Kaj pomenijo imena naših kužkov?

**Jackie** · 111953

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #90 : 31 Oktober 2006, 14:48:19
Ginny je dobila ime po knjižni junakinji Ginny Weasley iz knjig o Harryju Potterju :D Je okrajšava imena Ginevra, kar je italijanska oblika imena Guinevere in pomeni "fair one", hkrati je to tudi ime žene kralja Arturja  :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #91 : 31 Oktober 2006, 15:26:38
Sirtaki - kdo ne bi poznal grškega plesa  ;D
Klicno ima pa če dodaš črko i na koncu lahko povzroči, da ti bo ustavil kak taksi  :P sicer je pa kr po angleško davek (na kaj le)  :o

Urch bogsigavedi kaj bi blo, ampak je pa New Style (novi stil) je pa samo po sebi razložljivo glede na njegovo pojavo  ::)



*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 31 Oktober 2006, 17:35:13
jaz vem da je Alfa prva grška črka :)( tako ime ima pa zato ker se je baje prva v leglu skotila) 8)
za ime Ylsa pa pojma nimam...more pa nekaj v češčini pomenit saj smo jo šli skati na češko :)

lp urška


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #93 : 01 November 2006, 16:49:17
Jest sem pa dala Sany ime po eni izmed mojih najboljših prijateljic, ki je teden za tem ko sem jo dobila moral oditi iz Slovenije ker je njena celotna družina nasprotovala njenemu fantu :'( >:(. In mi je bilo takrat tako hudo, da sem jo vprašala če jo moti, da bi dala psički ime Saniya po njej, pa je bila res vesela, tako da...
In tako imam mojo Sany, ki me potolaži, ko pogrešam pravo Sany ;D ;D ;D

Drugače ima pa Saniya več pomenov: najlepša ;D odlična in briljantna (tako kot obe moje Saniye ;D ;D ;D)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #94 : 01 November 2006, 17:23:24
Mojo psičko sem dobila, ko je bila stara nekaj čez leto dni. Njeno ime je bilo Zakon!!!!!!!!
Ker se mi ni zdelo primerno po ulicah kričati Zakon  ;D, saj bi morda imela celo probleme z zakonom ;D
sem jo prekrstila v Zazo.  :) Zdi se mi lepo ime, čeprav me nekoliko spominja na Žažo Gabor  ;D
Kakor koli že, ne vem če ime samo kaj pomeni a moja psička se odziva nanj in zdi se mi, da ji to ime tudi pase glede na njen videz.



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #95 : 14 November 2006, 21:36:40
živjo! kdo ve za kan? sem iskala pa ne najde ::) lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #96 : 14 November 2006, 21:55:33
Kan je bil naziv mongolskih vladarjev (isci kot khan ;)) - najbolj znan je Dzingiskan (Genghis khan  ::))

battito animale


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #97 : 14 November 2006, 22:31:43
Jaz pa sem bila 100%da se bo naša skotila meseca decembra in sem iskala ime na D tako sem v leksikonu imen za pse (ne vem več kje smo to gledali)našla ime DAFNA ,čeprav se je pol skotila januarja je ostala Dafna ker mi je všeč -kaj pa bi to naj pomenilo pa ne vem ;)

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #98 : 14 November 2006, 22:40:29
Dafna (Daphne) je bila v grski mitologiji driada - drevesna nimfa. Vanjo se je zaljubil bog Apolon, njej pa ni bil vsec, zato se je spremenila v lovorov grm.

 :)

battito animale


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #99 : 15 November 2006, 10:51:57
VAUUUU Lilit to si pa moram zapomnit HVALA :o :o ;D ;D

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 15 November 2006, 14:00:42
Leon je izpeljanka latinskega imena Leo, ki pomeni "lev".
Ha  :o ,tole sem našla,ko sem iskala,kaj pomeni Leonora.No,moja Bibika je torej levinja  :-*  :-*


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 15 November 2006, 15:34:04
Moj pes naj bi pa bil romantičen ;D

      TARO 
T  is for  Talented 
A  is for  Altruistic 
R  is for  Romantic 
O  is for  Outgoing 



