Kodrasti prinašalec [Curly Coated Retriver]

Azu · 120113

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

MANDY

  • Gost
Odgovori #181 : 04 Maj 2015, 10:10:27
Lepo. kdo je pa bil umetnik?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #186 : 02 Junij 2015, 05:58:17
Ježeš, kakšni srčki!!!  :o Čestitke za leglo in vsem mladincem želim čudovite lastnike!



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 02 Junij 2015, 14:59:00
oo marička  :-[



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #188 : 02 Junij 2015, 22:11:49
Hvala. So res srcki. Do sedaj je bilo na spletu bolj malo slik CCRjev kot mladickov; tiste, ki pa so bile, pa si si mislil "jezes, kaksni grdi racki". Pa na sreco ni tako :)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 03 Junij 2015, 07:44:10
Koliko pa jih je?  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 14 Junij 2015, 08:56:59
Kako so jih pa drugi psi sprejeli :) ?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #194 : 14 Junij 2015, 09:42:55
Pri nas se psi rodijo v hisi - tako se tudi ostali psi ze od dneva 0 zavedajo, da je narascaj (ceprav do njih ne morejo, jih pa tu in tam pridejo pokukat - in jim jih tudi damo za povohat tu in tam). Je drugace, ce prineses v pasjo druzino tujega mladica, tujega odraslega psa ali pa da se rodijo mladici "njim". Pri nas jih vsi cuvajo, jih imajo za svoje, tako nimamo problemov glede tega (paziti je potrebno le pri najmanjsi samicki, ki ima mocan materinski nagon in bo morala biti ob obiskih zaprta zgoraj - skratka, cisto drugi "problemi").

Pri opravilih z mladicki so vedno zraven, vedno so presteti, nobeden mladicek ne more nikamor brez nadzora, pazijo, ce jih imajo pod nogami, da jih ne pohodijo... so njihovi.







barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #195 : 18 Junij 2015, 10:02:05
Sporočam, da imajo vse naše kodraste punčke že svoje najboljše lastnike (nekatere so jih imele že dooolgo pred rojstvom) oz. nobena več ne išče svojih najboljših življenjskih sopotnikov.

Svoj najboljši dom iščeta le še 1 rjavi ter 1 črni fantek. Vsi fantki so drugače naravnost čudoviti, tako karakterno kot vizuelno. Pravi pliškoti.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #197 : 08 Julij 2015, 21:58:16


Kodrasti prinašalci, rojeni 22. 5. 2015, na voljo še samček (rjav Hideo ali črn Haru) in samička (Hope).

So že čipirani, prvič cepljeni, večkrat razglisteni, socializirani z več vrstami živali, različno velikimi, starimi psi, ljudmi in otroci. Znajo že plavati, poznajo delo na vabo, kot tudi že "dobiš-če nekaj narediš" (trenutno miren sedi in čakaj v skupini, da prideš na vrsto - vaja za samokontrolo), v mišice imajo že "vgrajen" nujni odpoklic (na "kuža", "žvižganje" in s pomočjo piščalke), večino lužic že naredijo zunaj (s pomočjo naše doslednosti), se igrajo med sabo, z drugimi psi, igračkami, nami. Nosijo vse kar lahko, tj. so pravi prinašalci. Danes smo zaceli z ucenjem imen :)

Zdravstveni testi pri starših so vsi super, DNK testi vsi narejeni (tudi testi, ki so za vse pasme), po katerih bodo mladički zdravi.

Mama je mednarodni prvak v lepoti in razstavah (CIE in CIB), Mladinski evropski prvak 2010, ima več mladinskih in odraslih šampionatov, nekaj odprtih, odprt ima tudi grand Ch. Slovenija, pridobljen delovni naziv R.CACT, opravljenih več različnih izpitov (BBH, RO1, Brugsprove, PNZ, LP-R, TP-R, Markprove B), tekmuje v različnih kinoloških disciplinah, odlično išče tartufe (tudi mladički že znajo kopati in imajo odličen nos) in je vsestransko uporaben pes.

Oče ima odprt avstrijski mladinski in pravi šampionat, je klubski prvak Avstrije, tekmuje v agilitiyu in zelo uspešno v BH poslušnosti.

Celotno leglo je izredno kakovostno v vseh pogledih, tako zdravje, kot delovni in razstavni potencial.

Za več informacij ZS, [email protected], 040 263 549.



Možnost solastništva.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #198 : 14 Julij 2015, 23:03:40
1. voznja:


1. v gozdu (iglasti, listnati, visoko in nizko raste, jim je vseeno):


Po 1. plavanju v ribniku:


Po obisku 1. potocka:


Ogled se zadnjega od 3. ribnikov:


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #200 : 23 Julij 2015, 12:13:27
V Kijevu, Ukrajina, na nov dom čaka še nekaj kodrastih prinašalcev. Ker je tam "vojno stanje", domov tam ne bodo našli. So točno 3 mesece starejši od naših kodravčkov, in v sorodu po Heidini strani (mama naših H-jevčkov).

4 so uspeli varno priti v ZDA, kar nekaj pa jih še vedno išče nov dom. Če lahko kakorkoli pomagate, je pravi kontakt Iryna (https://www.facebook.com/iryna.dergunova), njihova vzrediteljica.




Aktivne lastnike pa iščejo še 3 naši kodravčki: Hope, Haru in Hideo. Oba fanta priporočam za delo z nosom, črnega za reševanje, rjavega za sledarja. Rjavega toplo priporočam tudi za psa terapevta.


Če se odločite pripeljati Ukrajinčka, vam bom pomagala glede pasme kakor da bi bili naši kodravčki.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #202 : 11 Avgust 2015, 08:51:31
Ko pri "solanju" psov pomaga tudi pujs:


Gozdne skratovke:


Morski decek:


Voda ze blagodejno vpliva na kvaliteto dlake tudi pri mladickih:


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #206 : 29 Oktober 2015, 06:01:18
Krasna fotka!!! Ne morem verjeti, da je pri tej starosti isto velik kot mama....



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...