Mladič in grizenje

bernardinka · 63656

malena3

  • Gost
Odgovori #90 : 24 Januar 2007, 11:27:29
SATIN..sem se pomnila, Kal tud premeče in preloži dekco na svoj način, drugače je takoj grdo gledanje in jamranje.
Si frajer naštima pred ograjo dekico in firbce zganja.

Ima pa že eno dekico od začetka, so gor 3-je Huskyij, in zadnjič, ko sem ga peljala na cepljenje, je seveda imel svojo dekico zraven.
Potem pa mu jo je veterinar hotel samo toliko odmakniti, da bi ga pregledal, je gospod takoj nakazal, da naj ne dira in s taco prijel za dekco. Smo se tko smejali, kot že dolgo ne. :)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #91 : 24 Januar 2007, 11:37:42
Dobro sicer s seboj mi ju še ni treba nositi :D, samo še tega se mi manjka, kadar ju operema ali strepamo revež ves nervozen opazuje in pazi s pogledom na njih, da ne bi slučajno čudežno izginili. Počasi se bliža iztekajoči se čas njegovi najljubši brisački namreč je že malo preveč scefrana, da ne omenjam da so dlake vanjo že tako zažrle da jih nobeno stepanje in pranje ne spravi ven, malo bo užaljenosti in kuhanja mule pa bo že :o :D
Se mu ful smejimo ko mu jih nazaj na mesto položimo, gre takoj sprobat če so še enako mehke in udobne, če imajo še isti vonj.....ko se gor uleže kar malo zamrmra... najbrž "o moja luba dekica" :o :D :D


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #92 : 24 Januar 2007, 11:56:21
Malena3 in Satin, tole vajino klepetanje pa že paše v neko drugo rubriko.   ;)

Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #93 : 25 Januar 2007, 11:04:18
No danes je Kal prov neznosen.
Ne uboga na noben ukaz.

Tudi taki dnevi pridejo.

Florinca, se opravičujem za najino čvekanje včeraj. ;)
Florinca, še eno vprašanje: je poleg ignora (in da ne obsega prisilie in prijemov) še kak način, da ga odvadiš grizenja?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #94 : 25 Januar 2007, 12:24:15
Florinca, še eno vprašanje: je poleg ignora (in da ne obsega prisilie in prijemov) še kak način, da ga odvadiš grizenja?

nekaj idej :
natakneš nagobčnik, daš populit ali pobrusit zobe (so prakticirali eskimi )  :P ;),
se oblečeš v srednjeveški oklep  :o
imaš na psu vrvico in ga držiš stran od sebe ....

V glavnem  ;)- čudežne  palčke še ne prodajajo ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


malena3

  • Gost
Odgovori #95 : 25 Januar 2007, 12:28:25
Si me nasmejala :)

Mogoče grem v kako gledališče zaprosit za viteški oklep. ;D

Ja, na žalost...če mi uspe čudežno palčko najdit, mi bo kdo do konca življenja hvaležen.
Najbolj pa moje roke. ;D



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #96 : 25 Januar 2007, 12:42:30
Malena3, ne vem, kaj naj ti odgovorim. Šla sem brat tvoje poste, pa imam občutek, da imaš veliko znanja in če napisano tudi dosledno uporabljaš, me čudi, da imata s Kalom toliko težav. Koliko je zdaj star? Je že zamenjal zobe? Glede na to, da ne pristaneš na nobeno fizično kaznovanje (ena čez rit še ni pretepanje), se mi zdi ignoranca najboljši kompromis. Vendar ne tako, da ti zapustiš prostor, pač pa tako, da psa zapreš v nek prostor, kjer ne bo mogel ničesar uničit.  Kajti, če ti greš, si bo sam našel zabavo (beri: kaj za zgrizt), samemu v majhnem, temnem prostoru mu pa ne bo všeč. Zapri ga za ne več kot minuto. Ko ga spet spustiš ven, ga pa ignoriraj in če bo silil vate, v smislu, "saj bom priden", se obrni proč, v smislu "ne, huda sem nate". To je vse, kar mi pade na pamet.   

Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #97 : 25 Januar 2007, 12:55:10
Ja Florinca, sej ne rečem, da ni boljše, malo je, ampak pride dan, ko je neznosen.
Če bi vedla, kaj mu trapa po glavi, ko misli gristi roko.
Star je pa 3 mesece in 9 dni.

No, mačka od prijateljice je tudi grozno praskala...pa je prerasla.

Oh, sej mu dam, 2 okoli ušes :) če je res neznosen, ga pocukam za ušesa.
Ali pa zaprem v prostor.

Meni se bolj zdi, da me kak dan preverja...moje živčke. Je prepameten, da nebi zastopil besede NE , ki jo je že slišal 5000x.

