Cepljenje proti steklini

*LuNa* · 222498

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 27 Junij 2006, 22:39:33
Načeloma velja, da mora biti pri potovanju v tujino vsaj 1 mesec od zadnjega cepljenja in ne več kot leto dni. Včeraj sem pri nas pri veterinarju spraševala kako je s tem pri prehodu meje s Hrvaško in so mi rekli, da lahko cepim tudi samo 1 dan prej. Ker bi bila rada sigurna, sprašujem za vaše izkušnje in kje bi dobila res 100% zanesljiv odgovor.
Na morje gremo pa v začetku avgusta, cepljena je bila pa lani konec julija, tako da če velja 1 mesec bi jo morala cepiti v roku 1 tedna.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lola

  • Gost
Odgovori #1 : 27 Junij 2006, 22:48:26
Mislim da ne boš imela problemov pri prehodu meje, glavno da je cepljena. Včasih so ta pravila tako stroga večinoma pa se jih nihče ne drži. Za države izven EU naj bi se naredil titer pa sem ga naredila ko sem hodila na razstave po srbiji, romunij, bolgariji pa a misliš da je kdo kaj vprašal, pogledal tja kjer je potrdilo za titer ?! ja tako, nihče, tako da mislim da ti ne bodo nič komplicirali, ker še sami ne poznajo vseh pravil :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 28 Junij 2006, 12:21:38
Klinc. Ponavadi knjižice noben ne povoha, če pa pogleda notri pa ne ve kaj gledati. Ampak na vsake svete cajte kdaj pa naletiš na meji na inšpektorja (se mi je zgodilo) takrat pa mora biti vse po regelcih, če ne ne prideš čez. Tako da daj lepo cepit v roku ali pa naj ti veterinar napiše tak datum da ne bo zamujeno. Ziher je ziher.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3 : 28 Junij 2006, 19:30:22
pri nas so na carini samo enkrat pogledali "živalske potne liste" (od psa in mačka) pa še takrat so samo slikice pogledali pa vprašali če je pes hud  :D ::)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 28 Julij 2006, 13:47:53
Mi pa še nimamo slikce notri. Danes si jo bom skopirala  8) ::) Sicer pa ne hodimo na morje. No mogoče bomo v bližnji prihodnosti kdaj šli - ali pa bom šla sama (haha - čez 10 let)

Glede cepljenja pa - mi ga imamo 31.8  :) Mislim takrat poteče

Sam kaj imajo za komplicirat, glavno da je cepljen ??? Pa da še ni poteklo.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5 : 28 Julij 2006, 13:53:22
Pri nas je bila prva stvar, ki jo je naredil na meji,ko smo mu dali potne liste,da je vrnil modro knižico(torej Rinin potni list) in nas prav postrani pogledal,češ kaj mu to dajemo  :o ::)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 03 April 2007, 16:27:32
Ali je res, da cepljenje proti steklini pri mladiču zavira njegovo rast in razvoj?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

doggy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 05 April 2007, 12:58:08
če bi to držalo potem moj pes ne bi imel 63 plečne - definitivno bi bilo fino, če bi imel kakšen cm manj. Pa je bil cepljen pri 4-ih mesecih, ker smo šli pač takrat z njim prvič čez mejo.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 05 April 2007, 15:41:41
Jst sm slišala, da naj bi pač cepili proti steklini nekje pri 6-7 mesecu (zlati prinašalec), ker naj se ne bi tako zelo dobro razvil. Mogoče to ne velja za vse pasme. Pač ta čas ne greš čez mejo.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 05 April 2007, 19:12:48
Lahko imaš probleme, če tvoj kuža opraska ali ugrizne koga, in ni cepljen proti steklini, čeprav bi po starosti že moral biti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 10 April 2007, 13:02:25
Sem vprašala še eno vaditeljico v pasji šoli in je potrdila to kar sem rekla. Sicer ne ravno, da cepivo proti steklini zavira rast mladiča, saj se ponavadi kar dobro razvijejo, ampak da je to cepivo pri nas zelo močno in je mogoče bolje počakat do tistih 6-7h mesecov. Naj bi bilo to cepivo narejeno za odraslega in ga dajo pač mladiču. V tujini imajo cepiva proti steklini za mladiče v drugačnih dozah, prirejene za male pse.
Pač če ta čas ne greš čez mejo in je pes tukaj nima kej bit. Pri nas praktično ni stekline, na hrvaškem pa je. Pa itak tudi če je pes cepljen in pride v stik s steklo lisico ga baje vseeno ubijejo. To mi je pa res čudno, vsaj tako je ona rekla.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 10 April 2007, 13:19:54
Pa od kod vendar pobiraš te bedarije?


