Mladič in grizenje

bernardinka · 63488

malena3

  • Gost
Odgovori #30 : 13 December 2006, 07:22:04
Majcek, če Kalu skrijem vse stvari (je drugače zunaj), bo grizil pa svoj rep.
Samo da on grize in je srečen. Da grize ljudi, roke, hlače, bilo kaj.
Matra se grist 2 metrsko železno ograjo, je trmast in odneha ko se naveliča.
Niti 100x na dan fuj ne pomaga.



malena3

  • Gost
Odgovori #31 : 04 Januar 2007, 14:29:38
No da malo osvežim temo, pri Kalu ni še nobenih sprememb.
Ko sva na sprehodu in vzame v usta kak drekec, ga vzamem ven, on pa takoj ugrizne.
Doma na dvorišču se veliko ukvarjam z njim...mu mečem žogice in ga poizkušam pripraviti, da mi jo vrne.
Ampak grizenje je res problem. Sem vsa modra po telesu, ker uščipne čisto narahlo.D
Da ga zaprem v drug prostor, ni možno, ker je zunaj. Ko se ne umiri, enostavno odkorakam. Samo ko pridem čez čas nazaj, je enaka pesem.
Če mu pucam kakce, se dobesedbo vrže na moj hrbet in začne gristi.
In kaj je šele ko mu 1000x na dan rečem ne sme? Čisto ponori, ker vidi, da ne doseže tega, kar si je zamislil in začne gristi od jeze svoj rep.
Tudi če srečava ljudi, se jim najprej pusti pobožati, potem pa že skače v hlače, roke....
Za gristi ima toliko na razpolago, igrače za igranje pa skrivam in jih dobi samo ob igri.
Točno zastopi da mu rečem odločni ne, takrat pobere šila in kopita in se gre kujati, ali pa prileti za mano in me narahlo ugrizne in leti preč. Me prov provocira in se vidi, da ne prenese, če nima glavne besede.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 04 Januar 2007, 14:33:29
Ma preveč energije pa še zabava se...  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #33 : 04 Januar 2007, 14:38:15
Si poizkusila, da bi nekako iztrošila njegovo odvečno energijo? Res doooooolgi sprehodi, pa potem doma še metanje žogice, skrivanje, tek ob kolesu.... Več ko bo imel energije, več stvari bo grizel.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #34 : 04 Januar 2007, 14:44:43
Jaz ti dam en nasvet, ker Bugz je tudi poln energije : Full dolgi aktivni sprehodi ! doma igranje full! Doma probaj kej poslušnosti(osnove) - kakšen sedi, tačka, prostor - sej maš opisano v raznih temah kako ga to naučiš...( ker ga moreš malo miselno zaposlit)...in boš vidla da bo potem full manj grizu ker bo rajši šel spat :P

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #35 : 04 Januar 2007, 14:46:09
Opa, pozabi tek ob kolesu. Je še premali. Sicer pa je že vse napisano. Ti samo vztrajaj, kaj malo prilagodi in če rečeš ne, mora bit ne in pika. Ne se pustit izsiljevat. Psu se že zdiš malo raztegljiva. Pokaži mu, da nisi. ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #36 : 04 Januar 2007, 14:51:55
Malena 3, ne vem, koliko je star pes, ampak po prebranem imam občutek, da se nista zmenila, kdo je šef. Ti misliš, da si ti, pes pa misli drugače. Tudi zelooo doooolgi sprehodi tega ne bodo spremenili. Ko bo pes utrujen, bo spal in bo mir, ko bo buden, bodo stvari nespremenjene. Jaz bi toplo priporočala kako pasjo šolo.

Kristinca & Florinca


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #37 : 04 Januar 2007, 15:06:24
Opa, pozabi tek ob kolesu. Je še premali.
Ups, spregledala starost psa. My bad (ker bi glede na naslov teme res lahko vedela  :-\ ).


