"Elektronske" Ovratnice

trigi · 150845

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #60 : 17 Oktober 2005, 19:20:23
Samo še ena moja mini pripomba, potem pa res konec:
Tudi Witty ima zatezno ovratnico, ampak iz čisto drugačnih razlogov. Vsaka navadna ovratnica se ji ful hitro sname. Ker ima pač čisto ozko glavo in vrat. Vedno jo ima prav obrnjeno in večino časa hodi na levi. Je pa nikoli ne zategujem kar tako, za brez veze. Kadar pa ovratnice ne rabi, jo pa vedno snamem. Itak pa ima veliko dlake in vsa ta dlaka še dodatno oblaži zateg, kadar pač pride do njega.
Sem pa tudi jaz proti takim primerom kot opisuje Irenchy. In tudi jaz za Rondota ne bi imela zatezne. Witty jo pač more imet, ker ne mislim tvegat. Kaj če se ob cesti slučajno nečesa ustraši in se ustavi, sname z ovratnice in šiba pod avto? :-X Rajši vidim da jo ovratnica zaustavi, pa če prav jo malo "zategne". Je pa taka in se ful hitro zrahlja.

lp, rina

Los je car!


Lanyca

  • Gost
Odgovori #61 : 18 Oktober 2005, 12:22:25
No pri opremi  in negi sem odprla novo temo zatezne ovratnice tam lahko nadaljujemo. ;)



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #62 : 25 Oktober 2005, 16:13:05
Andi, mi lahko prosim pojasniš tole "ugotovitev"

lp, Katarina


Oprosti, sem šele sedaj prisurfala zopet na tale forum. Seveda lahko pojasnim; vsi vemo, da pasma doberman npr potrebuje na dan kilometre in kilometre sprehodov + mentalno delo, drugače slej ko prej postane živčna razvalina. Žal fleksi niti slučajno ne zadovolji potreb tega gibanja, saj se mora njegovo telo raztegniti (podobno kot pri hrtih).



MoonWolf

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 21 November 2005, 22:17:03
Ne morem si pomagati, da bi odgovoril na vse skupaj :o. Ljudje pišete stvari o katerih nimate pojma. Niti sanja se vam ne kako zadeva deluje itp..

Imam husky-ja, star 2 leti in popolnoma predan divjini. Rad bi nekoga videl, da bi takšnemu psu lahko nudil dovolj dnevnega razgibavanja. Pes potrebuje vsaj 10km teka in hoje dnevno, je popolnoma neposlušen, pa ne zato da bi se mu premalo posvečal, pač pa zato ker ima to v krvi. Na travniku ali v gozdu dobi sled oz. (bog ne daj) zagleda divjad, ga ne ustavi popolnomo nič, neglede koliko si ga prej šolal in koliko je kdo "alfa". Pes bo šel za sledjo in sledil dokler ne bo izčrpan oz. dokler ne bo ujel in ubil. Psa sem dobil, ko je bil star leto dni, res je da se da nekaj osnovnih pravil psa priučiti, ampak njegovega duha mu ne moreš spremeniti.

Elektornska ovratnica ni elektronska (saj ni nobene elektirke v njej) deluje na osnovi statičnega toka. Predstavljaj se, da stopiš iz avta, se primeš vrat in te strese. V temu "stresu" ni nobenega ampera in kdor je vsaj malo štromarja ve, da so pri elektriki škodljivi prav amperi, to je zadeva ki te ubije ali pusti trajne posledice oz. ožganine. Zato mučenje tu odpade. Sam sem si namestil vratnico na nogo in si sam sebi spustiti stimulacije. Zagotavljam, da tu ni nobenega mučenja, do stopnje (nekje na sredi) zadeva zgolj neprijetno žgečka, neprijetna je le navišja stopnja. In predno se zadeva sproži se prej sprosti visoka ferkvenca zvočnega signala, ki jo pes sliši (človek ne), zato pes že po nekaj dnevih ve kdaj odnehati (tako da do stresa sploh ne pride). Zadeva je CE testirana, kar pomeni, da ne se more zgoditi, da se aktivira in potem ne ugasne. Zadeva se legalno prodaja, mislite da bi živalski inšpektorji dovolili to spustiti v prodajo, če ne bi bilo 100% gotovo. V primeru kratkega stika pa se ovratnica izklopi.