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 10 April 2007, 13:21:13
Napišem kar slišim. Zakaj bi pisala sem nekaj za kar bi mislila, da ni res? Meni je to s steklino rekel moj vzreditelj sam, da naj raje počakam malo s tem. To kar mi je rekla vaditeljica v pasji šoli pa ti tudi povem tako kot je. Kaj naj bi bilo tukaj bedastega?



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #14 : 10 April 2007, 13:56:46
No mi smo že dobili obvestilo o cepljenju in ga imamo ta vikend, še dobro da moj fante take zadevščine dobro prenaša, cena je tam okrog 32,55 eur (= 7.800 sit), tisti ki imajo nove kužke oz. mladičke pa bodo morali nekaj malega odšteti še za potni list cca. 2,50 eur (= 600 sit)
Tako da vsi iz občine Ivančna Gorica in njene okolice pripravite se, ker se zadeva prične mislim da z jutrišnjim dnem ;), potem pa bo zopet mir za do nslednjega leta :D


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 10 April 2007, 14:01:51
Jst sm slišala, da naj bi pač cepili proti steklini nekje pri 6-7 mesecu (zlati prinašalec), ker naj se ne bi tako zelo dobro razvil. Mogoče to ne velja za vse pasme. Pač ta čas ne greš čez mejo.

Cepljenje je po zakonu obvezno, ne glede na to, ali greš čez mejo ali ne... In ni mi jasno, zakaj bi zaviralo rast psa? Moja je bila cepljena, ko je bila stara tam okoli 4 mesece (sej ne vem več točno ) in je tako lepo zrasla in sploh ni nobenih problemov... ;D

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 10 April 2007, 14:05:57
Ja naj bi se ceplo tam nekje 3 mesec. Čist ti verjamem da je vse lepo in ok z vašimi psi, ki so bili takrat cepljeni. Tudi naša prejšnja mislim da je bila vse cepljena normalno. Jst samo hočem povedat kaj mi je rekel vzreditelj in kaj sem slišala tudi drugje, hočem delit to z vami in dobit še kakšno potrditev od vas oz nestrinjanje karkoli.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 10 April 2007, 14:14:35
Jst samo hočem povedat kaj mi je rekel vzreditelj in kaj sem slišala tudi drugje, hočem delit to z vami in dobit še kakšno potrditev od vas oz nestrinjanje karkoli.
Hm...jaz bi te trditve od vzreditelja vzela malo z rezervo... Če bi to trdil veterinar, pol bi ga jaz poslušala...tako pa

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 10 April 2007, 18:49:31
Ja ok, sam zakaj bi mi pa to pol sploh rekel in the first place? Je pa ja v njegovem največjem interesu, da so njegovi psi zdravi in izgledajo kar se da najbolje.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 10 April 2007, 19:09:02
Ja ok, sam zakaj bi mi pa to pol sploh rekel in the first place? Je pa ja v njegovem največjem interesu, da so njegovi psi zdravi in izgledajo kar se da najbolje.
Takrat, ko jih bo treba cepit za steklino, ne bodo več njegovi...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 10 April 2007, 19:12:44
Dobro sej veš kaj sem mislila ;) Jst bom še mal razmislila kaj bomo naredili. Sam res ne vem kaj ima on od tega, da bi mi zanalašč povedu kar nekaj kar ni res.



