poletje in mačke

tjasa · 2537

tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
: 01 Julij 2006, 09:52:12
zdravo!

zanima me če so mačke poleti na sploh suhe al bi blo to kaj narobe! Je kadar je lačna do petkrat na dan pije mleko! se ful igra vedno je  v akciji! sam ko jo pa pobožam se mi pa tak suha zdi mal se ji kosti na sprednjim tački čutijo!


hvala!




Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1 : 01 Julij 2006, 10:07:32
Živjo!
Poskusi nadzirati koliko poje, čeprav dokler so živahne so tudi zdrave. Je pa res, da naš Jani kadar je vroče čez dan nič ne je, samo zjutraj in zvečer in ponoči.
lp
T.

8)


tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 Julij 2006, 10:23:16
hvala!  poje tretino vrečke na enkrat in še mal suhe hrane! čez dan ji  dajem še mleto meso, pojega  za kakšno veliko žlico! ko sem jo tehtala je imela 1,3 kg stara pa je dva meseca in en teden! a je to dost za njeno starost

lp
tjaša



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 01 Julij 2006, 10:32:48
Dovolj jeee  :D mladič je še. Rada se igra. Pa v vročini ji dej za pit vodo in pa mrzlo mleko. Čeprav mleko v bistvu ni glih primerno ker se sesiri če ga mačka ne popije takoj.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4 : 01 Julij 2006, 10:54:10
Dovolj za njeno starost. Ubistvu sem opazila, da sta dve vrsti mačk. Ene so bolj "okrogle", druge pa bolj "potegnjene". Naš Jani je med prvo skupino, Mandi pa drugo. Nič ne skrbi, muca je zdrava  ;)
lp
T.

8)


tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 01 Julij 2006, 10:59:03
hvala za skrb!

sem mislila da je že kaj narobe, ima vse mleko vedno sveže in tud vodo ima vedno svežo!

 :D :D :D

lp
pa pa



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6 : 11 Julij 2006, 11:38:51
Moji dve sta prav hecni obe se spomladi odločita za shujševalno kuro :o tako da sta potem čez poletje ko kake preklce na štirih zobotrebcih, pa ne mislite da sta dami lačni, zjutraj in potem popoldne ko pridemo iz službe dam se sam okoli nas in svojih skled muvata in cel cajt nekaj mandžerata. Kljub temu da imata vedno poleg svežega mleka na voljo tudi svežo vodo, je niti ne povohajo. Lily celo prhne in me pogleda če sem z lune dol padla da bi ona to pila, ampak zunaj pri Larsu je pa voda tud dobra, ne vem mogoče misli da Larsu točimo kako drugo uno ki jo hollywoodski zvezdniki pijejo :o ;D :D ::) Tam v sredini Septembra pa začneta lepo nabirat tolščo ko kaki medvedki, ko se Lily zicne na rito zgleda ko kaka usnjena mošnja polna zlata, Mitzy ta revček pa se samo v bušija zredi in potem celo zimo zgleda ko fuzbal žoga s štirimi zobotrebci. ;D :D :o ;)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #7 : 11 Julij 2006, 13:02:20
Citiraj
Mitzy ta revček pa se samo v bušija zredi in potem celo zimo zgleda ko fuzbal žoga s štirimi zobotrebci
Tale je pa huda  :D
Pri nas ima take shujševale kure Jani. So pa neodvisne od letnega časa, tako da mi v vseh 15 (skoraj 16) letih še ni uspelo pogruntati kdaj in zakaj ga piči.
Pasja voda je pa tako ali tako boljša od mačje  ::)  ;) . Jani mačje sploh ne pije. Gre pred vrata za na balkon in fehta za ven. Tam "spleza" do Thebine sklede (ima dvignjeno, razen ko je jo dam na tla in hrano gor...) in pije. V skrajnem primeru žeje in zaprtih vrat pa se loti umivalnika ali pa korita za posodo (po možnosti še malo kave zraven spije...)  :-\ Mandi pa se je zgleda nalezla navade in kadar je na balkonu (samo če sem jaz prisotna, ker je preveč hiper in bi kaj hitro padla iz 7. nadstropja...) tudi ona obvezno pije vodo, kot da je nimata notri  ::)
lp
T.

8)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #8 : 11 Julij 2006, 13:41:04
No pri nas je radosti vode izpod pipe odkrila Lily ampak zanjo umivalnik ni dovolj dober ::) to pa ne nasa princesita si na tak način vodo postreže samo iz banje s tem da mora biti pipa odprta ker stoječa pa že ni dobra >:D >:(, pa še zanimivo jo je gledati kako teče. Mi se ji prav smejimo ko ona opazuje kako se vodica iz pipe izliva v odtok, za zaključek pa je treba lepo še tačke po celi bajti narest >:( ::), pa hitr stegnt jo v zgornje nadstropje ::) ;D v Andrejino sobo na pojstlo, pa se trapasto in gluho narest da Lilyki na bo treba dol ko jo kličemo >:( >:D ::) :o. Naša Lily je ful faca ima dvojno osebnost pa na momente misli da je pes :o ::), Mitzy je pa moja moja nežna dušica, v bistvu je to fina gospodična ki ima tak bušek že ko se malo preveč naje tako da je več ali manj celo leto ko nogometna žogca na 4 zobotrebčkih ::) :) Je pa pritepenka, k nam je prišla napol podivjana in breja, sem pa jaz zanjo alfa in omega šele daleč nato je moja mama ostalih pa neupošteva :D :) ::) Mama pravi da ko grem na dopust je dva do tri dni kriza in noče jesti, pol je pa mami dobra da jo corta in hrani, ko pa pridem jaz domov, pa gre mimo mame ko da je ni ::) :D :o