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #38 : 04 Januar 2007, 15:10:20
Poznam enega takega se trenutno izležava doma :D :o, je bil Lars isti ko je bil mali, še posebaj hudo je bilo ko je zobke menjaval, sem imela roke take ko da bi me deset mačk med igro popraskalo od njegovih šivank, ki jih je skrival med žnablji :o :D, pa ga je potem ko je šivanke zamenjal za stalne minilo, res pa je da sma tudi vsakodnevno trenirala tisti NE in FUJ, pri Larsu je ponavadi še najbolj zadelo AU boli pa poleg sem še malo zahlipala, pa je malo grizalo takoj prišlo lupčke talat :o :D
Si ni pa nikdar repa grizu, sem mu ga enkrat malo v hecu pod šnoflo pomahala pa me je sam pogledu s tistim vprašujočim pogledom če je z mano kaj narobe :D ::)
Edino kar mu je ostalo je uščip, hudiča in to ga je še izpopolnil hudič pasji >:D, uščipne tako prekleto na tanko da te v momentu odnese malodane pod oblake :o :D >:D, res pa je to njegov zasilni izhod ko se kje jaz zaklepetam :o :D ;D S tem mi da jasno vedeti da je napočil čas slovesa in da morava naprej :o :D

Malena samo vztrajaj na tem da NE pomeni NE, če ne gre drugače ga med tem ko čistiš pesjak postavi v drug prostor, če NE ne bo zadostoval, bo hitro pogruntal... Je pa tudi nekaj res mali hudiček >:D misli da si lahko zdaj veliko več dovoli ker je bil buban samo ne padaj na to, je imel moj Lars iste popadke pri 6 mesecih ko je fasal ugriz v sprednjo levo taco od NO, je potem po saniranju poškodbe mislil da sebo še kar zmeraj na potrebo nosil po rokah, po možnosti doživljensko >:D >:( :o :D ::) Samo ti bodi bolj trmasta od tvojga sibirca :o


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #39 : 04 Januar 2007, 15:53:37
Ni vedno vse v prevzemu ranga. Bolj je tukaj kdo bo mel kako pravico in kaj kdo lahko in kaj ne.
Kolikor sem do zdaj ugotovila pri polarčkih.
Sej pri avstralcih je podobno. On je tvoj partner ne pa suženj in tako se tudi obnašajo. Ti priznavajo šefovstvo, ampak majo besede pri tem, kolikor si jih izborijo  :D :P
Prav zanimivo je opazovat kako razmišljajo, da bi prišli do česa kar hočejo ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


malena3

  • Gost
Odgovori #40 : 04 Januar 2007, 18:28:32
Najprej vsem le pozdrav in hvala za odgovore.
Glede njegove energije je tako, da jo ima res preveč, ampak se dnevno res veliko sprehajava, tečeva, igrava.
Kot je ena omenila, on je lahko zmatran na smrt, grize.
Tudi ko hoče ugriznit, mu npr vržem žogico, se igrava nekej časa, se kmal naveličala ali pa se spomni, da še ni grizel.
Pač je bil dons enak primer, da ko sem mu pucala drekce, je priletel od sklede in se zagnal vame.
Sem ga ozmerjala in samo zaprla vratca in šla. In je točno vedel, da nekej ni ok.
Ampak bom prišla čez 1 uro nazaj, bo naredil isto. Tako da tukaj ne gre za preveč energije.
Vse zastopim, ampak da mu 1000x fuj ne zaleže niti za pet minut.
Enako dela sedaj na sprehodih. Če mu kaj ni všeč, kar pride in ugrizne.

Glede šolanja je tako, da se vsi tečaji začnejo spomladi, tako da to imam v načrtu že od vedno.
Komande kot so sedi uboga, drugega pa ne.
Jaz mu vidim po obnašanju, da me preizkuša. In mu tudi ne popuščam. Ali ga privežem, da lahko v miru pospravim, ali pa enostavno grem. Sam on se ne sekira to preveč.
Tudi doma ni kdo delal komande nad njim.
Kako pa pes pošteka, da si ti njegov šef? Ker jaz popuščala ne bo, ne morem pa ga prisiliti, da me ima za šefa.
Obupala ne bom, samo pridejo dnevi, ko sem tega res pošteno sita.Ker ko pridem iz službe, si res želim malo počohlati sončka, pa ni mogoče.

