, ne bodi žleht.  >:D

Malena3, ja načinov je več. Jaz delam tako:
1. Odpreš sliko, za katero želiš, da bi bila ozadje.
2. narediš nov layer
3. prilimaš na ta layer sliko, za katero želiš, da bi bila osrednji motiv, recimo pes.
4. nato temu layerju s psom dodaš mask (v okencu z layerji imaš spodaj eno vrstico z ikonicami, izberi drugo ikonico od leve proti desni). Zraven okenca od layerja z ozadjem bi se ti zdaj moralo pokazati še eno čisto belo okence.
5. nato klikneš na to belo okence (masko), vzameš čopič, nastaviš črno barvo in začneš barvati. Če uporabljaš popolnoma črno, vidiš, kako popolnoma pobrišeš layer s psom, spodaj pa se ti pokaže background. Če vzameš belo barvo in packaš z njo, se ti layer s psom riše nazaj. Tako lahko popraviš, če se slučajno zmotiš ali ti kaj ni vešč. Poleg tega lahko spreminjaš intenzivnost čopiča itd. in narediš tako kot ti paše. Torej, glede na to, da želiš imeti obrezanega psa na izbranem ozadju, preprosto s črno barvo pobrišeš vse, kar je okoli psa, spodaj pa se ti pokaže ozadje, ki si ga izbrala. Če se zmotiš, preprosto vzameš belo barvo in pobarvaš nazaj. Ko brišeš okrog psa in želiš, da vse deluje bolj "smooth" oziroma, da prehod ni tako oster, malce znišaš intenzivnost čopiča.

Upam, da je jasno...

Lp

newfka hvala, bom probala.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #89 : 20 November 2007, 07:06:19
Majchy, katero pisavo uporabljaš na svojih fotkah? Ful mi je všeč  ;)