Tek

rožica · 52178

miha-

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 15 Oktober 2006, 10:01:14
Torej pes naredi na teden 200 km?  ??? Ammmm, sicer ne vem točno specifike omenjene pasme, ampak a ni 200 km teka na teden malo preveč?  :-X

Do zdaj ni imel nobenih problemov, vedno tece spredaj, se ustavlja, prispritna nazaj, skratka kuza z veliko kondicije. Npr. ce grem v hribe ter hodim cel dan se prav tako nic ne utrudi, neprestano siba gor in dol :)

Nevem sicer kaksni so drugi, samo prejsni nas fox je imel se vec kondicije :)



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 03 Junij 2007, 10:16:02
Imam eno vprašanje: koliko časa naj mine od obroka do teka s psom - 1 urico, 2?
Pri meni se izide ravno tako, da bi šle tečt 2 uri po tem, ko Pupa poje zajtrk, samo ne vem, ali je to prekmalu (da se ji ne bi obrnil želodec ali kaj takega)?

Be happy :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #32 : 03 Junij 2007, 10:38:43
majča najmanj ena ura naj mine pred ali po obroku, bolje pa več. Tako kot si sama napisala, da se tebi izide, da bi šla po dveh urah po Pupinem zajtrku, se meni zdi to čisto idealno :)...lp


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 10 Junij 2007, 22:37:45
Kaj pa tek s psom,ki ima 8 mesecov?
Moj foter je šel 2x z njo,pa ko je prišel nazaj je on komaj dihal ona pa mi je takoj prinesla žogico...Ni ji bilo dovolj,torej kondicijo ima.
Naj počakam da bo dopolnila 1 leto al ji 1x (največ 2x) na teden po pol ure (naj) nebi škodilo? ???



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #34 : 21 April 2009, 22:35:57
Živ. Mene pa zanima s kakšno hitrostjo naj bi pes tekel ob kolesu - mislim s kakšnim gibanjem - tako kot v razstavnem teku (kas?) ali hitreje? Ker jaz sem z mojim malo probavala in ko greva s takim gibanjem kot naj bi bilo na razstavi gre to zelo počasi oz. zelo hitro prešalta v višjo brzino in drugačen tek in bi kar šibal. Torej kako? Ima mogoče kdo kakšen posnetek kako naj bi izgledalo pravilno laufanje ob kolesu. In ali naj pes teče po levi ali po desni?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 22 April 2009, 10:07:01
Teče naj na tisti strani, ki je zanj bolj varna. Hitrost pa odvisno od kondicije, lahko je tudi kaj galopa vmes, hitrejši kas.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #36 : 22 April 2009, 11:08:18
Moja psica teče ob moji desni strani. Naredim pa tako, da imava najprej ogrevanje - zelo počasen tek, okoli 8-12, morda 14km/h, nato malo pospešiva in če je možno jo tudi spustim - takrat teče okoli 25-30km/h - je ne dohajam  ::) ko se vračava domov pa sledi ohlajevanje in greva spet zelo počasi.  ;) Trasa je dolga kakih 10-15 km, se mi zdi. :-[  Je pa odvisno od starosti in kondicije psa, pa tudi pasme. Moja je naraven tekač na dolge proge in obožuje tek.

Kristinca & Florinca


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #37 : 22 April 2009, 13:23:13
To s koliko km/h naj bi tekel mi nič kaj dosti ne pove ker je moj veliko manjši od tvoje torej verjetno lahko drugače teče pri isti brzini. Mene predvsem to bega ker ne vem kaj je kas, hitrejši kas in galop. Si ne znam predstavljat kako gredo noge.

Je to galop? http://www.youtube.com/watch?v=Ul1q05XyK9s&feature=related Ker on tako želi stalno laufat pa mu ne pustim ker se bojim da bo kaj narobe.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #38 : 22 April 2009, 17:56:02
Pri teku ob kolesu je najbolje, da pes teče v kasu (torej tako kot na razstavi). V kasu naj bi najlepše in najbolj enakomerno delovale tudi mišice.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #39 : 22 April 2009, 18:25:09
Jap  Taycha tisto je galop. Veš kako bom rekla, delaj po občutku. Začnita počasi, najbolje s hojo, da se ogreje, potem počasen tek in vedno hitrejši-ampak ne do galopa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 26 Junij 2009, 18:31:08
kolo in pes lepa kombinacija.Jaz bi priporočil bikejoring kjer je pes pravilno pripet na kolo .



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #41 : 26 Junij 2009, 19:07:00
Pri koliki starosti gre lahko pes že tečt za malo več časa....približno toliko kot vi tečete.....ali je bolje da do enega leta še ne tečem z njim, ker ima sedaj 4 mesece in vem, da je še premlad

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 26 Junij 2009, 19:35:55
se strinjam vendar moj arch je star 15 mesecov



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 26 Junij 2009, 19:44:04
do enega lata sva hodil na sprehode tudi veternarka mi je prepovedale teči znjim pred 1letom starosti.



