Pomeranec [Zwerspitz, Pomeranian]

Zorek · 150672

pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #90 : 04 Julij 2008, 22:20:52
Evo to je moj As.

Natasa


pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #91 : 04 Julij 2008, 22:22:17
 >:D

Natasa


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 05 Julij 2008, 07:57:10
Pomeranc ,gdje ste kupili Vaseg Asa?
Koliko je star?
Slobodno pitam zasto zelite zenku kada doma imate muzjaka? kako cete kada se zenka bude tjerala sa deckom na kraj doci?
Osim ako se ne planirate baviti uzgojem onda je to sasvim druga prica.....



pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #93 : 05 Julij 2008, 13:05:25
Kupili smo ga u Varaždinu.Voljela bi se baviti uzgojom.Imam i srednjeg njemačkog špica al on je kod mene doma,As je ovde samnom kod mog dečka gde živim.As ima 2godine.

Natasa


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 05 Julij 2008, 18:28:12
Da,dobro sam pretpostavila da se zelite baviti uzgojem .
Da li je As ocjenjivan na izlozbama ? Ima li uzgojnu dozvolu?
On je pretpostavljam kupljen kod gde Sveighart Maje iz Varazdina jer drugog uzgajivaca poma tamo nema!
Nadam se da znate u sta se planirate upustiti i da uzgoj ove pasmine nije nimalo lak i zapravo je najcesce tuzan upravo je to razlog zasto poma ima tako malo i cak ih preprodavaci nemaju!!
Mi zadnje dvije godine uopce nismo imali leglo jer ili parenje unatoc progesteron testovima nije uspjelo ili je kuja imala pobacaj ili carski sa mrtvom bebom....ma koma ....ovo sada je prvo leglo nakon dvije godine i jako smo ga tesko odrzali ....mama je imala carski ,a tesko ga je podnijela pa nije imala mlijeka i bebe smo mi hranili na kapaljku svakih 1-2 sata jer su jako malo jeli ....bili su teski 45 i 68g kod okota pa si mozete zamisliti kako su bili maleni i slabi.
I tako smo ih puna 3 tjedna hranili dok nisu poceli sami jesti kasice .....takvi psi nemaju cijenu skoro .....pa ih mi uzgajamo uglavnom da sebi ostavimo stene.
Znate da zenka smije imati samo 2 carska reza u zivotu prema pravilima FCI-a ali i prema ljudskim mjerilima .....sto znaci najcesce samo 2 legla sa po 1-2 bebe u zivotu !
Divno je gledati malene loptice kako rastu ,postaju dlakaviji ,ali strasno je tesko kada sve ide krivo i drugcije nego smo si mi ljudi zamislili .
Problem pasmine je i to sto ni u Sloveniji kao ni u RH nema obveznog pregleda patelle koja je kod ove pasmine cesta bolest ,ali ovdje u Njemackoj je to obveza i to je dobro jer u uzgoj ulaze iskljucivo zdravi psi.





pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #95 : 05 Julij 2008, 20:19:13
 Ne As a nisam izlagala na izložbama,znam da su pomi jako mali i da imaju teškoče kod okota.Al ja bi isto voljela iči po izložbama sa ženkom koju bi nabavila.Dakako bi napravila sve preglede sa kujicom ako  upče se može parit.Ja neču sad psa sa  kojim bi služila novce,jer kod pomo to nije ni moguče baš bog svih komplikacija.

Natasa


arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 14 Julij 2008, 08:35:57
Evo da podijelim nove fotografije mojih medvjedica sa Vama...nadam se da Vam se svidaju ....


The Best Models Show Time


The Best Models Secret Lover


The Best Models team
www.thebestmodels.hr



Tyra

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 11 Januar 2009, 14:28:03
evo....da še jaz podam svoje mnenje :) sem namreč zelooooooo ponosna lastnica Pomeranke Tyre....oz pomeranke The Best Models Show Time, ki je prikazana na sliki, ki jo je Arieta dala gor....kupila sem jo pri njej in sem zelo zadovoljna....tako zadovoljna, da razmišljam o še enemu psu...teh psov je zelo malo...zakaj? zato ker se zelo težko kotijo, največkrat umrejo med porodom, težko jih je vzdrževati na življenju po porodu, dobri del preživijo v inkubatorju, hranijo jih na sonde....zato jih je malo in zato so tudi zelo dragi....ko všteješ vse stroške, do prevzema psa, novemu lastniku se tega nabere.....meni so ponujali najrazličnejše pse, ki pa niso bili podobni pomerancem, ampak nekim lisicam, mačkam,...nočem s tem koga žaliti, ampak dejansko je tako...prave pomerance res dobiš v Ameriki, ampak, treba je priiti do Amerike, plačati carino, prevoz in zopet smo na veliki številki....priznam, svojega pomeranca sem veliko plačala, ampak zdaj, je to vse pozabljeno, kako je to en lep kuža, priden, učljiv, razigran, poln energije,....boljšega psa si ne bi mogla želeti.....za vse dodatne informacije, me lahko karkoli vprašate....seveda pa imamo tu strokovnjaka...arieto :)

