Varnostni pas za psa v avtu

Mašy · 61068

Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
: 30 Junij 2006, 10:30:16
Upam, da je naslov dovolj jasen in da o tem še niste nikjer debatirali. ;)

No, včeraj mi je Rinchy povedala (upam da se javi tukaj), da je za Rino kupila tole zadevico. Pa me iz firbca zanima kakšne so kaj vaše izkušnje če jih imate, je pas uporaben ali ne, je dovolj varen? Plusi in minusi. In pa nasploh vaše mnenje, tudi če ga sami ne uporabljate.

Pa še kje ste ga kupili, če bi ga kdo imel namen iskati.

Lp



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #1 : 30 Junij 2006, 13:22:24
Jaz uporabljam varnostni pas za Chico in se mi zdi zelo uporabna zadeva za tiste, ki psa prevažamo na zadnjih sedežih. Ne vem točno kje sem ga kupila, sem ga pa videla prejšnji teden v Mr. Pet. Bi pa priporočala, da se ga pripenja na oprsnico s širšimi 'trakovi', zaradi varnosti v primeru prometne nesreče.

Pes se lahko prosto giblje na zadnjem sedežu in po tleh, lahko tudi leži... Dolžino se lahko nastavlja poljubno. Chica se mi ni še nikoli zapletla z varnostnim pasom, sem pa ugotovila, da raje leži na tleh kot pa na sedežu - je bolj hladno. Včasih se usede na sedež, sprednje noge ima pa na tleh, tako da izgleda, kot da smo trije spredaj  :D. Je pa tudi zelo uporabna zadeva za tiste pse, ki se med vožnjo spomnijo, da bi bili raje na sprednjem sedežu  ;) Z varnostnim pasom imajo dovolj prostora na zadnjih sedežih in omejeno gibanje naprej.

Moje mnenje: odlično!


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2 : 30 Junij 2006, 13:32:54
Tudi jaz ga imam namen kupiti, ker zakon pač pravi, da mora biti pes v avtu: ali privezan, ali pa z mrežo ločen od ostalih potnikov. Mreže res ne nameravamo dajati v avto (seat alhambra), ker občasno celo uporabljamo tudi dodatna dva sedeža. Če je pa pes privezan z navadno ovratnico... no ne bi si želela predstavljati, kaj se zgodi v primeru trka  :-\ . Gre za varnost naše ljubice in kadar je tako, pač ne šparam  ;). Za otroke in živali ni nikoli škoda denarja (pa čeprav hodim okrog v "rahlo" nagriženih japonkah  ;D ). Me pa res zanimajo izkušnje kateri pas je najboljši oziroma se najboljše obnese (najbrž jih ne dela samo ena firma - ali pač).
lp
T.

8)


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 30 Junij 2006, 13:35:16
Jaz sem tudi zadovoljna s pasom; z vozlanjem ni problema, saj Sara med vožnjo itak spi.

Le eno opozorilo: dobita se (vsaj) dve različici. Ena ima na oprsnici tak širok trak in psa privežeš z navadnim/človeškim pasom – skozi tisti široki trak. Pri drugi varianti dobiš poleg oprsnice trak, ki ima na koncu ono kovinsko zanko za priklop/privez. Po mojim izkušnjah se precej bolje obnese druga. Ah, sem zakomplicirala, upam da vsaj malo razumete, kaj sem želela povedati.

Bi pa priporočala, da se ga pripenja na oprsnico s širšimi 'trakovi', zaradi varnosti v primeru prometne nesreče.
Malo zmedena… :-[ A midve govoriva o različnih stvareh ali priporočava različne stvari? ;D



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4 : 30 Junij 2006, 15:20:02
galy, jaz sem kupila samo pas - brez oprsnice. Izgleda pa tako, da je na eni strani karabin (kamor pripnemo oprsnico) na drugi strani pa enak nastavek, kot pri običajnem varnostnem pasu. Taka varianta meni najbolj ustreza. V bistvu je to tvoja 2. varianta, le da je brez oprsnice in uporabljam kar navadno oz. tisto, s katero hodimo tudi na sprehode.


