avto za psa

5rca · 43009

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #60 : 12 Julij 2006, 21:58:33
od očita primera ima kao 5 litrov porabe goriva v resnici pa ma okol 8... ful nabijajo glede porabe...tko da je treba dobr pogledat pred nakupom...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #61 : 12 Julij 2006, 21:59:55
Tudi posrednik ni vedno najboljša izbira. Moji so se z posrednikom nasrali že 2x. Pa ne za majhne denarje, pa so vse dobro pregledali, ... napake so bile hudo dobro skrite, ker jih posredniki znajo ponavadi bolje skriti, kot tisti ki avto prodajajo sami.  ;)


Lp nina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #62 : 12 Julij 2006, 22:13:06
Tudi posrednik ni vedno najboljša izbira. Moji so se z posrednikom nasrali že 2x. Pa ne za majhne denarje, pa so vse dobro pregledali, ... napake so bile hudo dobro skrite, ker jih posredniki znajo ponavadi bolje skriti, kot tisti ki avto prodajajo sami.  ;)


Lp nina

Zato je pa treba kupiti pri posredniku, h kateremu greš potem lahko nazaj tezit.  ;) Pa pozdati je treba tudi malo zadeve o posredniku, pri katerem kupuješ. Moj fant je kupil tamalo Kio pri enemu modelu, kjer  kupuje tudi njegov oče in je vedel, da gre lahko nazaj, če bo kaj narobe z avtomobilom. Jaz sem mojega kupila pri Peugeotu na Jesenicah in če bi bilo kaj narobe, bi ga lahko menda peljala nazaj. Pa me h sreči v dveh letih niti enkrat ni pustil na cesti (mi jo je kar škoda prodati). Bolj problematični so uni modeli, ki imajo tako avtomobile na dvorišču pa jih samo prodajajo (nimajo servisa in tako naprej). Taki znajo skriti res vse napake. Tukaj pri nas en model prodaja avtomobile in so avtomobili res lepi pri njem. Potem pa vidiš čez en mesec, ko ena vrata popolnomma zbledijo (je zatrdil, da ni bil NIKOLI poškodovan) in se je videlo, da ga je samo toliko pobarval, da ga je lahko prodal. S takimi so večje težave.

Samo kaj, ko pri teh, ki jih jaz poznam, ne prodajajo nič, kar bi bilo meni všeč...  :-\


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #63 : 13 Julij 2006, 08:15:37
Ko je moja sestra kupovala avto, so šli seveda starši z njo. Ker bi jo vsak lahko okol prnesu. V glavnem...pri posredniku so zahteval, da avto odpeljejo (moji starši seveda na lastne stroške) na pooblaščen servis na pregled. Pri enem od ogledanih avtomobilov, ki naj bi bil oh in sploh (nikoli poškodovan, barvan, ...) so našli 15 "napak". Tako da so samo rekli "hvala" in šli.
Jaz pa sem vedno kupovala svoje avtomobile v avtohišah. Sej je bla cena malenkost višja od ostalih prodajalcev. Ampak so mi dali vsaj nekaj mesecev, če ne celo 1 leto garancije.
Avto, ki sva ga s fantom sedaj kupila, sva pa tudi pri že znanem prodajalcu kupila (fant je že kupoval pri njemu in je z njim zelo zadovoljen).


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #64 : 13 Julij 2006, 15:17:02
Fora je v tem,da vsi nekaj težijo zaradi karamboliranih avtov-če je avto popravljen tako kot mora bit,to niti približno ni težava.
Res pa je,da je fer,da prodajalec to kupcu pove.

Kar se tiče porab prodajalci res hudo nabijajo in se je dobro pozanimat pri čimveč lastnikih avtov,kakršnega kupuješ.

Avtohiša tudi ni nobena garancija za dober nakup-razen garancije-je pa itak znano,da bo stvar zdržala garancijo,potem pa se bo kot po pravilu kaj pokvarilo.

Sam sem izbiral avto predvsem po izgledu,velikosti in udobju.

