Pomeranec [Zwerspitz, Pomeranian]

Zorek · 150308

ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 03 April 2010, 14:45:50
Ni za kaj! Kot sem že omenila, ne poznam vzrediteljev pomerancev, vzrediteljica, ki jo omenjaš ima na spletni strani podatek, da vzreja pod VDH. Ostalo se bosta pa že sami zmenili. Dobro je, da imaš kar nekaj časa in se lahko v miru pripraviš na prihod mladička, ter se pozanimaš o tem in onem. O prevozu psa z letalom je pa na tem forumu kar nekaj podatkov...jaz s tem nimam izkušenj. Lp!



pom1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 03 April 2010, 16:52:07
Ja, če bo vse po sreči ga bom dobila konec poletja, tja do septembra, bomo videli tako, da imam še kar nekaj časa, da vse pripravim in si organiziram pot do tja...
Drugače pa obljubim, da ko ga dobim z veseljem pokažem slikice. Aja želim pa fantka, ime pa bi mu dala Boo. Res mi je tako zanimivo ime hehe
V glavnem uživejte in izkoristite tale sonček, pa se kmalu spet tipkamo.




Kroket

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 20 April 2010, 13:02:11
Pozdrav!

To nedeljo sem bil na razstavi psov v Mariboru in me zanima ali je kateri od tukaj tekmoval s svojim Pomerancem?
Namreč ena gospa je bila s svojim puhcem na tekmovanju in mi je kepica takoj padla v oči.

Pa lep dan!



arieta

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 04 Maj 2010, 12:36:26
Da ,u Mariboru je bila moja zenka koja zivi sa svojom novom obitelji u Ljubljani i jako je lijepo prosla .Mislim da su neke slike na mojpes.net forumu
Inace ,mi zivimo pola godine u Münchenu ,a ostatak u Hrvatskoj ....pa cesto izlazemo pse u Njemackoj i zalosno je ali iako je zapravo Njemacka zemlja pomeranaca tu se pravog pomeranca tesko srece pa cak i na izlozbama
Pokusajte otvoriti rezultate izlozbi u Njemackoj i potrazite spiceve ,a onda i pome pa sami pogledajte fotografije!
Jedino dobro u Njemackoj je sto je ovdje obvezno raditi patella ,a od ove godine i DNK testove pa ako nista drugo veca je vjerojatnost da cete kupiti zdravog psa!
Ali definitivno su u Njemackoj najveci pomeranci u usporedbi sa ostalim zemljama Evrope ,a o Americi da i ne govorim !
Moji psi kada dodu na izlozbe izgledaju kao stenad u odnosu na njemacke pomerance...haha :o ;D ;D
Ali ,kazem pogledajte dobro slike sa izlozbi i shvatit cete sto pisem ,..a mozda se vama takav tip psa svida pa je onda sve ok !
U svakom slucaju sretno !



S*

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 04 Maj 2010, 15:45:40
Lep pozdrav Kroket, jaz sem bila na razstavi v Mariboru z našo Gitto v soboto, večkrat pišem na moj pes forumu, ampak sem se oglasila tudi tukaj, ker mi je Arieta povedala da sprašujete o pomerancih. No če ima kdo kakšno vprašanje jst imam Gittico doma že kar nekaj časa in je super psička, prišla pa je seveda iz Hrvaške.

Lep pozdrav, vsem pomeranco ljubcem!

Silvia



Mateja in Joy

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 04 Junij 2010, 10:09:44
Lep pozdrav vsem ljubiteljem pomerančkov.

Jaz sem svojo malo miško iskala tri leta. Dva meseca nazaj sem jo našla in to tako kot večina tukaj v Zagrebu.
Sem presrečna, saj je tako super in prisrčna psička da mi polepša vsak dan :)
Sem gledala slikice vseh vaših super luštnih lepotcev in lepotičk  :) Upam da v kratkem dam tudi jaz slike moje male Joy gor.

Imam vprašanje za S*. Kmalu grem v Zagreb iskat Exportno rodovnico. Kot vidim imaš že izkušnje s tem, zato me zanima:
- Kje si prijavila svojo psičko
- Kam si jo peljala na zunanjo ocen
- Kdaj bo naslednja razstava, da pridem malo pogledat
- Ali mogoče veš koliko pomerančkov je v Sloveniji prijavljenih?

