Kooikerhondje [Small Dutch Waterfowl Dog]

Azu · 115036

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #90 : 25 Oktober 2008, 14:33:04
Jaz sem sicer videla le kakšnih 10 predstavnikov te pasme v živo, samo tvoj pes po slikicah mene ne spominja na Kooika...sploh. :-\
Koliko je pa tvoj mešanček velik? Karakterno pa je najbrž podoben tudi kakšni drugi pasmi, ne smao kooiku.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #91 : 25 Oktober 2008, 15:20:10
še en video z letošnjega SPja..
tokrat sta bila disk, ampak še vedno je lpo gledat brzino pri kooikru :)
http://www.youtube.com/watch?v=qnwOW-mBY_k&NR=1


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #92 : 27 Oktober 2008, 09:48:19
(jih sploh kdo ima v SLO?)
Ni še nobenega predstavnika te pasme v SLO (če je, naj me kdo popravi).

http://www.youtube.com/watch?v=qnwOW-mBY_k&NR=1
Super je tale pesjanko :o, čeprav je bil tukaj diskan. Res izredno hiter je :D

lp


Mančika.

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 31 Oktober 2008, 16:52:17
Lep prvi pozdrav! :)

Tudi sama si želim kooikerja in sem kontaktirala psarno na nizozemskem. Lastnica je rekla, da bo decembra prišel njihov prvi kuža v Slovenijo.
Naslednje poletje pa še en... :P ;D





aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #94 : 31 Oktober 2008, 17:51:52
Mančika, pa ne mi skominov delati :-\ Sama sem imela rezervirano eno pesjanko iz tega legla iz Italije, a po eni strani na srečo, da so tam pozabili na to, ker zaradi določene situacije sedaj tudi ne bi mogla je vzeti :'(


Mančika.

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 31 Oktober 2008, 20:30:22
Oprosti, ni bil moj namen. :( Ko bo prišel čas, bo tudi vaš dom razveseljeval kooiker. :)

A mogoče veš, če je pri nas že kakšen kooiker in če bi se ga lahko vidlo v živo? Ker bi ga radi prej vidli, preden ga dokončno naročimo. Sem gledala statistiko CACIB v Vrtojbi, pa ga nisem zasledila. Razstava v Zagrebu je pa še daleč... :-[



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #96 : 31 Oktober 2008, 20:54:24
Mančika, v živo sem eno predstavnito te pasme videla januarja na Lj. razstavi. Slike od nje sem dodala tukaj. Se pravi, da boš ti srečnica, ki bo enega/o vzela. Krasni so in mi tako karatket kot izgled ustreza. Upam, da kakšnega predstavnika spet kaj kmalu vidim :o Ko ga dobite upam, da lahko ga/jo kdaj pridem pogledat...lp


Mančika.

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 31 Oktober 2008, 21:13:31
Ja komot. ;D Samo bo šele naslednje leto, če nam uspe najti nezasedeno leglo.  :)



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #98 : 31 Oktober 2008, 21:17:50
A mogoče veš, če je pri nas že kakšen kooiker in če bi se ga lahko vidlo v živo? Ker bi ga radi prej vidli, preden ga dokončno naročimo.

Naročimo???  ??? :-X

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Mančika.

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 31 Oktober 2008, 21:23:07
Narobe sm se izrazla.  :-[ Ampak ni tako grdo mišljeno kot se sliši.  ;)
Kako se pa reče? Preden se dokončno postavimo v vrsto pri vzreditelju, ker je edini kuža ki ga želimo?



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #100 : 01 November 2008, 19:08:45
recimo rezerviramo ;). Alpa izberemo :)
Sicer pa se ne sekirat...če se tolko časa pripravljate na to je videt da imate resne plane. Pa naj čakanje čimprej mine! :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Mančika.

