Rodovniška /nerodovniška vzreja

Rinchy · 211335

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #60 : 11 November 2005, 17:29:10
No ko sem jets podobno povedala zaradi tigrov kot ti na enem drugem forumu so me spljuvali do konca >:( :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #61 : 11 November 2005, 17:31:28
Boste pa še mene tukaj, ampak ne morem pomagat. Jaz tako mislim. Pika konc.

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #62 : 11 November 2005, 17:37:23
no jaz vaja definitivno ne bom skritizirala ampak samo podprla, ker se lahko pod tvoj post rina samo podpišem! :)
Smo že dovolj divjih živali udomačili......Halooo no kar tigra. Ste gledali ene 14 dni nazaj ekstra magazin...imata dva geparda doma! Kaj vse imata, da je njemu vredu kam je človek vse šel, da se je izšolal za geparda kako in kaj. Ampak vseeno to je divja žival in je za v divjino.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #63 : 11 November 2005, 18:02:37
Ne vem, kdo bi te lahko skritiziral..mislim halo..mene je skoraj kap, ko sem videla oglas, res ne vem a je hec ali ne, vendar srčno upam da je... :'(
Pa zaradi opic je enako..kakšen butalec si namisli, da so mu všeč, vendar namesto, da bi jo posvojil na daljavo in se boril za njen obstanek, si jo kupi in ko spozna, da je iz malčka v pleničkah ( :-X) zrasla velika in močna žival (in neobladljiva - ker seveda ta človek nima izkušenj in misli, da so vse živali kot okrasne rože, da jih samo nahranimo, nato pa gledamo... ??? ??? :'( :'( >:( >:(
Večkrat, tudi na naši šoli, slišim, ja jaz ne maram mačk/psov... zelo rad/a bi pa imela opico, če bi jo le lahko kje dobil/a..mislim no.... ::)

Ljudje smo še vedno brez pameti, čeprav je bilo že toooliko povedanega glede živali, ujetništvu, mučenju... Seveda pa ne bo dovolj, dokler se ne bo pripetilo nekaj res tragičnega..Vendar, narava nam vse vrača (sedaj še v kolikor toliko milih oblikah) - ptičja gripa in vedno novi virusi, bolezni, naravne katastrofe...Do takrat pa peščica ljudi, ki nam je res mar...zavihajmo rokave in na delo... :-X :'( :'(    žalostno..

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #64 : 11 November 2005, 18:21:09
No, lepo da imam somišljenike. :)
Ampak kaj ko so večini ljudem živali in narava zadnja briga! Najbolj važno je da imaš najbolj nobel avto in se potem z njim voziš še h sosedu ("koga brigajo izpušni plini - mene ne motjo"), da si frajer s tem ko govoriš da je vlaganje narave brez veze, ker je hoste itak velik, s tem da si zato da se iztrebi vse kače, pajke, žuške, miši, podgane, cucke...vse morske pse ki pojejo letno tako ogroooomno ljudi, vse volkove, medvede, rise, ki so venarni, vse srne, divje prašiče, zajce, ki naredijo tako škodo na pridelkih... :'( Eh, saj je brez veze. S pisanjem po forumu najbrž ne bom nič naredila. Itak ga berejo samo tisti, ki jih to zanima.

Kaj sploh lahko navadni smrtniki naredimo?

Los je car!


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #65 : 11 November 2005, 18:28:01
Živjo!
Groza te oglasi :-X. "Rodovnik ni obvezen, celo je bolje, če ga ni" :o :o, ljudje sploh nevejo kaj pomeni rodovnik. Me je enkrat vprašal bratec od moje sošolke, če ma Nara rodovnik, pa sem rekla, da ga ma. Pol me je vprašal še za ceno in ves začuden: "Kaaaaaaj 120.000???!!??, mi smo dal za našo psico 30.000 :o :o - pa že to se mi od nekdaj zdi ogromno" :-X. Potem je je še spraševal kaj sploh je rodovnik in zakaj sploh je ::) in sem mu povedala, pa je še kar spraševal neumnosti ::) :P. Pa sem mu rekla, naj malo pogleda po internetu, če ga že tolk zanima, in bo videl kaj je rodovnik. Brezveze se prerekati z ljudmi, ki se jim ne da nič dopovedati, itak mi je pa vseeno kaj meni o rodovnikih ;).