Za odgovore se najlepše zahvaljujem. Se tipkamo.

Lepo pozdravljeni vsi ljubitelji pomerančkov!

Mateja in Joy



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 04 Junij 2010, 16:15:41
Lep pozdrav vsem ljubiteljem pomerančkov.

Jaz sem svojo malo miško iskala tri leta. Dva meseca nazaj sem jo našla in to tako kot večina tukaj v Zagrebu.
Sem presrečna, saj je tako super in prisrčna psička da mi polepša vsak dan :)
Sem gledala slikice vseh vaših super luštnih lepotcev in lepotičk  :) Upam da v kratkem dam tudi jaz slike moje male Joy gor.

Imam vprašanje za S*. Kmalu grem v Zagreb iskat Exportno rodovnico. Kot vidim imaš že izkušnje s tem, zato me zanima:
- Kje si prijavila svojo psičko
- Kam si jo peljala na zunanjo ocen
- Kdaj bo naslednja razstava, da pridem malo pogledat
- Ali mogoče veš koliko pomerančkov je v Sloveniji prijavljenih?

Za odgovore se najlepše zahvaljujem. Se tipkamo.

Lepo pozdravljeni vsi ljubitelji pomerančkov!

Mateja in Joy

Ti svetujem, da se še prijaviš na enem forumu in to je 
http://www.mojpes.net/forum/index.php   tam boš pot pomeranci našla S# oziroma ima tam drugo ime



S*

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 27 Junij 2010, 23:10:05
Ja tukaj se res bolj malo javljam, bolj redko pogledam semle, kot pravi Dada73 veš kje me najdeš,...

Hm exportni pedigree mi je vzrediteljica kar poslala v Slovenijo potem ga posreduješ na KZS, kjer ti vse uredijo hm koliko je prijavljenih pomerancev pri nas nevem, od Nike Kocijančič, ki jih ima kar nekaj, gospa iz Ptuja, ena kolegica ima tudi samičko od moje vzrediteljice in pa znanko imam, ki ima pomeranko iz Amerike uvoženo, tako da jih je kar nekaj glede na to kako je to redka pasma, hm razstave so skos, najbolj da si pogledaš na strani KZS, ravno ta teden pa je svetovna razstava na Danskem.

Pozdravček Silvia



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 03 Marec 2011, 18:04:52
Jooj, tile psički so meni postali tako všeč, da razmišljam o nakupu čez kakšnih 10 in več let, zdaj ne morem ker imam mojo babiko in še muco :) Po karakterju so mi izredno všeč, najbolj všeč so mi krem barve ali beli :) Pa tudi črni z ožigi :o Pasma je res krasna,že 3 dni si veselo prebiram o njih :o

Zelo mi je všeč psarna fancy´s poms iz bližine Zagreba :o Imajo strašno lepe potomce :o

http://www.fancyspoms.com/

Poglejte te krasne kepice :o

http://www.fancyspoms.com/index.php?pr=Puppies_Galery
http://www.fancyspoms.com/images/emi_elli_renamed_17203.jpg
http://www.fancyspoms.com/images/almostanangel_small.jpg


Res PREČUDOVITI so :)




Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #129 : 11 April 2011, 20:38:41
Pozdravljeni,
tudi mi smo dobili Pomerančka in smo zaenkrat navdušeni nad njim :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #130 : 11 April 2011, 21:39:48
Bay cestitke!!  :o Mali je krasen!  :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #131 : 11 April 2011, 21:47:56
Čestitke! :) Kako pa to, da ste se odločili za to pasmo? Zanimiv kontrast glede na borderje, se mi zdi. Ne mislim nič slabega s tem, jaz grem na še večjega. :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #132 : 12 April 2011, 08:04:00
Čestitke se enkrat, pa komaj čakam, da ga v živo vidim!  :)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #133 : 12 April 2011, 10:20:10
Čestitke! :) Kako pa to, da ste se odločili za to pasmo? Zanimiv kontrast glede na borderje, se mi zdi. Ne mislim nič slabega s tem, jaz grem na še večjega. :)