p.s. dodala bom še slikce.....



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 31 Marec 2009, 10:55:34
Juhuuuuuuuuuu Tyra ...lijepo da ste podijelili slike sa nama ! Tyra se lijepo razvila i postala je jako lijep pom!
Moramo se pohvaliti super rezultatima na izlozbi u Luxemburgu gdje smo izlagali 2 poma ,i oba su pobjedila u velikoj konkurenciji ,oba su postala ch.Luxemburga i
Stitch je bio najljepsi pas pasmine u konkurenciji od 42 poma!!!
Ovo su nase nove bebe .....nadam se da Vam se svidaju !









kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #99 : 31 Marec 2009, 10:57:22
Arieta, čestitke!

Fotke so pa seveda  :-*

Je mali na zadnjih fotografijah black and tan?



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 31 Marec 2009, 11:11:57
Arieta, čestitke!

Fotke so pa seveda  :-*

Je mali na zadnjih fotografijah black and tan?


hvala,drago mi je da vam se svidaju !
Da,decko na zadnjoj fotografiji je black & tan .....ako malo pogledate bolje fotografiju viidjet cete da mu i na glavi vec izbija tan ,iznad ociju ima
vec malo smedeg ,a i ispod ali se to na fotografiji jos ne vidi!



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 31 Marec 2009, 11:24:38
Se opravičujem, če je kje to že napisano, ampak nisem zasledila. Torej, zanima me, če pomerančkom izpada dlaka ali jih je potrebno striči?

Hvala in lep pozdravček!

Gaja



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 31 Marec 2009, 11:40:14
Se opravičujem, če je kje to že napisano, ampak nisem zasledila. Torej, zanima me, če pomerančkom izpada dlaka ali jih je potrebno striči?

Hvala in lep pozdravček!

Gaja

Pravim pomerancima ( dakle onima koji su dobiveni parenjem pomeranca sa pomerancem ,ne sa malim spicem!)  dlaka ne ispada ,samo zenkama
kada se tjeraju ili imaju mlade !
Ako redovito -1-2 puta tjedno cesljate pomeranca dlake nece biti po kuci .I sama sam mislila da im puno vise dlaka ispada ,ali nije tako! ;D
Da,pomerance se svaka 3mj malo sisa da izgledaju uredno ,a nokti se rezu kao i kod drugih pasa svakih 7-10 dana ...
Nije posebno tesko odrzavati pomeranca urednog i lijepog uz malo truda ....



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 31 Marec 2009, 11:47:41
Arieta, hvala  :)



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 22 April 2009, 08:07:00
Nase bebe rastu  :P....a to mozete vidjeti ako uporedite bebu sa nutellom ..ha,haaaaaaaa









papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 14 September 2009, 20:15:25
jaz tudi kupujem pomeranca in me zanima ali veste za kaksno psarno ki bo imela sredi leta 2010 mladicke,hvala:):):):):):):):)


muconja

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 04 Oktober 2009, 20:33:57
živjo! jst sm pa nov na tem forumu...

ful so mi všeč pomeranci sam pa mam malega špica roxy. nameravam pa kupiti tudi pomeranca,pa bi se rad malo pogovarjal o njih in koliko so si različni v karakterju in vse. vem da ima sedaj leglo nika kocjančič vendar ne odpisuje, in vem za leglo blizu zagreba, pozna morda kdo še kakšno psarno? pošiljam tudi stran z slikami od roxy, če vam bo všeč:D

dijo....