Ko smo se odločili za psa in pasmo, smo prej velikooo prebrali in se že prej odločili za pasmo. Na google-ju smo samo vtipkali “gladkodlaki prinašalec”, in že smo najdli stran vzrediteljice – pisalo je, da čez prb. en mesec pričakujejo rodovniške mladičke. Takoj smo poklicali vzrediteljico, kmalu smo jo obiskali in videli brejo bodočo mamico. Čez tri mesece smo dobili Naro in v the mesecih nam je veliko povedala o pasmi, o psih, o hranjenju, zdravju in o vsemu :). Lepo je skrbela za kužke in vse. Po mailu nam je poslala navodila za skrb mladega kužka. Kužkov je bilo 13 in vsi so dobili rodovnik. Z vzrediteljico smo še zdaj na vezi vsi lastniki flatkov in se vsake toliko časa kje dobimo, se pogovarjamo na forumu… Po mojem mnenju bi moralo biti več takih vzrediteljev.
Samo pri zlatih prinašalcih, ki pa jih je zelo veliko v Sloveniji, bi se pa gotovo našlo kar nekaj zelo dobrih vzrediteljev, če imaš voljo za iskanje ;).

Na enem forumu je en otrok vprašal koliko stanejo rodovniški evrazijci in rekel, da ne da več kot 14.000sit :-X >:(.

Lp, Ana



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #66 : 11 November 2005, 18:33:05
Da se človeka kaj prime glede tega mučenja in vsega more dobesedno skoraj da sam občutit potem se ga pa mogoče bo prijelo, da nekdo trpi za hude bolečine zaradi človeka. Na žalost. Moj bivši sošolec je o tem rekel, ko smo se pogovarjali...ja zato so pač živali za mučenje nekam človek mora dat svojo jezo, za to so bile narejene, nekdo mora trpet.  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(haloooooooooooooo. In pouhno je takih ljudi...žival žival žival ja čez 3 mesece pa oddamo jo itd. >:( >:( .

glede teh opic....ja vsi bi imeli opice...seveda...moj bratranec...mel bi opico opico opico....ja seveda jo boš mel še za svjo miš ne zna poskrbet pa jo bo mel ja....pa POZOR..imeli smo oreng pogovor, da sem jih prepričala naj jo ne kupilo...halo noo....
eden v campu kjer hodimo campirat ima opico...ampak jih ne kupuje ampak jih vzame iz laboratorijev kjer jih reši. Sicer ima eno opico kakšno leto...zato, ker ko jo dobi je že tako slaba, da je res super če ostane pri njemu 1 leto. Ampak res ima poskrbljeno za opice tako kot se za gre. Tudi na morju ima 2 parcele da ima na eni postavljeno samo tako ogromno kletko za opico....da doma ne govorimo.

lp


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #67 : 11 November 2005, 18:43:04
Še malo pa se bo pojavil kdo, ki bo prodajal slone. Folk bi vse naredil za keš! Še svojo mamo bi prodal!!  :-[ :-[ :-[

A si predstavljate, da pridete nekomu na obisk in ima slona na kavču!  ;D ;D ;D ;D LOLLLLL


Lanyca

  • Gost
Odgovori #68 : 11 November 2005, 18:44:15
Da se človeka kaj prime glede tega mučenja in vsega more dobesedno skoraj da sam občutit potem se ga pa mogoče bo prijelo, da nekdo trpi za hude bolečine zaradi človeka. Na žalost. Moj bivši sošolec je o tem rekel, ko smo se pogovarjali...ja zato so pač živali za mučenje nekam človek mora dat svojo jezo, za to so bile narejene, nekdo mora trpet.  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(haloooooooooooooo. In pouhno je takih ljudi...žival žival žival ja čez 3 mesece pa oddamo jo itd. >:( >:( . K sreči opice niso kupili je pa zelo malo manjkalo. >:(