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #102 : 15 November 2006, 17:18:13
Leon je izpeljanka latinskega imena Leo, ki pomeni "lev".
Ha  :o ,tole sem našla,ko sem iskala,kaj pomeni Leonora.No,moja Bibika je torej levinja  :-*  :-*

 :o :o Kako nam rata najbolj umirjenemu psu iz legla dat takšno levje ime  ;D ;D

L is for Lively
E is for Excellent
O is for Optimistic
N is for Naive
O is for Orderly
R is for Responsible
A is for Artistic

Neon je tudi izpeljava iz grške besede Neos kar pomeni nov

N is for Nervy
E is for Exquisite
O is for Optimistic
N is for Natural

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #103 : 23 November 2006, 15:59:36
Alba je imela tako ime že v rodovniku pomeni pa zarja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 23 November 2006, 18:41:53
Layla = arabsko noč - tako ji je ime, ker sem od nekdaj govorila, da bom nekoč imela prav posebno psičko s takšnim imenom. No, pa jo imam  :)

Chopper = hehe, naš motorček, zelo primerno za hiperaktivca. Je pa takšno ime dobil zato, ker sva oba s fantom navdušena nad motorji. Tako ima zdaj fant Harley-a (dvokolesnega in štirinožnega  ;) ), potem pa itak ni preostalo drugega, kot da imam jaz Chopperja  :P (zaenkrat žal samo štirinožnega  8) )


Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #105 : 24 November 2006, 19:13:54
Kaj pa pomeni ime Bor?  ;D



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #106 : 24 November 2006, 19:50:39
Ime Bor izhaja iz nordijske mitologije. Je Odinov oče. Malo "pogooglaj" če te zanima več ;)
lp
T.

8)


dog girl

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 24 November 2006, 20:24:12
beno pa pol neki tacga pomen:


B  is for  Bashful 
E  is for  Exquisite 
N  is for  Nutty 
O  is for  Optimistic 


upam da sem prov pogledala



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #108 : 25 November 2006, 00:46:18
Cuba je dobila ta svoj nadimek zaradi prirezanega repa, ki zgleda kot cigara (Kubanka) sicer pa itak vsi veste da je to otok v Karibih. V originalu je sicer Cina = arhit. kamnitni zobec na vrhu stolpa ali trdnjavskega obzidja: trdnjave s cinami in strelnimi linami

Recimo sama nisem vedela, da je Tosca italijanskega izvora in pomeni 'iz Toskane' je pa tako redko ime, da v ZDA sploh nikdar ni bio uporabljeno... :o

Sem pa jaz spoznala en par iz Nove Zelandije, ki je dal ime svoji hčerki Tuscany  :o


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #109 : 08 December 2006, 15:36:40
Le kaj bi bil Rondo ;D

rondo (samo, da ima malce drugače naglas ;)) je okrogla cvetlična greda, okrog katere je pot :D in pa instrumentalna skladba, pri kateri se glavna tema menjava s stranskimi :D

lp
rondo je kot nekakšen krog v glasbi


drugače sem imela pa hrčka ki sem mu včasih rekla josaha-čudež



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #110 : 07 Januar 2007, 12:52:18
MAKS je moško ime ruskega izvora, ki pomeni "velik". V angleščini in nemščini se uporablja tudi kot okrajšava za imeni Maksimilian in Maxwell.

maks je majhen (ker je pekinezer).
ampak nekaj drži nekaj ima velikega to je njegov "srček" ;D

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #111 : 31 Marec 2007, 20:48:34
jaz imam pa napravo za dvigovanje težkih predmetov (Jack) in limono (Limao) :o

Jack bi še nekako lahko upravičil ime ker je precej močen pri dvigovanju stvari, Limao pa sploh ne ker je strašno vesel pes :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #112 : 02 April 2007, 08:51:55
Jaz sem našla različne razlage za pomen imen FLORA IRA.

FLORA
1. Derived from Latin flos meaning "flower". Flora was the Roman goddess of flowers and spring, the wife of Zephyr the west wind.

2. The goddess of blossoming flowers of spring. She had a minor temple on the Quirinalis and was given a sanctuary near the Circus Maximus in 238 BCE. The festival of the Floralia, celebrated on April 28 -May 1, existed until the 4th century CE. Flora is identified with the Greek Chloris.

