Tek

rožica · 52182

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
: 27 Junij 2006, 10:37:40
Zanima me, če kaj tečete s svojimi psi. Midva sva do pred kratkim (vročina ::)) tekla dnevno približno 20 minut- ali ob rolerjih ali ob kolesu, parkrat sem tudi sama tekla, pa ne morem tako hitro, kot bi Atos želel :-[ :-[ Ali je v tej vročini sploh kaka ura (npr. ob petih zjutraj) primerna za tek? Atos v teku namreč res uživa, samo bo očitno moral še malo počakati. :-\

Je pa tek dober za krepitev mišic, za bolj čvrsto in ravno hrbtno linijo, pa še prsni koš se bolj naredi. Seveda se mora prilagoditi pasmi in posameznemu psu - odrasel bernc naj bi tekel nekje pet kilometrov dnevno (v zmernem kasu), kakšnemu huskyju je pa to verjetno samo za ogrevanje :D

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 27 Junij 2006, 10:40:29
Jaz tudi z Liso tečem,ali ob kolesu,ali pa teče kar z mano.. :)..zdaj tečeva samo še v gozdu,kolo pa sva pustile zaradi vročine...

papa


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2 : 27 Junij 2006, 10:43:29
Jst grem s Kano s kolesom le vsake dva dni (zato ker za vsak dan še nima kondicije) ampak nikoli pred pol osmo, ker je prejpre vroče. Teče pa v zmernem kasu, oziroma, jaz vozim za njo in si sama daje tempo. Rolerje pa sva zaenkrat opustile, ker je prevroče da bi šli tečt po vročem asfaltu  :-X



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 27 Junij 2006, 11:08:16
o seveda da tečemo ;D. ponavadi zvečer po 9 uri pa še to v gozd. Mami je nekje kupila mislim, da je od Karlie tak pas, ki ga zapneš okoli pasu zraven je pa zapet povodec, ki lahko reguliraš mislim da je največ 2 m najmanj pa 80cm. To je fino, ker jest ne morem laufat še z povodcem v roki ::).drugače je pa večino spuščen in teče zraven ali pa malo naokoli :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 26 Avgust 2006, 08:15:28
o seveda da tečemo ;D. ponavadi zvečer po 9 uri pa še to v gozd. Mami je nekje kupila mislim, da je od Karlie tak pas, ki ga zapneš okoli pasu zraven je pa zapet povodec, ki lahko reguliraš mislim da je največ 2 m najmanj pa 80cm. To je fino, ker jest ne morem laufat še z povodcem v roki ::).drugače je pa večino spuščen in teče zraven ali pa malo naokoli :)

lp
Tak  pas  in povodec sem mislila tudi jaz kupiti, samo je za mojo tudi tisti največje velikosti žal mnogo prešvoh. Tako, da kadar tečeva moram še vedno lepo držati povodec v roki..

lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5 : 26 Avgust 2006, 09:42:25
Men se pa ta pas ne zdi švoh.Danes zvečer (če ne bo dežja) bomo probali pripet gor dva psa(Rina,Rondo).Bomo vidli kako bo.Je pa dobro,da je tam kjer je povodec (kamor pripneš psa) klipsna,ki jo lahko odpneš,če te pes potegne.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6 : 26 Avgust 2006, 12:26:28
a lahko se pofotkate kako to cudo od pasu izgleda, ker jaz si ne predstavljam, bi me pa zanimalo, ce je uporabno ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #7 : 26 Avgust 2006, 12:35:15
Bom zvečer nalepla slike sem.Drugače imamo pa pas na probi,je od Irene  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #8 : 26 Avgust 2006, 23:52:22
Torej.Prostovolca,da bi slikal kako to zgleda,če je pes privezan nisem imela,zato sem se morala znajt sama  ;D

Povodec,na katerem je pripet pes
Pas in ročaj,da lahko usmerjaš psa
Cel komplet (ta ovratnica ni iz kompleta,zraven se dobi eno bol švoh)
Pas
Karabin