glede teh opic....ja vsi bi imeli opice...seveda...moj bratranec...mel bi opico opico opico....ja seveda jo boš mel še za svjo miš ne zna poskrbet pa jo bo mel ja....pa POZOR..imeli smo oreng pogovor, da sem jih prepričala naj jo ne kupilo...halo noo....
eden v campu kjer hodimo campirat ima opico...ampak jih ne kupuje ampak jih vzame iz laboratorijev kjer jih reši. Sicer ima eno opico kakšno leto...zato, ker ko jo dobi je že tako slaba, da je res super če ostane pri njemu 1 leto. Ampak res ima poskrbljeno za opice tako kot se za gre. Tudi na morju ima 2 parcele da ima na eni postavljeno samo tako ogromno kletko za opico....da doma ne govorimo.

lp



Irenchy tole je pa res grozno, te tvoj bivši sošolc je bedak in še veliko besed bi dodala zraven. :'( :o :o >:(
Zakaj pa bi živali bile za mučit? ???
Zakaj bi morala, kaka vrsta sploh trpet in zakaj bi bil kdo na svetu za mučenje? ??? ??? :o

Tudi živali majo pravico, do svobode in, da jih ma nekdo rad, a ni tako.
Res zelo grozno. :'( :'(
Lp
jezna Lanyca :o



Lanyca

  • Gost
Odgovori #69 : 11 November 2005, 18:46:28
Še malo pa se bo pojavil kdo, ki bo prodajal slone. Folk bi vse naredil za keš! Še svojo mamo bi prodal!!  :-[ :-[ :-[

A si predstavljate, da pridete nekomu na obisk in ima slona na kavču!  ;D ;D ;D ;D LOLLLLL
Slona verjetno ne bi vidli na kavču ampak na zlomljeni deskah ali na tistem s česa so sploh zgrajeni kavči.
slon bi taco gor dal pa bi že vse šlo k vragu. ;D ;D ;D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #70 : 11 November 2005, 18:50:00
Moj bivši sošolec je o tem rekel, ko smo se pogovarjali...ja zato so pač živali za mučenje nekam človek mora dat svojo jezo, za to so bile narejene, nekdo mora trpet.

Zato pa imate ženske moške!! Da imate kam dati svojo jezo. HAhaha!  ;D ;D ;D ;D ;D ;) ;) ;) ;) LOLLL Malo smeha ne škoduje.  ::) ::)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #71 : 11 November 2005, 18:51:27
Še malo pa se bo pojavil kdo, ki bo prodajal slone. Folk bi vse naredil za keš! Še svojo mamo bi prodal!!  :-[ :-[ :-[

A si predstavljate, da pridete nekomu na obisk in ima slona na kavču!  ;D ;D ;D ;D LOLLLLL
joj Marko zdele si me pa nasmejal z 3 stavkom....ampak sem se hitro streznila in bog ve......kam gre ta svet....joj joj..
Lanyca..ah brez skrbi takrat bodo že take sedežne, da bosta lahko 2 slona gor čepela....en lastnik pa en šlon...potem bo pa oglas ˝kje je moj šlon?˝iščem mojega šlona.....kot po tv..al kako že gre ;)

Irenchy tole je pa res grozno, te tvoj bivši sošolc je bedak in še veliko besed bi dodala zraven. :'( :o :o >:(
Zakaj pa bi živali bile za mučit? ???
Zakaj bi morala, kaka vrsta sploh trpet in zakaj bi bil kdo na svetu za mučenje? ??? ??? :o

Tudi živali majo pravico, do svobode in, da jih ma nekdo rad, a ni tako.
Res zelo grozno. :'( :'(
Lp
jezna Lanyca :o
kurja pamet mojega na srečo bivšega sošolca. Ko je on to rekel...pač, da so živali za to in to ...sem rekla ti si žival ( tem pomenu, da je on za mučit) Veliko ljudi še ni srečala pamet pa jih še dolgo ne bo....
Absolutno morajo imeti tudi živali pravico svobode vsaj so menda živa bitja.....menda no, da so...eni se obnašajo do njih kot da so navadni odvečni ponarejeni kipi .... >:( >:(

