Kopanje v Ljubljanici

Smrček · 20751

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 14 Julij 2008, 23:52:44
No ja, jaz svoje v Ljubljanico ravno ne bi spustila, ker mi ne zgleda prevec fino (sploh danes je nagravzno rjava, polna vejevja in celo hlodov - vsaj pri pediatricni kliniki in pod Tromostovjem). Prav tako ji ne pustim plavat v koseskem bajerju, ker je tam pomojem se vecja svinjarija - ze na vodi je polno umazanije. Plavala je edino takoj spomladi, ko se je malo ogrelo in je bila voda presenetljivo cista.

Na morju je pa ne tusiram vsak dan (oz. jo skopamo kake tri dni po tem, ko ze pridemo domov), ker je sol ne moti in ji ne povrzoca tezav. Je pa res, da moja Luna spi pri nas na postelji in se mi je za vsak drek ne da kopat, potem pa malo omejim njene podvige, ce se le da (razno parfumiranje s crknjenimi dezevniki in podobno)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 16 Julij 2008, 15:27:53
Ni ravno Ljubljanica, pa vseeno:

http://lanabela.moj-album.com/album/12837180/?stran=1

ps: tudi meni še niso odpadle noge, čeprav sem pridno brodila po blatu


Ferry

  • Gost
Odgovori #32 : 25 Julij 2008, 10:00:34
Lanabela,

samo toliko, ko že govoriš o Bistrici. Dva dni nazaj mlad par sprehajal prinašalca ob Bistrici in ker je bil odvezan, prinašalec nebi bil prinašalec, če nebi šel v vodo. In kaj je sledilo, šok, ko se je pes skobacal nazaj na kopno je bil popolnoma krvav po tačkah in se je le sesedel in ni naredil več koraka. Zakaj? Razbite steklenice v vodi, ki so mu porezala vse tačke in to zelo globoko. Posledica? Klicanje domačih, da so prišli in s skupnimi močmi odnesli psa do avta in na veterinarsko postajo, kjer so mu tačke očistili, razkužili.

Moj tudi če bi ime rad vodo, v Bistrico ne gre, pa tudi v Ljubljanico ne, me pa ne moti če to počnejo drugi, samo ko pa vidiš tako sceno, kot jo je doživel ubogi prinašalec, ti pa le ni vseeno.

Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 25 Julij 2008, 11:10:19
Hja malo je treba paziti kam psa spustiš. Bistrica je na nekaterih mestih zelo nevarna zaradi močnih tokov, posebej še zdaj, ko so vode visoke. Poleg tega je zelo nevarno, če imaš neposlušnega psa, ki skače v vodo tam kjer je njemu drago in ne tam, kjer mu dovoliš. So dolgi odseki, na katerih ni mogoče ven zaradi zabetoniranih bregov. Vodo v katero spustiš psa, moraš najprej dobro poznati.
Črepinje so pa žal povsod, ne samo v vodi. Pravzaprav se pes še najlažje grdo poreže kar pri teku ob robu ceste ali po pločniku. Ja pa kaj naj zdaj naredim? Brezobzirnežev, ki odmetavajo steklenice - zanalašč ali iz malomarnosti - na najbolj neprimerna mesta je čedalje več. Ali naj zdaj pse nosim v naročju, da se ne bojo porezali? Imam pač pri sebi povoj in čeveljček za vsak slučaj (enako kot komplet za flikanje zračnic od kolesa). In vsake toliko časa kakšno blazinico tudi šivamo.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #34 : 25 Julij 2008, 13:12:40
Ja, Lanabela ti pa tud nič ne zastopiš  ::)  :P

Pes je samo za na kavč. Sploh tvoji, ki so tako lepi beli, bog ne daj da se zamaže. Kaka reka neki, daj no mir.  ::)  (se razumemo, da se hecam, a ne?)

Kristinca & Florinca


Ferry

  • Gost
Odgovori #35 : 25 Julij 2008, 13:39:17
Lanabela,

ni bilo mišljeno, na ta način, da sedaj ga pa ne spuščati, ampak na ta način, da moraš vedeti kaj delaš, tako kot si napisala ti. Jaz točno vem, kje v Bistrco mulci mečejo steklenice, ne vem pa kje so močni tokovi in zato moj pes ne bo šel v vodo. Predvsem pa nisem mislila na ta način, da bo umazan revež, pa se bo zastrupil ali ostale neumnosti.

Florinca,

saj vem, da si en burkež na tem forumu ;)? Je pa treba malo drek mešat, da je na forumu bolj zanimivo, a ne? :o :D

Lp



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #36 : 25 Julij 2008, 13:51:09

Florinca,

saj vem, da si en burkež na tem forumu ;)? Je pa treba malo drek mešat, da je na forumu bolj zanimivo, a ne? :o :D

Lp
Kako boš pa ostal resen, če imaš pa setre doma,ane Florinca?  :D


No, črepinje so skoraj povsod zdaj že-tudi na kakem travniku se jih najde, pa v gozdu,kjer jim delajo družbo še razbite ploščice in kaka kovina, taka - zarjavela.  >:( Pa na plažah na morju...  :-\
Naši si sicer blazinice porežejo na kamnih, ki so tukaj okoli, ostalim ostrim zadevam so se zaenkrat izognili...