muconja

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 04 Oktober 2009, 20:34:54



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 26 December 2009, 08:04:07
Papillon ,mi planiramo leglo poma sredinom 2010 ,no planovi su jedno ,a zelje i mogucnosti drugo  :) !
 Buduci je ovo vrlo kompliciirana pasmina za uzgoj ,ne znam hoce li leglo uspjeti pa ako ste zainteresirani za neku informaciju o pasmini slobodno mi se obratite na privatan e-mail!
Muconja ,dobrodosao na forum ,ispricavam se ali nisam ranije stigla odgovoriti .
Pomeranci bi trebali biti razliciti od malih spiceva prvenstveno po nacinu hoda ,koji je kod poma koji stoji na tzv.macjim stopalima sasvim drugciji nego kod malog spica ,i izgledom pomeranac je apsolutno drugciji
od malog spica iako to nazalost puno ljudi jos ne zna razlikovati ( jer pomeranaca ima jako malo)
Mali spic je zbilja spic sa duzom i uzom njuskicom ,vecem na vrhu zasiljenjim usima ,a pom ima siru glavicu ,manje zaobljene na vrhovima usi ,struktura dlake  malog spica je takoder razlicita nego kod poma,tijelo poma je zbijeno i nema vrata ,a rep je daleko kitnjastiji nego kod malog spica !
To su ukratko razlike u izgledu ,a razlike karaktera uz pretpostavku da su psi dobro socijalizirani i zdravi nisu znacajne ...obje pasmine krasi epitet vrlo inteligentnih pasa ,dobro raspolozenih ,
zaigranih i otvorenih za nova ucenja sa svojom vlasnikom !
Agresije kod poma nema i ne bi je smjelo biti !



pom1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 01 April 2010, 18:40:00
Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje, ki pa sledi...
Na bolhi sem našla tole      http://www.bolha.com/oglas383773743/pomeranian-spic
pa me zanima, če je ta vzreditelj vredu ali kaj?
Malo mi je sumljivo ne vem.
Vaše mnenje ?? Bi bila vesela za kakšen nasvet.
Lp



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 01 April 2010, 19:20:44
Živijo!

Jaz o tej pasmi in o vzreditelju, ki ga omenjaš nimam pojma. Dam pa ti par nasvetov o odgovornem nakupu mladiča: vsekakor se je treba prvo do potankosti seznaniti s pasmo (glej pasemski standard), preberi si tudi vzrejni pravilnik, katere so pogoste dedne bolezni in kakšne so preiskave (ter seveda, kako izgledajo izvidi). Nato pregledaš strani različnih vzrediteljev, jih pokličeš, vprašaš kar te zanima, obiščeš razstave, se pogovoriš z lastniki pomerancev,... Zelo pomembno je tudi, kako sta oskrbovana mama in leglo, koliko se ukvarjajo z mladiči,... Vzreditelj mora odgovoriti na vsa tvoja vprašanja. Pri nakupu je dobro, če se mladič prodaja s pogodbo, odgovoren vzreditelj ti bo na voljo celo življenje tvojega psa in ga bo tudi zanimalo, kaj se z njim dogaja. Svetoval ti bo o negi, vzgoji, prehrani,... Podatke o vzrediteljih dobiš na KZS ali pa pokliči pasemski klub, če se zanimaš oz. se boš zanimala za lvzreditelje v tujini, pa pač pokličeš na njihovo kinološko zvezo. Poglej si tudi pogoje za uvoz/izvoz mladička iz x države v Slovenijo. Priporočam branje te teme in pa teme o vzreji, negi, prehrani, vzgoji, zdravju,...Lp!



pom1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 01 April 2010, 19:56:27
Hvala za dober odgovor. Se poskušam veliko zanimati, če najdem kakšenga vzreditelja, seveda me je strah, da ne bi naletela na kaj takega kjer je vse ponarejeno ali preprodano, ker na žalost je danes  veliko tega.
Definitivno pa bom kupovala v tujini Italija, Nemčija, Avstrija ali Hrvaška bomo videli.
Odvisno je tudi od cene, ker ga bom tako ali tako imela kot domačega ljubljenčka, oz. družinskega člana (ne bi ga rastavljala) važno mi je, da ima rodovnik in da je zdrav.
Ampak, če hočem preveriti vzreditelja na tujem, mi na KZSju  ne bi znali dati podatke glede določenega vzreditelja?
Problem je, ker mi tuji jeziki ne grejo in, bi se zelo lomila, ko bi hotela kaj vprašati na njihovem kinološkem društvu(v tujini) :-[
Še enkrat hvala za odgovor, pa lep pozdrav



