trimanje

Zorek · 31160

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
: 26 Junij 2006, 17:48:36
Hay,
mene pa zanima trimanej. Kje se lahko psa trima, ker naš Zoro ga nujno potrbuje, saj ga tudi jaz malo s prsti trimam sam to ni dosti. Povejte mi kje ste vi trimali pse in ali so t delo dobro opravili, ker smo ga že enkrat dali trimat pa sploh ni bilo potem vredu stiman no bil je sam je bil čist krvav.
lp,
Anja

+1


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1 : 27 Junij 2006, 09:55:20
Ojla!
Za katerega terierja točno pa te zanima? Namreč trimerje se lahko kupi na pasjih razstavah in v malo večjih trgovinah za male živali. Poznam nekaj 'frizerk', ki so osredotočene predvsem na terierje, so pa vse hkrati tudi vzrediteljice, tako da delo obvladajo. Trimajo tudi za na razstave, tako da je kuža vedno striman po standardu. Če želiš, ti lahko posredujem kontake po zs :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 27 Junij 2006, 10:11:34
Zorek, lahko se obrneš tudi na forumašico Talijo. Ona ima drugače Laklande, ki so kot mini Airdalci in tudi striže pesjane...

Lp nina



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 27 Junij 2006, 10:22:03
Hay,
LIZA gre za airedalca. Kje pa živi ta Talija? Na razstave pa ne hodimo, ker je Zoro kastriran (nismo mi krivi, ko smo ga kupili je že bil kastriran).
lp,
Anja


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 27 Junij 2006, 10:23:37
Hay,
LIZA gre za airedalca. Kje pa živi ta Talija? Na razstave pa ne hodimo, ker je Zoro kastriran (nismo mi krivi, ko smo ga kupili je že bil kastriran).
lp,
Anja

Štajerski konec.

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 27 Junij 2006, 11:15:09
Hay,
LIZA gre za airedalca. Kje pa živi ta Talija? Na razstave pa ne hodimo, ker je Zoro kastriran (nismo mi krivi, ko smo ga kupili je že bil kastriran).
lp,
Anja
Talija živi v bližini Žalca, lahko me kontaktiraš na ZS.



skar

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 01 Avgust 2006, 09:36:18
Živjo,

jaz imam pa en ne prav pogost problem. Iščem nekoga, ki bi mi za razstavo strimal afganistanskega hrta. Ali morda kdo med vami ve za kakšnega frizerja, ki to zna?  Da ne bomo reklamirali po forumu - moj e-mail je [email protected]. Hvala, hvala.



Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 11 September 2006, 20:47:19
vsak drugi četrtek (se mi zdi) pride na kliniko za male živali v Škofjo Loko neka gostodična, ki nauči trimanja ali pa to opravi ona. Če vas zanima pokličite.

Zanima pa me pri kateri starosti je potrebno prvič trimati višavskega terierja.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 27 September 2006, 19:00:26
Hay,
če je isto kot pri airedalcu mislim da je to kr pri 4 mescih naprej. Čim prej pač.
lp,
Anja


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #9 : 04 Oktober 2006, 18:10:44
Psa se naj na trimanje navadi čimprej.
Če to opravljamo redno od malega ni noben problem, da psa potrimamo sami. Problem pa nastane, če hočemo potrimati psa, ki že dolgo časa ni bil triman, sami pa trimanja nismo vešči. Takrat seveda priporočam, da stopiš k strokovnjaku, ki jih je pa žal v Sloveniji malo oziroma se več ali manj specializirijo za eno ali dve pasmi katere so tudi sami vzreditelji. Zelo bi odsvetovala večino frizerskih salonov za pse, ki se ukvarjajo z striženjem vseh pasem psov, saj vam bodo v večini le teh psa pobrili (kar za ostrodlakega psa ni primerno), žal je to standard večine naših salonov (seveda obstajajo izjeme).
Če se vseeno odločiš za takšen salon se je treba prej dobro pozanimati o znanju frizerja, še boljše je videti kakšen "izdelek".
Pri mnogih terierskih pasmah lahko ogromno naredimo že z cufanjem z prsti (tudi to moramo psa navaditi že od malega), potem je delno trimanje potrebno le še okoli glave in po nogah.


