avto za psa

5rca · 42992

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #30 : 10 Julij 2006, 11:59:45
Sky, možno, nimam izkušenj s tem avtom. ;) Nisem napisala, da je super, samo da ima dosti prostora.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #31 : 10 Julij 2006, 12:38:56
Sky take primere lahko najdemo pri vseh avtomobilskih znamkah, po kvaliteti naj bi Japonci prednjačili pred Evropejci ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 10 Julij 2006, 12:58:34
Citiraj
Sky take primere lahko najdemo pri vseh avtomobilskih znamkah, po kvaliteti naj bi Japonci prednjačili pred Evropejci

Vsekakor!

Sploh če najdeš kakšen primerek Toyote,ki ti odgovarja in da je še dokaj solidna cena,si na konju.

Evropejci so veliko precenjeni-sploh nemci.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #33 : 10 Julij 2006, 13:09:49
Sky odvisno od mnenja posameznika, sem imela pred časom nemca Polota ki sem ga lani zamenjala za francoza ta novega Cliota, pa so me francozi po pravici rečeno mal razočaral!  ;) No vsekakor pa bo naslednji Japonec! ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 10 Julij 2006, 13:12:54
Seveda,ljudje imamo različne okuse,pričakovanja.....in prav je tako.

No,jaz sem trenutno na "francozu" Laguni Grandtour in moram reči,da sem več kot zadovoljen in o naslednjem še ne razmišljam(imam tega šele dva meseca),je pa seveda vedno,ko izbiram ključnega pomena tudi prtljažnik.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #35 : 10 Julij 2006, 15:37:32
Vsak ima svoj okus in svoje izkušnje. Jaz sem imela že dva cliota in nikoli nisem imela popolnoma nobenih težav z njimi.

Tudi midva s fantom sva gledala Laguno Grandtour, pa sva se na koncu vseeno za BMW-ja odločila. Res ima vsak svoj okus  :o :P

5rca v glavnem išče avto z večjim prtljažnikom, v cenovnem razredu, ki ji bo dosegljiv.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 10 Julij 2006, 15:39:45
Po mojem je najbolje najprej se odločiti koliko denarja daš za avto, potem pa iskati najboljšo ponudbo. Sicer pa jaz pa avtomobili ne gremo ravno skupaj, meni je samo važno, da gre pes noter  ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #37 : 10 Julij 2006, 15:41:36
5rca v glavnem išče avto z večjim prtljažnikom, v cenovnem razredu, ki ji bo dosegljiv.


Saj zdaj bom na Lotu zadela, tako da to niti ne bo več težava.  ;D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #38 : 10 Julij 2006, 15:46:43
A res...a ti tud  :o :o :o


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #39 : 10 Julij 2006, 15:51:42
petrca, kar pozabi. Zdaj, ko jaz igram, nimate ostali moznosti.  ;D ;) Ti bom dala kak miljon. ;)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #40 : 10 Julij 2006, 15:56:15
Sej nisem mislila sebe. Ampak vse ostale. Pri nas v službi vsi pravijo, da bodo zadel  :o


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #41 : 10 Julij 2006, 15:58:23
Sej nisem mislila sebe. Ampak vse ostale. Pri nas v službi vsi pravijo, da bodo zadel  :o

kar povej jim zalostno resnico... Nič ne bo.  8)

PS: ZS sem ti poslala.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #42 : 10 Julij 2006, 16:22:50
5rca te moram razočarat sem znesek že par tednov nazaj rezervirala :o :P ;), sem pa dobra duša pa sem pripravljena deliti na pol ;D :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #43 : 10 Julij 2006, 19:12:47
5rca te moram razočarat sem znesek že par tednov nazaj rezervirala :o :P ;), sem pa dobra duša pa sem pripravljena deliti na pol ;D :)

 :'( :'( :'(  >:(

Okej, no. Pa naj bo pol...  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #44 : 11 Julij 2006, 14:44:42
. Moje želje so karavan (s klimo seveda), v katerega bi spravili v prtljažnik 2 boksa, velikosti: 82 x 57 x 60 cm, saj bomo verjetno čez nekaj let kupili še enega psa pa že zdaj včasih prevažamo dva kužka.

Ker poznam Veni si upam zatrditi , da boš lahko oba kužka vozila skupaj brez problemov  ;), tako da ni čisto nujno,da imaš deljena oz dva boksa.
Jaz npr včasih uporabljam prikolico ,če pa  ne se z vseljem in zadovoljstvom peljejo skupaj v prtljažniku in gredo vsi notr,  ter lahko ležijo brez problemov. Imam samo pregrado in naučene, da skočijo ven samo, ko in če jih pokličem po imenu- ne pa avtomatsko, ko odprem prtljažnik ali pa ko skoči ven eden- povsem zadošča za varnost in udobje  :).
Za večino avtov se dobi narjene bokse po meri, da se pa tud dat delat- mislim da je Sky tak primer.


tule pa en primer kupljenih:
http://www.wt-metall.de/

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #45 : 11 Julij 2006, 14:52:45
Po mojem je najbolje najprej se odločiti koliko denarja daš za avto, potem pa iskati najboljšo ponudbo. Sicer pa jaz pa avtomobili ne gremo ravno skupaj, meni je samo važno, da gre pes noter  ;D

meni tudi ,zato pa imam Škodo karavan- najcenejša varianta na m3  :P
Edino kar moti do popolnega ideala je rob pri prtljažniku  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #46 : 11 Julij 2006, 15:38:33
Ker poznam Veni si upam zatrditi , da boš lahko oba kužka vozila skupaj brez problemov  ;), tako da ni čisto nujno,da imaš deljena oz dva boksa.

