Alternativne metode zdravljenja

Sammy · 39523

mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #30 : 30 November 2010, 11:25:04
Pozdravljeni!

V času dveh tednov izvajanja KST na psičkah, sem pri Nelly opazila prve rezultate. In sicer, Nelly se je iz neznanih razlogov kar pogosto praskala, prebava je bila vredu, koža normalna, nobenega prhljaja ali izpuščajev, dlako ima v dobrem stanju, svetlečo, močno. Ker ji hrane nisem menjala, ne morem trditi, da je bila kakšna alergena snov kriva za "čohanje". Nekako sem praskanje začela pripisovati stresu, saj je v primerjavi z Bri, bolj navezana in povezana z mano, tako da je verjetno nehote prevzela tudi nekaj stresa nase.

Kakorkoli, praskanje se je skorajda umirilo, ni več intenzivno in histerično, je le še občasno in precej bolj nežno in kratkotrajno, kot je normalno.

Očitno je prišlo do nekaj sprostitev v njenem telesu, na energijskem in duševnem nivoju, da ne prihaja več do napetih trenutkov, ko sem mislila, da si bo "strgala kožo iz sebe".

Pri Bri so pa zaenkrat rezultati, da ko položim roke nanjo in izvajam terapijo, se vedno bolj in bolj prepusti dogajanju. Ne umika telesa, kvečjemu mi še ponudi drugi del telesa in se odpre za tistih nekaj minut in nekajkrat globoko vdihne in izdihne, saj s tem pusti telesu, da opravi "svoje".


Toliko za enkrat, kratko in jedrnato. Morda še en predlog - v času petard in raket, bi priporočala za plašne pse, da bi poskusili s to terapijo. Sicer je tale nasvet malce pozen, ampak kot pregovor pravi: bolje pozno kot nikoli.


Pa lep zimski pozdravček!  :)
Maja



habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 08 Marec 2011, 22:39:49
Pozdravljeni,

imam eno vprašanje, ki se nanaša na vsa alternativna zdravljenja, in sicer; ali je mogoče pozdraviti fobijo pred poki, streli, nevihtami in drugimi podobnimi zvoki s katerim od alternativnih metod/zdravljenj?

Namreč moj pes je grozno občutljiv na zvoke, iz tira ga spravijo tudi drugi zvoki, ki niso podobni pokom, lahko so zelo tihi ali glasni, včasih tudi meni nedoločljivi.

Bachove kapljice, zeliščne tablete, namerno predvajanje zvokov,TTouch itd. nič ne pomagajo. Strah oz. fobija se samo povečuje.

Je kdo s podobnimi problemi preizkusil katero od alternativnih zdravljenj?

LP, Nina



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 08 Marec 2011, 22:52:31
Kaj pa če poskušiš predvajat CD-je z sumljivimi zvoki... najprej čisto potihem pa potem vse glasneje...



habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 09 Marec 2011, 08:50:18
To sem že delala, na čisto nič ne odreagira, ker ve, da zvoki niso resnični in spi dalje.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 09 Marec 2011, 09:04:57
http://kliker.si/?q=node/279
Tole tudi priporočajo ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #36 : 09 Marec 2011, 10:54:34
Kaj pa DAP si probala?

battito animale


habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 09 Marec 2011, 13:39:33
Hvala za nasvete, a problem ni, ko je doma. Problem je, ko je zunaj, saj reagira na mnogo zvokov in je napet, nervozen, vseskozi se obrača in je na splošno ves čas sumljiv in gleda proti nebu, kot da bo padlo nanj.

DAP in povoje poznam, a mislim, da ne bo imelo nobenega efekta. Če smo doma in zunaj poči, se gre skriti ali pa mi skoči na posteljo, kjer se hitreje umiri. Doma se počuti varno, tako da...
Problem je, ko je zunaj pod milim nebom, takrat ga zagrabi panika.

Sem pred odločitvijo ali naj ga dam na močnejša pomirjevala/antidepresive, samo vseeno me zanima, če je kje kdo, ki je sprobal alternativno zdravljenje pri bioenergetiku ali kje drugje.   



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #38 : 09 Marec 2011, 15:06:19
ma ne vem, če je bistvo,da imaš zafiksanega psa. Če ni res grozno najbolje, da se sprijazniš, da imaš smotanega psa, ga zavaruješ pred pobegi, da ga ne zgazi kakšen avto in ignoriraš njegove probleme.
meni se tako najbolj obnese pri moji "shizofreničarki "

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 25 Maj 2011, 10:48:13
mi imamo do sedaj samo dobre izkusnje z alternativo :) sicer vecinoma delamo z dr. Nabergoj pri konjih, od tega da je tudi uspesno zdravil od kolegice mopsa,ki je vec kot 2leti trpela za do sedaj slovenskim veterinarjim "neznano" obliko alergije ki se je pokazala v izpadanju dlake po CELEM telesu,barvanjem koze+cuden/gnil vonj in dobesedno gnojnimi ranami po celem telesu :-X in se ji je tako psihicno kot fizicno stanje po 3 tretmajih vidno izboljsal(skupaj jih je imela 12) in sedaj je  psicka ze vec kot 6mesecev po zadnjem tretmaju v odlicnem in predvsem konstantnem stanju ;D drugace pa nas na podrocju homopatije zdravi dr.Planovsek(veterina Mozirje).Moja jazbecarka je imela grozno navidezno brejost in kljub temu da smo takoj odreagirali(odstranili vse t.i. "mladice",jo skoz zamotili,itd.) ni bilo po parih dneh nic boljse in z homopatskimi kuglicam se je stanje v 24h zelo izboljsalo,prav tako zivcnost pri starejsemu psu(dobi x rotti mix),poleg tega tudi izvaja posebno masazo(imena se zdele ne spomnem ampak bom dodatno dopisala :-[) ki pokaze odlicne rezultate predvsem pri sportnih konjih(parkurasim ki so med tekmovalno sezono izpostavljeni hudim telesnim in psihicnim naporim) prav tako se je ta ista masaza obnesla super pri okrevanju tetinega psa,ki je imel oklescen zivec v hrbtenici in nasa dolgo pasja gospodicna tudi uziva v njegovi masazi ( ki jo dobi preventivno zaradi njenega specificnega telesa-jazbecar) tako da nase izkusnje sploh v homopatiji (tako za zivali,kot za nas-jaz sem uspesno odpravila svoj nezazeljen in konstantno motec herpes z homopatksimi kuglicami!)so samo pozitivne :D smo se pa ze zgodaj naucili da za 110% rezultat je treba v vecini primerov delati tako z alternativo kot klasiko skupaj 8)

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


Dogmania

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 02 Oktober 2014, 13:48:09
HOMEOPATSKI IZDELKI za zdravljenje živali  :o

Za vse, ki ste komaj čakali, da jih dobimo, vesela novica...SO na zalogi  :)

Zakaj homeopatski pripravki?
- so brez sintetičnih kemičnih sestavin
- brez stranskih učinkov
- ne škodujejo živali
- ugodno učinkujejo na zdravje še pred rojstvom (breje živali in mladiči)
- imajo učinek “samo-cepljenja” oz. imunizacije
- delovanje je hitro, varno, zanesljivo ter poceni

Vabljeni   :)

http://dogmania.si/abcdyl-30ml.html

Dogmania trgovina in salon za nego psov
Kadunčeva 4, Grosuplje
tel: 01/78-888-90 ali gsm: 040-831-553
Odprto: pon-petek: 9-19, sobota 8-13
[email protected]
http://dogmania.si/