5. PeSjanarsko srečanje

Sunshine_1 · 212660

Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #570 : 05 November 2006, 20:50:28
Še Astor, upam da ne bo hujše uin da se bo hitro pocajtal  :-*
LP


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #571 : 05 November 2006, 21:56:25
Veliko zdravja vsem kužkom,ki so zboleli in en koš  :-*  :-*  :-* od Bibe.Upam,da bo kmalu bolje.Mi še nismo zboleli,smo pa od danes dalje na antibiotikih,ker se je naša Bibika ranila  :'(  in smo bili pri veterinarju.Tako da upam,da bodo tile tabletki zdaj tudi preprečili kašelj(pozabila vprašati zdravnika  :-[ ).Če pa ne,bomo pa potem ukrepali.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #572 : 06 November 2006, 09:17:44
Veliko zdravja vsem kužkom,ki so zboleli in en koš  :-*  :-*  :-* od Bibe.Upam,da bo kmalu bolje.Mi še nismo zboleli,smo pa od danes dalje na antibiotikih,ker se je naša Bibika ranila  :'(  in smo bili pri veterinarju.Tako da upam,da bodo tile tabletki zdaj tudi preprečili kašelj(pozabila vprašati zdravnika  :-[ ).Če pa ne,bomo pa potem ukrepali.

Po vsej verjetnosti ja.


Citiraj
Na žalost sta bili dve fajtarski izjemi  Sad 

Neyka ja bo treba začet trenirat mišice in pa Neona ;) Ko potegne je res kot lokomotoiva ga nič ne ustavi. Se mi zdi čisto nasprotje Soče v tisti uri, ko sem malo pazila nanjo, punca ni niti enkrat nikamor potegnila, samo malo zarenčala na Neona ko ji je
preveč težil in se mu umaknila. Kast res imaš krasno punco, mene je čisto navdušila z svojo mirnostjo in "čupco" po glavi ;D

Lp nina



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #573 : 06 November 2006, 09:55:36
Na žalost sta bili dve fajtarski izjemi  :( Pa vseeno pri takem številu psov lepo povprečje  :-*

Nina inkubacijska doba je po tem kar sem do zdaj o bolezni našla 10-14 dni.

Evo pa še moje maloštevilčne in predvsem njufarske fotke, zraven pa se je znašel tudi Nutellin bacek, ki je povsem očaral mojo mami  ::)

Hja, mojga "backa" je tut en pes (ne vem, kateri je bil) povaljal in nism bla lih vesela... ::) Drugače se pa Gusiju zelo fajn zdi, da je tvoji mamki všeč in ji pošilja enga lupka. :-* ;) Upam, da se je čim manj kašlja raztrosilo po naših cucetih in da bodo tisti oboleli kmalu spet v formi.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #574 : 06 November 2006, 16:25:55
Neyka ja bo treba začet trenirat mišice in pa Neona ;) Ko potegne je res kot lokomotoiva ga nič ne ustavi. Se mi zdi čisto nasprotje Soče v tisti uri, ko sem malo pazila nanjo, punca ni niti enkrat nikamor potegnila, samo malo zarenčala na Neona ko ji je
preveč težil in se mu umaknila. Kast res imaš krasno punco, mene je čisto navdušila z svojo mirnostjo in "čupco" po glavi ;D

Lp nina

He he proti borderjem ne morem nič  ;D samo upam da mi po temle malamutskem napadu nanj ne bo še teh sovražil  :-\ Kar se pa vlečenja tiče je pa tudi že super - spomni se kako je raznašal Črta na prvem srečanju  :-[ ::) Zdej samo še za kako kiklo pogleda  ;D Predvsem Sočina mu je všeč  ::) Drugače pa lahko rečem da je proti temu kar sva imela že super skuliran (na žalost pa drugod ni pripravljen tako lepo ubogat kot v domačem okolju  >:( >:(:P  :-* :-*

Potem so ble pa 4 fajtarske izjeme (če Gusija štejem)  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #575 : 06 November 2006, 17:15:17
Neyka potem pa jajčka stran :P Smartu tokrat tudi babnce niso bile zanimive ( pa veš, da jih je na prejšnjih srečanjih naskakoval, na srečo teh problemov z samci nismo imeli) on je imel oči na pecljih za čapalinke in je stalno nadziral Albo in Satin, da ne bosta vsega sproti pojedli 8)

