Rodovniška /nerodovniška vzreja

Rinchy · 211318

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #30 : 22 Avgust 2005, 15:00:48
Mary jaz se popolnoma strinjam z tabo. Res je, vsi, ki so malo podobni goldnom so že goldni. In še malo pa bo z pasmo tako kot recimo NO-ji. Vsak kmet ima enega, ušesa imajo poklapani, so preveliki, netipične barve, mešani bog si ga vedi z čim ampak oni imajo nemškega ovčarja.

Zato sem napisala podpiram izključno rodovniško vzrejo ko bom našla (in za naslednjega psa ga bom definitivno iskala) vzreditelja, ki bo točno vedel zakaj vzreja pasmo in zakaj vzreja pse z rodovnikom ter mi bo na dolgo in široko razlagal o paritveni kombinaciji, standardu pasme itd.

Citiraj
Dedne bolezni so tudi pri ljudeh pa imamo vseeno otroke. Ljudje se med sabo poročajo ne glede na barvo,velikost,...pa nastajajo najrazličnejši mešančki..
Ja samo če bui ti vedela, da obstaja določen % možnosti, da bo tvoj otrok imel določeno dedno napako in bi zaradi tega trpel, najbrž ne bi želela imeti otrok. No ja, vsaj jaz bi raje otroka v tem primeru posvojila.

Ko sem Smartovega vzreditelja vprašala o paritveni kombinaciji, zakaj ravno ta pes za Smartovo mamo, kaj je hotel izboljšati, sem dobila samo neumen odgovor v smislu, da on pa že ve. Kako naj se od takega človeka kaj naučim? Pa čeprav je v vzreji prinašalcev že toliko časa kot jaz živim.

Citiraj
akaj pa vsi vi ne zganjate takšnega cirkusa grede mačk???
Saj ga ::) Sploh ker je zavrženih mačjih mladičev vsako leto .... uf natančno številko bi mogoče ostržka vedela. Črt je letos pobral dva, enega smo vzeli iz ene kmetije, dva sta bila najdena na cesti. Pa ... bi najbrž lahko pobrali še kakšnega. In zato imamo  doma izključno kastrirane/sterilizirane mačkone.


Da ne bomo preveč zašli v prepire imam eno novo vprašanje za vse ne glede na to kakšnega psa imate (rodovniškega, nerodovniškega - mešanca ::)). Kaj vam je dal vzreditelj vašega psa? Pa ne mislim fizičnega ampak psihičnega. Izobraževanje v pasmi, pripravljen odgovoriti na vsa vprašanja, pomoč pri razstavljanju, iskanju primernih samcev/samic za razplod vašega psa, itd.

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #31 : 23 Avgust 2005, 06:14:41
Kaj vam je dal vzreditelj vašega psa?

A ti to resno!  ;) No bom pa jaz začel. Meni je dal vzreditelj Gane en velik NIČ. Jaz sem si že prej dolgo časa želel prinašalca ( rodovniškega ). Pa sem si ga že rezerviral pri eni vzrediteljci v bližini Celja. Potem me je čez nekaj časa poklicala, da je bila njena psička navidezno breja in da letos ne bo nič z mladički in se mi je na veliko opravičevala. Bila je zelo korektna! Potem pa sem čez nekja časa videl oglas v Večeru, da nekdo prodaja ZP-je. Poklical sem ga in je reku, ti kr pridi, prines keš in jo lahko odpelješ. Naslednji dan sem se odpeljal v Tolmin, ga poiskal, mi je dal mladička in njegov rodovnik, jaz njemu keš in čao. To je bilo vse!!!! In zdej mi pa povejte, kaj je ta vzreditelj naredil dobrega tej pasmi. Kot sem potem še opazil v Kinologu je imel vsako leto eno leglo. Seveda z eno samo pričko. Delal je za keš in nič druga!!

Sicer me pa pri rodovniku moti to, da so lahko nepopolni. Pri starših ali starih starših ni obvezno napisati oceno kolkov. Vzreditelji, ki imajo dobro oceno ( A1 ) napišejo zraven oceno, kdo pa ima slabše ocene, pa to ne napiše. Tako pri Ganinem rodovniku to ni zabeleženo in ne vem, kakšno oceno ima njena mama.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #32 : 23 Avgust 2005, 09:15:52
Se pravi mi imamo nerodovniškega...no...mi smo se zmenili,da pridemo pogledta,pa da vzamemo še zadnjega psička.Potem je klical,da če ne pridemo do 1h bo psička dal drugemu.No pridemo tja,smo se najprej z mladički ravsal...pa z mamico igral.Potem smo pa našega Rona poiskal (ime je že ati en teden prej napovedal ::) ;D)...jah nam je samo povedal s čim ga ne smemo hraniti,pa malo o šolanju,pa da je že enkrat cepljen.To je blo vse...našega pobalina smo odnesli v avto in brrrrrrrrrrrrrrrrrrmmmmmmmmmm m nazaj v Tuhinsko...
skratko bolj malo...zagotovo ne toliko kot kot da vzreditelj rodovniških psov (moje mnenje).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #33 : 23 Avgust 2005, 10:59:53
Povedal mi je svoje izkušnje o pasmi, o svoji psički, o negi in prehranjevanju mladičkov (vse o mladičkih smo dobili tudi napisano na listih), o cepljenjih, odgovoril mi je na vsa moja neumna in manj neumna vprašanja...
Vem, da bi lahko dobila mnogo več, mislim pa da mi je dal vse napotke, ki sem jih potrebovala in to mi je važno. Pri vzreditelju me moti edino to, ker ga ne zanima preveč kako so sedaj mladički. Saj vpraša kako smo in kaj počnemo če se slučajno srečamo, to pa je tudi vse.