V ožji izbor so prišli Laguna,Passat,Mondeo ter BMW 320d in BMW 525d.

Passat in Mondeo sta odpadla zelo hitro,BMWja pa po temeljitem premisleku.
Namreč,veliko se vozim tudi po malenkost zahtevnejšem terenu in mi BMW ne sede glede oddaljenosti od tal in pa seveda pogona na zadnja kolesa.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #65 : 14 Julij 2006, 11:17:09
Oj

Vem da se bo nina spet križala... ampak omenim lahko :D

Subaru se je izkazal kot hvaležen avto za predelavo na plin ... bi mogoče računala še na to, če seveda delaš letno več kot 20.000 kilometrov ... pa se boš lahko malo manj sekirala z porabo ;)

lp, Črt



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #66 : 14 Julij 2006, 14:02:28
Pa je to pri nas dovoljeno? Nazadnje so mi rekli, da se to ne sme (ko sem hotela vzeti taunusa od starega očeta)...
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #67 : 14 Julij 2006, 22:07:14
Pa je to pri nas dovoljeno? Nazadnje so mi rekli, da se to ne sme (ko sem hotela vzeti taunusa od starega očeta)...
lp
T.

Črt ima... tako da je dovoljeno ;)

Lp nina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #68 : 15 Julij 2006, 13:41:10
Tecka: predelava avtomobila na plin pri pooblaščenih servisih je dovoljena (dobiš vse ateste in homologacije - predelava pride cca. 300k Sit) ... je pa verjetno problem pri avtomobilih ki so bili predelani še po starem načinu... tam pa je verjetno najprej potrebno pridobiti vse papirje, kar pa je včasih nemogoče.

Še ena ideja za avto, Espace star kakih 7 let tudi nebi smel biti predrag ;)

Lp, Črt



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #69 : 15 Julij 2006, 15:30:52
No bi se nekam brcnila, da ga nisem vzela... Eh ja nikoli se ne ve zakaj je nekaj dobro  ;)
lp
T.

8)


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #70 : 31 Julij 2006, 09:42:54


Bruno meni, da je Renaultov Grand Scenic zanj dovolj prostoren. Sploh pa, če je družina še tako prilagodljiva, da spravi prtljago v box na strehi, in potem kraljuješ v celem prtljažniku. Prostora bi bilo še za eno njufko in Brunotovo zadovoljstvo bi bilo popolno.

Lp, G.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #71 : 09 Avgust 2006, 07:11:05
No, mi smo na koncu izbirali med naslednjimi avtomobili (mi je bilo že vseeno, kako velik je, samo da je karavan):

RENAULT:
LAGUNE
MEGANI
 
FIAT:
MAREE 
PALIO
 
FORD:
FOCUS
MONDEO
 
HYUNDAI:
LANTRA
 
KIA:
CLARUS
 
MAZDA:
626

NISSAN:
PRIMERA
 
OPEL
ASTRA
VECTRA
 
PEUGEOT:
306
406
 
SEAT
CORDOBA
 
ŠKODA
FAbia
Octavia:

SUBARU:
Legacy
 
SUZUKI
Baleno
 
VW:
GOLF III
GOLF IV
PASAT
POLO

Vsi modeli seveda karavani. :) In na koncu so najbolj v poštev prišli Opelčki. No, danes gremo pa pogledat tegale lepotca:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=966126#   :P

Drzite pesti, da se bomo lahko kaj zmenili z njimi (avto lahko kupim šele naslednji teden, ko mojega prodam pa ko pride plača).


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #72 : 09 Avgust 2006, 09:35:15
5rca, tale link, ki si ga dala, ni od Opla, pač pa od Peugeot-a ...  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #73 : 09 Avgust 2006, 09:36:29
5rca, tale link, ki si ga dala, ni od Opla, pač pa od Peugeot-a ...  ;)

Ja, vem ja... A ni lep.  :P  Sem pozabila povedati, da je potem vmes prišel Peugeot.  ;D


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #74 : 09 Avgust 2006, 09:45:26
No, pol pa upam, da ga boš na koncu tudi kupila!  :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 09 Avgust 2006, 09:54:18
Ne vem ali je bil tale avto tu že omenjen ali ne HYUNDAI H1-tovorni kombi
Cena rabljenega je zelo ugodna. Prostora pa mislim, da nobeden ne premore več.