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #44 : 26 Junij 2009, 19:55:57
hvala za odgovor

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 19 Maj 2010, 21:25:33
Gre kera na dm tek za ženske?  ;D
Jaz in moja sošolka sva se opogumili in greva na 5 km.  ;D

edit: narobna tema ::)



lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 13 April 2012, 21:52:14
Kje se pa dobijo taki povodci, da lahko psa pripneš nase? :) Sem gledala v pasjih trgovinah pa nisem nikjer zasledila..Kdo ve za kakšno spletno ???

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 13 April 2012, 22:04:17
Kje se pa dobijo taki povodci, da lahko psa pripneš nase? :) Sem gledala v pasjih trgovinah pa nisem nikjer zasledila..Kdo ve za kakšno spletno ???

Ruffwear Roamer: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_18&products_id=732  ;)



lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 14 April 2012, 08:41:01
Joj! sploh nisem videla! Hvala ninci! :)

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 14 April 2012, 09:36:51
Kje se pa dobijo taki povodci, da lahko psa pripneš nase? :) Sem gledala v pasjih trgovinah pa nisem nikjer zasledila..Kdo ve za kakšno spletno ???
Še ena stran: http://www.canifit.si/manmat/izdelki.html.



lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 14 April 2012, 11:39:34
A to potem rabim še kakšen poseben pas?
se opravičujem za neumna vprašanja  :-[

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #51 : 14 April 2012, 11:48:51
Aham, rabiš pas zase.
http://www.kibuba.com/index.php?pID=2136&cID=7
ali pa na canifit.si, že imaš link nalepljen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #52 : 14 April 2012, 11:52:51
Aham, rabiš pas zase.

Ah, ni res..

Na linku, ki ga je dala ninci, Ruffwear Roamer je narejen tako, da ima namesto "rocaja" na klipsno po sirini nastavljiv pas, ki se pripne okoli pasu. Kar je stvari od ManMata se mi pa zdi, da prodajajo posamicno pas + povodec.. Ce se ne gres nekaj ful resnega je Roamer cisto dovolj (vem, ga imava, sem zadovoljna). 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #53 : 14 April 2012, 12:00:39
Roamerja nisem niti pogledala, ManMat  pa ima posamično.  :-[  Meni se tisi pas za musherja dopade, ker da oporo tudi hrbtenici in ledvenemu delu.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #54 : 14 April 2012, 14:12:41
Kako pa psa naučiš, da teče? haha  :-[

Večkrat bi rada šla tečt z njo, ampak ne gre, ker se mi kar v noge zaganja ali skače po meni :)  ::)

Mimi*


lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 14 April 2012, 14:41:50
Hvala za odgovore, ah kaj preveč ne nameravam! :)

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 14 April 2012, 18:03:02
A to potem rabim še kakšen poseben pas?
Poleg že omenjenih opcij v predhodnih odgovorih lahko uporabiš tudi plezalni pas. Jaz imam ManMat-ov pas, za vleko mi je super, ker res nudi fajn oporo hrbtu. Ostalih opcij nisem sprobala. Je pa čisto odvisno, za kaj točno rabiš pas - za vleko ali samo za tko da pes teče zraven. Za slednje verjetno niti ni važno, kakšen je pas, za namene vleke je pa po moje zavoljo udobja vredno razmisliti, kaj si boš opasala okrog pasu. Je pa res tudi, da enemu ustreza nekaj, drugemu pa nekaj drugega... Zdaj veš, kaj obstaja, ti se boš pa glede na svoje potrebe sama verjetno najbolje znala odločiti kako in kaj.

Kako pa psa naučiš, da teče? haha  :-[
Večkrat bi rada šla tečt z njo, ampak ne gre, ker se mi kar v noge zaganja ali skače po meni :)  ::)
Jaz moji enostavno nisem pustila, da se med tekom zaganja vame, skače po meni itd. V začetku je to počela, ampak sem jo vsakič znova opozorila, da tega ne sme. Sčasoma se je unesla, zdaj s tem nimam absolutno nobenih težav. Vaja dela mojstra. ;)



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #57 : 14 April 2012, 21:24:42
Maja, to delamo že od takrat, ko je bila mladička, pa ji očitno ne kapne. Oziroma en čas ji govorim, da ne sme, ko ne odneha, pač neham tečt.  ::)

Mimi*


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 14 April 2012, 22:14:59
Maja, to delamo že od takrat, ko je bila mladička, pa ji očitno ne kapne. Oziroma en čas ji govorim, da ne sme, ko ne odneha, pač neham tečt.  ::)
Kaj pa če jo enostavno ignoriraš in lepo nadaljuješ s tekom? Jaz sem vedno kar naprej tekla, se nisem ustavljala. Ma ne vem, jaz sem po občutku delala. Držim pesti, da vama rata!



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 15 April 2012, 19:35:10
Kaj pa če jo enostavno ignoriraš in lepo nadaljuješ s tekom? Jaz sem vedno kar naprej tekla, se nisem ustavljala. Ma ne vem, jaz sem po občutku delala. Držim pesti, da vama rata!

Mislim da je v tem primeru ignoriranje ok zadeva. Čez čas bo že dojela. Ne zmeni se za njene skoke in zaletavanja, ampak samo naprej šibaj. Vsaj to je pri meni delovalo, ker je imela naša eno obdobje, ko sem jo spustila s povodca in se je začela zaletavati v mene. Ko je prenehala, sem malo počakala in jo pohvalila, nagradila.