Če povežem vse skupaj. Psa, ki potrebuje veliko gibanja (lastnik pa ima službo in druge obveznosti), se pučuti bolj mučen, če je zaprt ta čas v stanovanju, pesjaku oz. navezan na štriku. Če nadaljujem, ko končno prideš iz službe, šole, ga zapneš na povodec in hodiš z njim, tečeš največ pol ure (saj nismo vsi maratonci), se pes niti približno ni zadovoljil. In po uri in pol ga vrneš na 3m2. Postavi se v njegovo kožo in za trenutek razmisli kako bi se počutil (kot vrhunski atlet v strogo varovanem zaporu). Ovratnice se navadi v dobrem tednu in od tu naprej so stresi zelo zelo redki, saj se pes odzove že na zvočni signal in le tako mu lahko nudiš kar se da največ svobode in ga imaš hkrati na vajeti.

Zato ljudje preberiti kak članek, informirajte se in potem razpravljajte o ovratnicah. Drugače bi lahko začeti govoriti tudi od pojmu relativnosti in vesolske znanosti. ;D

Dovolite si sanje, utegnejo se uresničiti.


Lanyca

  • Gost
Odgovori #64 : 22 November 2005, 13:13:33
MoonWolf zakaj pa nisi pokusil/a z metodo preusmerjanja, ko pes zagleda divjad mu dajaj hrano al pa ga  zamoti žogco al kaj jaz vem s kem. No pri Lani bi to popolnoma štimalo, pri tvojemu psu pa tudi ne bi ilo kr tko. O teh ovratnicahpa nimam komentarja... ::)
Lp
Lanyca ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #65 : 22 November 2005, 13:19:08
je pa hudič pr njenmu/njegovmu huskyju!!!

kaj bo rajš pes vzel: en briket al fast food (srno, .....) :)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #66 : 22 November 2005, 13:43:22
Hmmm ne vem no. Pa nima it kam drugam na sprehod.
Nastja al si ti za al proti ovratnicam-elektronskim?? ??? ??? ;)

Lp
Lanyca :)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #67 : 22 November 2005, 14:20:52
khm ... še sprašuješ, totalno proti, sežgala bi use proizvajalce elektronskih ovratnic ... u bistvu moraš pa ti psa navadit, da ne sme pa ne sme pa ne sme kr tko za nečem letet a ne ... sam je pa seveda zelo težko če ima takšen nagon, zato se je najbolje izogibati gozdu (pač tam kjer je veliko divjadi) ... sicer pa pomoje lahko psa tudi kako drugače utrudiš ... greš na sprehod s psom pa še kakšnega drugega lčastnika povabiš zraven pa sta recimo dva psa in se igrata pa letata sem pa tja in se utrudita, pa kljub temu naredita veliko kilometrov po majhni površini ... hihi ...  ;D :D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #68 : 22 November 2005, 14:35:17
No tega sem pa prav vesela, sem se že prestrašila, da si ZA.
Bravoo se strinjam. Pa naj mi nekdo stokrat piše da je to kot ko iztopiš z avta pa te včasih malo stepa. Jaz sem absolutno proti.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #69 : 22 November 2005, 15:03:42
Jaz pa po eni strani razumem MoonWolf...

Drugače pa Nasta,pojdi k MW na obisk,si sposodi huskya za na en sprehod pa ga utrudi.Vso srečo ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #70 : 22 November 2005, 15:07:09
hjuh ...  ;D :D jaz Indija utrudim, za huskyja pa nism zihr ... hihi ... tole bi blo bol za s1ba ker rad teče in je zelo dober v teku, a ne s1b!! ;D ;D ;D ;D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #71 : 22 November 2005, 15:10:51
aja pa še neki, zakaj si ljudje namislijo huskyja če ga ne znajo utrudit ... u bistvu ne zmorejo utrudit ...  ;D ;D  mal se mu bolj posvetiš pa laufaš z njim a ne ... al pa po gozdnih poteh voziš z avtom pa držiš flexi čez okno pa laufa a ne ..  ;D hecam se ...  ;D :D



MoonWolf

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 22 November 2005, 16:50:30
Sej nimam besed. Kako lahko človek govori kar nekaj v tri dni! ???