Ferry

  • Gost
Odgovori #37 : 25 Julij 2008, 13:55:45
Se strinjam,

vendar je na določenih mestih tega še posebej veliko, predvsem tam, kjer se mladina zapija in če to veš, se večjim poškodbam lahko izogneš, čene pa se zgodi kot tistemu prinašalcu, ki sem ga opisala zgoraj. Ta pes jih je res pošteno fasal, to ni tista običajna ureznina s črepinjo, ampak je bil prav razmesarjen in to po vseh tačkah, groza in vsaj takim gromozanskim poškodbam se mogoče da izogniti s tem, da psa spustiš na terenu, ki ga poznaš, tako kot je napisala Lanabela.

Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 25 Julij 2008, 14:03:23
Pred časom sem videla enega nesrečneža, ki je moral svojega bigla potegniti iz Bistrice tako, da je na trebuhu ležal na zidku in se stegoval proti vodi, pes pa je skušal kar iz vode skočiti na zid. no vse se je srečno končalo, samo gospod je bil povsem moker in umazan.
Jaz sem veliko bolj hudobna. Pred leti je ena od mojih psic skočila v vodo tam, kjer ne bi smela. potem, ko ni mogla ven, so solidarnostno poskakale notri še druge tri. Lahko bi jih pobrala ven, lahko bi jih peljala kakšnih 50m dolvodno, kjer se je dalo lepo priti ven. Pa sem bila žleht in so morale več kot 100m plavati proti toku. Zelo dobro so si zapomnile lekcijo.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #39 : 25 Julij 2008, 14:04:02

Florinca,

saj vem, da si en burkež na tem forumu ;)? Je pa treba malo drek mešat, da je na forumu bolj zanimivo, a ne? :o :D

Lp

Ferry, hvala za kompliment.  ;D  Ja, za razliko od tebe imam smisel za humor.  :P  Življenje je lepo, si ga ne kompliciram. Jap nyssa, psa si izbiraš glede na karakter. In setri so eni navihanci, nagajivci in burkeži.  ;D

Tudi jaz sem, tako kot Lanabela, razumela tvojo izjavo kot ne psa v vodo, ker se mu lahko kaj zgodi. Zato sem se pa norca delala. Drugič se izražaj bolj jasno.  ;)




Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 25 Julij 2008, 14:33:41
Fej, kako dolgcajt bi bilo, če se ne bi tudi hecali. Čim več tem bolje. In če hočeš da iz dreka grata dober kompost, ga je treba fejst mešat.


Ferry

  • Gost
Odgovori #41 : 25 Julij 2008, 14:40:43
No, Florinca,

pa spet veš nekaj več o meni, npr. da nima smisla za humor. Res zabavno, očitno me lahko še kaj o meni naučiš, česar ne vem! Zdaj me pa že pošteno "firbec" daje, katera naslednja karakteristika me bo okronala, mogoče pa potem iz tega naredim "virtualno Ferry" COOL!!! ;) :o ;D :D

Lanabela,

normalno, če se nebi dreka mešal, bi že vsi od dolgočasja pomrli.

LP



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #42 : 25 Julij 2008, 14:52:34
No, se morda motim?  ;)  Vse vzameš smrtno resno. Malo sem se pohecala, pa si me takoj napadla, da drek mešam.  :-\  Ne, nimaš smisla za humor, nikakor ne. Resnica boli, kajne?  Ženska skuliraj se malo, življenje je prelepo.

Sem pa pozabila napisat, kaj si mislim o kopanju v Ljubljanici. Sem smotana. Emšo, kaj čmo.  ::) Ja, tam, kjer jaz dovolim in takrat, ko jaz dovolim. In ne boste verjeli, Ljubljanica je ponekod prav čista, še jaz bi se kopala v njej oz. sem se do kolen, ker je bila strašno mrzla in glej ga zlomka niso mi noge odpadle, tudi izpuščajev nisem dobila in tudi porezala se nisem.  :P  8)


Kristinca & Florinca


Ferry

  • Gost
Odgovori #43 : 25 Julij 2008, 15:16:56
Florinca,

odvisno kaj je zate smrtno resno, zame očitno ni tako smrtno kot je zate, pač ljudje smo si različni in zanimivo je, kako deluješ po neki šabloni, no pa spet ne vem kaj naj bi me bolelo, res zabavno!!! Sicer pa očitno tudi tebi malo humorček ponagaja, ok, pomaga, tisto zgoraj je bilo mišljeno v hecu, ampak očitno ti bolj težko bereš med vrsticami in najbolje, da tebi bolj direktno pišem, da nebo še večjih sporazumov, ker zaplavaš čisto v drugo stran, ampak je pa vsaj meni zabavno, ko me začneš obkladati z določenimi karakteristikami in potem še z izjavami, da me boli, res HEC od HEC-a. Dejansko si pravi burkež (namig - ta beseda ni mišljena v slabem pomenu).