IRA
1. Means "watchful" in Hebrew. In the Old Testament this is the name of King David's priest.
2. The sky-goddess, Mother of the Stars, in Polynesia.

Vir:
http://www.behindthename.com/
http://www.pantheon.org/articles/f/flora.html
http://www.pantheon.org/articles/i/ira.html


Kristinca & Florinca


pika*

  • Gost
Odgovori #113 : 02 April 2007, 09:00:54
Spike- ost, špica



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 13 Maj 2007, 19:45:16
Naši psički je ime Alessa, kar pomeni- Protector of Mankind. ;D


še link o imenih:
http://www.thenewparentsguide.com/baby-names-a.htm


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #115 : 24 Maj 2007, 19:22:42
Ime Bebhinn je iz grščine kar pa pomeni pojoča..  ::)


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 16 Junij 2007, 07:10:26
Apolon moj pa je :Apolon (rušilec, uničevalec, a tudi odvračalec nesreč) je v grški mitologiji bog svetlobe, pomladi, moralne čistoče in umetnosti, predvsem glasbe. V tej vlogi je bil pomembnejši od muz (pridevek Musagetes). Prinašal pa je tudi smrt in uničenje. Maščevanje je izvrševal s puščicami; tako je med trojansko vojno poslal kugo v tabor Grkov, ko so le-ti ugrabili hčerko Apolonovega svečenika in jo naredili za sužnjo. Pripomogel je tudi k smrti Ahila, saj je vodil Parisovo puščico.

Je sin Zevsa in Leto in dvojček boginje Artemis.

Apolonu je bilo posvečeno svetišče v Delfih, najpomebnejše antično preročišče.

 
Apolonovo svetišče v DelfihRazen v ljubezenskih zgodbah in zgodbi o glasbenem dvoboju s Panom, bogom pastirjev, nastopa v vseh zgodbah kot uničevalec.

Ubil je velikana Titiosa, ker je hotel posiliti njegovo mater in satirja Matrsyasa, ker je dovolil, da ga hvalijo, da igra lepše kot Apolon.


[uredi] Dejanja
Prvo veliko dejanje v njegovem življenju je bila usmrtitev kače Python, sovražnice njegove matere. Ker je imela ta kača velike prerokovalske sposobnosti, je moral na Kreti opraviti očiščevalne obrede.

Uprl se je tudi očetu Zevsu. Ko je ta ubil sina Asklepiosa, se je Apolon maščeval z umorom kiklopov. Kot kazen za to dejanje, je moral delati v hlevih kralja Admetosa. Čuval je njegove krave. Ker je bil sprejet zelo prijazno, je poskrbel, da so vse živali povrgle dvojčke. Pomagal mu je tudi proti Erinijami, ko naj bi umrl.


Zanimivo  ;D



Ilona

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • A home without a DOG is only a house!
Odgovori #117 : 17 Junij 2007, 13:00:39
Ilona - Hungarian, Finnish and Latvian form of HELEN!

"In Greek mythology Helen was the daughter of Zeus and Leda"

Ime je dobila pa po Cicciolini - sta obe z Madžarske!  ;D

lp


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #118 : 17 Junij 2007, 14:52:54
Paxx-originalno pax=latinsko za mir. Ime je dobil v zavetišču,ker pa poznam že 2 Paxa pa sem se odločila,da bo naš imel kar dva iksa  ;D Se mu kar poda,ker res povsod dokazuje pomen svojega imena  8)

Gaja-boginja zemlje(tudi Gea). Ime je dobila,ker je take barve-prav zemeljski toni(vse razen terre rose :D;D Je pa res sumljivo veliko v naravi in tudi v....ZEMLJI  :o



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #119 : 05 Avgust 2007, 09:54:19
Da razložim ime Volčje češnje (Atropa belladonna)...

Latinsko je torej Atropa belladonna:
-vsebuje atropin (strup), ki med drugim tudi razširi zenice
-belladona pa pomeni "lepa gospa"

No in včasih so mične gospodične jedle jagode volčje češnje zato, da so imele večje zenice in so bile lepše  :o Zato torej belladona  :P