Še par slik podobnih tem, KLIK

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9 : 28 Avgust 2006, 21:29:08
Rinchy od katere firme pa je ta pas, ker tistega ki sem ga jaz mislila za Asko kupiti se mi zdi res ful švoh, tale po fotkaj je vsaj karabin kar močan. Tistega, ki sem jaz gledala, je res prešvoh za Asko..lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 28 Avgust 2006, 22:47:54
Karlie firma.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #11 : 28 Avgust 2006, 22:56:47
O potem je to isti. No mrbit vseeno reskiram in dam cekinčke za ta pas, v torbi pa za vsak slučaj imam še drugo ovratnico in štrik. Samo točno tega od te fime sem jaz hotla kupit, pa smo skupaj z prodajalko prišli do tega, da se zna zgoditi, da ob močnem potegu lahko pretrga. No če se pač bo, bo pa rezerva iz torbe prav prišla ;) ;D..Ker mi je res ful praktičen tak pas, tudi za hribe bi mi prav prišel, da mi ni treba v rokah štrika držati...lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #12 : 28 Avgust 2006, 23:01:12
Da ne kupuješ tega in mečeš stran denar,lahko kupiš tisto debelo najlonsko ovratnico(v mr.petu jo imajo) in si jo daš okoli pasu.Gor nastaviš povodec in greš.Prideš ceneje čez,sigurno za 2jurja  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #13 : 28 Avgust 2006, 23:11:38
O hvala za ta nasvet, sej veš kako zna Aska potegniti  iznenada, zato bo to ziher boljša varianta. Grem v prihodnjih dneh v Mr.Peta pogledati po tem....Res neki takega moram kupiti, da bova lahko lažje tekli in hodili po hribih (no tukaj šele takrat, ko dokončno neha vleči po klancih navzdol, kar počasi ratuje ;) :))...lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 29 Avgust 2006, 17:53:43
Citiraj
Ker mi je res ful praktičen tak pas, tudi za hribe bi mi prav prišel, da mi ni treba v rokah štrika držati...lp

Aska prvo pravilo hoje z psom v gore je, NIKOLI ampak res NIKOLI psa ne priveži nase!!. Nikoli ne veš kdaj se pes ustraši, mu spodrsne, kar koli in padeta skupaj v globino. Povodca v gorah tudi nikoli ne smeš imeti navitega okoli roke ampak ga držiš v pesti, ker le tako lahko dovolj hitro povodec izpustiš. Pred kratkim se je v gorah zgodila nesreča z smrtnim izzidom, kjer je mlada punca skupaj z svojim zlatim prinašalcem na tak način tragično končala. Sem poznala psa in njeno mamo in mi je še danes hudo, ker se zadeva ni drugače končala. Vsekakor ljudje z svojimi psi v gore hodijo premalo poučeni kako in kaj.

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #15 : 29 Avgust 2006, 20:15:02
Midve s Kano sicer ne potrebijeva tega pasa za tečt ker teče odvezana, me pa zanima če je ta pas uporaben za rolanje?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #16 : 29 Avgust 2006, 21:52:23
ninci hvala za nasvete, sej v ne vem kako gorovje ne mislim riniti z njo, samo kakšni taki hribi kot so Lubnik ipd, višje grem brez nje. Tako, da v teh primerih ni prepadov, samo nikoli se ne ve, kam te potegne iznenada. Pas ne navit v roki pa je že kar klasika, me je to že izučilo in držim štrik tako, da ga lahko takoj spustim. Najbolje je res, da je lepo spuščena....lp


Herr-Thor

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Herr-Thor
Odgovori #17 : 30 Avgust 2006, 13:45:18
Mogoče je že bilo kje kaj povedano o tem (ne najdem).

Zanimajo me vaše izkušnje glede tekanja z psom kot trening za psa. Zadnjič sem dobil informacijo od nekega kinologa
da naj 2x do 3x tedensko tečem z psom cca. 1,5 km z normalnim tempom. Vendar naj bi bil tek na
trdi podlagi(makedamska cesta ali kaj podobnega), da se psu tako prav razvijajo mišice in sklepi.
Da se to pozna tudi na raztavi. Pravilno gibanje, itd.