Lanyca najprej tebi. Kako si defenitivno proti zadevi, če se nisi z njo sprečal, nimaš pojma kako deluje in tisti, ki bo zanjo plačal 150.000 SIT, sem hudičevo prepričan, da bo upošteval navodila in trening, ki so priložena, še prej pa se bo pa temeljito prepričal če je ovratnica res tisto kar potrebje (konec koncev 150k le ni malo denarja).

Nastjazakaj si ljudje namislijo huskyja??? ??? Kako egoistično vprašanje?! Zato ker jim je mogoče najlepša pasma z zgodovinskim karakterjem.... Nikoli se nisem pritoževal, da se mi je težko ukvrajam z nijim, nikoli mi ni bilo težko iti v dežju, snegu ali vročini z njim kolikor sem pač zmogel. Sklepam, da si še šolo-obvezna in ne veš kaj vse življenje zahteva od tebe, če hočeš solidno živiti. Kot posledica tega pa je da nimamo celo popoldne navoljno za psa...
Potem izogibaj se gozdu ...  :D kam pa naj grem z njim v mesto, polno hrupa in nervoze. Pes je rojen v naravi in vanjo tudi spada. Potem-takem bi bilo to mučenje, da se z njim sprehajaš
na kratki vrvici po mestu (vsi vemo da ga v mestu ne moreš imeti na 10m povodcu) in čisto na koncu briket namesto užitka...  ::) Ne poznaš psov (na žalost)... vsaj lovskih in polarnih ne.

T.M.T Se popolno strinjam, ampak enkrat ga utrudit še ni problem, večja težava je ko greš zvečer dve uri z njim s kolesom, pa te zjutraj ko greš v službo ves ponižen čaka, kdaj bosta spet šla...

Ampak kot pravijo sto ljudi sto čudi. Težko je govoriti o nečem s čemer nisi seznanjen. Tako kot jaz ne vem kako se pravilno posvečati nežnejšim pasmam, vi ne veste kako je potrebno početi z delovnim, nagonskim psom. :P

Dovolite si sanje, utegnejo se uresničiti.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #73 : 22 November 2005, 17:03:26
jz nism rekla da mu morš dat briket ... itak da bo vsak pes raje letel za kakšno srno kot pa da bi vzel briket a ne ... sicer pa je to tvoja odločitev, a boš imel to ovratnico al pa ne ... pa tudi če zmoreš to (da ga utrujaš v snegu, vročini, dežju) potem pa tule ne vidim problema a ne ...

kolikokrat pa greš z njim na sprehod?? kako dolgi so sprehodi?? pa je zadovoljen s tem?? :)

hvala!!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #74 : 22 November 2005, 17:07:03
Verjamem da je haskiju v krvi da je takšen ampak verjamem tudi, da če si z njim od malega mu lahko marsikaj dopoveš. Res pa je da ga ti MW nisi imel od malega in pri pasmi, ki slovi po svoji trmi pri enem letu popravljat zadevo... Zletat haskija... sem že videla kako zgleda. Na kolo, pa dve uri kolesarimo, pes jezik iz gobca, pridemo domov, ga odpnemo in pes zgine za vogal, privleče svojo žogco in te nagajivo gleda češ daj igraj se, nisem utrujen. Zame takšen pes ni. Ampak po ovratnci vseeno nebi posegla. Ne glede na pozitivne vplive, neškodljivost... Mogoče bi če ne bi od daleč videla napačnega ravnanja s to ovratnico in dveh psov, ki sta na ta način končala pod kolesi. Pravilno lahko zadevo uporabiš le če je pes dovolj navezan nate. No ta dva psa nista bila na svojega lastnika. Tekala sta spuščena, nakar se sliši predirno cviljenje najprej od enega, pol od drugega. In nato noro tekanje sem in tja skakanje valjanje norišnica uglavnem. In taka sta ostala dooolgo. KO so pa odhajali pa oba psa pod avto, ker ju lastnik ni znal priklicat in je nenehno prožil ovratnco. Eden je preživel in upam, da ma kaj bolše življenje. In kaj nam je rekel lastnik, ko smo se pogovarjali. Da zadevo sprobuje in da drugače kot prožit gumb pač ne gre. Psa bo pa že dobil drugega...  :-X :-X Če zadevo uporabljaš in deluje ti verjamem da drugače ni šlo in če je pes še normalen jo verjetno tudi prav uporabljaš. Ampak oni človek za ovratnico ni dal 150 sploh pa ne za dve ovratnce. In resnično ne verjamem da v njima ni bilo nič škodljivega, kee je bilo cviljenje ob šoku grozovito :'( :'(