Lp, Marusa


Lanyca

  • Gost
Odgovori #34 : 23 Avgust 2005, 18:30:18
Ja tudi jaz sem videka oglas v novicah. Pa sem klicala enega pa drugegapa tako dalje. Nato pa sem naletela na Marinoja velikokrat si pošiljamo meile, pa tudi slikce po pošti. Bili smo tudi pri njih in smo si ogledali kaseto od njihovega legla seveda so jo sami posnemali. Takoj sem vedela, da je Lana tisti pes, ki spi tako, da na vazi drži glavo. Tudi zdaj včasih spi sede pa na moji nočni omarici drži glavo. :D :) ;) ;D Ja vsak mesec nas pokliče po telefonu pa si izmenjamo izkušnje, nam da nasvete... In njegov pes spi na sredi med njim in njegovo ženo na postelji. ;D es ma rad pse. Aja no pa tudi nekaj nam je dal- mislim fizično. Krpico na kateri so spali njeni bratci in sestrice, da bi imela njihov vojn. Lana pa se je ko smo jo peljali domov na krpico polulala in še pobruhala jo je. Domotožja pa ni imela aja dal nam je tudi 2 žogi, čeprav sem bila jaz res proti. Saj ima toliko igrač žogic, umetnih kosti, cvilečih in tistih za vleči, da je že grdo. no zdaj na koncu sem malo zašla s teme.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #35 : 23 Avgust 2005, 18:34:40
Glede vzreje se popolnoma strinjam z mary.

Marko, zakaj pa si kupil psa pri takemu "vzeditelju"? Če bi ljudje hoteli več, se pravi, da bi od vzreditelja želeli informacije in pomoč v celem življenju psa, bi taki rejci, kot je ta pri katerem si kupil Gano ostali brez kupcev.

Glede rodovnika bi pa tako rekla. Rodovnik je list papirja v katerem so zapisani predniki psa. Marsikomu ti predniki ne pomenijo nič, ampak danes se da s pomočjo interneta marsikaj izvedeti. Preveriš lahko skoraj vse prednike vsakega psa in s tem spoznaš njihov videz, zdravstveno stanje, morda še kaj več. S skrbnim pregledom rodovnika in paritvene kombinacije se lahko izognemo dednim boleznim. Še vedno pa seveda obstaja možnost, da se narava z mladički poigra. V tem primeru bi vzreditelj mladička, ki ne ustreza standardu, moral prodati za nižjo ceno in zahtevati sterilizacijo oz. kastracijo.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #36 : 24 Avgust 2005, 08:12:26
Neyka lahko poveš kdo je ta vzrediteljica, lahko tudi na privat.


Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #37 : 26 Avgust 2005, 08:33:24
mene najbolj razkuri takkle ogas :
Prodamo mladiče , nemške ovčarje , stare 6 tednov . So zelo prijazni in srčkani . Mama je nemška ovčarka /??? oče pa ne vemo kdo je .Malčki žal nimajo rodovnika . Mladiči so zdravi , za zdaj . Cena : 40.000 Pokličite ********* ne bo vam žal

pa da ne boste  islili da sem kaj proti mešancem , samo moti me , da ljudje , ki imajo mešančke , mladiče ali kakor koli , da se le teh sramujejo . Kaj bi bilo v takem oglasu napisati pravi lastnik bi napisal takole :
oddamo mladičke , mešančke , stare  8 tednov  , prijazne , na videz podobne nemškim ovčarjem , mladiči so cepljeni in razglisteni . info *********

a je to res takko težko napisat ... ma ja mi imamo nemške ovčarje , sam da ne  vemo kdo je oče .... super a ne ? po pa še nabijejo ceno k da bi bli neki special , oni sami --- ne mladiči , ker so le ti zmeraj neprecenljivi . Ampakl mi pa gre na živce ko prodajjo nerodovniške westije po 150 prešernov . Še mi smo našoi caIRNKO KUPILI ZA 120 a ne oni so spešl in morajo nabit ceno da se bo kar gntlo naivnih kupcev ... oooo , westiji , lubani westiji ... nimam nič proti ampak tako pač ne gre



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #38 : 26 Avgust 2005, 10:36:36
Živijo!

Tudi jaz sem naletela na SUPER vzreditelje! Vse so mi razložili(hrana, nega, učenje,....)  kopirali vse v zvezi z učenjem, vedno odgovorijo na vsako moje vprašanje, tudi za pse so se zelo potrudili, da so šli v dobre roke. uglavnem super vzreditelji!! pa še psičko pridejo v kratkem pogledat, tako da imamo stike.

LP


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #39 : 27 Avgust 2005, 09:35:55
Kancha veš kako je z tem zgleda jih prodasjo pod tiso pasmo po kateri je povpraševanje :-\ V oglasniku je trenutno tak border collie, na koncu pa piše mešanec z labradorcem. Če bi pisalo samo mešanček seveda ne bi bilo interesa.

Je pa res da zaslediš polno oglasov recimo mladički zlati prinašalci, prodamo cena 50.000sit ko pa pokličeš in vprašaš kako in lkaj, rečejo ja mama je prinašalka oče pa ne vemo točno ampak so pa čist kot prinašalci :-\

Mene pa med drugim motijo oglasi kot je tale recimo:
----------------------------------

sem velika ljubiteljica psov zato prosim če mi kdo podari psa majnše rasti(maltežana,shih-tzu,višavski terier)
---------------------------------

Sem dijak zelo si želim psa mladiča zlatega prinašalca, vendar si ga zaradi pomanjkanja denarja ne morem kupiti, živim v hiši imamo veliko prostora in obljubljam da , če mi ga kdo Podari oziroma proda za nizko ceno (med poletnimi počitnicami sem delal)BI BIL NAJSREČNEJŠI ČLOVEK NA SVETU.
LEP POZDRAV
---------------------------------
Ali kdo podari psa(dalmatinca,nemško dogo...)
Želimo si večjega psa,brez rodovnika,a čistokrvnega,mladiča,vajenega otrok,gibanja v naravi...

