rak

katjac_ · 1396

katjac_

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 19 Januar 2015, 12:09:43
lep pozdrav!


zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z rakavim obolenjem in sicer z rakom kosti pri zlatemu prinašalcu?informacije o zdravljenju,dolžini kvalitetnega življenja, terapiji?


hvala in lp



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1 : 19 Januar 2015, 12:15:38
Moja prejšnja bernka je imela kostnega raka. Diagnozo so postavili spomladi 2010, takrat smo se odločili za obsevanja in kemoterapije. Psička je od diagnoze živela še 1 leto, kljub temu, da so bile napovedi slabše (ponavadi nekje do 6 mesecev, odvisno koliko je rak že napredoval). Živela je kvalitetno leto, brez težav, izdajal jo je le del brez dlake na tački, kjer zaradi obsevanja nova dlaka ni zrastla ( slika). Ni pa imela niti 7 let... :(

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 20 Januar 2015, 14:06:41
Kostni rak je navadno zelo boleč. Če bi pes pokazal znake nelagodja, tudi najmanjši znak (za sekundo počasnejši, kaj šele kako šepanje), potem je z mojega vidika edino pravilno psa takoj uspavat in odrešit muk.

Če je pes sicer OK razpoloženja, pa če imaš denar, poskusi s kemoterapijo, obsevanjem, da pridobiš nekaj časa. Ampak spet. Če pes ne bi OK prestajal terapije, bi jaz končala. Kvaliteta življenja je najpomembnejša.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #3 : 21 Januar 2015, 13:17:13
Naša psička je imela kostnega raka in ker jo je tako zelo bolelo, na prednje tačke sploh ni stopila smo jo rešili muk. Po posvetu z vet., ki je povedal jasno, da ni možno za njo življenje kljub zdravljenju brez bolečin.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 21 Januar 2015, 14:18:50
Verjetno je odvisno v kateri fazi odkriješ bolezen. Mi smo jo očitno v zelo zgodnji fazi, saj je bila psička sicer zelo občutljiva na bolečino in je šepala na sprednjo tačko. Po pregledih smo nato našli manjši izrastek na kosti. Takoj smo začeli s terapijami in nismo imeli nobenih težav. Psička je bila živahna, ješča in brez bolečin. Ves čas smo tudi spremljali krvno sliko ter notranje organe, vse bp do marca 2011, ko pa žal ni šlo več...

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si