Citiraj
Potem so ble pa 4 fajtarske izjeme (če Gusija štejem)  Roll Eyes

Povsod je bil Neon zraven?? Mal je tudi štartal na Smarta pa mu ni bil zanimiv, ko se je vrgel na hrbet in pokazal, da mu nekaj manjka 8)


Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #576 : 06 November 2006, 17:56:40
Ne Ninci ni bil povsod Neon zraven  ;D ;D Pri dveh je bil - enkrat v vlogi napadalca, enkrat v vlogi napadenega. Tretji je bil v mojih mislih Gusi četri pa Astor (prav tako konflikt z malamutom).

Jajčka stran - ne me strašit. Kakšno leto še sigurno ne naprej bomo pa videli  ;D Imam doma zaenkrat dovolj enega tečnega srednjespolnika (mačkon)  :D

Smart mu pa ni bil antipatičen v stilu podredil bi te ampak v stil ti pa zanimivo dišiš - kaj pa si (Neonova faca dovolj pove o njegovih nammenih)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #577 : 06 November 2006, 20:45:01
Očitno so steriliziranci in kastriranci pazli na čapalinke in vneto fehtali. Smart in Alba sta bila vsekakor zmagovalca. Kljub temu mislim, da je bila Alba uspešnejša.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Malko

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 1
Odgovori #578 : 06 November 2006, 21:22:27
Pri mojem psu ni bilo nobenega kašlja, ne prej, potem tudi ne.
Bil je pred mesecom cepljen proti pasji kugi in podobnimi nalezljivimi boleznimi, redno cepljenje.
Ja ene dva konflikta sta bila, vendar samo s takimi psi, ki so že imeli konfliktne situacije in ki rinejo v konfliktne situacije (brez zamere) Žal. S Smartom ni bilo nobenega konflikta, naj Črt pove če je bilo :) 
Se trudim tudi v pasji šoli, če ni izzvan, potem ni nič. Delava tudi na temu, da bo ignoriral vsako izzivanje.
Brez zamere.
Dobro ste organizirali.
Lp M



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #579 : 06 November 2006, 23:13:23
Malko ni zamere - oba sta bila spuščena - oba sta kriva, skočil je pa še vedno tvoj pa jebeš to - sam da smo jih narazen dobili pa da sta jo oba lepo odnesla (ok ena rana čez gofljo je ostala ampak panike pa ni  ::):)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #580 : 06 November 2006, 23:56:23
Malko ni zamere - oba sta bila spuščena - oba sta kriva, skočil je pa še vedno tvoj pa jebeš to - sam da smo jih narazen dobili pa da sta jo oba lepo odnesla (ok ena rana čez gofljo je ostala ampak panike pa ni  ::))
Tudi pri nas ni nobene zamere. Moram pa tudi jaz potrditi, da v tistih dveh konfliktih, ki sem jih videla (pri mojem Astorju in pri Neykinem Neonu) je skočil Mal. Za konflikt z Astorjem lahko rečem to brez katerega koli dvoma, ker sem se z Astorjem ves čas premikala, bila v njegovi bližini in sledila vsemu njegovemu početju in ni izzival Mala. Jaz si to razlagam kot Malovo obrambo Lune. Mu pač ni bilo všeč, da Astor peca njegovo lubico.  :P Je večkrat narenčal Astorja, ampak on, klovn kakor je, se ni pustil odgnat dokler ni Mal skočil vanj.  ::) Psi so pač psi. Važno, da je bil razplet relativno dober in neškodljiv za vse.
Pri nas smo sicer naknadno doma odkrili ranico, ampak nič hujšega zaenkrat - je zgolj 1 zob predrl kožo. Upam, da je z Malovim jezikom ok.


Lp,
M


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #581 : 07 November 2006, 07:49:28
Naša Buffy je včeraj popoldan zunaj kašljala. Sicer samo na začetku in po krajšem teku, pa vseeno  :(.
Ko prideva nazaj na toplo, je vse dobro. Tudi ponoči je bila tišina.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #582 : 07 November 2006, 08:39:35
Citiraj
S Smartom ni bilo nobenega konflikta, naj Črt pove če je bilo Smiley 

Ne saj pravim, da je samo zalavfal za Smartom ( kakšne namene je imel ne vem ;D), ko pa se je bučman vrgel ob tla se je Mal obrnil kot da ni bilo nič in odšel v drugo smer, mu pač ni bil zanimiv.