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #72 : 11 November 2005, 18:51:43
Grrrr  >:( >:( Irency..tvoj bivši sošolec je pa res neumen...grrrr >:( >:(

papa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #73 : 11 November 2005, 18:53:41
Grrrr  >:( >:( Irency..tvoj bivši sošolec je pa res neumen...grrrr >:( >:(

papa
njegovi starši niso pa nič boljši....to gre kar iz roda v rod...se pravi tega roda ne bo nikoli srečala pamet.....pa koliko jih še je >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #74 : 11 November 2005, 18:57:35
Kar se kupcev nerodovniških psov tiče, lahko rečem samo, da me zdaj že prav malo briga, kaj delajo. Vse lahko nardiš, jim razložiš pozitivne strani rodovnika, prikažeš negativne strani nakupa nerodovniškega psa, jim poveš, zakaj ni dobro producirati nerodovniških legel in na koncu te vprašajo:"Ja, ma, kaj točno pa je to rodovnik?"  :-X In potem ti še rečejo, da njim rodovnik ne pomeni nič, da je to samo papir.  >:(  Ok, naj delajo, kar hočejo! Jaz se z veseljem družim z vsemi lastniki psov, ampak nikogar ne bom prepričevala v to, da naj si obvezno kupi rodovniškega psa. Karkoli bo kdo storil, posledice bo nosil sam, mene pa se to prav nič ne tiče. Jaz zase že vem, da se nerodovniškega legla tudi pritaknem ne več (ja včasih smo bili naivni, tud jaz  ::)  :-X ), za ostale mi pa milo rečeno dol visi. To je moje mnenje.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #75 : 11 November 2005, 19:10:07
Evo, sem vam odprla novo temo:
Divje živali kot ljubljenčki

Zdaj pa se vrnimo na rodovnike.

Newfka... se nekako strinjam s tabo. Kdor je odločen da ne bo dal malo več za psa in rodovnik, ga ne bo nihče prepričal. :-X Na žalost. Nekateri pač po ne vem koliko mailih, postih, pogovorih, prepričevanjih ne zakapirajo. >:(

lp, rina

Los je car!


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #76 : 11 November 2005, 19:26:39
No ne bom se ponavljala,ker mislim, da že počasi vsi vete kaj si jaz mislim o rodovniku  ;D No mam pa nekaj vprašanj:

1. Koliko psov bi bilo na cestah kljub rodovnikom- ker ljudje enostavno nimajo toliko denarja,da bio kupili psa za 100.000 sit?

Jaz dej bote rekli, da če nima tega tak ne bo mogu preživljat tega psa...kako vam naj pojasnem,da ni važno kakšen je psiček,koliko stane,s čim ga hranimo- vseeno ima lahko eno prav prijetno življenje!!!

2. A pol bi pa rodovniške zavržene pse pobijali al kaj, da nebi bi bili na cesti???

Zakaj vedno vsi gledate samo kako bi rešili nek problem in ne tudi posledic teh rešitev!!!Vedno bodo obstajali rodovniški in nerodovniški psički in seveda tudi muce-PA KAJ? Jaz jih obožujem in sem zagovornica tudi te strani.

Glede oglasov pa takole nekateri so preprosto izivancija, nekateri napisani z strani otroka,ki pač še ne ve kako se naj pravilno izrazi,.... Ne padajte na take finte,ker mogoče pa lahko nek fantek ali deklica z 6 leti bolje skrbi za svojega psa kot vi sami. Jaz priznam,da sama nebi mogla poskrbet za Gano in,da hvala bogu,da je Markotova-sem pač večji ljubitelj mačk.Ampak jaz to priznam!!!


p.s. NAPISALA SEM SVOJE MNENJE IN VEM KAJ SLEDI  :)  :)  :)  :)  :)   :)  NE SE PREVEČ RAZBURJAT  :-*

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #77 : 11 November 2005, 19:37:05
Katya do svcojega mnenja imaš pravico in ne bom se šla prerekat, čeprav sem stiktno za rodovniško vzrejo pa še to samo z psi ki so predstavniki svoje pasme. Če si bom pa kdaj zaželela mešanca grem pa na Gmajnice ali v kašno drugo zavetišče. Ne bom pa kupovala mešanca (beri nerodovniškega ampak čistokrvnega  ::)) in s tem še bolj podpirala produciranje teh psov. Če ima kdo leglo mešancev, ker se je pač zgodila nesreča... OK pa nej lepo pse odda pa smo zmenjeni. Ampak veliko takšnih psov pobijejo, jih vržejo v reko,... Sem pa resnično proti vzreji kao člistokrvnih brez rodovnika. Ker je to ena največjih oslarij, ki pasmi sami celo škodi, čeprav bi se včasih našel tudi kakšen lep predstavnik.