Aja,pa pozabila sem še omeniti, da kdaj ko ga npr poboža kdo drug, nalašč postrani pogleda, kot bi mi žele povedati, da njemu pa pusti.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #41 : 04 Januar 2007, 18:57:08
Kaj pa tista fora, da ga (na skrivaj) pošpricaš z vodo; s kakšno vodno pištolco ali kaj podobnega.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #42 : 05 Januar 2007, 10:09:04
Malena pri polarcih odnos temelji na 50/50 to pomeni sicer da ti bo pustil alfa vlogo če boš pridobila njegovo zaupanje oz. bolje rečeno da mu dokažeš da si tega vredna, 40/60 pri njih ne deluje, vsaj ne tisto ki ni v njihovo korist, je pa tudi res da so izredno trmasti in vztrajni pri svojem početju torej samo malce bolj stisni zobe in bodi bolj trmasta in vztrajna od njega, brez popuščanja.
Če ne bo šlo drugače probaj v kako flašo nasuti manjših kamenčkov in ko bo zopet poskušal gristi z njo potresi, vendar ti polarni hudički ponavadi zelo hitro pogruntajo v čem je trik. >:( ;), ko je bilo meni pri Larsu vsega dovolj sem ga včasih narahlo prijela za gobček tako da ni mogel gristi in ga s prstom krcnila po njem, je pa tudi ene parkrat dobil kako čez rit.
Naš Lars še zdaj pri svojih 7 letih zaigra užaljenost če misli (po njegovi pameti) da mu je bila narejena krivica ::) ali če mu kaj ni prav, v takih primerih se jaz na to ne oziram, vzamem flexi v roke in ajd gremo kaj počet da mu preusmerim njegovo pozornost na kaj drugega.


nikexxx

  • Gost
Odgovori #43 : 05 Januar 2007, 10:45:25
Joj,
jaz sem mislila, da imam s svojim problem, samo ko pa to berem.
Jaz ti najprej čestitam za voljo, ki jo imaš.
Jaz ne vem, če me ne bi minilo.
Jaz ti težko svetujem, ker je od psa do psa različno, lahko pa ti povem kako je bilo pri meni.
Moj je prišel star skoraj tri mesece iz legla totalno razvajen, hotel izsiljevati nas vse načine.
Ker sem glede tega brezsrčna sem bila prvi teden neverjetno trda, celo presenečena nad sabo, da sem to zmogla.
Sedaj sem zmeraj manj in je tudi vedno bolj priden.
ko se igrava je najprej prinesel igračko in mi je seveda ni hotel dati, potem sem mu govorila pusti, pusti in je zečel renčat name.

Potem sem ga pritisnila ob tla-tako ga podrediš in od takrat ni zarenčal name.
Če me grize mu trečem ne in ga po gobčku, pa da mir.
Mislim, da vzgoja samo z besedo ne bo dovolj, ne gre zato, da bi ga npr jaz kar naprej tepla ampak kdaj pa kdaj, če si zaluži pa uderec po riti ni nič hudega.
No, to je moje mnenje



malena3

  • Gost
Odgovori #44 : 05 Januar 2007, 11:04:43
Oj.
Ja voljo imam, to pri meni ni problem, ker sem vedela, kakega psa bom dobila, samo malo povprašujem po nasvetih, ker so si psički različni, po eni strani pa zopet ne toliko.

Včeraj sem bila res jezna in sem samo šla in ga pustila cel večer na miru. Danes zjutraj, pa dokler nisem 3x rekla, da lahko pride do mene, sploh ni hotel pridet, ker se je kujal.

Takoj ko rata neznosen, zapustim prostor in takrat potem tudi ne cvili za mano.

Je pred nama vikend in učne urice. >:D



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #45 : 05 Januar 2007, 11:40:42
Trenutno te zelo preizkuša, namreč peklenšček mali se dobro zaveda da je bil buban in zdaj igra tudi na tvoja čustva, saj vem da je hudo ampak brez doslednosti in nepopustljivosti ne gre, ker v drugem primeru boš imela sibirca ki ti bo zrastel čez glavo in bo delal kar bo hotel, sem vidla tak primer ko smo Larsa vozilina previjanje k Zaninoviču, pa moj Larsa ni ravno dajat za primer ubogljivosti ampak proti temu je moj Lars zlat dečko (kar je itak :P) in pravi ubogljivc, ampak tisto je bila pa grozljivka, so ga moral v ordinacijo spustit na druga vrata kjer ni prišl v kontakt z drugimi pesjani in mačoni. Je gospa rekla da je cel cajt skakal po avtu med vožnjo in doma na delu kavča ki si ga lasti lahko leži samo on in nihče drug.