Smart je bil na srečanju prvič od kar je bil kastriran in je bilo njegovo obnašanje do psic odlično. Ok res, da nismo imeli nobene gladkodlake, ki so njegova strast, ampak razen tega, da je poskusil naskočiti klubsko zlato prinašalko so mu bile ostale popolnoma odveč 8) Najbolj sta "terorizirale" Smarta ravno Rina in Lenny, zgleda se mu je Rina hotela maščevat za vse nazaj :P

Jaz kdo je bil v katerem pretepu kriv ne morem sodit, videla sem od začetka do konca samo napad Neona na Nola, ker ga je Črt pomagal spravit stran, to je bilo vse. Videla Neona in Mala ampak potem ko ste zadevo že skoraj razčistili tako, da kdo je bil kriv nimam pojma, za ostale pa ne vem ::) Vsi veste kaj imate na povodcih in do katerih psov so vaši psi bolj nestrpni temu primerno tudi ukrepate. Jaz osebno sem pričakovala več problemov iz strani Mala, predsodek proti polarcem :-[, ker smo imeli z njimi na sprehodih že kar nekaj problemov, ampak se je obnašal proti pričakovanjem.

Lp nina



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #583 : 07 November 2006, 12:01:53
Še en bolnik, evo,  še Soča je začela kašljat. Včeraj le enkrat, ravno ko se je zbudila, danes zjutraj spet ko je vstala in še parkrat. Zaenkrat ne izgleda nič kritičnega, nima nobenega izcedka iz nosu ali oči  in tudi bruha ne. Upam, da bo kmalu minilo, če pa po enemu tednu ne bo boljše ali pa se bo poslabšalo, gremo k veterinarju.
Opazujte vaše kužke vsi, ki ste bili na srečanju!
LP


katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #584 : 07 November 2006, 12:49:32
Naša Buca danes že izkašljuje.



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #585 : 07 November 2006, 16:06:05
Jaz moram očitno zaenkrati še trkati - Astor je kašljal samo v nedeljo 3x in to je bilo to (brez izcedka). Tudi kiha ne več.  ??? Očitno smo imeli srečo, ker je bil cepljen septembra in ni bilo nič hujšega. Upam, da bo z vsemi ostalimi tudi čimprej vse v redu.  :-*


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #586 : 07 November 2006, 16:10:52
Mi smo že zdravi.Samo še en teden smo v 'karanteni',potem gremo pa lahko počasi spet na sprehod v pasji družbi(jo Rina že močno pogreša,pa tudi jaz  :P )

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #587 : 07 November 2006, 17:18:07
Mi smo pa pristali na antibiotikih.  :(

Moram priznat, da mi je prav žal, da sem sploh šla. Pes je šel na srečanje popolnoma zdrav, zdaj pa tole. 12 jurjev sem za zdravila zmetala.  >:(



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #588 : 07 November 2006, 17:43:18
Katja123 verjamem da ti je žal in da si poleg vsega najbrž še jezna nase ker si prišla, na žalost je pri teh zadevah tako da moraš nekje v podzavesti biti opripravljen na takele stvarce, še posebaj v času ko zadeva razsaja, drugače pa za tvojo koštrunčko držimo pesti in tačke da bo čimprej zdrava, tole je pa še zanjo za hitrejše okrevanje  :-* :-* :-*
Bo treba naslednjič treba ko na orientu se z maskami sprehajat :o ;) :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #589 : 07 November 2006, 18:16:28
Mi smo pa pristali na antibiotikih.  :(

Moram priznat, da mi je prav žal, da sem sploh šla. Pes je šel na srečanje popolnoma zdrav, zdaj pa tole. 12 jurjev sem za zdravila zmetala.  >:(

Katja pa je vet. potrdil kužni kašelj? Ker če gre res za to potem sta morali tole žal stakniti že nekje prej. Buca je kazala znake bolezni že takoj naslednji dan kot tudi Rina... da se bolezen razvije pa je potrebnih več dni, preberi malo za nazaj. Vidve sta žal okužbo morali stakniti nekje drugje. Astor, Buffy in Soča pa so jo kot kaže res pokasirali na srečanju.