Nastja še Neon ne prileti na briket niti na sirček, za katerega ubija ponavadi če njemu ne paše pa naj bi bil precej manj trmast in živahen kot haski, kar tudi je!! Ni treba vsakega ki kaj novega proba nekam poslat. Povedal je svoje mnenje in izkušnje.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanyca

  • Gost
Odgovori #75 : 22 November 2005, 17:47:10
MoonWolf vidim, da si za te ovratnice. Pa se ne mislim prepirat, ker kak boš svojga psa vzgajal pa kam z njim hodil na sprehode je itak tvoja in ne moja stvar.
Pa eno vprašanje A si misliš to ovratnico nabavt al pa jo že maš?
Lp



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 22 November 2005, 18:16:58
malo oftopic.. nas je danes treslo brez te ovratnice.. elektricni pastir.. dvakrat zapored.



MoonWolf

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 13 December 2005, 21:40:38
Po krajši odsotnosti, spet malo... Da ovratnico sem dobil 14 dni nazaj. Čakal sem jo mesec dni, več kot bi kupoval pohištvo ali avto. No kakorkoli takoj naslenji dan sem jo poslal nazaj, saj transmiter (dalinec) ni delal (samo na 4m). Kar pa je popolnoma neuporabno. Ko sem že skoraj vse skupaj vrni, sem končno dobil delujočo ovratnico.

Danes sem jo testiral in se z njo soočal. Vse kar sem o njej že povedal drži. Zadeva ima 15 stopenj. Pri katerih je do 5 samo zgečkanje. Držal se jo na prstih in poskušal s 15 stopnjo 5s. Ne bom rekel da ni hudega, vendar moramo upoštevati, da do te stopnje ne pride. Vsaj kdo zna to pravilno uporabljani. Na posled ko sem ugotovil, da je zadeva preiskušenja sem jo nadel na Ike-a (beri: Ajk-a). Začela sva spoznavati, najnižje stopnje in kaj pomeni, ko začuti ta občutek pod vratom. Po pol ure sem postal neučakan, zato sem ga spustil s povodca, na travniku, tik pred gozdom. Ko je spoznal, da ni več pod mojo kontrolo, se ni več odzval na noben ukaz. Ko mi je že skoraj ušel sem uporabil ovratnico s četrto stopnjo na cca 500m. Po dveh sekundah se je ustavil in gledal okoli sebe, ker se še vendno ni odzval, sem postopek ponovil, tokrat s peto stopnjo, nakar nisem mogel verjeti; se je vrnil k meni, se usedel in čakal, da ga pohvalim za svoje dejanje.
Od tu naprej sva šla kot vsak dan uro in pol naprej, vračala sva se že v temi, na kar mi je še dvakrat poskušal pobegniti, predvsem v gozdu. Vendar spet se je izkazala ovratnica. O tistega trenutka naprej pozorno posluša vsak moj ukaz.

Če vse skupaj še povzamem. V cca dveh urah sem sprožil ovratnico 4× z več kot 2 stopnjo (prve se ne čuti), v teh dveh urah se je Ike spremenil iz neposlušnega v popolno poslušnega psa. Zanimivo se mi zdi, da sedaj on spremlja koliko je oddaljen od mene in se on prilagaja meni. (ob enem ve da je v rangu 200m popolno predan naravi in lahko počne kar hoče). Na vsak ukaz se odzove in se vrne k meni in hodi ob meni dokler ga ne počoham po glavi in hrbtu. Zanimivo je bilo tudi to, da uboga ukaz sedi, prostor in gremo (beri: prosto), ki sem ga učil celo leto a ni nikoli zanl.