Cena do 10.000 sit
--------------------------------

Tole je samo nekaj cvetk, ki sem jih našla samo v enem oglaševalskem mediju na internetu, jih je pa ogromno. Taki pa recimo motijo mene. Z pravimi vzreditelji se da zmenit za plačilo na obroke, solastništvo, ... pa lahko dobiš kvalitetnega psa za nizko ceno.
Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #40 : 27 Avgust 2005, 10:49:56

mene najbolj razkuri takkle ogas :
Prodamo mladiče , nemške ovčarje , stare 6 tednov . So zelo prijazni in srčkani . Mama je nemška ovčarka /??? oče pa ne vemo kdo je .Malčki žal nimajo rodovnika . Mladiči so zdravi , za zdaj . Cena : 40.000 Pokličite ********* ne bo vam žal

pa da ne boste  islili da sem kaj proti mešancem , samo moti me , da ljudje , ki imajo mešančke , mladiče ali kakor koli , da se le teh sramujejo . Kaj bi bilo v takem oglasu napisati pravi lastnik bi napisal takole :
oddamo mladičke , mešančke , stare  8 tednov  , prijazne , na videz podobne nemškim ovčarjem , mladiči so cepljeni in razglisteni . info *********

a je to res takko težko napisat ... ma ja mi imamo nemške ovčarje , sam da ne  vemo kdo je oče .... super a ne ? po pa še nabijejo ceno k da bi bli neki special , oni sami --- ne mladiči , ker so le ti zmeraj neprecenljivi . Ampakl mi pa gre na živce ko prodajjo nerodovniške westije po 150 prešernov . Še mi smo našoi caIRNKO KUPILI ZA 120 a ne oni so spešl in morajo nabit ceno da se bo kar gntlo naivnih kupcev ... oooo , westiji , lubani westiji ... nimam nič proti ampak tako pač ne gre

To je pa res grozno, mešanca prodajajo za 40.000 ... Marija pomagi, jaz sem za svojega čistokrvnega njufija dala 25.000 ... ;D to je pa res nemogoče, da tako nabijajo cene!!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #41 : 28 Avgust 2005, 19:52:20
Tudi mene takšni razjezijo. Če sem bila jaz sposobna v dveh letih našparat za rodovniškega novofundlandca (med 12 in 14 letom) + nekaj denarja za nadaljne stroške z minimalnimi mesečnimi prihodki in denarnimi darili za vse praznike (posebna prošnja ampak se da zmenit) so pa tudi tile grrr. Vse se da samo je pa precej odrekanja. Lahko pa se pohvalim, da psa še zdaj vzdržujem skoraj popolnoma sama. Zaenkrat mi hrano sicer plačujeta starša ampak ko bo enkrat sam služil dinarčke (paritve dobim približno za enega mladiča denarja) bo tudi hrana moja skrb. In nihče mi ne bo govoril da tega pa ni sposoben. Vse se lahko sam malo se je treba potrudit!!!!!!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 28 Avgust 2005, 22:16:35
se opravičujem ker prej nisem vidla tele teme oz. nisem videla da se je preselila ;D
no, veliko vas je reklo da rodovnik ni zagotovilo za zdravje bla bla bla...pa spet cvetke o tem da so nerodovniški bolj zdravi od rodovniških ::)
no o tem zadnjem brez veze pisat, ker je bilo že ogromno predebatiranega...
o tem pa, da rodovnik ni zagotovilo za zdravje; ja če kupite rodovniškega psa od prvega ki ga zasledite v oglasu ali od prvega ki vam ga nekdo priporoča in hvali vam res verjamem da imate s tem slabe izkušnje!
dobrega in prevsem zdravega psa ne moreš dobit v enem mesecu, na dobrega psa se čaka!
govorim pač vizuelno, zdravstveno pa vam bo jasno vse ko boste več ur in več časa skupaj zasliševali vzreditelja.ampak prej se morate o vsem pozanimat; o tem kakšni problemi so značilni za pasmo itd...potem pa samo butneš ven z vprašanji in vidiš al mutijo al ti znajo odgovorit takoj.dober vzreditelj ti bo znal povedat vse teste ki ima opravljene pri psih, znal ti bo na pamet vse rodovnike svojih psov, znal ti bo povedat zakaj je paril neko kombinacijo, znal ti bo naštet vse boljše pse iz svojih legel, pa tudi tiste slabše, za vse bo vedel vsaj približno kje so in kaj se dogaja z njimi....
in ko boste govorili z vsemi vzreditelji vam zagotovim da boste prekleto dobro vedeli kje kupit psa.ampak zato se morate ogroooooomno zanimat, sami preučevat kombinacije itd....ni dovolj da enostavno kupiš psa ki ima rodovnik in pričakuješ da boš pri veterinarju samo zaradi cepljenja.... ::)
jaz se več kot eno leto zanimam za psičko ki jo imam namen kupit, in sem v tem letu izvedela veliko stvari, osebno govorila z vzreditelji itd. in lahko mi verjamete da sem 100%  prepričana kje bom kupila psa...in po njega mi sploh ne bo treba daleč!!! :o
in ja, lahko rečem da mi bo ta rodovnik zagotovilo da moj pes ni gluh, da ne bo imel problemov s kolki(dedno)in da bo zelo lep tipičen predstavnik pasme, potem pa samo upaš in upaš da se razvije v tisto kar pričakuješ!!
bom pa na to psičko čakala mogoče še zeloooo dolgo mogoče pa jo dobim že naslednji mesec....nikoli ne veš, ko pride, pride in vsi vemo da se dobri psi ne skotijo v vsakem leglu ;)
Kar se tiče monda, jaz sem ga kupovala po sistemu oglasov-priznam.Vesela sem samo da me je nekaj pičilo in sem ga vzela vsaj z rodovnikom....no izkazalo se je da sem imela veliiiiko srečo, pes je tipičen predstavnik pasme(kar je dokazal na razstavah), zdravstvenih težav za enkrat nima-k vetu se hodimo samo cepit ;D kaj bo pokazal slušni test in slikanje kolkov pa bomo še videli...
ampak ok, on sam je ok pes, ampak vprašat se moramo-kaj pa predniki?po očetu ima kakor toliko dobre prednike, nekaj jih ima slušne teste, slikane kolke, ampak vse skupaj bolj skromno...sestra od očeta torej mondova teta je gluha na eno uho-torej ima tudi moj pes gen za gluhost v sebi...vsaj po mojih sklepanjih.mama njegova je nepoznana...ljudje ki jo imajo zase, rodovnik ima ravno tako nepoznan...(mislim-imena vem ampak o psih nikoli nič slišala...)torej koliko psov je bilo po njeni strani gluhih?koliko jih je imelo slabe kolke?ne bom nikoli vedela!!!in če bi imel mond zdravstvene težave nebi krivila rodovnika, in nebi se znašala nad tem da ima rodovnik in je vseeno bolan!tako pač je....že zdavnaj sem se nehala slepit da je moj pes najlepši in oh in sploh, pač se samokritičen človek in zame moj pes ni najlepši je pa najboljši, in meni najbolj pri srcu...kar je logično!sem pa pač imela srečo da sem naletela na takega psa...ampak zaradi vseh teh vprašanj ki se mi zastavljajo ga pač ne bom parila.kaj če da netipične potomce?kaj če da gluhe?je vredno reskirat??
tako da...rodovnik sam ni vse, na rodovniku mora nekaj lepega pisat in potem je kar dobro zagotovilo!