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 10 April 2007, 19:28:33
Sam res ne vem kaj ima on od tega, da bi mi zanalašč povedu kar nekaj kar ni res.
Sej ni nujno, da je zanalašč to povedal...lahko je res prepričan, da ima prav... Ti raje vpraši še veterinarja...za zihr... ::)

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 10 April 2007, 19:32:36
Imaš prav, bom tud veterinarja vprašala kaj misli o tem. Ko bom prišla do kakšnega pametnega zaključka vam pa povem ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 10 April 2007, 21:50:06
Veterinar ti bo verjetno rekel, da moraš cepiti po zakonu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 10 April 2007, 21:58:11
Najbrž res, samo če jaz ne bi pustila npr itak ne bi nič mogel ne? No ja pustmo zdej to debato zaenkrat. Ko bom kej več vedla bom povedala ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 11 April 2007, 13:02:18
Tiste trditve, ki si jih slišala so veljale pred več kot 20 leti, ko se je še uporabljalo nagnusno Zemunsko cepivo, ki je imelo hude posledice tudi pri odraslih in zdravih psih, da o mladičih ne govorim. S tistim se psa ni smelo cepiti pred 6 mesecem. Danes se pri nas uporabljajo ista cepiva kot drugot po Evropi.
Tudi podatek o pobijanju cepljenih psov, ki pridejo v stik s steklo živaljo je zastarel. Pravzaprav je vedno obstajala alternativa - večmesečna stroga karantena, ki pa jo je bil redkokateri lastnik pripravljen plačati. Odkar je možno delati titre za protitelesa je vse skupaj omiljeno. Pod pogojem, da ima pes dovolj visok titer seveda.
Torej trditve ki si jih pobrala od tu in tam niso napačne, pač pa brezupno zastarele.
Po mojih izkušnjah, te noben ne bo prijel za kravateljc, če boš dala psa cepiti nekaj mesecev prepozno, vendar se načeloma z necepljenim psom ne smeš udeležiti nobene prireditve (razstave, tečaji, igralne urice...)


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 29 April 2007, 22:40:35
Koliko časa pred prireditvijo pa se mora kuža cepiti proti steklini?
Tudi en mesec?

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #27 : 30 April 2007, 00:17:40
Tudi en mesec?
Najmanj 1 mesec da.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 13 Avgust 2007, 13:21:39
Najprej en lep pozdravček!
Zanima me kaj mislite o tako zgodnjem cepljenju mladičkov? Čeprav naj bi mladička cepili pri štirih mesecih, mi je vzreditelj svetoval, naj s tem cepljenjem počakam čim dlje (seveda v primeru, da psička ne bo imela stikov s kakšnimi gozdnimi živalmi in se ne bo sprehajala po gozdu), ker naj bi menda škodovalo rasti in razvoju psa. Baje naj bi zaviralo rast in razvoj  ??? Vprašala sem ga, če lahko imam potem kakšne težave z veterinarjem, pač ker psička nebi bila cepljena ob takšni starosti kot je predpisano, pa mi je rekel, da ne. Zanima me torej vaše mnenje. Pri kateri starosti ste vi cepili mladička? Naj upoštevam nasvet vzreditelja, ali jo vseeno cepim?

LP

...sledi svojim sanjam


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 13 Avgust 2007, 13:38:51
Naj upoštevam nasvet vzreditelja, ali jo vseeno cepim?
Kaj pa če bi vprašala veterinarja?

Jaz sem mojo cepila, ko je bila stara okoli 5 mesecev...
Tole o zaviranju rasti in razvoja so pa po moje bolj buče...vsaj če pogledam mojega psa... :D

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)