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 04 November 2008, 19:56:48
recimo rezerviramo ;). Alpa izberemo :)

Ja js smotka, se tega nism mogla spomnt. :-[

Tud jaz želim da čimprej pride poletje. Ampk sj bomo zdržal. Ne moremo imeti vse takoj ko si zaželimo. Gre pa vseeno za majhno, veselo bitjece, ki nas bo osrečevalo 15 let. :D



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #102 : 04 November 2008, 21:09:21
katero nizozemsko psarno pa imate v mislih? mogoče poznaš osebo, ki bo kužka dobila decembra?


Mančika.

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 05 November 2008, 19:29:29
Iz Manusia's kennel naj bi prišel - lastnike ne poznam, saj mi je vzrediteljica samo povedala, da ga bodo oddali v Slovenijo.

Točno določene psarne nimam v mislih, ker si težko na podlagi spletne strani ustvarim vtis o psarni, pa veliko jih že ima oddano leglo. Kužata bi najraje imeli med poletnimi počitnicami - da se mu res lahko maksimalno posvetimo - kar tudi zmanjša izbor psarn. Edino če bi počakali do leta 2010...
Trenutno še čakam informacije znanke z Nizozemske. Bom videla kakšen bo odgovor, drugače sem imela v mislih von der Felsenbirne iz Nemčije.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #104 : 05 November 2008, 20:33:26
imaš kakšne namene z njim? (razstavne, agi, RO, CF...)


Mančika.

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 05 November 2008, 21:03:41
Verjetno agility, RO ali kakšen drug šport... (ne vem še prav veliko o njih - se moram še mal izobrazit) ;D



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #106 : 07 Februar 2009, 11:10:59
da tema ne umre :) en agility filmček :)

http://www.youtube.com/watch?v=OPSsQFXsYGc&feature=channel_page
tale fantek je star 7mesecev :)

mančika. - že kaj novega pri tebi? :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #107 : 07 Februar 2009, 11:21:26
jenny3, hude skomine mi delaš ;) :P :D Krasen je tale pasji pobč :o

mančika. - že kaj novega pri tebi? :P
Si me prehitela ;) To tudi mene zanima :o

lp


Mančika.

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 07 Februar 2009, 12:30:42
Oj!  :)

V kontaktu sem bila z različnimi vzreditelji iz Nizozemske in Nemčije. Rekli so mi, da je Kooiker - kljub njegovem pozitivnem karakterju - volk v ovčji preobleki, ki zna biti naporen in dominanten (potrebuje zelo dosledno vodstvo), mora se zelo veliko gibati ter da ni primeren za družine z majhnimi otroki. To me je 'prestrašilo' saj ne vem, če mu lahko nudim dober dom, glede na njegove zahteve.
Odločili smo se, da ne bomo imeli Kooikerja - vsaj ne zdaj. Ga raje samo opazujem na youtubu in razstavah, kot pa da mu nudim slabo življenje. :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #109 : 07 Februar 2009, 16:53:00
Rekli so mi, da je Kooiker - kljub njegovem pozitivnem karakterju - volk v ovčji preobleki, ki zna biti naporen in dominanten (potrebuje zelo dosledno vodstvo), mora se zelo veliko gibati ter da ni primeren za družine z majhnimi otroki.
Ufa, tega pa še nisem nikjer zasledila in hvala za informacijo. Bi bilo potem kar pestro dva "volka" imeti doma (če štejem zraven Asko ;)) ;) :P ::)

jenny3, kako pa pri tebi kaže glede Kooikerja? :D

lp


2209

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 07 Februar 2009, 19:04:00
A ni vsak kuža volk v ovčji preobleki, še sploh če začnemo z mladičem. Sama ovčka, mladič mislim.  Menim, da je vsaka pasma problematična. Vase je odvisno od vodnika , njegove doslednosti in znanja. Kaj ne?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #111 : 07 Februar 2009, 19:12:35
A ni vsak kuža volk v ovčji preobleki, še sploh če začnemo z mladičem. Sama ovčka, mladič mislim.  Menim, da je vsaka pasma problematična. Vase je odvisno od vodnika , njegove doslednosti in znanja. Kaj ne?
To vsekakor drži :)


Mančika.