ninci...oprosti ampak po eni strani te ne razumem ;D si za dobro in rodovniško vzrejo, in gre se ti zato, potem pa si parila svojega psa s C kolki in naredila nerodovniško leglo ???
sej sem zelo vesela da ste lepo poskrbeli za njih-res, ampak...ne vem, mogoče sem preveč usmerjena in zavzeta za rodovniško in dobro vzrejo in ne razumem...ampak res mi ni jasno?!

glede tega denarja itd...pa kdo si lahko kaj privošči....vse se da če se hoče...jaz sem za svojega bučmana šparala eno leto, malo pa po malo....in ga kupila, pa mu še zdaj kupujem priboljške, opremo, plačujem razstave(kar ni poceni) itd...ok priznam, za hrano mi starši nekaj primaknejo....ampak, vseeno pa ves denar zmečem za njega, pa ga nimam veliko kot dijakinja ampak vseeno gre....tako da če nisi res na nuli si lahko vsak privošči psa-in celo razstavljanje-iz lastnih izkušenj :P

ok...dost za danes...sem mogla nadoknadit...
LP in veliko zdravih in rodovniških kužkov vam želim ;D ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #43 : 28 Avgust 2005, 22:53:50
Heh Petra verjamem, da me ne razumeš saj se po eni strani  še jaz ne. Pač mogoče sem pa začela po leglu razmišljat vse to. Po leglu sem začela razmišljat kaj si želim od bodočega vzreditelja, kaj vse je potrebno vprašat, kaj je dobro vedet, koliko dela je z mladički, možne bolezni itd. Jebat ga zato sem mogla oz. je na svet ena psička spravila 10 nerodovniškh mladičov. Poti nazaj ni.
Vsi so tipični prinašalci, tako karakterno kot vizuelno. Mogoče noben od njih ne bi bil prvak v lepoti, ampak so pa vsi dobili krasne domove kot "kavč" psi.

Lahko ti tudi povem vizuelne napake Smarta in Rumbe brez problema lahko ti takoj povem kaj je Smart "popravil" pri Gani in obratno. Vsi imajo lepo nošen rep, ki mi recimo pri Smartu ni najbolj všeč. Gana ima ozko glavo njen oče široko mama tudi, Smart ima široko, mama ozko in oče široko. Dala sta mladičke, ki imajo v 80% bolj široke glave.Stopi mladičkov so lepi tukaj nimam nobenih pripomb. Kar se tiče pigmenta ima Gana močnejši pigment kot Smart in večina mladičkov ima lepo obarvane smrčke (črne in ne jetrne), ter blazinice. Nekateri imajo tako močan pigment, da imajo tudi vse kremplje črne ::) V leglu je bila ena psička temnejše barve (po babici Maši in prababici Miši), ostalih 9 pa zelo svetlejših, sem pričakovala temnejše obarvane, ki pa jih ni bilo torej je prevladal Smartov gen in gen Ganinega očeta, ki je tudi zelo svetel.

Saj veš na napakah se učimo. pa ne mislim, da je bilo leglo samo napaka sploh ne. Edina napaka je kot sem že rekla da nimajo rodovnika, ker bi bili potem obrnavnavani kot "super truper" psi ;)

Aja Petra čisto iz firbca od kot bo tvoja prihodnja psička ::)

Lp nina






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #44 : 28 Avgust 2005, 23:02:44
Pa še nekaj sem pozabila.

Torej mislim, da se vsem, tudi tebi Petra zdi pomembno kje se psa kupi. Potem pa nehajmo osveščat v smeri mora imati rodovnik, da bo zdrav, ker to konec koncev res ni zagotovilo če kupimo psa pri vzreditelju, ki ima leglo vsako leto pa ima psica vsako leto 10 psov. Pa recimo pri dalmatincih parijo gluhe pse (samo primer!). KZS naredi v tej smeri bore malo in ti dajo tudi kontakt vzreditelja, ki ima recimo gluhe pse, in vzreditelja katerega samec je v tem letu spodruciral 3 nerodovniška in 5 rodovniških legel. Prav toliko ali pa še več pa jih je imel tudi v lanskem letu. KZS po domače povedano "prav mal briga", kaj se v vzreji dogaja, važno da poberejo cekinčke ( na vzrejnih, razstavah, pri leglih) ljudje naj se pa sami potem z vzrediteljem zajbavajo ker so kupili psa premalo osveščeni. Ampak če bi KZS vse to počela in osveščala namesto nategnjenih kupcev bi bil svet itak pravljica ::)

Tako da predlagam da začnemo  javno in naglas govorit kje bi mi pse kupili. Saj konec koncev to naj ne bi bila skrivnost ampak pomoč nekomu kam pa se še lahko obrne. Vzreditelji pa se tudi pohvale v tej smeri, da delajo dobro in kvalitetno najbrž ne bodo branili ( če bodo naše pohvale sploh kdaj prebrali ::) ampak važno je da pridejo do ciljne publike torej kupcev!!)