Pa še enkrat: NI VAŽEN SAMO RODOVNIK.POMEMBNO JE TUDI ZBRATI DOBREGA VZREDITELJA!!!!!! Jaz ga/je nisem, čeprav sem bila še ne dolgo tega mnenja da sem jo.

Mi je pa všeč, ker sem svojo prijateljico, ki je izbirala med nakupom kao goldna za 50 čukov dovolj dobro podučila, da je nakoncu v psarni Grmajo vzela ne toliko dražjega psa z rodovnikom. Vzreditelj joo je o marsičem tudi podučil, jo redno obveščal o njeni psički. Kdo dejansko je pa vzreditelj nerodovniškega legla pa raje ne omenim  :-X :-X :-X ker sem se dejansko zgrozila.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #78 : 11 November 2005, 19:50:57
Citiraj
Mi je pa všeč, ker sem svojo prijateljico, ki je izbirala med nakupom kao goldna za 50 čukov dovolj dobro podučila, da je nakoncu v psarni Grmajo vzela ne toliko dražjega psa z rodovnikom. Vzreditelj joo je o marsičem tudi podučil, jo redno obveščal o njeni psički. Kdo dejansko je pa vzreditelj nerodovniškega legla pa raje ne omenim  :-X :-X :-X ker sem se dejansko zgrozila.

Čestitam  ;)

Ps. A je bil slučajno kak Matoša  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #79 : 11 November 2005, 20:52:40
Ne bil/a je človek ki se ukvarja z vzrejo 4 raqzličnih pasem in ima navadno rodovniška legla. Zato me je tako šokiralo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanyca

  • Gost
Odgovori #80 : 11 November 2005, 21:34:30
Lahko še jaz dodam svoje mnenje. Moj nasledni pes bo z rodovnikom, Lana pa nima rodovnika, kr nisem točno vedela, kaj je rodovnik, mislila sem, da je to samo tko, da lahko gre na rastavo pa bla bla.
No pa sem se zmotla, sicer pa se strinjam z katyo, čestitam katya. :-* ;) :D
Sicer pa če ne bi vzela psa brez rodovnika bi bil to drug pes in ne moja Lana. Ne mislite pa , da kaj slabše skrbim zanjo kot lastniki rodovniških psov in tudi tko al pa še bolj jo mam rada. :-*
Nasledni pes bo rodovniški, a zdaj smo v sedanjost. ;)
lp
Lanyca :D



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #81 : 12 November 2005, 01:11:08
Neyka nisi mi odgovorila na to kar sem vprašala  ;D

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 12 November 2005, 02:24:55
Ma tukej se sploh ne gre zato, kok mas psa rad , ce ma rodovnik al ne in podobne fore. Gre se za rodovnik sam, brez dodatnih bedarij.
Rodovnik pac obstaja, in to z razlogom, mar ne ? Eni nevejo zakaj je , drugim je predrag, spet tretjim je pa vseeno, glavno da je pes. Brezveze.
In pol pravjo (govorim nasploh) , da njim za to ni mar, da njihov je pa taprav ipd. Ponavadi majo tudi ''vzreditelji'' aka back yard rejci, podobne finte .. ''Ja, mi nismo sli na vzrejnega ker je brezveze, stane, pa mojedva sta cis taprava ''.. v resnici pa njegovi psi pač niso dobili vzrejnega, ampak tolarčke rabjo,ane .. fajn te zaj#!ejo, in v denarju (ma se (skoraj) sploh ne gre zato), in v samem psu (zdravje,izgled..)..
Sama nimam cisto nic proti nerodovniskim psom, ampak proti tem ''back yard rejcem''.. Imas mesancke (totalne mix srcke) pa nerodovniske (kao pasemske) in rodovniske (pasemske) kuže.. Ampak vse tri ''vrste'' se razlikujejo, tukaj se gre itak za ne/rodovniske pse. Pes je pes, ampak ce kupujes pasemskega vzemi z rodovnikom (pri ok vzreditelju kot je ze Neyka rekla). Ne pa da v zacetku prisparas( no ja, vcasih te se pri takem nakupu prodajalc na led spelje) in kasneje (lahko cez par let , lahko ze v zacetku) plačas velike kupcke denarja pri vetu.
Eni na ne/sreco naletijo na dokaj zdravega psa pri nakupu nerodovniskega, jah, samo to je tko da igras igro na sreco ..

