Pomeranec [Zwerspitz, Pomeranian]

Zorek · 150310

pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 12 Julij 2007, 11:10:45
kupila sem ga v Ljubljani, pri eni gospe, ki ima yorkije... Pa je kupila se samčka pa samičko pomeranca. Samčka se je odločila da bo prodala iz strahu, da ne bi naskočil katero od njenih psičk....star je pa 3 mesce pa osem dni.... ;D


pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #31 : 12 Julij 2007, 17:02:39
Od kod pa si?Kje pa je ona kupila pomerančke?Pa kašne barve je?

Natasa


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 13 Julij 2007, 10:46:43
ja jst sem iz primorskega konca... maja- ta gospa, ga je kupila pri eni gospe, ki je imela domače vzreje pomerancev, ampak je to bilo njeno zadnje leglo in je vse prodala. Drugače pa Nell je takšne barve kot tale na sliki...tak kremasto bel.sej upam, da bom kmalu dala slike.... ravnokar mi grize prste na nogi... au.. :D  je pa full živ... stalno bi se igral, grizel....


pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #33 : 13 Julij 2007, 14:44:21
Od kod iz primorske?Jaz sem malo iz Il.Bistrice malo iz Postojne.Lahko bi se včasih dobile z našimi zverinicami.Ja mene moj vsako jutro zbudi z grizenjem prstov na nogah.Kako pa se kliče tvoj pom..
Moj je oranžne barve in je star 10 mescev.Kolko kil ima tvoj?

Natasa


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 14 Julij 2007, 09:40:29
ja lahko bi se... :) Jst sem malo iz Nove Gorice... Iz Deskel natančno...ja moj je star 3 mesce, ima pa 800 g. niti kilce še nima.. je pa tko puhast, da izgleda večji in težji..Ime mu je pa Nell. On tudi grize kot zmešan, prste na nogi, rokah, hlačnice, zavese, ročaje od predalnikov.... Ampak tudi spi dosti.... lahko bi poslala kakšno sliko od tvojga... Je tudi samček, ne?


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 14 Julij 2007, 09:43:35
pomeranc, imaš msn? lahko bi mi napisala naslov...


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 14 Julij 2007, 14:29:41
Odgovorila sem dvajset minut po tistem, kot si ti poslala vprašanje ...  ::)

Včasih je res škoda izgubljati čas pa komu dobronamerno svetovati. V končni fazi pač služijo lovci na denar in 600 eurov za kužka brez rodovnika..ja to pa je res dobra cena ?!?!?
 Dobrih vzrediteljev pomerancev v bližnjih državah pa niti ni tako težko najti pa tudi v Sloveniji mislim, da imamo eno vzrediteljico. Le, če je volja....


pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #37 : 14 Julij 2007, 15:08:25
Ja moj je tudi samček.Kolko pa si stara če smem vprašat?

Natasa


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 14 Julij 2007, 15:20:07
chi, >:( tolko da ti povem, ker se delamo tko ˝pametni˝. kot prvo, kolko sem dala za psa je moja stvar, Jst tega samčka naj sploh ne bi dobila, ker je bil že prodan, ampak ko sem ga slučajno vidla, sem se zaljubila vanj in sem tej ženski, ki ga je kupila ponudila 100 do 150 € več, samo da ga dobim. ker pač pada na denar, mi ga je prodala... sem vsaj psa rešila in mu dala prijeten dom... poleg vsega je pa zdrav, ker sem ga peljala k veterinarju in je rekel da je vse ok...kot drugo, pa sem pregledala že vse psarne bolj priznane in sem bila v stikih in z Niko Kocjančič in Majo Švajhart (iz Zagreba),že pol leta. od nike sem hotela kupit psa, a kaj ko je imela pred kratkim v leglu le enga mladička in še tega ne prodaja. Na Hrvaškem pa tudi še ne nameravajo imeti legla.... poleg vsega  sem pa tudi ogromno prebrala o tej pasmi, kar me je zanimalo, sem povprašala Niko, tko da vem kaj sem kupila!!!!

Pomeranc, stara sem pa 20 let, no letos jih bo ˝že˝21... Ti?