Lp nina




Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 29 Avgust 2005, 15:16:25
ja, saj v tem je problem, ker se folk premalo pozanima.ampak dobro, ni jim za očitat, vsak enkrat prvič kupuje psa!in prvič kupit ekstremno dobrega psa(tako vizuelno kot karakterno in zdravstveno)je praktično nemogoče, razen če se res ogromno zanimaš, imaš kontakt z pravimi osebami itd.
ampak ni mi pa jasno...ko kupujejo svojega drugega psa.in kupijo isto nepremišljeno kot prvič!sej razumem da se ne ukvarjajo vsi z vzrejo, ampak zdravega in tipičnega psa si pa želijo vsi ane?
v vsaki pasmi primankuje ljudi ki bi bili zavzeti za dobro pasme, in bi se bili pripravljeni učit in študirat vse to.in na žalost je v večini pasem tako da se pač nekdo pozna med sabo...in potem ti priporoča nekega prijatelja ki pozna tam nekoga in ima super pse!!in nasedejo...
nihče pa ne pove objektivno kje je dobro in kje slabo, in še huje, nihče ne pove zakaj je nekje dobro in nekje slabo.lahko je kritizirat ali hvalit ampak za to potrebuješ dokaze in argumente...(uspehi na razstavah, uspehi v delu, testiranja, zdravstveno stanje, kakovost linije...)
Citiraj
Tako da predlagam da začnemo  javno in naglas govorit kje bi mi pse kupili. Saj konec koncev to naj ne bi bila skrivnost ampak pomoč nekomu kam pa se še lahko obrne.
in točno to bomo mi delali v klubu.potem lahko samo upamo da se bo čimveč ljudi obrnilo na nas, ampak z dobro reklamo se vse da.
me pa vedno znova razžalosti misel na to da bomo ljudi morali pošiljat vedno v iste psarne, ker imamo v slo samo dve :( in še od teh dveh je ena slaba, in ena zelo dobra.torej?kam ga naj pošljemo?in potem se bodo spet začele govorice da ljudi pošiljamo samo v psarno katere lastnik je pri glavnih v klubu...
no pa sej, psa se da zrihtat tudi iz tujine itd...ampak vseeno, z eno kakovostno psarno se ne da naredit kaj veliko.
upam da bodo še koga dalmatinci potegnili in bo začel vzrejat-poleg mene haha....

iz kje bo moja psica?trikrat ugibaj ;D ;D ;D ti dam pa namig da bo iz slovenije ;D ;)
(če čisto nič ne poznaš scene dalov pa ti oprostim če ne uganeš ;D )



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #46 : 29 Avgust 2005, 17:48:43
Ninci neki reči ki si jih napisala ni možnih zaradi pravilnikov.

Če ima samica več ko 8 mladičev v leglu, naslednje koledarsko leto še ne sme parit.

Samec lčahko pa skoči za rodovniške mladiče samo 2X na leto

drugače imata pa obe prav.

Petra očitno sva si na istem. Jaz vem, da sem z Neonom sicer zadela v polno ampak če bi zdele kupovala bi pri drugem vzreditelju in drugi tip psa. Finančno si povedala imaš enako situacijo kot jaz  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 29 Avgust 2005, 20:00:16
Ninci neki reči ki si jih napisala ni možnih zaradi pravilnikov.


Ja saj sem zraven dodala ....samo primer. Kar se pa tiče samcev in skoka samo 2x letno ... no ja potem pač skačejo  na nerodovniške, ker od nečesa je pač treba žvet a ne :-\ ::)

iz kje bo moja psica?trikrat ugibaj ;D ;D ;D ti dam pa namig da bo iz slovenije ;D ;)
(če čisto nič ne poznaš scene dalov pa ti oprostim če ne uganeš ;D )

Psarna Panthera Unica vzreditelj Gregor Nemanič?? Da ne bo pomote o dalmatincih nimam pojma, samo vem kakšen mora zgledat pa prebrala sem tvoj prispevek o pasmi tako da vem malo več. Ampak če gre za Nemaniča lahko rečem samo eno : on je eden tistih vzrediteljev, ki jih rada berem na forumih. Včasih je že tik na meji okusnega ampak tak pač je. Daje občutek, da točno ve zakaj se bori in bo za dosego cilja uporabil vsa "orožja". Poznam ga pa tudi na videz iz razstav (le kdo bi ga lahko spregledal ::)).

No on je recimo eden izmed vzreditljev pri katerem bi kupila psa, brez posebnih težav (škoda ker ne vzreja "moje" pasme oz. katere izmed meni najljubših ;))

Aja pa še nekaj sem hotela dodat od včeraj ::) Kar se tiče, tega da ima pes rodovnik, tudi slavni preprodajalci imajo pse z rodovnikom pa ... ljudem rečemo pes pa mora imeti rodovnik pa ga kupijo recimo pri Matoši in kaj dobijo?? Mačka v žaklju. Pes ima rodovnik, še zdaleč ni podoben pasmi, ki naj bi jo zastopal ali pa je njegov karater v takem podnu, da tudi če bi želeli z njim vzrejati nimajo pogojev.

Lp nina





Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 29 Avgust 2005, 21:35:56
Ninci!
Ne razumeti to kot napad nate... Zanima me samo, ce ste se zmenili s kupci "vasih" mladicev, da pse ne producirajo naprej? Ali pa da jih sterilizirajo/kastrirajo. Ker, kljub temu, da ste za mladice dobro poskrbeli in njihove lastnike "poucili" o tem in onem, se lahko zgodi, da bodo tudi oni parili svoje pse, pa morda pri tem ne bodo tako skrbno naredili vseh testov, ki jih je potrebno narediti pri rodovniski vzreji.
lp, kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #49 : 29 Avgust 2005, 21:46:22
Puma!