Genetika .. to je vse .. zdej pa, če paris zdrave, standardu ustrezajoce pse , je kul, če pa ne .. pa ni ..

Samo moj pogled na vso to stvar .. (da ne bo kakega obsojanja..)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #83 : 12 November 2005, 07:22:29
Eni na ne/sreco naletijo na dokaj zdravega psa pri nakupu nerodovniskega, jah, samo to je tko da igras igro na sreco ..

Genetika .. to je vse .. zdej pa, če paris zdrave, standardu ustrezajoce pse , je kul, če pa ne .. pa ni ..

Samo moj pogled na vso to stvar .. (da ne bo kakega obsojanja..)

Pa saj če nisi v pasmi, kar nekaj časa preden se odločiš za nakup, če se odločiš za pasmo zaradi splošnega videza in karakterja, ki je splošno znan ali pa ga prebereš v knjigi, te oprosti, nategne tudi pravi vzreditelj. In takih je v naši ljubi državici kar nekaj.
"pravih" vzrediteljev, ki imajo pse z rodovnikom in vzrejajo zaradi keša. Ko bodo pa ti začeli delat na kvaliteti in se bo folku to kaj je kvaliteta in rodovnik začelo predvaja po tv-ju, časopisih, mojpes reviji in kaj jaz vem kje še, ...pa če zdaj nekateri že vedo, da je Matoša drek, ja ni hudič da se jih ne bo 5 od 100ih zapomnilo, da je treba kupit psa z rodovnikom in pri dobrem vzreditelju. Pod kaj pa se pojmuje dobro je pa spet vprašanje. Za nekatere je važno samo, da imajo rodovniško vzrejo za druge pa, da mladiči živijo z njim v dnevni sobi, da dobiva kvalitetno hrano, je v svoje pse kaj vložil in vlaga, da niso samo "produkt mašine" itd., zaprte v pesjaku, med enim in drugim leglom.

Citiraj
Ne padajte na take finte,ker mogoče pa lahko nek fantek ali deklica z 6 leti bolje skrbi za svojega psa kot vi sami.

Tole ne bo držalo.
1. otrok sam finančno ne zmore skrbeti za psa
2. ga recimo, enega Smarta, Neona, ... ne more sam peljati na sprehod pod nobenim pogojem. Tudi kakšnega manjšega bolj težko, kaj pa če ga napade drug pes?? Poznam primer, ko je 7 let stara punčka šla na sprehod z pudeljčkom, napadel ju je NO. Ona ima travme, da o tem, da so psička komaj zakrpali skupaj ne govorim.
3. naj sploh še naštevam?

Otroku se psa ne kupuje, če niso starši tisti, ki si ga zares želijo. Če pa ga želijo imeti starši pa naj zanj našparajo in naj si ga nabavijo, pa naj povejo, da ga bodo imeli oni in ne otrok, ker le-ta zanj ni zmožen skrbeti! Ne fizični, ne psihično in tudi ne materialno.

Lp nina





katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #84 : 12 November 2005, 08:47:59
1. Koliko psov bi bilo na cestah kljub rodovnikom- ker ljudje enostavno nimajo toliko denarja,da bio kupili psa za 100.000 sit?

