Ovratnica ali oprsnica

irenchy · 18103

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #30 : 13 December 2005, 23:21:03
anana....zanimivo zanimivo ;D. to je ubistvu na nek način skoraj tako kot halti.?

lilit..misliš take vzorce kot so na tej ovratnici?
http://rondo.moj-album.com/slike/590660/IzmpdtAdt9LeHADU.jpg

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #31 : 14 December 2005, 10:25:12
Neee... te imajo skoraj v vsaki trgovini ;)

Ne spomnem se zdaj vsega, meni je najbolj padla v oci takrat taka svetlo oranzna ovratnica z oranznimi crtami cez, kot nekaksen karirast vzorec... V glavnem, take ovratnice, ki jih nisem se videla drugod.
Imajo pa baje v Galiju tiste ovratnice na sadje in zelenjavo.

battito animale


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #32 : 14 December 2005, 11:57:41
Neee... te imajo skoraj v vsaki trgovini ;)
hehe....skoraj vsaki ;) ;) :D :D ;) ;) ;) ;)

Ne spomnem se zdaj vsega, meni je najbolj padla v oci takrat taka svetlo oranzna ovratnica z oranznimi crtami cez, kot nekaksen karirast vzorec... V glavnem, take ovratnice, ki jih nisem se videla drugod.
Imajo pa baje v Galiju tiste ovratnice na sadje in zelenjavo.
šibaj kupit, da vidimo če nam je všeč,da gremo potem še mi......hecam se ;) ;) ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #33 : 14 December 2005, 13:36:22
Ja, irenchy, samo, da je halti lahko malo nevaren in je lup veliko primernejši od njega ;). Jaz imam pa tudi raje psa na lupu, kot pa na haltiju.

Lp, Ana



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 22 December 2005, 14:08:37
Živjo!

moj nemški ovčar vleče k norc :(, pa sm mu kupla HALTI (upam, da sem se prav izrazla - tist za čez gobček, pa spodej zapneš z povodcem  ???) ... no tega NE PRENESE, je pa res, da sem mu to kupila ko je bil star že prbl. 2 leti..

NE prenese, pomeni, se tok časa drgne s tacami po gobčku, da halti sname  :-[

mi priporočate oprsnico, ga bom lahko navadla nanjo (zdej je star cca. 5 let)? ali bo spet živčen?



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #35 : 22 December 2005, 14:43:40
mogoče bi bilo fino če si umisliš lup...več o tem..kje in vse pa upam da anana spregovori ;)

P.S...naj te starost psa ne ovira. Jaz za svojega lahko rečem, da nevem koliko je star zato probamo vse :o..kar je normalno seveda. ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #36 : 22 December 2005, 14:51:22
Če si s tem, ko si rekla da je bil pes star 2 leti, ko je dobil halti, mislila, da se zato ni privadil, se motiš. Vsak pes ga na začetku poskuša spraviti dol. To mu lahko preprečiš tako, da ga zamotiš z igro in pozabi, da ga ima na sebi. Sčasoma se bo tudi tega privadil. Pri moji psički je bil velik problem, da ko sem ji dala halti gor, se je vrgla ob tla, se z gobcem drgnila v vse smeri, da bi ga spravila dol in se ni hotela premakniti. Sčasoma in s tem, da sem jo zamotila z igro pa se je dokaj navadila. Sicer ga še vedno ne mara in samo da ji zagrozim, da ji ga bom dala gor, že lepo hodi. Tako, da pri nas je vsekakor dosegel svoj namen - psa odvaditi vlečenja :)
Glede oprsnice je pa tako. Z njo pes nič manj ne vleče, celo bolj. Fora je samo v tem, da je sila, ko vleče, razporejena čez cel prsni koš in se samo čez vrat, tako da sem pes manj duši. Tako, da oprsnico ti vsekakor odsvetujem.


Lp, Marusa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #37 : 22 December 2005, 15:13:45
Poskušaj psa postopno naučit na halti.Najprej mu ga daj gor zapni,in vzami dol.Če uporabljata kliker klikni in daj priboljšek,drugače pa samo priboljšek.Postopno daljšajta čas haltija na gobcu.Ko bo pes miren,na krogec pripni najprej vrvico(čisto lahko),in spet pohvali.Naredita lahko tudi par korakov.Ko bo pri tem mirno hodil mu lahko namestiš normalni povodec.In spet pohvališ,par korakov pohvališ.Če ima kakšno najljubšo igračko poskusi z motivacijo.Naredita par korakov in igra..

Glede lupa.Mi smo ga sicer dobili prek šole(Kd Krim),ampak mislm da,če ga naročiš pri g.Šeruga da ga bo naredila(ona je namreč tudi za krim delala).Je pa na podoben način kot oprsnica,ampak deluje drugače.Da se čez glavo in zapne pod tačkam,povodec pa zapneš na prednjem delu in ko pes povleče ga obrne nazaj in hitro dojame kako in kaj.

Lahko pa poskusiš tudi z ustavljanjem.Vsakič,ko pes potegne se ustavi in počakaj da pes stopi nazaj(da ni ohlapna vrvica).

To se ne bo zgodilo kar čez noč.Treba je veliko potrpljenja in volje in da imaš zadan cilj,v tvojem primeru psa odvaditi vlečenja.Vse se da,če se hoče ;)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si