Borderji so fantastična pasma in čez nekaj let bo najverjetneje spet pri hiši. Trenutno pa zaradi 2 otrok (2 in 4 leta), službe in še kar nekaj dejavnikov, ne pride v poštev. Tako smo iskali nekaj manjšega, ki ne bo kot igrača, ampak s karakterjem in po enem tednu lahko povem, da kar se živahnosti tiče pomeranec ne zaostaja kaj dosti za borderji, vsaj ta naš ima zgleda Duracell baterije :) Vsakega se razveseli kot da ga pozna že 100 let, pa naj bo to otrok, odrasel, pes ali mačka, samo upam, da bo tako tudi ostalo.

Alenka, ko ga boš videla boš kmalu imela psa tudi za small  ;) :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #134 : 12 April 2011, 12:34:53
 :o :o :o Čestitke!! Luštno kosmato bitje 8)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #135 : 12 April 2011, 16:18:04
Bay, hvala za odgovor! Čist verjamem, da je hiperaktiven. Veliko veselja še naprej z njim. ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


taja*

  • Gost
Odgovori #136 : 11 Avgust 2011, 18:50:02
Pozdravljeni,
tudi mi smo dobili Pomerančka in smo zaenkrat navdušeni nad njim :)

cukrček :) smem vprašat kje ste ga kupili?? namreč že nekaj časa iščem primernega vzreditelja pomerancev...
lp :)



PomDeluxe

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 31 Julij 2012, 21:26:06
En prisrčen pozdrav!

Ob pregledovanju foruma in objav formašev o iskaknju kakršnih koli informacij o pomerancih in vzrediteljih, sem se odločila, da objavim še svoj prispevek in tako mogoče komu pomagam pri izpolnitvi velike želje oziroma pri kakršnih koli vprašanjih glede pasme.

Sama sem lastnica dveh crem pomerančkov, poleg tega pa se ukvarjamo tudi z vzrejo. Več si lahko pogledate na spletni strani www.pomdeluxe.com, smo pa tudi na Facebooku pod imenom PomDeluxe Pomeranians. V kolikor kakšnih vprašanj z veseljem pomagam, ker vem kako je (sem bila tudi sama nekoč v takšnem položaju)  ;)

Še fotke naših kosmatinčkov:





lp, Tina


 



malinca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 31 Julij 2012, 22:20:47
Tina, krasna pomerančka! :) "ko bom velika ga bom tudi jaz imela"  :D
Kako je pa s striženjem/britjem? Sem videla slike zelo znanega Boo-ja in je tako zelo prisrčen. Je to dovoljeno, priporočljivo, glede na tip dlake? Ne poznam, pa me zanima. :)



PomDeluxe

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 31 Julij 2012, 23:59:15
Malinca, hvala :)

glede striženja je pa tako- v primeru razstavljanja, frizurce kot jih ima Boo niso dovoljene, saj pravilnik predpisuje točno določeno obliko, v primeru hišnega ljubljenčka pa se lahko malce eksperimentira ;D

Čeprav kolikor sem jaz prebrala po literaturi/forumih/spletnih straneh, bi naj bilo tako, da ko enkrat pobriješ dlako pomeranca nikoli več ne zraste takšna kot je bila, poleg tega pa je dlaka njihov naravni izolator, ki jih tako greje kot tudi hladi (pa čeprav si tega nekateri ne morejo predstavljati in mislijo,da jim bi bilo manj vroče, če se jih postriže na ničlo ;))


malinca

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 24 Avgust 2012, 20:08:56
To glede striženja, hlajenja/gretja in kvalitete dlake mi je jasno, je skoraj pri vseh tako. Žal ljudje ne vedo, ja.