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 01 April 2010, 20:36:27
Da je leglo rodovniško ugotoviš tako, da na tuji kinološki zvezi  preveriš, če sta mama in oče vpisana v rodovno knjigo in če je prijavljena paritev ter leglo. Če pa ti tuji jezik ne gre, pa prosi koga za pomoč (npr. lastnike pomerancev na tem forumu). Vsekakor se seznani z vzrejnim pravilnikom v x državi in kako izgleda export rodovnik, nato pa mladička vpišeš v slovensko rodovno knjigo. A, da ne pozabim: če vzreditelj skrbno izbere paritveno kombinacijo in opravi še kakšen test ali dva več, kot je predpisano, je pa to sploh v redu. Najbolje je, da spoznaš oba starša že pred paritvijo. Odgovoren vzreditelj ima paritveno kombinacijo planirano kar nekaj mesecev prej (zna pa se zgoditi, da psička ostane "prazna").



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 01 April 2010, 20:54:13
Pa še to: odgovoren vzreditelj ti bo z veseljem posredoval vse podatke o starših, zakaj se je odločil za to paritveno kombinacijo, pokazal ti bo dokumente (rodovnik,     izvidi, uspehi na razstavah,...), ti povedal kakšen karakter imata starša, kje si lahko ogledaš pse iz prejšnjih legel (lahko, da se kateri nahaja blizu tebe), v glavnem vzel si bo čas in tudi tebe potrobno izprašal o tem in onem. Za začetek obišči kakšno razstavo, npr. ta mesec v Mariboru (2 dni). Tam lahko kupiš katalog in malo pobrskaš, kdo razstavlja (v katalogu so rod. imena psov, št. rodovnika, podatki o vzrediteljih/lastnikih).



pom1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 01 April 2010, 21:41:57
Aha bom se vse to pozanimala, preden se bom dejansko odločila za posvojitev. Priznam, še nikoli nisem kupovala rodovniškega psa, ampak tokrat sem pa odločena, ker imam doma dalmatinca, ki ni rodovniški in ima razne zdravstvene probleme, kot so alergija, naglušenost, problemi s sklepi hrbtenico itd...Obiski pri vet. so kar redni...In ima tudi posebno dieto, da ne postane ves rdeč.
Imam ga rada iz dna svoje duše, pa res je srček, ampak nikoli več nerodovniškega...Dobro se zavedam, da so lahko zdravstvene težave prav tako pri rodovniških, ampak mislim, da je manj vrjetnosti kot pri nerodovniških.
Priznam pa tudi to, da je res težka naloga najdti dobrega rodovniškega pomeranca. Pa, da nekako živijo blizu, ker bi večkrat obiskala vzreditelje normalno, da jaz več izvem o njih in seveda oni o meni. Verjetno vsakega odgovornega vzreditelja zanima kam gre njihov pes.No mene vem da bi.
Mogoče bolj ciljam na Italijo pa tudi Nemčijo.Še zmeraj sem pripravljena naresti veliko km samo, da bo to to.
Ali mogoče kdo pozna kakšne vzreditelje v okolici München se pravi Nemčija. Ker tam živi moj oči in sem že bila v tem kraju in mi ni tako hudo daleč.(bi večkrat prišla k njemu čez vikend, zraven pa opravila obisk pri vzreditelju)
Aja pa še to... omenil_a si, da moraš mladička vpisati v slovensko rodovno knjigo kako to storiš? Upam, da s tem vprašanjem ne izpadem smešna, toda žal grem skozi to prvič.
Hvala za odgovore že vnaprej



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 02 April 2010, 09:23:26
Glede export rodovnika: če psa ne misliš razstavljati oz. se ukvarjat s kakšno disciplino, potem niti ne rabiš vpisa pri nas. Vendar se mi zdi pomembno, da imajo npr. tisti, ki se ukvarjajo z vzrejo nek pregled, koliko pomerancev je pri nas, od kod so,... Kaj pa veš, mogoče boš pa kdaj hotela svojega psa pokazati na razstavi (sicer je to drag hobi, vendar zanimiv: spoznaš nove ljudi, tvoj pes dobi oceno, daš kakšne napotke bodočim lastnikom, ki obiščejo razstavo,...). Export rodovnik dobiš ob nakupu mladiča, lahko pa ti ga vzreditelj pošlje tudi po pošti, odvisno. Tam so podatki o psu in tvoji podatki (lastnik). Nato pošlješ na KZS s pripisom vpis v SLR in plačaš okoli 37 evrov. Za več podatkov pa pokliči na KZS.