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 07 Februar 2009, 19:55:36
Tudi jaz se strinjam. :) Ampak npr. rottweilerja (s to pasmo ga je neka vzrediteljica primerjala) ne moreš vzgojiti tako, da bo v novi - stresni situaciji odreagiral drugače kot mu je 'v krvi'. V neki meri že, 100% pa nikoli. In vzreditelji ne opozorijo pri vseh pasmah, da lahko postane pes zelo dominanten, da niso ravno ljubitelji otrok... Je pa res vodnik tisti, ki naredi svojega psa neproblematičnea ali problematičnega. Ampak mene osebno, so s tolikokrat ponovljenimi 'slabimi' značilnostimi odvrnili, saj se ne smatram za dovolj izkušeno da bi bila kos tej pasmi - tko da je problem v meni :)



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #113 : 21 Februar 2009, 23:19:02
Mogoče pa so te hoteli le prestrašiti ;D
jst bi na tvojem mestu, če so ti res tok všeč in vse...jst bi ustrajala 8)
res so lepi psi :-*


2209

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 22 Februar 2009, 14:34:21
Trenutno je to zelo modna pasma v Evropi, kot pred leti zlati prinašalci pri nas. Težko je pri vzrediteljih te pasme "priti na vrsto" ker je povpraševanje še vedno večje od ponudbe. Zaradi omenjenega vam ponujajo različne neumnosti predvsem nemški vzreditelji, ki nas ne jemljejo resno.
V prvi vrsti morate vedeti, da vsk pes, ne glede na pasmo, zahtava veliko časa, če že ne spremembo življenskega stila. Potem se lahko odločite za pasmo, ki vas na tak ali drugačen način privlači.
lp



Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #115 : 08 Marec 2009, 08:41:40
A je kdo mogoče včeraj zvečer gledal na Cruftsu Group Judging (Gundog) and Presentation in je videl enega prečudovitega Kooika.  :o :-* Če se ne motim je bila stara šele 11mescev in je bil to njen tretji BOB. Ampak bila je res zelo zelo zelo lepa.  :-*  A na koncu je prišla na stopničke (??), ker je nam elektrike zmankalo za 20minut in nisem mogla spremjlati do konca.  :-\ ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #116 : 08 Marec 2009, 09:01:25
Dedee ja jaz sem gledala  ;) Tisti koiker je bil svetoven (je bila sigurno psicka??), in ja, to sem slisala, star sele 11 mesecev in ze zmagal BOB na Cruftsu! To je neverjeten uspeh!  :o :o Nazalost pa v koncni izbor ni prisla, zmagala je madzarska vizla (res prekrasen pes, gibanje 1A!), drugi je biu weimeranec, tretji pa springer spanjel..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #117 : 08 Marec 2009, 09:12:26
Ovcka, hvala.  :D Ja pomoje je psička ker je enkrat (se mi zdi, jooj zdaj pa res nisem sigurna :-[) rekel, da je to res lepa šele 11 mesečna psička.  :) Meni je bil/a zelo všeeč! In ja, šele 11 mescev in že BOB na Cruftsu!!  :o A mogoče kdo ve iz kod je oz. kdo so njeni lastniki?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #118 : 08 Marec 2009, 09:42:08
Je psicka, ja :) So ze rezultati na netu drugac  :o Link

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #119 : 08 Marec 2009, 11:12:50
A je kdo mogoče včeraj zvečer gledal na Cruftsu Group Judging (Gundog) and Presentation in je videl enega prečudovitega Kooika.  :o :-* Če se ne motim je bila stara šele 11mescev in je bil to njen tretji BOB. Ampak bila je res zelo zelo zelo lepa.  :-*  A na koncu je prišla na stopničke (??), ker je nam elektrike zmankalo za 20minut in nisem mogla spremjlati do konca.  :-\ ::)
Ja sem jo videla in res je bila čudovita :o :o :o