Bi pa prosila, če bi lahko kdo (PomDeluxe?) napisal kaj več o njihovem karakterju, negi in življenju s pomerančki. Je kar težko dobiti informacije iz prve roke in bi bila res zelo vesela. :) Se odločamo o nakupu še enega kužka in je pomeranec zagotovo v mislih. :)



PomDeluxe

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 31 Avgust 2012, 15:22:33
Takole, na željo Malince in verjetno še koga par besed o pomerancih :)

Jaz vidim pomernčke kot eno tako pozitivno ter prijazno pasmo, tako do ostalih psov kot tudi do ljudi in predvsem otrok. Naši se razveselijo vsakega mimoidočega, predsem pa najprej priletijo do otrok in jih prelupčkajo  ;D So zelo pozorni ter po drugi strani pozornost tudi potrebujejo-in to v velikih količinah:), so vedno radi v družbi lastnika in bi z njim šli povsod ter so takšni veliki opazovalci-vedno jih zanima kaj se dela. So zelo pametni, da se jih naučiti marsikaj, le pravi način je potreben. Kljub majni velikosti imajo ogromno energije in je, vsaj jaz tako pravim, velik pes v malem. Ni problema pri dolgih sprehodih, po drugi strani pa se, ko so doma, umirijo in večinoma spijo. Tako je doma mir, zunaj pa akcija :) So neizmerni ljubitelji vode, vsaj pri naših je tako, in plavajo kot pravi plavalci. V vročih poletnih dneh se najbolj razveselijo čofotanja po vodi. Niso strahopetni in bojezljivi, prej radovedni.

Nega, glede na to koliko dlake premore, sploh ni tako zahtevna. Kopati jih je potrebno po potrebi, torej nekajkrat na leto. So zelo čisti psi, značilno je, da nimajo vonja, kar povsem drži. Krtačiti jih je potrebno 1x tedensko s posebnim glavnikom-"grabljicami", da se odstrani podlaka, drugače pa z navadno krtačo po potrebi-mogoče 1x na dan. Pasjega frizerja ne potrebuje, če se ima lastnik vsaj malo frizerske žilice- pristriči jim je potrebno dlako na ušesih in med blazinicami na tačkah, ter jih postriči v "žogasto" obliko.

Življenje s pomerančki je 1A, once a pom always a pom!  ;D. Je pa dobro si najti takšno pasmo, ki bodočemu lastniku ustreza tako karakterno kot po načinu življenja, negi itd..


lp, Pomdeluxe
www.pomdeluxe.com


Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 06 Oktober 2012, 21:35:01
Zdravo!!!

Kako je pa z dlako,a je veliko izpada???



PomDeluxe

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 06 Oktober 2012, 22:20:47
Miss.Cavalier,

sploh ne glede na to koliko je ima :) Mogoče jim malce bolj odpada ob prehodu iz zime na spomlad, drugače pa, kot pravim se ne misijo veliko. Tudi, če ga imaš v naročju, je na obleki tu pa tam kakšna dlaka.


nikaz

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 11 Oktober 2012, 14:41:02
Živjo!

Midva s fantom sva se tudi odlocila za nakup pomerancka..in sicer bi rada oranzno-krem samcka... sem kontaktirala ze kar nekaj legel..nekaj v nemciji, niko v sloveniji in fancy's pom na hrvaskem.. Nisem se dobila odgovorov, me pa zanima ce ima kdo morda ze iskusnje s fancy's pom in niko? ali pa kaka priporocila za dobro leglo? bi pa raje malo manjsega, sem prebrala da znajo biti tudi kar velike razlike v velikosti... Za kakrsnekoli info ze vnaprej hvala :)



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #145 : 13 Januar 2013, 19:21:25
Danes sem tega cukra videl na razstavi  :o

Ima še kdo doma tega lepotca? Kakšna fotka?

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.


PomDeluxe

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 05 Julij 2013, 22:40:00
Evo fotografija pomerančice iz našega legla za vse ljubitelje te pasme  :)



Še več fotografij pa najdete na naši facebook strani (Pomdeluxe Pomeranians).


miss pomeranec

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 23 Avgust 2013, 13:03:08
Ali vitamini za pomerance, da jim dlaka ne odpada več, kaj pomaga?

Hvala za odg. in lep pozdrav



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #148 : 22 Oktober 2014, 20:32:38
Od 13. septembra imamo tudi mi novega korenjaka  ;D
Na sliki 5 tednov stara kepica "King for your eyes". Oče je Chriscendo Call waiting, mama pa Thai Silk memory's love Blossom.