Zato ovržem vse argumete, ki so PROTI ovratnici. Zadeva je res učinkovita (ob primerni in resni uporabi), edina slabost je visoka cena (vendar je vredno, ko vidiš koliko ti pripomore k vzgoji). ;D

Dovolite si sanje, utegnejo se uresničiti.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #78 : 13 December 2005, 23:18:25
Zaradi mene, če je pravilna uporabo mi ni problema...samo z pravilno uporabo. ne pa, da  poslušam tukaj okoli pri nas po vasi, ki sami delajo ovratnice.....in seveda niso normalne ovartnice...no sej kako bi bile če že ljudje ki jih delajo niso.....logično, da bom imela takoj ko slišim elek.ovra. pomislila na to kaj ustvarjajo naši lovcu tukaj okoli za svoje pse in kaj šele kasneje delajo z njimi.... :-X :-X :-X :-X

zato so jih tudi naredili, da pomagajo izšolat. ampak vse ima meje......

jaz za svojo barabo ne potrebujem in bo zaenkrat dovolj samo navadna ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #79 : 07 Januar 2006, 14:50:26
MoonWolf: kako deluje tvoj pes na daljinsko vodenje? Si še tako zadovoljen? Ali lahko preprečiš gonjenje divjadi, ko se pes že zapodi za njo? Ne provociram, res me zanima


MoonWolf

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 08 Januar 2006, 19:44:21
Lanabela: Kako deluje moj daljinski pes ;D (vsak ima svoje izrazoslovje). Moram pohvalit, da prav odlično, obenem pa te moram razočarati, saj je ne uporabljam več, enostavno zato ker je ne potrebujem več. Ike (beri: Ajk) me uboga brez tega. Vsak dan greva brez povodca, brez ovratnice po vasi in gozdu. Na vpoklic se vedno vrne k meni. Ne glede na divjad, avto ali karkoli podobnega. S seboj imam 1,5m povodec, za primer, da se srečava s psom, ki je večji od Ike-a, ker se s takim "zravsa". Edina stvar, ki je še ostala za poučiti. Tudi pustim ga včasih, da se zapodi za divjad-ijo, vendar se sam po 2-5 minutah vrne k meni.

Tako da ti na drugo vprašanje lahko odgovorim z eno samo besedo: "popolnoma". Ovratnico sem uporabljal cca 14 dni. Potem pa se je baterija spraznila, stari 10m poveodec pa je bil preveč "scufan" da bi ga uporabil, sem se odločil da ga prosto spustim, na kar sem bil popolnoma presenečen. Pes me je prav tako ubogal kot z ovratnico. Še bolj je bil srečen, ker ga ni nobena stvar več utesnjevala, popolnoma svoboden in ubogljen husky. Kot bi se pre-rodil.

Je pa res, da uboga samo mene v družini, čeprav se vsi precej ukvarjamo z njim, vendar mene brez ovratnice uboga 95%, ostale pa kakor se mu zdi, prav tako kot pred ovratnico mene. Je pa tudi res, da sem edini, ki sem ga soočal z ovratnico in vem, da se me ne boji, saj je navezanost name še povečal, kar se tudi opazi in se niti opisati ne da na pravi način.

Zdi se mi da so zadeve logične in se da vse razbrati kako deluje in kakšni so učinki... ;)

Dovolite si sanje, utegnejo se uresničiti.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 08 Januar 2006, 23:09:06
Kje pa si spljoh dobil to ovratnico?



MoonWolf

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 09 Januar 2006, 06:51:03
Vse osnovne informacije so na: http://www.dogtra-slovenija.com/
v sredini in spodaj je tudi elektronski naslov in telefonska, je v Ljubljani (Bežigrad).

Jaz imam model IUC 5100E, le da e-ograje še nisem uspel namestiti (ovira me sneg).