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 30 Junij 2006, 15:33:58
Tudi mi imamo za Liso varnostni pas z oprsnico.Je super zadevca,še posebaj ker imamo mi veliko prtljage ::) ::)..tako da je na zadnjih sedežih.Ponavadi kar sedi,leži pa nikoli ::).
Kupila sem ga v Tukanu,cena pa je bila (se ne spomnim prav točno) okoli 2000sit.

papa


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 30 Junij 2006, 18:52:58
Tudi jaz imam varnostni pas, oprsnica je iz podobnega materiala kot cloveski varnostni pasovi, potem se pripne na kratek povodec, ki se priklopi v nastavek za varnostni pas (2. varianta od galy).
Jaz sem zadovoljna... je pa res, da na sreco se ni bil na preizkusnji.

battito animale


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 30 Junij 2006, 23:40:52
Sem imela malo časa in sem poiskala primera: slika prve variante in slika druge variante.

Jaz naši ne pustim sedeti oziroma se gibati med vožnjo, ker mi je - še pred nakupom varnostnega pasu - zaradi zaviranja padla med sedeže. In pristala z nogama v zraku. ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 01 Julij 2006, 06:32:18
Ker tudi sama prevažam Asko na zadnjih sedežih in  kakšna mreža ne pride v poštev, zato uporabljam ta varnostni pas, ki je tudi  kot ga je Tina že opisala,  da eni strani karabin, ki ga zapneš obvezno samo na navadno oprsnico in nikakor ne na ovratnico, da se pes ne poškoduje, če slučajno pride do trka ali kakega nepričakovanega sunka ipd.. in na drugi strani pa zaponka, ki jo pripneš kot navaden varnostni pas. Pes se pri tem lahko tudi premika. Moja tako ali tako v avtu leži ali pa sedi in gleda skozi zadnjo šipo ven in ne skače po avtu sem ter tja. Sem čisto zadovoljna s takim pasom.. Kupila pa sem ga v trgovini Čebelica in če se prav spomnim, da je bila njegova cena manj kot 1500,00. No ja točno ceno sem pozabila, ker je to že kako leto odkar ga imam in vem, da ni bil drag....lp



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 01 Julij 2006, 09:29:02
Mi pa itak zdej načrtujemo nakup enga karavana.  ;D ;D ;D Sam bi bil pa tale pas zelo fajn. Ker Indi sili naprej  ::) ::)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #10 : 01 Julij 2006, 09:43:47
*nastja*: tudi v karavanu morajo baje biti privezani ali pa imeti mrežo. Naša ima ogromno prostora zadaj v seatu, večinoma leži, ne leze naprej, dvomim pa da je prav varna. Če (bognedaj) pride do nesreče bi se najbrž poškodovala  :(
lp
T.

8)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 01 Julij 2006, 09:51:38
Sej to je fora .. mreža bo a ne  ;) pol pa ne bo nč narobe  ;D



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #12 : 01 Julij 2006, 10:02:47
No zakonu bo zadoščeno. 
lp
T.

8)


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 01 Julij 2006, 11:19:49
Ja, mreža je bolj za varnost voznika kot psa - da pes med trkom ne more prileteti v voznika in ga poškodovati. Medtem ko se pes lahko še vedno poškoduje, sploh če prtljažnik ni prazen.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #14 : 01 Julij 2006, 11:34:48
Zato se meni zdi najbolj varna vozja na sedezih, pripet z varnostnim pasom - ali pa v prtljazniku v avio boxu, ce se da.