Kar se pa tiče afganistanskega hrta pa mislim, da se dlaka samo z rokami pocufa. :) 

+1


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 05 Oktober 2006, 08:31:34
Psa se naj na trimanje navadi čimprej.
Če to opravljamo redno od malega ni noben problem, da psa potrimamo sami. Problem pa nastane, če hočemo potrimati psa, ki že dolgo časa ni bil triman,

 :D :o :o ja jaz sedaj skoraj dva meseca nisem nič cufala in ko sem spet pred dnevi probala, trimam samo še zobe- kamor koli postavim trimar , tam so čekani  ;D ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #11 : 05 Oktober 2006, 16:48:28
Mogoče bi pa psica želela, da ji opereš zobe pa ti ne razumeš! :-[


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 05 November 2006, 13:32:31
Hay,
mi pa Zora niti ne trimamo kaj dosti, ker ga ne rastavljamo. Je pa res, da ga ka jaz s prsti kadar se mi zlubi. Ko je bil prvič pri nam triman je tudi grizel če smo ga hoteli po rebrah (takrat je bil prav s trimerjem). Na prste pa je navajen in ga ne motijo. Mamo tudi 1 trimer doma, samo ga ne uporabljamo, ker je star in nožek, ki je notri ne dela več.
lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 05 November 2006, 13:33:22
Hay,
pa še to a se da kje dobiti takšen trimer, ki se tisti nožek odznotraj da menjati?
lp,
Anja


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 21 December 2006, 11:53:47
Jaz ti priporocam taksne trimer, brez nozeka, ker tile z nozekom radi lomijo dlako namesto, da bi se dala lepo pulit. Dobre trimerje dobis predvsem na razstavah, cena je okrog 5-7 tisoc tolarjev.



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 21 December 2006, 18:49:53
Hay,
saj to je problem, da ne hodim na razstave.
Kolikor pa jaz vem so vsi dobri trimerji z nožekom in sem tega, ki ga imamo že videla v velikokateri knjigi. Saj mora biti nožek samo čres je potem taka kovina, ki izgleda tako kot glavnik.
lp,
Anja


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 23 December 2006, 20:30:06
jaz imam trimar brez nožka posebaj in je v redu. Kupljen je pri Aler - v BTC, imajo pa jih zagotovo tudi drugje. Ni bil drag , tako da mirno lahko vsako leto nabaviš novega ,če ni več dober.
Težava s trimanjem je, da moraš to delat redno.    Če ti dlaka enkrat preraste , potem si v težavah in ne gre več kar po domače.
najbolje je da psa vsak teden malo potrimaš. Edino, če ga res popolnoma oguliš, pol nimaš en mesec več kaj delat- ampak to pride v poštev pred razstavami.   za sproti pa je bolje vsak teden po malo in je pes vedno lep in nikoli gol. Tako je pač vzdrževanje : dolgodlake pse moraš prečesat, ostrodalke pa "pretrimat"- edini veliki plus je,da pri ostrodlakih potem zagotovo nimaš nikjer nobene dlake  ;) .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 24 December 2006, 22:33:11
Jaz ti pac povem iz izkusej, da so trimerji brez nozeka boljsi. Tile trimerji iz petshopov pa tudi ne zdrzijo dolgo, ceprav za zacetek so dobri.



amromeka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 10 Junij 2007, 16:56:40
Mene pa zanima, če pozna kdo dobrega pasjega frizerja v Mariboru ali okolici, ki bi se razumel v trimanje Parson Russell terrija. Naša psička je stara štiri mesece in res rabimo nekoga, ki bi nam jo prvič potrimal in pokazal kako to gre.

lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 10 Junij 2007, 16:59:34
Hmm poglej na www.mojpes.com. Tam je kar nekaj lastnikov PRT. eni so iz CE, ena vem da je iz Koroške. Pojdi v forum pasme in poglej za PRT.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #20 : 10 Junij 2007, 18:49:24
V Mariboru res ne poznam nobenega, ki bi ti ga lahko priporočila. Vse latnike parsonov, ki jih poznam to delajo sami in tudi ni zelo zahtevno, če redno delaš. Večino lahko pri parsonu opraviš kar z cufanjem z rokami. Nožek potrebuješ samo na glavi in mogoče na tacah. :)

Če želiš ti lahko pokažem, sem tudi iz Maribora.