LP



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #44 : 25 Julij 2008, 15:24:31
Pa joj no, kdo vam brani, da delate s svojimi psi, kar vam pase...

In ne boste verjeli, Ljubljanica je ponekod prav čista, še jaz bi se kopala v njej oz. sem se do kolen, ker je bila strašno mrzla in glej ga zlomka niso mi noge odpadle, tudi izpuščajev nisem dobila in tudi porezala se nisem.  :P  8)

Uau, cestitam, to pa zdej res dokazuje, da je to kristalno cista reka, neonesnazena 8) najboljse da se kaksen pozirek spijes :P
(mene drugace moti samo Ljubljanica v Ljubljani, prej verjamem, da je cista)

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #45 : 25 Julij 2008, 16:04:11
Zadnjič sem zalotila kmeta, da je po sveže zoranem strnišču na debelo  polival straniščnik iz svoje lastne greznice. Nič posebnega, če ta njiva ne bi bila tik ob črpališču za vodo. Prav počakala sem, da sem videla kam bo šel napolnit naslednjo cisterno. Ne vem, ali je kršil kakšen zakon. Verjetno niti ne. Apetitlih pa ravno ni bilo. Spomladi se taka in podobna svinjarija zliva po vseh travnikih vključno z manjšimi potkami. Po tem hodimo mi in psi...Zakaj bi bilo potem kaj bolj nemarno broditi po srednje umazanih rekah?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #46 : 25 Julij 2008, 16:25:24
Jaz imam zaenkrat sreco, da zivim na obmocju, kjer ni v navadi gnojit z greznico...

Pri sprehodu je drugace pes v stiku s tlemi samo s tackami, pri plavanju pa je cel v vodi, pa, vsaj moja dva vedno plavata z odprtimi usti in se nazlampata vode vedno zraven...

Bi znalo bit da je tisti kmet krsil kaksen zakon. Ampak tudi recimo, da vodo za vodovod vsaj kolkor toliko redno testirajo.

Aha pa za Bistrico ne bi ravno rekla, da je "srednje onesnazena" ;)

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #47 : 25 Julij 2008, 16:35:41
ja maš prav. V zadnjem času se je izredno popravila, tako da pravzaprav ne vem kam bi jo dala. na tistem mestu, kjer največkrat lezemo not bi znala biti nekje med drugim in tretjim razredom - glede na to, kaj živega plava notri razen mojih psov.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 27 Julij 2008, 17:48:53
Ce je govora o Kamniski Bistrici, spada v 4. kakovostni razred (stirje pa obstajajo). Kar pomeni, da je onesnazena. Kako pa dejansko zgleda, pa ne vem, vem da v Ljubljani psa ne bi spustila v Ljubljanico, pa ceprav je v Trnovem dokaj cista. Se kopa pac v malo umazanem vodnjaku v Tivoliju, pa tudi pila je ze, pa ji ni bilo nic. Tudi iz ciste luze lahko pije. Plava pa z zaprtim gobckom, sploh v morju  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 27 Julij 2008, 20:52:30
4. razred je  (bil nekoč, ne vem če je še) nižje od Ihanske farme.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #50 : 19 Avgust 2008, 11:37:42
Smrčku se zahvaljujem za imenitno idejo - meni še na misel ne bi prišlo...Tako pa se je Laki na našem zadnjem izletu v Ljubljano  okopala v Ljubljanico pri Špici. Izjemno je uživala, čeprav je bila za vsak slučaj na fleksiju. voda ja od oka malo bolj umazana kot Bistrica tam kjer se običajno namaka, vendar za psa okopat čisto OK. Po kar obilnem namakanju ni smrdela, niti je ni bilo treba doma stuširati. Pik ni dobila, pa jaz tudi ne, čeprav me je pošteno zmočila.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 19 Avgust 2008, 12:16:34
Abby se je 2krat kopala v Ljubljanici pa ji ni nič blo. Drugače se pa kopa v Iškem vindgarju.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 22 Avgust 2008, 23:23:57
Abby se je danes in včeraj kopala v Ljubljanici. Pa me ni nič sram, da gre moj pes tja not.



*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 14 April 2009, 10:02:24
Dejstvo je da je danes večina vod onesnaženih. Kje se bo vaš pes kopal pa je stvar vsakega posameznika. In se je bv vtikat v take stvari...
 

lp urška