Še moja mama ki kar naprej povdarja da je naš razvajen čez glavo in še čez, se je obrlna k Larsu in mu rekla ti si pravi muc proti njemu... :D :o


malena3

  • Gost
Odgovori #46 : 05 Januar 2007, 12:13:20
SATIN..jz bom Kala kr mal pripeljala k tvojmu štruklčku, pa naj mata mal debate o lepem vedenju. :-*

O, jaz vem da me preizkuša, jaz se pa ne dam. Mi je hudo, k ga ignoriram, samo brez tega žal ne gre.
Ne milslim imeti poblezanca.
Kmal bodo začel ptički čivkati, pa greva tudi midva v šolo. Potem bo pokapiral, da z mano ni šale. Sem mu že zadnjič rekla, da je samo od njega odvisno, kak šolarček bo. >:D

Glede vode jaz ravno nebi, ker včasih se naredi že bogega ko samo dvignem prst. Ko da bi ga namahala z veliko šibo.
Si je dobr zapomnil, kak revček je bil, takrat smo ga seveda vsi crklali.


Larsu enga velikega :-*



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #47 : 05 Januar 2007, 12:33:48
Verjemi mi da si je, je Lars isto počel ko ga je pri 6 mesecih NO v taco ugriznil, še leto dve po poškodbi mi je začel šepati če je bil kregan z naše strani, da ne omenjam da je moj teliček mislil da ga bomo po tistem ko se je poškodba zacelila po rokah doživljensko nosili ali pa vsaj še nekaj časa >:(

Citiraj
Glede vode jaz ravno nebi, ker včasih se naredi že bogega ko samo dvignem prst. Ko da bi ga namahala z veliko šibo.

Tole pa jaz dobro poznam še posebaj rad te fore izvaja če so še kaki drugi ljudje zraven, da ja ti le potem dobijo čuden občutek da ga doma nonstop garbamo ::) ;) Z vodo jaz ne bi preveč eksperimentirala še posebaj če je ne mara, da ne bo dobil še večjega odpora do nje. zato tega tud pri Larsu nisem počela, namreč zanj je voda dobra samo za pit :P :D

Ti ne odgovarjam za posledice njunega druženja, namreč te že vnaprej raje opozorim da je moj z vsemi žavbami namazan, vendar pa dobro ve do kje sme s svojimi fintami >:D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #48 : 05 Januar 2007, 12:52:05
Malena, tale tvoj Kal pa ti dela preglavice. Hehehe... Kako dolge sprehode pa imata vidva in kolikokrat na dan?

Jaz sem z Živo veliko prehodila že ko je bila majhna in potem je po vsakem sprehodu bila tako pridna, saj je grizla, tako kot grize vsak mladiček. Mogoče je zadeva pri psičkah malce milejša kot pri psih, ampak ti samo ne obupaj. Hehehe...tako kot ti je rekla Satin, samo bolj vztrajna moraš biti kot tvoj husky. Saj je Živa tudi ogromno pregrizla, ampak jaz sem jo zaposlila s predmeti kot so stari čevlji, igrače, palice,...

No se je tudi zgodilo, da mi je pogrizla in raztrgala modrček, ki mi ga je mami prinesla opranega v sobo in ga seveda ni dala na varno mesto pred Živo. Tudi nas je na začetku grizla, nato pa sem ji pokazala da tega ne sme. Ali sem jo malo za uhelj, ali pa sem jo prijela da se je umirila in jo zaposlila z igračo. Uglavnem je kmalu pokapirala, da ima igrače za grizenje, nas pa ima zato da jo čohljamo. ;) Seveda moraš Kala pridobiti na zaupanju. Ti moraš postati njegova šefica in njegova prijateljica. Ta lahko najbolje narediš s priboljški in nagradami in mislim da bo kmalu pogruntal da si njegova prijateljica, ki je ne sme gristi.  ;D

Pa res ga poskusi čimveč zaposliti. Z igračami, z igro, z dolgimi sprehodi in seveda s priboljški. Držim pesti za vaju in upam da se čimprej vidimo  :P ... Da bo Živa Kala kakšno lekcijo povedala  :D

Lepo se mejta.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #49 : 05 Januar 2007, 14:10:01
Hehe..ja Kal je pravi >:D.
Pameten pa tud za štiri, res.
Uh, sprehode ima on ogromne. Okoli 10 km na dan, plus tega da gre ven že takoj zjutraj, kjer ga ganjamo, da leta. No, to nalogo fajn obvlada oči.
Tudi ko greva na sprehod, ga kr prisilim, da tečeva, potem pride domov z jezikom do tal in ga moram skoraj nesti.
Igrač ima pa tud toliko, kot jih nisem imela jaz nikoli v mladosti. Tiste, za igro in učenje, pa ima varno skrite.
Zdej mu je božiček še prinesel kongota.