Tega v pogodbi, ki so jo podpisali žal ni. Vsebuje pa pogodba tole:

Obveznosti kupca:
....
•   vzreditelju posredovati podatke o paritvah in morebitnih leglih ter dovoliti ogled legla
....

3 samičke od 6-ih so sterilizirane potem je tu Črtova Rumba, ena psička v Ljutomeru za katero tudi nekako potiho pričakujem da jo bo doletela sterilizacija, bolj bo pa Marko vedel povedati kako je z psičko pri Braslovčah, jaz žal zanjo podatka nimam glede sterilizacije...l  Od samčkov pa noben ni kastriran.
Kar se pa tiče testov, glede na to koliko smo poudrajali te presnete kolke upam, da so si vsi vbili v glavo kako pommbno je to, da bodo slikali. Močno upam. Midva jih recimo nameravava slikat Rumbi pa legla ne bo nikoli imela, samo iz firbca, da vidimo  kaj smo dobili ::) Ampak to je res... to sva midva... sto ljudi sto čudi.

Lp nina



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 29 Avgust 2005, 21:56:52
 :o :o :o
ninci nisem pričakovala takega odziva ko se je začelo Gregorja omenjat ;D :D ;D
ponavadi so odzivi drugačni...taki da začnejo vsi pljuvat po njem in se zgražat....ampak to taki pišejo ki ga ne poznajo al pa so meli kakšen konflikt večji z njim zaradi tega ker jim je on hotel kaj dopovedat pa so šli po svoje naprej-po slabši poti...
heh njegovi prispevki...ja...kdaj malo prehudo napiše ampak on se ne špara...pač pove tisto kar misli, in nekateri ne sprejmejo tega...
je pa v živo vsaj če mene vprašaš drugačen kot če ga na forumu bereš... ;)
ja, psička bo sigurno iz njegove vzreje, imam kup razlogov zakaj bo prav iz panthera unice.
ninci, nič ni škoda če ne vzreja tvoje pasme ;D
verjemi da ima tudi goldne naštudirane in tiste najboljše plemenjake, razstavne pse, psarne itd...ti zmeče ven iz glave vred z rodovniki ;D
tako da...jaz bi se v vsakem primeru obrnila nanj ne glede na to katero pasmo bi kupovala...ker jih ogromno pozna...pa ga niso samo besede ;)

heh...ja matoša in te scene so pa itak pod kritiko...sej pri takih se največ ljudi "naserje"...ampak kaj vse so že poskušali naredit proti njemu pa nič...pol pa maš še take ko slišijo kako psi tam trpijo in jih firbec matra pa grejo pogledat...pol pa se jim en zasmili pa ga vzamejo....pa mislijo da so dobro delo naredili v resnici ga pa samo podprejo!!

ja...glede tega da se ne bo naprej parilo teh mladičev pa res poskrbi!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #51 : 29 Avgust 2005, 22:07:06
:o :o :o
ninci nisem pričakovala takega odziva ko se je začelo Gregorja omenjat ;D :D ;D
ponavadi so odzivi drugačni...taki da začnejo vsi pljuvat po njem in se zgražat....ampak to taki pišejo ki ga ne poznajo al pa so meli kakšen konflikt večji z njim zaradi tega ker jim je on hotel kaj dopovedat pa so šli po svoje naprej-po slabši poti...
heh njegovi prispevki...ja...kdaj malo prehudo napiše ampak on se ne špara...pač pove tisto kar misli, in nekateri ne sprejmejo tega...
je pa v živo vsaj če mene vprašaš drugačen kot če ga na forumu bereš... ;)


Heh kakšen je v živo ne vem, razen kako zgleda :) Ga je pa zanimivo brat, je vsaj zame en ta car med pisci tudi med bokserji na sosedjem forumu, ker svojo pasmo obvlada do potankosti. In take vzreditlje je pač treba reklamirat in jih vsakemu turit naprej, da si vsaj ime zapomnejo, ker če govorimo kupi samo rodovniškega pa ni važno.... saj vemo kaj lahko dobimo ne :-\

Petra verjamem, da boš pri Gregatu dobila to kar iščeš, ko bom pa enkrat kupovala tretjega psa in bom točno vedela kaj hočem me boš pa lahko predstavila, da mi bo dal kakšne napotke :P
Citiraj
pol pa maš še take ko slišijo kako psi tam trpijo in jih firbec matra pa grejo pogledat.

Ne boš verjela, da sva se v soboto midva pogovarala če greva samo pofirbcat, ker potem res lahko realno govoriš v kakšnem stanju tam psi bivajo, zdaj lakho samo mlatim prazno slamo o tem kar sem prebrala. Ampak ... če bi šla bi najbrž z kakšnim revčkom še domov prišla. Ajaja me je kar groza ko pomislim!



Lp nina



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #52 : 02 September 2005, 18:29:58
Mislim,da sem na tej strani edina,ki ni takšen podpornik rodovniške vzgoje ;D...ampak to ne bom nikoli zanikala,vem pa da pri tej temi nikakor ne moremo najti skupnega jezika ;D...Pse imam rada takšne in drugačne in tudi če bi bili na svetu samo mešančki nebi bila nič kaj užaljena ;D

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #53 : 02 September 2005, 19:58:36
Katya, tudi mi imamo radi vse pse, tako mešančke kot tiste z rodovniki. Na svetu bi pa težko bili sami mešančki, ker se veliko pasem še vedno uporablja za delo in morajo zato imeti določene karakterske značilnosti in ustrezno zgradbo telesa za opravljanje dela ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 05 September 2005, 20:03:12
uh, sem spustila vročo debato, zdaj, ko sem se pa prebila, evo še jaz nekaj:

rodovnik je zelo pomemben dokument, ki ti pa žal, sploh ne garantira ničesar :(. enako kot vzreditelj in to, da sam veš nekaj o pasmi. pa še vse to ni garant, da bo pes zdrav.