2. A pol bi pa rodovniške zavržene pse pobijali al kaj, da nebi bi bili na cesti???

Mene sam zanima, če mi bo kdo odgovoril na vprašanje. Pač zanima me,če razmišljate tudi naprej ne sam do popolnega sveta z samimi rodovnišimi psi  ;D

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #85 : 12 November 2005, 08:57:15
Razmišljamo tako:

Če bi bila samo rodovniška vzreja, bi bila konkurenca večja in cene nižje. Nerodovniške vzreje ni, jo črtamo! So sami ozaveščeni ljudje, ki podpirajo izključno rodovniško vzrejo. Še vedno pa obstajajo mešančki, vaški, tega mislim, da se ne da "iztrebiti".

In tako bi bil prostor za vse, za vaške potepuhe, ki so enega belega in enega črnega mladička brezmadežno spočeli in za rodovniške, pri tistih, ki bi želeli pasemske pse.


odgovor na tvoje 1. vprašanje: sicer ne razumem kaj točno hočeš ampak, na cesti rodovniških psov ne bi bilo, ker tisti, ki je pripravljen dati 100.000sit za psa, v veliki večini zanj dobro skrbi, taki psi se prodajajo izključno z pogodbo (govorim o idealnem svetu ;)), ob prvem kiksu ga vzreditelj odvzame,. Povpraševanje po pasemskih psih je bilo in vedno bo veliko. Odvisno sicer od pasme, ampak da bi psi pristali na cesti... v idealnem svetu ni mogoče.

odgovor na 2. vprašanje pa je:Ne bi jih pobijal, ker jih ne bi bilo na cesti. Roko na srce dandanes pa je ozaveščenost prekleto nizka, redko srečaš rodovniškega psa na cesti ali v zavetišču. Zakaj? Razlog najbrž poznaš. Ljudje so takega psa kupili z nekim namenom in zanj odšteli kar nekaj cekinčkov.

Ampak to je idealen svet, mi pa živimo v Sloveniji leta 2005, daleč stran od Krasnega novega sveta ;)

Lp nina

p.s. pa da ne boš mislila, da je pri mačkonih kaj drugače, tam je problem še veliko širši in bolj zakoreninjen.



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 12 November 2005, 12:54:59
Pa saj če nisi v pasmi, kar nekaj časa preden se odločiš za nakup, če se odločiš za pasmo zaradi splošnega videza in karakterja, ki je splošno znan ali pa ga prebereš v knjigi, te oprosti, nategne tudi pravi vzreditelj. In takih je v naši ljubi državici kar nekaj.
"pravih" vzrediteljev, ki imajo pse z rodovnikom in vzrejajo zaradi keša. Ko bodo pa ti začeli delat na kvaliteti in se bo folku to kaj je kvaliteta in rodovnik začelo predvaja po tv-ju, časopisih, mojpes reviji in kaj jaz vem kje še, ...pa če zdaj nekateri že vedo, da je Matoša drek, ja ni hudič da se jih ne bo 5 od 100ih zapomnilo, da je treba kupit psa z rodovnikom in pri dobrem vzreditelju. Pod kaj pa se pojmuje dobro je pa spet vprašanje. Za nekatere je važno samo, da imajo rodovniško vzrejo za druge pa, da mladiči živijo z njim v dnevni sobi, da dobiva kvalitetno hrano, je v svoje pse kaj vložil in vlaga, da niso samo "produkt mašine" itd., zaprte v pesjaku, med enim in drugim leglom.



Ja to je res .. štep štep štep rodovniskih..maš pa tut .. dobr vzrediterj,lepo dohranjuje,socializira  ipd.
Imas pa tut Matoša verzije , tok je tega sranja ..



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #87 : 12 November 2005, 17:05:27
Haj tut če se ne greš idealnega sveta. Kdo za vraga bo pa vrgel na cesto nekaj kar je drago plačal. Kakšen razsipni bogataš še ampak teh je prekleto malo. Kar se tiče pobijanja. Valda jih nebi pobijali če bi že bli ane. A se mešance ki se jih najde pobije ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #88 : 14 November 2005, 13:12:23
oprostite da "oglašujem" tu , ampak tale mi je pa smeeeešna
http://www.bolha.com/oglas1398992



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #89 : 14 November 2005, 13:15:25
oprostite da "oglašujem" tu , ampak tale mi je pa smeeeešna
http://www.bolha.com/oglas1398992

Za začetek gre za 2 različna psa, podobnosti s kokeršpanjelom pa tudi ne vidim... ???