Vsak dan mu je rutina, da zmeče iz koče svoje dekice. Prav, da ima generalko.
Sem mu obljubila danes, če bo bolj priden, da ga peljem nekam sneg gledat. Bom vidla, če je kaj zaleglo. :)
Fajn je tudi, ko imamo zraven hiše velik travnik in tam ga kar vmes čez dan peljem, da se fajn steče.

Joj, ga dam Živi v vrtec, da mu mal uhlje spuca in mu da kako lekcijo.
Bi bil pa res že čas, da se kmalu vidimo.

Pozdravi svojo lepotičko in ji predaj en  :-* v najinem imenu.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #50 : 05 Januar 2007, 21:37:05
Malena ti samo vztrajaj. Ko bo zamenjal zobe bo 50 % bolje, po enem letu pa skoraj dobro. Pač razvojna faza. Tudi otroci v določeni starosti so nemogoči, pa mine.
Šola je res fajn stvar, ampak ne pričakuj čudeža. Tele zadeve boš morala kar sama rešit, v šoli ti ne bodo kaj dosti pomagali.
Tako da vztrajaj, ignoriraj, primi ga za kožo in drži dokler se ne pomiri, lahko mu obesiš kratek štrikec brez zanke na ovratnico in ga držiš stran od sebe dokler se ne pomiri, ali p privežeš in pustiš tam ,da mal razmisli . Samo ne puščat štrikca ,ko je pes sam- se lahko kam zatakne.
Obenem se igraj ,ko je priden. Nauči sedi in nagrajuj sedi, in prostor in počasi se boš lahko rešila nadlegovanja z uporabo kakšnega povelja.

Je p ares - mladiči so grozni. Predvsem delovnih pasem. Mene vedo pokonci drži samo dejstvo, da zagotovo zrastejo.

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #51 : 08 Januar 2007, 09:51:23
Ja, mladiči pri tej starosti (previdevam, da ima 3 mesece) znajo biti nemogoči in zelo trmasti. Malo me spominjajo na 5, 6 letne otroke, ki se vržejo v trgovini na tla in vpijejo, ker jim mama nečesa noče kupiti. Stvar je v tem, da si sam še malo bolj trmast in dosleden. Kajti kasneje se vse obrestuje.

Malena 3,
par nasvetov glede tega, kako psu pokazati kdo je šef:
1. Igrata se kadar ti rečeš in (pše pomembneje!) igra se konča, kadar ti rečeš;
2. pes mora vedno zadnji skozi vrata, po stopnicah oziroma kamor koli (če zna ukaz sedi, kakor praviš, potem to ne bo problem);
3. predno mu daš jesti, ga spet daš na sedi in ne sme h skledi, dokler mu ne dovoliš.

Sprva bo to strašen problem, ampak moraš vztrajat in psa ves čas popravljat, ker bo zagotovo skušal svojo uveljavit. Kot pravim, kasneje se vse obrestuje.

Kar se tiče kaznovanja, je ignoranca ena boljših kazni. Ko ne zaleže več nobena beseda, ga enostavno primeš za vratno gubo, odvlečeš (ker prostovoljno zagotovo ne bo šel) v nek temen prostor (najbolje v kopalnico, WC ali garažo - nekam, kjer ne bo mogel ničesar uničit) in zapreš za minuto, dve. Po minuti ali dveh, brez besed odpreš vrata, spustiš psa ven in ga totalno ignoriraš še kakih 15 minut. To zelo zaleže. Preizkušeno.

Pri odvajanju grizenja, pa skušaj tako, da psa primeš (ampak močno, naj še njega malo boli) za spodnjo čeljust in odločno rečeš NE!. LAhko tudi frcneš po smrču in rečeš NE ter daš igračo, ki je namenjena grizenju. Pri naši ni zaleglo ne eno ne drugo, pač pa odločen NE in ena zaušnica. Sliši se grozno, ampak smo stvar rešili še pred menjavo vseh zob. Ker ni rečeno, da bo po menjavi zob kaj bolje.