Problem pasjih frizerjev je, da ti bo večina psa pobrila, kar pa ni primerno, pa še če delo opraviš sam dolgoročno prišparaš kar nekaj denarja. ;) 


amromeka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 11 Junij 2007, 08:47:25
Hvala za odgovore. Bomo probali sami, če pa ne bo šlo se ti Martinca še javim.
Pa res je luštkan ta tvoj jakec Oskar.

lp



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #22 : 21 Julij 2007, 00:23:16
Js mam tud en blem  :-\    namreč takile: ko je bil moj višavec mali, sem ga peljala pri 3eh mesecih (kot mi je bilo naročeno pri nakupu mladička) k pasji frizerki. Ta ga je na mojo veliko nesrečo zaradi njegove bujne dlake (wooly coat) hotela že pri tako mladih letih narediti čisto višavsko ostriženega - in groza, bolj sem jaz gledala hujše ga je strigla (nič trimala) in tako sem se tisti dan odločla, da nikoli več tja, zato sem ga začela stričt sama. Tako da mi je bil všeč (pa tudi zato ker mi je tako bolj ustrezalo zaradi praktičnih razlogov - pri treningih in na tekmovanjih poslušnosti pač ni nobena ovira če je dež in packa...) sem ga začela stričt sama - bolj ali manj po celem telesu enako.

Zdj mam pa težavo (pes je zdj star malo več kot 3 leta), prebrala sem namreč, da se lahko pojavijo razna kožna obolenja, če se teh psov ne trima.   :(    Druga težava - moj pes prenaša samo mene in moje bližnje (frizerki bi verjetno kaj odgriznil).  Kaj nj nrdim?  K frizerki potrimat ga nemorem peljat, baje je za višavca s takšno 'wooly coat' to zelo boleče, in kako bi to lahk sama nekako naredila?     :(


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #23 : 25 Julij 2007, 09:58:21
Poišči nekoga, ki zna trimati višvci (skoraj vsi vzreditelji) in ga prosi da ti pokaže kako se trima, ter poskusi psa sama potrimati postopoma, da zadeva ne bo preveč boleča.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #24 : 25 Julij 2007, 11:39:59
A mi lahko nekdo prosim razloži kaj pravzaprav je trimanje?
Vem,da je to odstranjevanje mrtve dlake,ampak me zanimajo podrobnosti  :-[



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 25 Julij 2007, 13:42:24
Hay,
tako kot sem jaz nekje prebrala je bilo nekako takole: najprej se psu populi stara dlaka in ko se populi ostane nova dlaka nato se to dlako poreže z tako imenovanim trimerjem, da ima dlaka približno enako dolžino.
Kolikor jaz vem se da to narediti oboje s trimerjem, da med tem ko ti puliš dlako s trimerjem še zraven prirezuješ.

Če je kaj narobe napisano, pa se opravičujem, to je toliko kolikor sem jaz prebrala in izvedla.
lp,
Anja


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #26 : 25 Julij 2007, 20:07:18
Poišči nekoga, ki zna trimati višvci (skoraj vsi vzreditelji) in ga prosi da ti pokaže kako se trima, ter poskusi psa sama potrimati postopoma, da zadeva ne bo preveč boleča.

edini problem je tale: kje preveč okrog me starši nebojo furali.. blizu je pa samo tista vzrediteljica oz. frizerka od katere sem kupila psa (pa se mi je zamerila, tja ne grem več)  :'(    a pozna kdo kje na koroškem kakšnega pasjega frizerja ki bi znal dobro trimati pa bi mi lahk pokazal?  :-\

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 25 Julij 2007, 21:45:41
emm poznam nekoga ja... se bom malo pozanimala, če bi bli pripravljeni na kakšno inštrukcijo, sicer nimajo westija...a bo vseeno veljalo?
Aja drugač te pa lahko jaz kam zapeljem. mi ne bi bil problem, samo če imaš načrt kam je treba it. Jaz mimogrede še kakšno pasje srečanje uredim :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #28 : 25 Julij 2007, 22:25:53
čara mal sm tvoje slikce na albumu pogledla mislim od vaju s karom  :)  pa na treh sm tebe opazla  ;)  te poznam  :P  mislim po videzu hihi  8)

ja prosim če se lahko pozanimaš, bi bla zelo vesela  :-[


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #29 : 26 Julij 2007, 10:11:50
Za začetek lahko poskusiš dlako pocufati kar tako malo z prsti. To je za psa, ki tega ni vajen lahko zelo neprijetno zato ga ne muči predolgo.