Pa vsem čim prejšnje okrevanje!!

Lp nina



katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #590 : 07 November 2006, 18:27:03
Ne vem kje naj bi ga drugače dobila, ker se je s psi družila samo še v šoli, ti so pa vsi zdravi.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #591 : 07 November 2006, 18:32:34
Ne vem kje naj bi ga drugače dobila, ker se je s psi družila samo še v šoli, ti so pa vsi zdravi.

Lahko je samo en prenašalec z katerim je bila v stiku. Lahko ste srečali psa na sprehodu z katerim se je povohala, lahko pes sploh ni bil iz vašega okolja ali tak ki ga srečuješ vsak dan, en mimogrede pač ... možnosti je glede na to koliko tole zdajle razsaja ogromno, pa ni potrebno da sta psa dolgo v stiku za okužbo. Ampak glede na potek bolezni bi ona žal zbolela ne glede na to ali bi se srečanja udeležili ali ne :(

Sicer izven teme.. sem videla, da sta dobili bisolvon... probaj jo prisiliti, da pije več kot ponavadi, ker tekočina reči sluz in ji bo v kombinaciji z Bisolovonom olajšala izkašljevanje, da se ne bo tako davila. Lahko ji tudi skuhaš čaj in vanj daš žličko medu, da ga bo raje popila... ali brikete zaliješ z vodo ali juho, da pač spije več ;)

Lp nina






katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #592 : 07 November 2006, 18:35:34
Pije ogromno in posledično tudi bruha sluz okoli.
A Bisulvon naj bi to še pospeševal?



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #593 : 07 November 2006, 18:39:22
Heh...zdaj sme pa še prav vesela,da je Rončolino ostal doma :).

Upam,da bodo vsi psi kmalu zdravi :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #594 : 07 November 2006, 18:41:52
Pije ogromno in posledično tudi bruha sluz okoli.
A Bisulvon naj bi to še pospeševal?

Ja Bisolvon pospešuje izkašljevanje, tako da teh izpljunkov lahko še kar nekaj pričakuješ ;) Bisolovn ubistvu redči sluz in s tem pospeši njeno lažje izločanje, in prepreči, da bi se sluz kopičila naprej v pljučih in tam kaj "kuhala" čisto tako laično povedano, da bo vsem razumljivo. uporablja se  tudi v humani medicini, tako da če ti kaj tabletk (ali sirupa ne vem kaj so ti dali) ostane jih lahko spraviš in porabiš zase ali otroke pri zelo produktivnem gostem kašlju.

Lp nina



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #595 : 07 November 2006, 18:51:15
Heh...zdaj sme pa še prav vesela,da je Rončolino ostal doma :).

Upam,da bodo vsi psi kmalu zdravi :-*
Jaz pa upam, da nisi šla najprej počohat Rona, ko si prišla domov, ker se z rokami, obleko....lahko ravno tako prenaša!

To srečanje pa ima res en črn oblak nad sabo, ker je zbolelo že en kup psov. Pa tako smo se imeli fajn!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #596 : 07 November 2006, 18:53:34
Citiraj
To srečanje pa ima res en črn oblak nad sabo,

Za vsakim dežjem posije sonce... tako da bo pa po 6. PeSjanarskem srečanju bolje 8) Če bo sploh še kdo upal priti. ::)

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #597 : 07 November 2006, 18:58:18
Ginny je zaenkrat zdrava :)

Mislim, da je brez veze iskati krivca, ker se ta zadeva res hitro širi. Čisto možno bi bilo, da so se vsi oboleli psi forumovcev okužili kje drugje.

Upam, da zaradi tega ne bo kaj manjša udeležba na naslednjem srečanju.

Pozdravite svoje kašljavčke :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


katja123

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 2
Odgovori #598 : 07 November 2006, 18:58:41
A pa se ta zadeva lahko na človeka prenese?



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #599 : 07 November 2006, 19:00:50
Za vsakim dežjem posije sonce... tako da bo pa po 6. PeSjanarskem srečanju bolje 8) Če bo sploh še kdo upal priti. ::)

Lp nina
Seveda bo posijalo  ;)

A pa se ta zadeva lahko na človeka prenese?

Po mojem ne, nisem pa 100%.