To je res. Z Buffy se vozita v njenem boksu brez tezav. Zdaj samo še gledava, da je zadaj dovolj velik prtljažnik za en boks pa da ima klimo (verjetno večina takih Škod, kot jo imaš ti odpadejo).

Jaz npr včasih uporabljam prikolico ,če pa  ne se z vseljem in zadovoljstvom peljejo skupaj v prtljažniku in gredo vsi notr,  ter lahko ležijo brez problemov. Imam samo pregrado in naučene, da skočijo ven samo, ko in če jih pokličem po imenu- ne pa avtomatsko, ko odprem prtljažnik ali pa ko skoči ven eden- povsem zadošča za varnost in udobje  :).

Mislim, da se ne bi prav dobro počutila, če bi imela Veni v prikolici.  :) Pa če po pravici povem, niti ne znam vozit s prikolico (čeprav bi se verjetno naučila), fant bi dobil pa živčni zlom, ker bi moral bolj počasi voziti.  ;D ;)

Za večino avtov se dobi narjene bokse po meri, da se pa tud dat delat- mislim da je Sky tak primer.


tule pa en primer kupljenih:
http://www.wt-metall.de/

Takele zadeva pa so mi tudi že prišle na pamet pa bomo na koncu kaj takega nabavili, če ne bo šlo drugače.

Zaenkrat se ogrevam za Peugeote (407 mi je fuuuuuuuuul všeč). Moram zdaj najprej mojo kripo prodat, kar je kar težava, ker vsak hoče avto napol zastonj kupiti, to se mi pa skoraj ne splača prodat. Upam na kakšno zadevo v smislu staro za staro... Bomo videli.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #47 : 12 Julij 2006, 15:15:48
No,mene je ta moj box prišel z materjalom in delom vred vsega skupaj 50 tisočakov.

Sem prepričan,da bi kupljen v kakšni trgovini prišel veliiiko več.

Poleg tega imam notri narebreno gumo,da psoma ne drsi in katera se zelo lepo čisti-ko avto peljem v pralnico,vzamem gumo ven in mi jo sperejo z vapom,pa je.  ;)


Peugeot 407?

Mi bedaki,pa tule predlagamo na pol zastonj avte.     :-[
Saj pol pa finance niso takšen problem in imaš veliko večjo izbiro.


Smo pa v navalu vseh teh nasvetov pozabli še na en zelo dober avto-Škodo Octavio Combi 1.9TD:)

Le nakladalni rob bi znal malo motit.  :(


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #48 : 12 Julij 2006, 16:28:35
Joj, ne... 406.  :-[ :-[ :-[   
http://www.avto.net/tr/5424647_15_11_2005_slika007p.jpg
http://www.avto.net/tr/5424643_15_11_2005_slika003p.jpg
A ni lep?  :P :P :P

Saj se mi je zdelo, da so 407 šele zdaj ven prišle pa da še nisem videla Break-a te izvedbe.  :-[ :-[

So pa tam okoli miljončka... Bo tezko našparati toliko.  :'(

Če bi imela denar, bi si privoščila nekaj takega:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=904536

Čeprav tale:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=895489#
je skoraj iste cene kot Peugeot pa so mi Subaruji precej bolj všeč.  :P


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #49 : 12 Julij 2006, 17:37:18
Se mi je zdel, da si se mal zmotila pri Peugeotih. 407 SW je šele dobr na ceste pršu. Cene so pa tud "hude". Sej, če te zanimajo, so rabljeni okoli 5 mio (letnik 2005) :o

Legacy-ja smo pa mi včasih imel doma. Super avto  ;)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #50 : 12 Julij 2006, 19:28:34
Subaru Legacy SW 4WD je bil zelo dolgo na vrhu moje liste želja.

Odličen,praktično neuničljiv avto,ki ob pogonu na vsa 4 kolesa pride povsod,kamor si poželiš! :)

Praktično ima samo en minus-veliko porabo.

In pa seveda,če si uživač,pomanjkanje udobja.

Drugače pa resno avto 1A!  :D

Box motor izvedenka 2.0 ali mogoče še močnejša,bi tudi za fanta bil nekaj odličnega,ker so super divjačine.
(sem enkrat s karavanom zelo uspešno bežal pred Hondo CRX  ;)  )


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #51 : 12 Julij 2006, 20:11:11
Ja, tega imava že kar nekaj časa ogledanega. Pravijo, da box motor ne porabi toliko...  ??? :(  Koliko pa porabi, če mogoče veš?