Nekje sem brala, da v takih primerih najbolj pomaga brezbrižnost...da jo začuti tudi žival.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #98 : 25 Januar 2007, 13:05:46
Žal Malena - pomaga samo čas  >:D (v kombinaciji z vsem,kar že delaš  ;)).
eni so pač močan značaj  :P .
Pri takih lahko mirno uporabiš malo bolj odločen poseg, ki pa ni neko poniževanje, niti groba sila.
Jaz npr obmirujem, rečem fuj , če ni učinka takoj (ina samo eno sekundo za reagiranje)   primem psa za kožo tik za glavo, in ga odločno potegnem stran in držim k tlom oz stran, dokler se ne "spremeni lesk v očeh"  ::) . Potem spustim, rečem priden in npr dam kaj drugega, al pa tudi ne  :-\ .
Obnesel bi se tudi halti, a se ga mora navadit- namesto, da ga držiš za kožo (aja -pazi ,da ne ščipaš- to še spodbudi bes) s polmetrsko vrvico , ki naj vedno visi gor, zapreš gobec in odmakneš psa stran.

Za časovni okvir  ::) - vidno izboljšanje vedenja bo nastopilo šele po menjavi zob  :'( , nekje po 7 mesecu  :-X . Pač treba preživet . Zato ne maram mladičev  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


malena3

  • Gost
Odgovori #99 : 25 Januar 2007, 13:09:55
Hvala deteljica na odgovorih.

Torej, vse nasvete upoštevati in si nabaviti rokavice-po možnosti za les žagat. ::)

Nekej sem pozabila vprašati: kaj pa spreji, ki se dobijo, da našpricaš določene predmete, da psa odganja?
Roke v tem primeru nebi prišle v poštev? Ali pa vsaj, da bi našprical na rokavice.?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #100 : 25 Januar 2007, 13:12:43
Nekej sem pozabila vprašati: kaj pa spreji, ki se dobijo, da našpricaš določene predmete, da psa odganja?
Roke v tem primeru nebi prišle v poštev? Ali pa vsaj, da bi našprical na rokavice.?
V trgovinah za živali. Samo kaj dosti ne pomagajo, vsaj pri Aski niso.

lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #101 : 25 Januar 2007, 13:19:31
Glede zobk ti je že deteljica povedala, Lars je bil nekje najhujši tam okoli 4 - 5 mesecev, potem pa se je kmalu umiril, sklepam da so se v tistem obdobju več ali manj zamenjali zobki, drugače pa eno čez rit, če ne gre zlepa pa.... ;)
Jah tudi čez take faze moramo it :D


malena3

  • Gost
Odgovori #102 : 30 Januar 2007, 08:24:21
No, jaz sem brala včeraj v eni knjigi, da s klikerjem učiš psa oziroma ga odvrneš slabih razvad.
Npr, ko koplje klik+nagrada, ko grize klik+nagrada. Da ga odvrneš od slabih razvad.
Samo ko se malo poglobiš (jaz se včasih preveč ::)), ali ni mogoče, da bo pes zastopil, da ko bo npr grizel roko, bo zaslišal znani zvok klikerja in dobil nagrado? In bo to počel še naprej, kajti, dobil bo priboljšek?
Je možno, da pes razume, da dela narobe?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #103 : 30 Januar 2007, 09:02:51
V kateri knjigi pa si to brala?


malena3

  • Gost
Odgovori #104 : 30 Januar 2007, 09:06:22
V knjigi TO, PRIDEN.



malena3

  • Gost
Odgovori #105 : 30 Januar 2007, 09:12:41
V knjigi navaja, da se kliker obnese tudi pri zmanjševanju preobčutljivosti in pri preprečevanju in odpravljanju določenih vedenjskih napak.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #106 : 30 Januar 2007, 10:10:00
Jaz sicer nisem strokovnjak za vedenje, ampak mislim Malena3, da imaš prav: pes bo stvar narobe razumel. "Če grizem, dobim nagrado." Kaj lahko prepišeš (dobesedno), kar si prebrala?

Jaz si predstavljam, da moraš psa zamotit od neprimernega vedenja in šele potem klik in nagrada.

Kristinca & Florinca


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #107 : 30 Januar 2007, 10:24:35
Kot sem že nekje napisala, naš Taj obožuje grizenje za rokave in to dela takrat, ko se mu 100% ne posvečam, se pravi ko imam drugo delo. In če rokava noče spustiti, vedno najdem v bližini kakšno njegovo igračo, ki piska ali kaj podobnega in jo stisnem, da zapiska in ko spusti rokav in se osredotoči na igračo mu dam še povelje sedi ali prostor, da bi s tem odvrnila njegove misli na to, da je za nagrado dobil igračo, ker me je vlekel za rokav in ko se naprimer usede ali da prostor, mu dam še povelje "učki", kar pri nama pomeni pozornost, da me gleda v oči, ko me pa nekaj časa gleda v oči, rečem "skoči", kar pomeni zdaj boš prost in je konec pozornosti in mu jo potem vržem. :)

Nekako deluje, da spusti moj rokav, vendar se bojim, da tudi s tem delam napako in vseeno čeprav mora nekaj narediti, da dobi tisto igračo, to povezuje kot nagrado, zato ker me je vlekel za rokav. ::)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #108 : 30 Januar 2007, 10:34:45
Taj, pes je najbrž dobil, kar je želel: pozornost. Jaz bi v takem primeru raje rekla odločen NE in psa dala na prostor in se mu ne posvečala - vsaj za pol minutke. Kajti ti naj bi bila tista, ki odloča, kdaj se mu boš posvečala.