Dovolite si sanje, utegnejo se uresničiti.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #83 : 09 Januar 2006, 10:04:48
MoonWolf,

čestitam. Prebrala sem celotno temo in moram priznati, da ti je res lepo uspelo, ob predpostavki, da je vse, kar si napisal resnično.

Tudi sama sem pred leti, ko sem dobila psa iz pasjih bojev, razmišljala o tej ovratnici. Kasneje sem si premislila ( cena je bila takrat 3600 DM ) . No, psa smo poštimali brez ovratnice, čeprav sedaj, ko berem tvojo izkušnjo razmišljam, da bi bilo, če bi jo takrat kupila, verjetno vse drugače.

Sedaj pa je, hvala bogu, ne potrebujem. Zaenkrat. ;)

Vsekakor je tvoja izkušnja zanimiva za vse tiste, ki se zavedajo uporabe in učinkov takšnega pripomočka. In zgražanje ob takšnih zadevah je odveč. Na isti bazi ( samo malo močnejši ) so nam že dosegljivi drugi pripomočki ( za vzgojo ljudi  ::) ), ki jih s pridom uporabljajo že policaji v nekaterih državah. Zato ne vidim nobenega vzroka, da se ne bi strokovno uporabljala tudi v kinologiji.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #84 : 09 Januar 2006, 15:26:08
Saj poanta je v tem: ali ti uspe po nekaj poskusih, ali pa ti sploh ne uspe. Zato me sploh nisi razočaral, nasprotno, bila bi razočarana, če bi zadevico še vedno uporabljal. To, da uboga samo tebe, je pa očitno bolj ali manj značilnost polarnih psov. tudi moje ne ubogajo nobenega drugega, pa če ga imajo sicer še tako rade. Pravzaprav je kar grdo videti, kako nesramno se norčujejo iz koga, ki poskusi kaj delati z kakšno od njih.
Samo Ajka na tvojem mestu ga za divjadjo vseeno ne bi pustila. niti za dve minuti ne.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #85 : 09 Januar 2006, 15:42:51
OK mogoce bom malo kontroverzna, ampak kaj pa fizicna kazen? ???

Pa ne mislim pri odpoklicu, ampak pri primerih od andi (ko te pes j**e v glavo, in ne neha lajat). Zakaj je prva ideja elektronska ovratnica?

battito animale


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #86 : 09 Januar 2006, 16:26:12
Hjah za fizično kazen mora pes stat zraven tebe. Če ga pa nalomiš ko končno do tebe pride bo pa sam še bolj bežal.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #87 : 09 Januar 2006, 16:34:34
Saj pravim, ne za odpoklic, ampak za primere, ko ne neha lajat.

battito animale


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #88 : 09 Januar 2006, 21:49:43
ups sori mal narobe brala. Jah nevem. Če pogledam Neona sem ga na morju utišala ko sem samo rekla mal bol strogo al pa naveličano Neon utihni. Doma pa laja oz. poskuša še če ga za goflo držim. Fizično se pa zato tut ne bom nanga spravlala. Ker vem da mi bo ušel pa lajal naprej sploh če gre Skot miimo hiše ali pa kakšna Srečka (pes in spica). Ampak me niti ne moti zadeva in dejansko ne morem presodt kaj bi naredila če bi me motilo. Sam mislim da mam raje tulečga psa ko pretep ali ovratnco četudi le-ta ni bav bav.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #89 : 10 Januar 2006, 14:09:28
Včasih pri takem bevskaču pomaga, če mu vržeš recimo verižno ovratnico ali piksno s kamenčki nekam med noge - ni poanta v tem, da ga zadeneš, ampak ga toliko zmotiš da neha lajati in nelajanje potrjuješ. poskusi delati tako, da kadar laja, ne doseže ničesar ali celo ravno nasprotno kot si želi, ko utihne pa dobi kar si želi. Zanimivo je, da pri kontroli lajanja včasih zelo pozitivno deluje,če  psa naučiš, da laja na povelje. Človek bi sicer pričakoval ravno obratno, a res pomaga. Včasih namreč pes sploh ne razume, kaj hočemo od njega, ko se deremo nanj naj utihne.
Je pa tako, da rojenih bevskačev povsem odvaditi bevskanja nikoli ne moreš.