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15 : 01 Julij 2006, 13:32:43
Jaz sem tudi imela prejšnjo psico lepo na sedežu, zdaj pa mam problemček. Najprej sem na veliko razlagala, da bo Berry na sedežu pripeta, ker je bolj varno. Zdaj pa razmišljam, kako bi to varnost dosegla, ker mi je pes že dvakrat zgrizu oprsnico.
Nanjo je navajena, ne dela problemov, če jo ma na sprehodu, ko pa leži zadaj je zanimivo nekaj grizljati, najprej je poskušala avto na sto in en način, pol se je pa lepo ulegla in umirila. Sem si rekla: končno!
Ko sem pa prispela pa ugotovim, da je oprsnica prerezana.
Sem jo zašila in gledala kolikor sem lahko naslednjič in ji je spet ratalo, da jo precvika. Zdaj mi pa ne preostane drugega, kot poiskat dovolj velik in istočasno majhen boks, da gre v mojo Corsico ali pa da da oprsnico namočim v tabasko, ker med vožnjo je zaželjeno, da voznik spremlja dogajanje na cesti.  ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #16 : 01 Julij 2006, 14:13:09
Kaj pa, ce nekdo drugi vozi, ti pa pazis na Berry in reces ne? Kolikokrat mislis, da bi morala prepovedat, da bi ubogala?
Lahko sprobamo naslednjic, ko bo kam za it skupaj ;)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #17 : 01 Julij 2006, 14:34:39
ma da neha je dovolj enkrat, po določenem času je pa treba spet probat, ko pa je tako zaniivo... >:(

Sej to ne dela ves čas. Sej je z oprsnico zdržala vsaj 20 voženj, ne da bi jo zgrizla, pol pa dvakrat v mes gric gric in gre napol.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #18 : 01 Julij 2006, 19:16:42
Mogoče bi ji pa za med vožno ponudila kakšno kost ali pa kaj podobnega za grizljat. Seveda ji postane dolgčas in potem je nujno nekaj počet   ;) . Saj imajo vsi kakšne "fore". Meni je Theba pogrizla povodec, ko smo šli na daljšo vožnjo, tako da ima zdaj obvezno nekaj boljšega na razpolago.
lp
T.

8)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 12 Julij 2006, 23:30:26
No zakonu bo zadoščeno. 
lp
T.

V nobenem zakonu ni zapisano da morajo psi biti ali za mrežo ali privezani. To je samo stvar odločitve posameznika koligo da na lastno varnost in na varnost kosmatinca.

Mi za Neona nimamo ničesar v avtu. Pripenjanje ne priode v poštev ker na zadnjih sedežih sploh še nimamo pasu za pripenjanje mreže pa zaradi prostorske stiske nimam kam zapet. Se tolažim da je pes prevelik in da tudi v primeru nesreče ne more zletet naprej  ker leži ali sedi takoj za podrtim zadnjim zicem (ki tvori "pregrado" med sprednjim in zadnjim delom avtomobila.) Ne sili naprej med vožnjo je miren. Zaenkrat sranja še ni bilo upam da ga ne bo do zamenjave avtomobila.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #20 : 13 Julij 2006, 17:04:54
Takoj ko boš blokirala, boš mela en silur, ki bo priletel iz zadnjega sedeža v armaturno in to v najboljšem primeru... :-\

Sicer je pa mene opozoril policaj, da pes ne sme biti brez nadzora v avtu. V priporočilih piše, da mora biti pes privezan z varnostnim pasom ali biti v zamreženem prtljažniku ali v boksu.

V zakonu pa je dvoumno. Nikjer eksplicitno ne piše pes, se ga pa lahko vzame kot tovor, če ogroža varnost, ker ni privezan ali kako drugače zavarovan-40.000, če je oseba-20.000, lahko se pa smatra kot drugi razlogi za ogrožanje varnosti v prometu ali nekaj takega in je tudi kazen za nevpoštevanje...