Zanimajo me vaše izkušnje glede tega.

lp,




rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #18 : 30 Avgust 2006, 13:55:41
Podobno temo sem že sama nekje odprla, pa je ne najdem  :-[ Prosim, če lahko premaknete tja, kamor spada  :-[

Drugače pa jaz z Atosom tečem približno tri krat na teden po pol ure (cca 6 km) in dejansko se to pozna na njegovi postavi. Ima veliko več mišic na zadnjih nogah, prsni koš se mu je zelo razširil, ko pa teče, pa vse skupaj deluje bolj kompaktno in ni več tako "mlahavo", kot je bilo na začetku.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #19 : 30 Avgust 2006, 13:57:31
Zadnjič sem dobil informacijo od nekega kinologa
da naj 2x do 3x tedensko tečem z psom cca. 1,5 km z normalnim tempom. Vendar naj bi bil tek na
trdi podlagi(makedamska cesta ali kaj podobnega), da se psu tako prav razvijajo mišice in sklepi.
Da se to pozna tudi na raztavi. Pravilno gibanje, itd.
Travnik potem ni smatran kot trda podlaga? Kaj pa utrjena gozdna/travniška pot? Samo sprašujem.
Sem pa tudi jaz že slišala, da naj bi tek bolj kot ne koristil razstavnim psom. Da ne bo pomote - tudi nerazstavnim. ;)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 30 Avgust 2006, 14:08:06
TeK Eto, tema, ki jo je odprla Rožica  ;)

Sicer pa to je dobro za razstave? uuu, bova mogla s Hektorjem še malo bolj se ukvarjati s tekom  ;D 8)

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 30 Avgust 2006, 18:27:13
Sunshine_1  sej link, ki si ga dodala je točno tale tema kjer sedaj pišemo :)..lp


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 30 Avgust 2006, 20:12:36
Zato, ker smo temi združili  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #23 : 30 Avgust 2006, 20:37:21
O zoe tega pa nisem vedela, no sej prav je, da sta združeni in da ni več tem za eno in isto temo :)...lp


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #24 : 30 Avgust 2006, 20:57:11
Herr-Thor, seveda je priporočljiv tek psa. Ne z mladičem, ampak odraslemu pa ne bo škodovalo. Jaz grem (če že grem) s svojo psico z rolerji cca. 5 km. Odvisno od časa in drugih treningov, ampak ponavadi kar vsak 2 dan.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #25 : 30 Avgust 2006, 21:25:47
Mene pa nekaj zanima.V primeru,da ima pes slabe kolke,pa tega ne veš,ker nima slikanih in tudi pes ne kaže znakov,da ga kaj boli.Lahko kaj škoduje,če pes teče ko vodnik rola,kolesari,teče?
Rina obožuje tek,sploh kadar je mokra.Takrat dobesedno šprinta,pa ni važno kolk je prej pretekla. Grem pa raje z njo na kolo ali pa tečt,kot na rolerje.je tudi njej bol prijetno tekanje po travnikih ali makedamu,kot po asvaltu.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


miha-

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 13 Oktober 2006, 14:54:20
MIdva z mojim foxom teceva 5x tedensko po 20km, pa se brat 4x po 25km. Treniramo za maraton ;D
Je idealna druzba pri teku :)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #27 : 13 Oktober 2006, 15:10:08
MIdva z mojim foxom teceva 5x tedensko po 20km, pa se brat 4x po 25km. Treniramo za maraton ;D
Je idealna druzba pri teku :)
Torej pes naredi na teden 200 km?  ??? Ammmm, sicer ne vem točno specifike omenjene pasme, ampak a ni 200 km teka na teden malo preveč?  :-X


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #28 : 13 Oktober 2006, 17:30:10
Midve s Kano sicer ne potrebijeva tega pasa za tečt ker teče odvezana, me pa zanima če je ta pas uporaben za rolanje?

sicer je že dolgo časa od tega od kar si pisala ampak vseeno.....jaz to za na rolarje nimam, ker ga lažje kontrooliram z povodcem v roki.pa še slab občutek imam ker je on navezan dobesedno name in jaz na njega. v primeru padca ni preveč vredu pomoje.


kadar midva tečeva...zdaj sva to malo opustila bova počasi začela nazaj, ker je zdaj postal pravi sodček ko je imel mirovanje :-\ ::) ;) vedno tečeva po mehki podlagi ampak ta zaradi mojih kolen, ki asvalta pač ne marajo.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #29 : 14 Oktober 2006, 11:53:58
sicer je že dolgo časa od tega od kar si pisala ampak vseeno.....jaz to za na rolarje nimam, ker ga lažje kontrooliram z povodcem v roki.pa še slab občutek imam ker je on navezan dobesedno name in jaz na njega. v primeru padca ni preveč vredu pomoje.
lp

Ja najbrž je res bolje da je povodec kar v roki, dase ga lažje oblada.

lp, maja


P.S: ja zadnje čase sem res bolj na tesnem s časom, ampak prebiram pa redno  ;D