Glede na to, da se sedaj prevažam v Kii Sephii in občasno v Kii Pride, bo ta avto fuuuuuuuuul udoben.  ;)

Mislim, da se bolj splača dati za Subaruja toliko kot pa ža Peugeota. Kljub temu, da je avto na linku star 8 let pa mislim, da jih niti pod razno ne kaže. Posebno glede na to, da ima samo 100000 kilometrov (kar je za karavana ful malo - če jih v resnici ima toliko).


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #52 : 12 Julij 2006, 20:17:37
Avto pejd najprej pogledat. Včasih tudi slike varajo. Vsaj midva sva videla, da je temu tako, ko sva kupovala avto.

Naš Subaru z očetovo vožnjo (jst takrat žal še nism imela izpita  :() ni videl pod 9 porabe. Zdej pa ne vem, a je to zate veliko ali malo. Ker ta 9 je bil res minimum.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 12 Julij 2006, 20:22:40
Ja,nekje 9l/100km je minimum tudi pri box motorjih.
Je pa po drugi strani res,da se prihrani pri posegih na motorju,ker so dejansko neuničljivi in se brez težav z njimi dela tudi 400-500.000 kilometrov.

No,po Kiah bo tudi Subaru res ugoden.  ;)

Če najdeta dobro ohranjen primerek(predvsem v pločevini) in vama poraba ni takšen problem,potem se vama nakup vsekakor izplača.

No,saj 9-10 litrov niti ni takšen bav bav-moja Laguna z diesel motorjem kuri povprečno 7,5l.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #54 : 12 Julij 2006, 20:34:45
Moja Kia zadnje čase kuri okrog 9 (+-1). Večinoma zato, ker je ne vozim jaz.  :D

Poraba valjda je problem, samo ne bo taka velika sprememba glede na moj avto.   ;D  Dizla kupovati za cca 15000 letno se pa skoraj ne izplača, ker bi več dala za razliko od dizla do bencinarja, kot pa je potem razlika pri porabi. Sploh, če kuri dizl 7,5.  ;)

Drugače pa sigurno ne bova kupila prvega, v katerega se bova zapičila. Bomo šli valjda pogledat pa preverit pa testno voznjo. Samo ta na sliki je res lep.  :P

PS: Sem pisala temu za tega Subaruja pa ni pravi mail. Moram poklicat.  :)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 12 Julij 2006, 20:46:00
Diesla se splača kupit tistim,ki delamo letno vsaj nekje 25-30.000km.

In niti ne toliko zaradi porabe,kot zaradi vzdržljivosti motorjev.

ja,na slikah zgleda tale avto res dober-saj kot pravim,načeloma pri Subaruju ne moreš glih zgrešit.

Ej,proti koncu je moja Lantra kurila nekje 15+ litrov,tako da je 7.5l/100km,koker bi bil u raju!  :D

Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #56 : 12 Julij 2006, 20:52:09
Najin diesel ima pa 5,3 porabo  :o. Zelo, zelo malo za tako močan avto  ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #57 : 12 Julij 2006, 21:15:07
Najin diesel ima pa 5,3 porabo  :o. Zelo, zelo malo za tako močan avto  ;)

Saj zato se z vašim okol vozmo, ko kam gremo. Pa še bolj fensi smo.  :D

No, ja, to in, če bi šli z mojim, bi morali z obema Kiama pa bi bilo še tako premalo prostora za vse.  ;)


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 12 Julij 2006, 21:52:26
malo se bom vmešala...
res je da o avtih pojma nimam :-[ vem pa, da če kupujete rabljen avto se pošteno prepričajte, če je avto dober ali ne. preglejte vse česar se spomnite da bi lahko bilo narobe. npr. če je kje zvita kakšna pločevina - če je kje preveč razmaka (npr. med vrati), če katera luč zgleda drugače ipd. (prodajalci pa vam rečejo, da avto ni bil karamboliran). preverite tudi zavore ( polna hitrost, potem se pa na hitrco ustaviš - upam da razumete kako mislim) poleg tega pa bodite pozorni kaj se z avtom dogaja ko ustavljate. dobro je tudi da je nekdo z vami in med tem gleda avto še odzunaj.
naši družinski prijatelji so kupovali avto, pa so prosili mojega očeta naj gre z njimi pogledat avto. in smo na koncu ugotovili da je bil avto karamboliran. prodajalci so jim to seveda zamolčali. lahko rečem samo - bogi tisti, ki je ta avto kupil (saj je najbrž za popravila plačal še enkrat toliko kot za avto).

upam da boste našli pravi avto za vas :)

lp, tina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #59 : 12 Julij 2006, 21:55:44
_lily_, hvala za nasvete. Pri meni to ne bo prvi rabljeni avto, tako da že vem, kaj je treba gledati pri avtomobili. Vsekakor se mi zdi bolje kupovati pri kakšnem posredniku, ki ti nudi vsaj nekaj garancije, kot pa pri posamenziku na način videno-kupljeno. Bomo vse sprobali, imamo že kar izkušnje s tem.  :)

Bo pa verjetno nasvet prišel za koga, ki še ne ve, kako kupovati avto.  :)