Ko sem gledal kakšna je možna razporeditev sem bil navdušen. Pa še link: http://www.kerida.lv/index.php?m=h1_2



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #76 : 09 Avgust 2006, 10:31:37
U, Quantum, tale kombi je pa res super. Samo, za vsak dan se mi zdi kar malo prevelik. Zato se meni moj Renault Grand Scenic zdi idealna kombinacija - lahko vozim psa, pa še za vsak dan ni toliko "prevelik". Si ne predstavljam, da bi se vsak dan s kombijem peljala v službo in nazaj (v eno smer 55 km). Stroški bi bili po moje vrtoglavo visoki. Pa še cestnina je verjetno višja za kombi kot za normalen avto...Malo je treba premislit, po moje, kaj se še splača...karavan ali enoprostorec je za enega psa čisto v redu, tud dva bi še šla noter. Tisti Peugeot kar v redu zgleda, 5rca, glej samo, da ima tudi klimo! Lp,
Gabi

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #77 : 09 Avgust 2006, 10:42:31
Tisti Peugeot kar v redu zgleda, 5rca, glej samo, da ima tudi klimo!

Klima je bil glavni pogoj pri avtomobilu, da ga kupiva. Če ni bilo klime, je avtomatično odpadel. Ta avto sta šla včeraj pogledati fant in njegov oče in glede na to, da je bil oče zadovoljen z avtom (pri njem mora biti avto res tip-top, da mu je všeč), potem mora biti že v redu. Kilometrov tudi nima toliko za karavana (če je servisna knjiga še potrjena, pa sploh), čeprav jih ima več kot moj stari avto (letnik 95) in nič ne rjavi, kar je spet pozitivno in pomembno pri nakupu avtomobila.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #78 : 09 Avgust 2006, 15:28:50
Evo, da poročam. Peugeot na prvi pogled je bil res izredno lep, samo potem so prišle male malenkosti. Najprej sem opazila, da je srtgan pas (kar zame ni taka malenkost) in pas se ne strga kar tako. Potem se je začel prodajalec nekaj ven vlečt, da je to prvič opazil in da sicer avto je bil prebarvan, ampak ni bil pa ful zaleten. Karkoli že to pomeni. Testna vožnja je bila katastrofa. Komaj si menjal, tako trd menjalnik je imel. Klima mislim, da sploh ni delala. V glavnem smo se lepo zahvalili in šli naprej. Večinoma nikjer nič pametnega ali pa izredno drage zadeve. Pri dolgem mostu smo gledali eno fuuuuuuuuul lepo in ugoddno Opel Astro, samo ni imela klime.  :'(  No, potem smo šli pa v Avtomerkur za Bežigradom, kjer smo že stalne stranke pri nakupu avtomobila in če je kaj narobe, smo šli tja in so vse uredili.  In takoj, ko sem prišla noter, sem zagledala Opel Vectro karavana seveda. Nekaj podobnega kot tale: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=887820 . Ful lep avto. Spredaj sicer nekoliko opraskan od kamenčkov pa zadaj malo udarjen (nič hujšega), drugače pa brez rje, voziš se notri kot kralj. Ko smo videli ceno, smo vprašali, če je kaj narobe z njim (760 000). Avto je imel en tip in ful lepo skrbel zanj. Opravljen ima vse servise in shranjene vse račune od uradnih serviserjev. V glavnem, po premisleku, smo ga kar rezervirali.  :o