moj prejšnji rodovniški pes, bully, je zbolel za tipično boleznijo pasme, imel 12 tablet na dan terapije, čeprav so vsi trije rodovi nazaj bili OK. človeka, od katerga sem ga kupila, sem poznala še iz šolskih časov, tako da tudi tu nisem naredila napake. pa bulla sem hotela, tako da nisem šla na blef. (ni se pa paril.)

sedaj imam psa pasme apbt, za katero velja, da je zdrava in da njeni predstavniki sploh redko zbolevajo. rodovnika nima, ker ga  FCI ne prizna (lahko ga pa dobi, ameriškega ali italijanskega), ima pa genski certifikat (bolj potreben za nadaljnje parjenje). ta dokument pove, kakšen bo približno značaj in temperament psa. v mojem primeru so se napovedi iz genskega certifikata izpolnile.

žal sedaj ne najdem psičke s takšnim dokumentom, ne bi pa rada "kvarila" ene dobro narejene linije. nekaj ponudb za parjenje smo imeli, samo kaj, ko so lastniki samičke bili ali kreteni že sami po sebi, ali pa mi sploh niso znali povedati nič o psički, kao da je sploh nimajo ali ne vidijo.
saj bi tudi brez genskega certifikata lahko našla dobro samičko in si vzela enega maldička, samo res ne najdem lastnikov, ki so sposobni odgovorit na moja vprašanja, ki niso nič drugačna od tistih, ki jih je napisala Ninci (nekaj splošno pitbullskih je še pri meni,hehe...). sem pa zadnja, še tako zaprisežena apbt-jka, ki raje ne bom imela potomcev, kot pa da bi mladiče dobili v roke ljudje, ki jih ne razumejo. mene je prav groza, ko vidim, po kako nizkih cenah se prodajajo pitbulli in kdo si jih vse kupi. pa povsod piše lepo, da to ni pes za neizkušega lastnika. npr. v ZDA pa so cene visoke, da si jih vsak ne more privoščit, pa še za čisto vsakega lahko vidiš vse podatke na netu. tako bi moralo biti tudi tu. ker to, kaj se zdaj dogaja, je alarmantno in meni niti malo všeč.

če bi vsi delali tako kot Marko, sploh ne bi bilo nobenih problemov. torej, če bi zavest vzrediteljev bila na tako visokem nivoju,da bi se skrbno, odgovorno in vzorno obnašali, pa da  "slabše" predstavnike ne bi parili, bi bilo vse prav in bi lahko zaupali tako oglasom (večini je še vedno to prvi in edini medij, ko iščejo psa), kakor netu, ipd.

prav je, da se dobri vzreditelji po imenu javno pohvalijo in slabi pograjajo.
pa ljudi je treba neprestano osveščat, kako in kaj ter najpomembnejše, kam se obrnit, ko si zaželijo psa. predvsem pa, bodimo sami tisti, ki se bomo prvi prepričali, koliko nam katera pasem ustreza, ne samo po izgledu, predvsem po značaju in karakterju.

v tem smislu bi še jaz pohvalila javno našo forumašico, TopFieldovo Tanjo, vzrediteljico bullterrierjev (ki so strašansko občutljiva pasma), ki je nas forumaše (še na drugih forumih) sproti obveščala o vsem, že med nosečnostjo MyMy, pa vse do najnovejših fotk malih srčkov.
tako že mi, ki smo ljubitelji, lahko vidimo, kdo kako dela, se lahko prepričamo in naše videnje posredujemo naprej.
in hvala Bogu, imamo danes na voljo tudi dokaj močna sredstva obveščanja, skupaj z našim Pesjanarskim Potalom in počasi bodo šteparjem dnevi šteti.

lp, dada



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #55 : 08 Oktober 2005, 12:25:33
prosim , če si v temi pasme , oz. v temi dolgodlaki škotski ovčar pogledate oglas ...
hvala



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #56 : 10 November 2005, 22:01:18
V temo že dolgo ni bilo kaj napisano, zato dodajam nekaj oglasov, ki sem jih našla... Komentarje bom pisala pod oglasi posebej (drugače bom pozabila, kar mislim napisati  :-[  :P )

Prodam poceni Pitbulla (samičko). Izredno inteligentna z ostrimi zobmi! Rodovnik itd... Za nadaljne inf. pokliči

Motita me predvsem dve stvari - ostri zobje..in tisti itd. tam od rodovnika naprej, daje občutek, da 'prodajalcu' ni veliko do psičke.

MALTEŽANI - MAMICA ČISTOKRVNA MALTEŽANKA SI JE NAŠLA FANTA Z ULICE. POSLEDICE: 6.7.2005 STA SE S CARSKIM REZOM SKOTILA BEL FANTEK - MALTEŽAN IN ČRNA PUNČKA. PSIČKA STA PRIMERNA SAMO ZA BIVANJE V STANOVANJU.

In vsega je kriva maltežanka..seveda.. :-\

prodam bengalski tigrico staro 5 mesc. cena 600.000

Ne spada pod pse, samo smo verjetno vsi tukaj ljubitelji (vseh) živali..oglas pa itak govori sam zase..

KUPIM MALTEŽANA. BREZ RODOVNIKA.LAHKO JE MEŠANEC.KER SI GA ZELO ŽELIMO IN GA JE OČITNO TEŽKO DOBITI (ODDALA SEM VEČ OGLASOV NA RAZLIČNIH STRANEH)

Želela bi mladiča maltežana po možnosti bi ga rada dobila med jesenskimi počitnicami!!:)

Med počitnicami, ko je čas, potem pa v potok z njim  :'( :'( :-X :-\

NUUJNO ŽELIM KUPITI PRITLIKAVEGA ČRNEGA PUDLJA BREZ RODOVNIKA!! PROSIM SPOROČITE!!!!!!