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #39 : 14 Julij 2007, 15:59:31
Pom, ni se ti treba razburjat...
To, koliko si ti dala za psa in kje si ga kupila sploh nima nobene veze, ampak ostaja dejstvo, da tvoj pomeranec nima rodovnika (zaradi možnih razlogov, ki jih je napisala Sammy na prejšnji strani).
Problem večine kupcev nerodovniških psov je v tem, da se ne zavedajo širine te problematike. Za večino se zgodba nekega nerodovniškega legla srečno konča, ko kupijo prekrasnega mladička, pa še cenejši je in še čakati jim ni bilo treba nanj. Ne zavedajo pa se, da ta psiček ni bil edini v leglu in, da bodo mnogi lastniki teh kužkov slej ko prej pomislili, da bi svojega prelepega psa parili, ker bi bilo res škoda zavreči vse te pasje darove. In potem pride na svet še nekaj nerodovniških legel...in nato v naslednji generaciji še nekaj...In čez nekaj generaciji se začno pojavljati netipični predstavniki pasme, v najslabšem primeru izbruhnejo na plan kakšen zdravstvene dedne hibe. In noben od teh kužkov ni imel opravljenega vzrejnega pregleda in za nobenega od njih ni mogoče nikamor pogledat, kdo so bili njegovi predniki za nekaj generaciji nazaj in zato tudi ni mogoče preveriti, če so bili njegovi predniki zdravi in tipični, ni mogoče videti, če so v liniji prisotne kakšne specifične zdravstvene težave. V bistvu o svojem psu ti ljudje vedo bore malo, razen tega, da je neskončno lep in prijazen.
Treba je pogledat malo širše, kot pa samo tvojega psa. Saj ni problem samo v tem, koliko bo tvoj kuža tipičen in zdrav, treba se je zavedat, da s takimi nakupi dolgoročno škodiš pasmi.

Škoda je, da si bila v stiku z nekaterimi vzreditelji, potem pa po hitrem postopku kupila nerodovniškega psa. Veliko ljudi na svojega mladička čaka tudi leto, dve ali celo več in na koncu se jim to čakanje neskončnokrat povrne. Ne samo, da dobijo zdravega in tipičnega predstavnika svoje pasme, pač pa večina izmed njih z nakupom dobi tudi nepogrešljiv in najzaneslivejši vir informaciji – svojega vzreditelja. Za kupce nerodovniških legel večinokrat tega ne moremo reči... Zato menim, da dejstvo, da trenutno ni bilo na voljo nobenega rodovniškega legla, nikakor ne opravičuje nakupa nerodovniškega psa.
Čudno tudi, da si ob vsem tem, kar si navedla, nisi prebrala tudi zadev v zvezi z nerodovniškimi in rodovniškimi psi oziroma, da ti tega niso razložili vzreditelji...

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 14 Julij 2007, 19:10:45
eno vprašanje mam? kdaj je najbolj pametno navadit poma na povodec? Bi bil primeren čas že sedaj, ko ima malo več kot tri mesce?


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 15 Julij 2007, 11:24:10
Živijo !

Pom ne razburjaj se...Želim ti, da bi imela s kužkom veliko veselja. Zagotovo je prekrasen.  :P :P Pomeranci so pač krasni kužki in so zelo všeč tudi meni. Na srečo imam prijatelje med vzreditelji in jih lahko včasih, ko imajo doma mladičke tudi obiščem. Je pa njihova vzreja precej zapletena, mladičkov je zelo malo...
Mene je zmotila predvsem visoka cena za kužka(ki jo je postavila "vzrediteljica") >:(. Koliko pa si ti odštela zanjo pa me sploh ne zanima in je povsem tvoja stvar. ::)
Hvala Newfki za dodatno in odlično razlago. Napisala si vse tisto, kar sem imel v mislih jaz.

Lep pozdrav,

Damjan       



pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #43 : 16 Julij 2007, 21:40:43
Joj Pom,kako je lep ko igrača.Na povodec ga kar začni lepo učit.Jest sem svojega na vadla da hodi poleg,tako daa ne rabim povodca.