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #79 : 09 Avgust 2006, 16:24:00
astro letnik 2003 diesel karavan lahko dobiš že za 1400.000 ! Drugače mi je zelo lep avto ampak moj sanjski avto, ki bi bil malo večji je nissan navaro ali pa terrano ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #80 : 16 Avgust 2006, 20:18:57
Še odgovor na moje originalno vprašanje, če gresta dva moja boksa noter. Smo probali in gresta.  :o :o  Sicer gresta malo bolj na trdo, ampak noter gresta vseeno.  :P Tako da zaenkrat smo zadovoljni z nakupom (vozit ga je super). Čakamo še na porabo.  :)


alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #81 : 19 Avgust 2006, 12:08:01
"astro letnik 2003 diesel karavan lahko dobiš že za 1400.000 !"

Sib a mi jo lahko zrihtaš (za tako ceno), ker jo lih kupujem......... :P



ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 20 September 2006, 15:16:49
Šele zdajle sem opazila to temo.
5rca, kako ste zadovoljni z Oplom? Ti moram povedati, da imamo tudi mi Opel Vectro srebrne barve in smo ful zadovoljni z njo. Sicer nimamo boksov, se pa oba psa vozita zelo komot v prtlažnjiku. Prtlažnjik imamo pa zaradi varnosti pregrajen z mrežo. Me pa veseli da vem da gresta tudi dva boksa v prtlažnjik tako da vem če jih bomo slučajno kdaj kupovali.

Lp, Eva


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #83 : 20 September 2006, 15:30:55
Zaenkrat izredno zadovoljni.  :D Prostoren, udoben, še kar varčen (pokuri tam nekje od 8 do 9 litrov kombinirane voznje s prizgano klimo). Edino, kar naju malo moti, je to, da je mogoče malo "prešvoh" za svojo velikost (imamo 1,6 motor) in ne potegne ravno najbolj, kar zna biti težava, ko gremo kam v hrib (in to gremo kar pogosto). V glavnem, sem zadovoljna.  :o


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 20 September 2006, 16:31:26
Mi imamo tudi 1.6 motor! :D Je res da je bolj švoh ampak zaradi tega tudi manj pokuri. Naš kuri 7l s prižgano klimo (ampak je večina vožnje po avtocesti).


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #85 : 12 November 2006, 12:43:34
Mene pa zanima, kam daste box oz kletko za psa tisti, ki imate avto z 3 vrati? Npr punto?



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #86 : 12 November 2006, 14:59:55
Mene pa zanima, kam daste box oz kletko za psa tisti, ki imate avto z 3 vrati? Npr punto?

jst mam 3-vratnega yarisa in sm si kupila tak box da paše direkt v prtlažnik hatchbacka (izgleda takole http://www.enaa.com/oddelki/zoo/izd_1272_HT505097_Transporter_Atlas_CAR_80__82 in obstajajo različne velikosti seveda)  :P



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #87 : 12 November 2006, 15:19:00
Super hvala, takega si bom kupila...  Lazje prilagodim boks, kot da si kupim novi avto  :D



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #88 : 12 November 2006, 15:23:28
Super hvala, takega si bom kupila...  Lazje prilagodim boks, kot da si kupim novi avto  :D

pejt z avtom ga kupovat, pa probaj pred trgovino če ustreza ;) ;D



AgitatoR

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 12 November 2006, 16:30:44
Subaru Legacy SW 4WD je bil zelo dolgo na vrhu moje liste želja.

Odličen,praktično neuničljiv avto,ki ob pogonu na vsa 4 kolesa pride povsod,kamor si poželiš! :)

Praktično ima samo en minus-veliko porabo.

In pa seveda,če si uživač,pomanjkanje udobja.

Drugače pa resno avto 1A!  :D

Box motor izvedenka 2.0 ali mogoče še močnejša,bi tudi za fanta bil nekaj odličnega,ker so super divjačine.
(sem enkrat s karavanom zelo uspešno bežal pred Hondo CRX  ;)  )

Bolje 2.2, registracija je enaka. Drugače je pa res tank, samo olje je treba redno kontrolirat in dolivat - zaradi same zgradbe boxer motorja.


Lp