+1

Kristinca & Florinca


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #52 : 08 Januar 2007, 16:10:36
Kar se tiče kaznovanja, je ignoranca ena boljših kazni. Ko ne zaleže več nobena beseda, ga enostavno primeš za vratno gubo, odvlečeš (ker prostovoljno zagotovo ne bo šel) v nek temen prostor (najbolje v kopalnico, WC ali garažo - nekam, kjer ne bo mogel ničesar uničit) in zapreš za minuto, dve. Po minuti ali dveh, brez besed odpreš vrata, spustiš psa ven in ga totalno ignoriraš še kakih 15 minut. To zelo zaleže. Preizkušeno.

Pri odvajanju grizenja, pa skušaj tako, da psa primeš (ampak močno, naj še njega malo boli) za spodnjo čeljust in odločno rečeš NE!. LAhko tudi frcneš po smrču in rečeš NE ter daš igračo, ki je namenjena grizenju. Pri naši ni zaleglo ne eno ne drugo, pač pa odločen NE in ena zaušnica. Sliši se grozno, ampak smo stvar rešili še pred menjavo vseh zob. Ker ni rečeno, da bo po menjavi zob kaj bolje.

+1

Se popolnoma strinjam!
Moja Doti je od začetka rada zahajala k sosedom na vrt. Logično, ni poznala, kje je meja. Ko je to osvojila, jo je vsake toliko časa zaneslo tja. Zelo neprijetno, ker je to sosedovo teto strašno motilo, saj je lulala po njenih jagodah ;D. Pa sem jo tako kaznovala, da sem jo odvlekla v pesjak, zaprla, in šla po svoje oz. jo ignorirala. Zdaj za vsako neumnost, ki jo stori, takoj ve, kakšna kazen sledi. In takih neumnosti skorajda več ne ni :).

Kar se tiče grizenja, sem uporabila isti prijem kot Florinca. Ko je začela grist povodec, je bilo dovolj samo trikrat jo stisnit za spodnjo čeljust. Malo je zacvilila, me debelo pogledala in stvar je bila urejena :).

Zelo pomembna pa je tukaj doslednost!

Lp,
Darja


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #53 : 08 Januar 2007, 16:38:16
Florinica se v glavnem kar strinjam s tabo:)

Pri grizenju povodca, pa sem jaz mojo odvajala tako, da, ko je ona na sprehodu zagrabila povodec, sem se enostavno ustavila, da je povodec obmiroval in ji ni bil več zanimiv. Tako sva ponavljali in ponavljali, dokler ni končno pokapirala, da tega ne sme početi. No tega problema nisva rešili po enem samem sprehodu, pač nekaj časa je poteklo, da nama je uspelo. Ko sem se ustavila sem ji rekla ne to in  potem jo zelo pohvalila, ko ni več zagrabila povodca.

Lp

+1


malena3

  • Gost
Odgovori #54 : 09 Januar 2007, 11:06:58
No, sem malo stopila v stik z eno psihologinjo in včeraj sem se zgovarjala z veterinarjem, kar se tiče stresanja za gubo, po gobčku, je izrecno prepovedano, sploh katerikoli dotik po gobčku,ker narediš psičku samo škodo.
Posebej pri polarčkih se teh dveh prijemom ne smemo poslužovati, poleg tega metanja na bok.

V mojem primeru sedaj Kalu, ko začne gristi, usmerim pozornost na igro in igračke.
Če še naprej grize, mu rečem fuj dokler ne spusti, če noče spustiti, ga samo toliko primem za spodnji del, da popusti ugriz in zapustim prostor.

Vam javim rezultate.

Greva pa kmalu v malo šolo in komej čakam.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #55 : 09 Januar 2007, 11:46:39
Malena3,
vsak pes je poseben, drugačen. Pred prihodom Flore sem prebrala precej literature in skušala delat po navodilih, preusmerjat pozornost na igrače,... Zabičala sem si, da psičke ne bom niti malo fizično kaznovala, pa ni šlo. Upam, da bosta vidva uspešna pri vajinem načinu dela. Res komaj čakam poročilo.
Če imata s psom težave z vzpostavitvijo avtoritete, ti toplo svetujem, da uporabiš vsaj navodila, ki sem jih napisala pod 3 točke, ker bo tako psu veliko lažje, kajti šef odloča, kdaj se bo kaj delalo. Spomnila pa sem se v zvezi s tem še nečesa: ko prideš domov, psa, ki verjetno od navdušenja skače okoli tebe in po tebi, za minuto ali dve ignoriraj. Ravno tolko, da se umiri. Šele, ko se umiri, ga pobožaš in cartaš. To so moje izkušnje, ki so se izkazale za zelo uspešne.
In še zgolj en primer: ko smo imeli Floro dva, največ tri dni in je ležala v dnevni sobi, jaz pa sem jo skušala odnesti na njeno mesto v kopalnici, je začela renčati name in kazati zobe. Kaj naj bi storila? Jo prav lepo prositi ali pa ji morda napisati pismeno prošnjo? Jaz sem ji primazala eno okrog ušes in od takrat mi ni več grozila.