Pri moji psički je tako, da se po zajtrku malo poigrava - predno grem v službo. No, in najprej ona poje, nato bi rada v miru še jaz. Amapak ne, ona cvili in tečnari, dajva se igrat. Jo dam na prostor in šele ko v miru pojem, se greva igrat.

Kristinca & Florinca


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #109 : 30 Januar 2007, 10:35:14
Živjo, Malena...

Imam knjigico doma. Avtorica Karmen Zahariš (upam, da sem tole prav napisala) iz KD Krima. In ne, nisi si prav razložila pohvale. Vedno najprej sledi ukaz. Po pravilni izvedbi vaje takoj pohvala, klik in priboljšek.
Pri klikerju je tudi pomembno, da se ga najprej navadiš pravilno uporabljati.



malena3

  • Gost
Odgovori #110 : 30 Januar 2007, 11:47:44
Aha, Ribica Tina, hvala za obrazložitev.
Se okoli klikerja šele učim, pa mi ta stavk nekako ni pasal v kontekst tega, kar sem že slišala in prebrala, da se kliker uporablja za nagrajevanje.

Torej, z ukazom (npr sedi) psu preprečimo, da bi še naprej delal nekaj neprimernega, klik+priboljšek pa je samo nagrada, ker nas je ubogal na ukaz.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #111 : 30 Januar 2007, 13:30:35
Malena na kateri strani v knjibi to piše?


"Prispeval: malena3
Vstavi Navedek
No, jaz sem brala včeraj v eni knjigi, da s klikerjem učiš psa oziroma ga odvrneš slabih razvad.
Npr, ko koplje klik+nagrada, ko grize klik+nagrada. Da ga odvrneš od slabih razvad.
Samo ko se malo poglobiš (jaz se včasih preveč Roll Eyes), ali ni mogoče, da bo pes zastopil, da ko bo npr grizel roko, bo zaslišal znani zvok klikerja in dobil nagrado? In bo to počel še naprej, kajti, dobil bo priboljšek?
Je možno, da pes razume, da dela narobe?"

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


malena3

  • Gost
Odgovori #112 : 30 Januar 2007, 13:41:23
Andreja, to je v knjigi stran 50 (vsaj mislim da je, ker imam fotokopijo in se slabše vidi).

Privajanje na kliker: Ko pes ravno počne kaj neprimernega, 1x kliknemo in psu vržemo priboljšek(mislim da je priboljšek, ker imam samo kopijo do pribolj).




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #113 : 30 Januar 2007, 13:53:04
Čudno. Na tej strani piše samo o tem, kako psa navaditi na kliker in kako se uči dotikanja tarče.
Edini stavek, ki pa nakazuje na tvoje pisanje je ta:
Ne pozabimo - od psa nič ne zahtevamo, pazimo le, da NE kliknemo takrat, ko počne kaj slabega.

Da nisi kaj pomešala.

PS: Pustimo pa to, da se povelje doda po osvojitvi določenega giba in ne prej...  ::) 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


malena3

  • Gost
Odgovori #114 : 30 Januar 2007, 14:03:14
No, zdej pa vem kje je point.
Zdej naprej berem in vidim, da je slabša kopija in je polovico besedila "požrtega".
Sem preverila pri prijateljici, ki si je sposodila knjigo in je pred ko počne kaj neprimernega-ko ne počne kaj neprimernega....
Zdej sem šele opazila, da se veliko besed sploh ne vidi. ???

Noooo, to pa potem ja. Se pravičujem avtorici :-[. My mistake.



malena3

  • Gost
Odgovori #115 : 30 Januar 2007, 14:05:25

PS: Pustimo pa to, da se povelje doda po osvojitvi določenega giba in ne prej...  ::) 

Na kaj se to nanaša?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #116 : 30 Januar 2007, 14:07:32
Sem šla tudi jaz pogledat.V knjigi piše...Ko pes ravno ne počne kaj neprimernega enkrat kliknemo in psu vržemo priboljšek.

lp,
Nina

p.s.
malena3,vmes si že ti popravila napako  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


malena3

  • Gost
Odgovori #117 : 30 Januar 2007, 14:09:39
Ja Rinchy, je zelo slaba fotokopija. ???.
Moram original nazaj dobiti, predno vse kontra naredim. :o

Zanimivo, kako lahko en ne spremeni besedo.Iz enega v dva pomena.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #118 : 30 Januar 2007, 14:22:25
He he...Ma kake kopije maš?  :o :P

V knjižnici si jo lahko sposodiš pa ne bodo črke manjkale ;)

Našla sem pa na naslednji strani pri pozornosti.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 28 Julij 2007, 12:32:05
živjo! :-\
 
Jst imam skoraj 4 mesce starega pomeranca, ki grize kot zmešan... Poskušala sem na 100 načinov ga odvadit, a nič ne pomaga....(kupila mu kosti in igrače za grizt, mu miljonkrat rekla fuj, ga zaprla v drugo sobo za 10 minut, ga ignorirala...) >:( kaj naj naredim?