Natasa


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #44 : 16 Julij 2007, 22:49:57
Ježeš,kakšni puhkoti  :D
Kakšno končno težo pa dosežejo?



pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 17 Julij 2007, 10:11:57


ja moj ima sedaj 800 g. Dosežejo pa tam  do 3 kile... so zelo drobčkani, ja.... ;D


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #46 : 18 Julij 2007, 13:16:50
joj pom  :o :o :o tko je cotannn  ;Dčim več lepih trenutkov z njim!!  :-* :-* za Nella


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 19 Julij 2007, 16:19:17
 :Dja hvala.... poljubček tudi tebi nazaj :-* :-*


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #48 : 19 Julij 2007, 16:37:30
wiii  :-[ :-[

eno vprašanje: pom, zakaj pa v albumu ne obrneš slikic, da lepo stojijo?  :-[ Se bo lepše videlo  ;D ;D  ;)

P.S. vidim da se je že lotil čevljev!! ;D


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 19 Julij 2007, 23:21:22
ja ja je en vragec :D... grize vse po vrsti... oziroma BI
 rad grizel vse po vrsti....


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #51 : 04 Avgust 2007, 21:56:54
Pom kako je tvoj Nell?

Natasa


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 05 Avgust 2007, 13:23:30
ojla pomeranc :P
ja dobro je... ful je živahen (tudi malo preveč), grize zmeraj bolj....jst ne vem zakaj, ampak on vse kar dobi po tleh, poje.... od polžov, do mrtvih deževnikov....zelo rad ima našo hrano.... kruh, poli, celo sadje rad je....čeprav mu ne dajem ravno za jest tega, ampak ravno da poskusi...se mi zdi, da je že tolko zrastel odkar ga mam ;D, čeprav je še zmeraj mali :P

aja zdaj mam pa tud jst eno vprašanje: kako je če pelješ poma s sabo na morje, tko za en dan, k jst ga še nisem, k se bojim, da bi mu bilo preveč toplo.... kako je pa s plavanjem?


pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #53 : 06 Avgust 2007, 23:06:29
Ja naš gre ponavadi z nami ,če imaš v avtu klimo je ok,drugače moraš it zgodaj zjutraj,pa v senčki čist cel dan.Moj je tolko navezan name da gre za mano v  morje,drugače sam od sebe ne gre,če grem jest pa gre za mano da mu nebi kam pobegnila.tako jest drugače niti na wc ne smem,mora it takoj za mano.Kam pa se hodiste kopat?Ja moj tudi vse poje najboljša specialiteta so muhe.

Natasa


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 07 Avgust 2007, 00:26:35
 ;DNO ZANIMIVO SLIŠAT  :D  ja mi se hodimo kopat dosti k soči, k jo imam takoj čez cesto, drugači pa skočimo do sestiana v Italijo....


pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #55 : 11 Avgust 2007, 18:40:48
Pom pošlji kašno slikco.Jest sem svojga ostrigla, ti pošljem na mail.Moj je imel 9.,11mescov.

Natasa


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 16 Avgust 2007, 20:50:51
ojla pomeranc...
nisem še dobila slikic....

ja jst ti bom poslala slike, samo poslikat ga bom morala....


ancyka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 18 Avgust 2007, 23:48:50
zivjo!
tud js mam enga spica doma:)
bi prilepla slikico pa ne znam, tako da ga lahko vidite na avatarju...
pomeranc-ful mi je vsec tvoj asko!!



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #58 : 19 Avgust 2007, 09:17:22
Hej pozdravljena na forumu!  ;)

Slikice lahko objaviš kot priponko, če ni večja od 100Mb (sem i zdi) ali pa da narediš svojemu lepotcu album, pa jih potem objaviš  ;)


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 20 Avgust 2007, 11:06:41
jaz sem v dilemi... :-\ začela sem opažat, da moj Nell rad je svoje blato..... sej čez dan ne more, ker ga takoj poberem, ampak ponoči.... Zjutraj ko se zbudim vidim na plenički sledi od kakice, a blata nikjer.... pa še sestra mi je povedala, da ga je vidla.... Kaj naj naredim?

pa še to..... danes je nekje dobil košček lepilnega  traka in ga je pojedel.... potem je to pobruhal. za povrh vsega je še svoje bruhanje pojedel.....

Help!!!