Torej, čeprav ne piše eksplicitno, ti kazen lahko zaračunajo. Sicer se mi pa kazen zdi najmanj, če pomisliš, da je lahko v primeru prometne nesreče s hitrostjo 30 km/h pes ob blokadi v armaturni, in si v najboljšem primeru kaj polomi, v najslabšem pa hudo poškoduje sebe in ostale potnike v avtomobilu.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #21 : 15 Julij 2006, 16:07:29
Mja vem sam dejansko zdele nimam izbire. Premajhen avto za tako velikega psa in ne mreže ne pasu nimam kam namestit. Upam, da se do nakupa nečesa boljšega ne bo nič zgodilo to je pa vse kar lahko storim. Dejansko pa ne more na sprednje sedeže če se zato sam izrecno ne potrudi. Ko je v sedečem ali ležečem položaju pa ne pride čez sigurno ne. Je preširok čez pleča. Na mojo srečo. Nič čim prej nov avto pa eno mrežo čez prtljažnik  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lola

  • Gost
Odgovori #22 : 15 Julij 2006, 19:33:11
Tudi mi imamo to zadevico in je super. Kadar ne vozimo pse zadaj v prtljažniku ( karavan ) potem dam na varnostni pas. Imam tak z oprsnico, in kot so že predhodnjice povedale, pes lahko leži, stoji, sedi... je glih prav dolgo. Da se ga kupit v skoraj vseh trgovinah za male živali. Vsekakor priporočam!



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #23 : 10 Avgust 2006, 14:49:45
jst ga imam za piko tudi in mi je super ;)

lp ksenja

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #24 : 12 Avgust 2006, 00:18:32
Sej pravim, glede na to, da moj avto ni ravno karavan, je tale pas zakon :) Samo je pa obvezno, da je pes na oprsnici, bognedaj, da je za ovratnico z tem pasom privezan v avtu pes, potem je bolje da spoh ni privezan...lp


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #25 : 27 Februar 2007, 14:05:15
Zanima me če je oprsnica del varnostnega pasu ali jo kupis posebaj glede na veličino psa, pa če je  primerna uporaba varnostnega pasu pri mladiču?



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #26 : 27 Februar 2007, 14:14:06
Lahko kupiš v kompletu oprsnico+pas ali pa samo pas posebej. Če kupiš v kompletu imaš številke kot so S, M, L,... Jaz sem kupila samo pas, saj ga pripnem kar na njegovo oprsnico, kar se mi zdi dosti bolj priročno, ceneje in dosti dela nimaš, ko ga pakiraš v avto.

Glede uporabe pri mladiču se mi zdi, da prej ko ga začneš na kaj privajati, prej se privadi. Dobro je res, da na začetku nekdo poleg sedi.

Lp, Tjaša



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #27 : 27 Februar 2007, 14:18:11
Glede uporabe pri mladiču se mi zdi, da prej ko ga začneš na kaj privajati, prej se privadi. Dobro je res, da na začetku nekdo poleg sedi.

Lp, Tjaša

Hvala  :) Saj to se mi je zdelo najbolj pametno, takoj ga zacet navajat ampak nisem bila prepricana ali so varnostni pasovi v kompletu z oprsnico ali posebej. Glede na to da gre za mladica bo najbolje da kupim posebno oprsnico. Dimenzija varnostnih pasov pa je najbrz enaka ne glede na pasmo (velicino psa)?



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #28 : 27 Februar 2007, 14:21:49
Jaz sem pas kupila v Zooticu in mislim, da je bila samo ena-univerzalna velikost. Se pa da naštimavat dolžino in se pasek tako prilagodi na velikost psa. Je pa res dobro, da je dovolj kratka, da v primeru nesreče ne bi letel v sprednji sedež in podobno.

Lp, Tjaša



pika*

  • Gost
Odgovori #29 : 27 Februar 2007, 14:37:25
Mi smo ga kupili v Mr.Pet-u. Super stvarca, da nam Spike ne pobegne na sprednje sedeže ;D Tako lahko zadaj sedi, leži... Ponavadi je tako da ima glavo in tace nem najinima sedežema. ;D