odstranjevanje smole z dlake

mantera · 10591

mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
: 04 Avgust 2007, 06:03:09
Imam ta problem, da je tam, kjer imamo vikend orgomno igravcev in posledično smole. Ko smo imeli še našega malinoisa, je bilo sploh groza, ker je bil kmalu poln smole, ki na noben način ni šla dol, tako, da sem mu morala dlako odstriči. Moji dve terierki sicer ne spita dosti pod iglavci, raje sredi travice, pa vendar sem imela že težave s smolo - na koncu sem jim dlako spulila. Ima kdo kakšno boljšo, preizkušeno rešitev? Hvala, res mi bo v pomoč.

+1



Alessa.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 04 Avgust 2007, 08:22:55
S česanjem se populi preveč dlake. Mogoče z oljem? Iz rok gre smola z oljem lepo dol. Druge ideje pa žal nimam :-\



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 04 Avgust 2007, 09:56:53
Aceton baje pomaga



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 04 Avgust 2007, 10:08:33
Tudi na našemu vikendu je veliko iglavcev in naša leži na iglicah in je cela od smole. Ponavadi smo jo prečesali in jo šlo dol.
Nekajkrat smo jo tudi z oljem in je tudi delovalo ... potem se je pa šla še splaknit v jezero. Ampak ostane vseeno nekaj časa mastna.

lp.



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #4 : 04 Avgust 2007, 10:08:43
Ima kdo kakšno boljšo, preizkušeno rešitev? Hvala, res mi bo v pomoč.


Smola gre najlažje stran z navadno mastno kremo, če jo nimaš tudi z maslom ali oljem. Preverjeno ;)

+1

lp erika


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #5 : 05 Avgust 2007, 14:47:20
Hvala za nasvete, tole z mastno kremo (a ste mislili Niveo ali katero?) ali oljem bom poskusila. Aceton pa so mi nekateri vzreditelji odsvetovali, ker je baje precej agresiven do dlake.



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 06 Avgust 2007, 10:52:09

Mantera,

jaz sem uporabila  mandljevo kremo(to sem imela doma), tudi z Niveo bo šlo :).

Kar se pa acetona tiče, ga tudi jaz odsvetujem.Če je agresiven do dlake ne vem, sigurno pa ni dobro, da pride v stik s kožo, še posebno pri psih s kratko dlako.

lp erika


mantera

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 6
Odgovori #7 : 06 Avgust 2007, 11:27:58
Hvala Erika, mandljeve kreme sicer nimamo doma, pač pa olje, ker imamo pač dojenčke, a bom kupila tudi kremo.
Sedaj bomo bolj brezkrbno uživali...



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #8 : 06 Avgust 2007, 12:35:02
Maslo ali pa margarina. Ne škoduje koži ali dlaki. Pa še diši lepo ;D Pa vedno je doma ;)



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 11 September 2011, 07:38:50
Maslo, margarina, krema...pa lahko to uporabim na pasjem mladiču? Namreč, moj trop mladičev mi je ušel v predel vrta, kjer je grmovje  pod smrekami in predno sem lahko ukrepala, je ena od mladičk že bila polna smole. Kopati pa si je skoraj ne upam, ker imajo 7 tednov. Vaše izkušnje?
No, to že vem, da bom danes žagala grmovje, da jim ne bo več zanimivo  :'(


nata

  • Gost
Odgovori #10 : 11 September 2011, 08:25:27
eno butasto vprašanje ... zakaj ne mladičku dat gor margarine in še bolj butasto vprašanje ... zakaj ne bi smela kopat 7 tednov starega mladiča???



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 11 September 2011, 08:34:07
ok, hvala za odgovor  :)


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 11 September 2011, 08:41:23
Drugače pa, to ni pudelj, ampak so cairni, katere se kopa le, ko je nujno potrebno in ko so starejši!!!

A healthy Cairn Terrier coat is what you want to maintain. Frequently bathing a Cairn Terrier will remove the natural oils in their coat which protects them against rain and snow. It also loosens the coat and dries out the skin and hair. It can lead to skin problems, doggy odor and allergies.

Cairn Terriers should only be bathed a few times a year. We try to keep the number of bath times per year at three. That may seem crazy to other dog owners, but the Cairn Terrier coat is different.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 11 September 2011, 10:07:02
Pri nas nič ne kompliciramo: najprej navadno jedilno olje, potem pa navadna žajfa in splaknit s toplo vodo - samo na delu, kjer je smola, pa je.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 11 September 2011, 14:09:23
Tako sem tudi naredila, Lanabela in je ok  :). Hvala.