Ti kar sprašuj, naj ti ne bo nerodno. Jaz se tudi učim in sprašujem. Pa še to: če ne misliš razstavljati, se zna zgoditi, da ti bo vzreditelj prodal psa, ki ima kakšno lepotno napakico-ni pa to pravilo, da se ne boš ustrašila (vzreditelj te mora o tem obvestiti). Zato res dobro preberi standard in poglej kakšne so te napake. Ti bodo lastniki pomerancev povedali na kaj moraš biti pozorna. Sama bi hotela mladiča, ki se bo razvil v lepega predstavnika pasme, četudi se ne razstavlja. Zato še enkrat poudarjam, da je res pomembno preveriti starše in prejšnja legla. Tudi karakter staršev je pomemben in seveda socializacija mladičev v leglu: da se z njimi ukvarjajo, jim predstavijo različne zvoke, ljudi, živali, podlago (parket, ploščice, trava), da se že navajajo na sobno čistočo, ovratnico in povodec, kopanje, vožnjo z avtom, različno hrano, osnovne ukaze, ti pa potem samo nadgrajuješ.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #116 : 02 April 2010, 10:33:52
Če boš kupovala v Nemčiji, moraš biti previdna pod katero organizacijo vzreja vzreditelj. Namreč, v Nemčiji je več kinoloških organizacij, ki niso članice Mednarodne kinološke zveze (FCI), zato naša kinološka zveza ne priznava rodovnikov, ki jih izdajajo te organizacije. Mladič iz Nemčije mora imeti VDH (FCI) export rodovnik, da ga lahko vpišeš v našo rodovno knjigo.



pom1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 03 April 2010, 07:52:19
Ok tole res ni lahka naloga...Kaj potem to pomeni?

(Če boš kupovala v Nemčiji, moraš biti previdna pod katero organizacijo vzreja vzreditelj. Namreč, v Nemčiji je več kinoloških organizacij, ki niso članice Mednarodne kinološke zveze (FCI), zato naša kinološka zveza ne priznava rodovnikov, ki jih izdajajo te organizacije. Mladič iz Nemčije mora imeti VDH (FCI) export rodovnik, da ga lahko vpišeš v našo rodovno knjigo.)

In recimo, da kupim psa, ki ni članica Mednarodne kinološke zveze(FCI), kaj potem? Sploh NI rodovniški ali JE, ampak ga pač naše kinološko društvo ne priznava kot rodovniškega? Upam, da nisem preveč zakomlicerala.
Se opravičujem, samo sem več kot očitno še čist zelena glede tega. :-[
Drgač pa itak, ga ne bi vpisala v rodovno knjigo, kot sem že povedala ga bom imela samo kot družinskega člana.
Pač samo važno mi je da ima potrjen rodovnik.
Ali mi lahko poveste kakšna se vam zdi tale gospa iz Nemčije in kako jo preverim?
http://maja.makethe.net/



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 03 April 2010, 11:35:47
Ta gospa ima psarno, ki je registrirana pri nemški kinološki zvezi (VDH), ki je članica FCI in ga lahko vpišeš v našo rodovno knjigo (mogoče si pa vseeno premisliš). Preveriš pa tako, da pokličeš na VDH www.vdh.de.

Kot je omenila že kalsang, če pa kupiš psa z rodovnikom organizacije, ki ni članica FCI, je pes rodovniški, vzrejen po pravilih xxy organizacije, vendar tega rodovnika KZS ne priznava.



pom1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 03 April 2010, 13:19:03
Oooo supr sem vesela za tale odgovor, ker so mi njeni pomerančki res zeelo ušeč  :o in bom dosti vrjetno od nje kupila. Sem jo kontaktirala za info. kdaj načrtuje legla, pa pravi da letos načrtuje 3 legla, če bo šlo vse po planu.
Res je, da so kar daleč ampak je vredno. Vrjetno mi morala skombinirati tako, da grem najprej z vlakom oz. z avtom do München potem pa z avijonom do Dortmunda.
Tam blizu ona živi.
Glede na to da bo mladiček imel okoli 1 kilo predvidevam, se bo lahko pelal z menoj na avijonu, samo skrbi me kako bo to vse prenesl.
No ja najprej se mora skotiti pol bomo pa naprej skrbeli...
Mogoče si bom pa res še premislila in ga vpisala v rodovno knjigo. Bomo videli.
Bo še kar nekaj časa minilo, preden se skotijo pa potem morajo biti stari 3 mesece, predno grejo od doma.
Joooj res komi čakam...
ren hvala za use odgovore in nasvete tale pomoč je prišla zelo prav.Tudi zate velja kalsang :)