Spomladi bi želeli kupiti dobermanko brez rodovnika. Če bo kakšno čistokrvno leglo se mi oglasite že sedaj!!

A ko bo treba it v šolo z njo, (ali če bodo z njo težave), bodo napisali v oglas : 'pasji učitelji' prosim sporočite mi, ko boste imeli čas za šolanje..(v tem smislu - v glavnem, da bi se kdo kaj sam pozanimal pa ne..da ne omenjam, da jo bodo kupili brez rodovnika)

SEM 4 LETA STAR FANTEK IN ZELO SI ŽELIM PSIČKO MALTEŽANKO, ZANJO IMAM ŽE IZBRANO IME. (STELLA) MAMI & OČI STA MI JO PRIPRAVLJENA KUPITI. PROSIM OBVESTITE ME! VSEM OBLJUBIM, DA BOM LEPO SKRBEL ZANJO.

Kupim čistokrvnega malega črnega pudlja od vzrediteljev, lahko brez rodovnika

Iščem psička Zdravo! Ali bi bil kdo tako prijazen, da bi mi podaril ali po simbolični ceni prodal psička manjše postave, ne potrebujem rodovnika, ne potrebujem pasme. Psiček mora biti mladič (star do 3mesece)

kupim pasa za v stanovanje kterekoli pasme. samo prosim pohitite zelo si želim psa


ali mi lahko kdo podari nagobčnik za rotvajlerja!!!!!! prosim!!!!!prosim!!!!!prosim!!!!!prosim!!!!!

Kupin psa pasme labradorec (po možnosti bele barve), ki ni nujo, da je čiste pasme, lahko je mešanec z labradorcem.


Zanimajo me cene za pse chaw-chawe ...če jih gdo prodaja...

Iščem simpatično samičko pasme pritljikavi šnavcer, ki jo kupim po razumski ceni. Rodovnik ni obvezen, celo je bolje, če ga ni.

In pa za konec še ta oglas pod PRODAM :

Če lahko berete tumarije (prodam čistokrvnega psa brez rodovnika,5.po vrsti-nima rodovnika..) lahko tudi preberete to: ZA BOGA, NE ODLOČAJTE SE ZA NAKUP NERODOVNIŠKIH PSOV ( V ZAVETIŠČU JIH JE VELIKO IN ZAČUDA SO ZASTONJ !!), KONT. PRAVE VZREDITELJE!

Ps. Glede teh preprodajalcev,... bi lahko tudi'oglasniki' naredili kaj, npr. pregledovanje oddanih oglasov in izločitev tistih, ki omenjajo PRODAJO in NAKUP (ne oddajo..) nerodovniških mladičev/odraslih psov, in tistih, ki omenjajo paritev brez vzrejnega dovoljenja (iskanje 'partnerjev')......

Ps 2. Številke, maili,... niso objavljeni zraven, ker res ne mislim pomagati preprodajalcem, da bi prodali še več psov...

                                Žalostna in jezna na 'neizobražen' narod....Butterfly

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #57 : 11 November 2005, 15:35:10
Tista mi je pa malo bosa , 4 - leten fantek ...
to po moje piše njegova mama ali pa oče , ki seveda mislita , da bodo pritegnili (pre)prodajalce s takim "kjutkanim" oglasom



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #58 : 11 November 2005, 15:56:20
Tista mi je pa malo bosa , 4 - leten fantek ...
to po moje piše njegova mama ali pa oče , ki seveda mislita , da bodo pritegnili (pre)prodajalce s takim "kjutkanim" oglasom

Ja saj samo, hotela sem povedati to, da ni v redu če psa kupujejo na tak način oz. tako mlademu otroku... (če je za vse, ga pa ni treba izkoriščati - mislim fantkove starosti ;) )

Kakor koli že, žalostno... Tudi moja najboljša prijateljica je kupila nerodovniškega psa, zvedela sem seveda en dan prej in jo skušala prepričati, sma se skregali in sedaj ne govorima...Me pač razjezijo takšni ljudje...Pa koliko jih je  :o  >:(

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #59 : 11 November 2005, 17:24:49
Joj, kakšni oglasi... ::) Maltežanka se je sparila z enim psom in skotila belega in črnega mladička. Bel je maltežan, drugi pa mešanc! Ma kdo si lahko to zmisli no... ::)

prodam bengalski tigrico staro 5 mesc. cena 600.000

Ne spada pod pse, samo smo verjetno vsi tukaj ljubitelji (vseh) živali..oglas pa itak govori sam zase..
OK, TO JE PA ŽE PREVEČ! To se ne dela! Tigrov je že tako ali tako zelooo malo, umirajo zaradi grooooznega krčenja naravnega okolja, zaradi lova na črno, zato ker so LAHKO nevarni in jih je zato treba iztrebit, zdaj jih je pa še ptičja gripa napadla! :'( :'( :'( :'( Pa to ni res no. :'( Saj ta oglas je bil hec ane? :'( :'( :'( Tigri spadajo v naravo, ne pa na kavč/mini kletko/verigo. In potem ko se bo zgodila neka nesreča bo pa panika in še vse ostale tigre pobit, ane? :o NE NE NE NE NE! :'( Ma ne prenesem tega. To ni fer do narave! Ni fer do tigra! Ni fer do ljudi, katerih sosed bo tiger! Sploh ni fer do nikogar! Tigri in ostale velike mačke (in volkovi, medvedi, koale, pande, delfini, morski psi...) spadajo v naravo! So divje živali! Joj, to me pa tako razjezi! Zakaj? Kaj imaš od tega da imaš doma TIGRA?!?!? NIČ! ČISTO NIČ! Če so ti tigri tako všeč, potem se raje trudi za njihov OBSTOJ V NARAVI, ne pa da podpiraš preprodajo. :'(

Lp, jezna in žalostna rina :'(

Los je car!