Pa veliko uspeha.


Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #56 : 09 Januar 2007, 11:50:56
Florinca, tvoje 3 točke sva že probala isti dan (sem pozabila javiti) in so zelo uspešne.

Ko pridem domov, res skače in predno odprem ograjo, počakam da se umiri, ko stopim notri, počakam da sede, šele nato ga pobožam.

Je pa 1x zarenčal name, ko sem mu z roko segla v skledo.
Sem mu zavpila fuj, vzela skledo, rekla v kočo in šla.
Čez 10 minut sem prišla nazaj, na sedi mu dala skledo in od takrat naprej nimam problemov z renčanjem, vsaj do danes.

Poročam rezultate.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #57 : 09 Januar 2007, 23:52:53
malena3 ti nam kar pridno poročaj :)

Me veseli, da so prve tri točke že lepo osvojene od Florinice :)..Kar lepo tako dalje :)

Lp


malena3

  • Gost
Odgovori #58 : 10 Januar 2007, 11:57:59
No, malo novih novic.
Nekej sem pogruntala, ko sem ga opazovala pri grizenju.
Kot prvo, ugrizne, zagrabi in začne vleči. Dokler samo grize, sem v čistem mirovanju...ko pa me začne ob ugrizu vleči, pa mu spodnji del gobčka primem da spusti in grem. Da me grize in vleče ne bom pustila.

Kot drugo pa sem opazila, da ima točno pogruntano, in se zaveda, da dela narobe.
Ko mu rečem fuj, ostanem in grem, se usede in za mano gleda z izrazm, ki mi da vedeti, da ve, da je kriv.
Ko pridem čez nekej časa nazaj, čisto narahlo ugrizne. Iz vsega tega sem prišla do tega, da ne prenese, če nima zadnje besede.

Se bi mogla problema rešiti na drug način? Mogoče je njegov point v samem provociranju?
Ker zadnjič je sestrično ugriznil za hlače ko sem mu jaz nesla vodo, prej pa se je prepričal, da res ne gledam.
Včasih pa tudi v moji prisotnosti grize, da je obup.

Točka 1 in 2 nama gre super, pri hrani je še malo treba povaditi..sede že, samo skače potem do posode.
Igro tudi vedno začnem in končam jaz.
Igrače sem mu pobrala, razen ene ima, ostale uporabljava za igro.

Mislim da je tukaj le njegov karakter...je prebrisan ko sto in bolj grize iz provociranja.

Kak nasvet prosim.



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #59 : 10 Januar 2007, 12:05:51
Če je tu problem kdo je šef - potem ko te začne grizt ga primi - vrži ga na hrbet in ga tišči ob tla dokler se ne umiri - ko se umiri ga lepo spusti in pohvali full. S tem ko ga vržeš na hrbet si psa podrediš - ni pa ta postopek za  vse pse, pri mojemo je bilo tako : je mel neke konflikte z enim samcem in je renčal na njega - pa na začetku smo ga cukali in nevem kaj in je blo samo slabše - potem smo ugotovili da pri njemu an grobo ne gre in ko je začel renčat sem popustila povodec in je kar naenkrat nehal - potem sem ga malo božala ob strani in kmalu se je obrnil in prišel k meni - to smo dvakrat probali in na tretjem treningu je tisti pes lajal na njega kot zmešan - Bugz pa nič :)

Tko da pri enih na ta način gre - pri nekaterih pa ne - vsak pes je drugačen
Upoštevaj pa nasvete da greš vedno prva po stopnicah - vedno prva skozi vsa vrata, prvo pojejte vi kosilo - šele na to dej njemu,Igrajsta se ko ti hočeš in igro končajta ko ti hočeš, igrač mu ne puščej vedno na razpolago,zaposli ga z raznimi vajami poslušnosti,...

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."