Poletni tabor

rapgirl · 4130

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
: 12 Avgust 2006, 11:58:48
Mene pa zanima, če gre še kdo iz tuki na poletni tabor, ki bo od 23 in bo trajal 5 dni? Je pa to usposabljanje za reševalne pse. Seveda tudi za tiste, ki niste še pri reševalcij pa bi si hoteli ogledati kako to zgleda!  ;) Jaz seveda grem! :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #1 : 12 Avgust 2006, 12:26:46
rapgirl, a ti si se prijavila in boš sodelovala na taboru ali greš samo pogledat?


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 12 Avgust 2006, 14:00:25
Jaz sem se prijavila in bom tudi sodelovala. A ti prideš?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #3 : 12 Avgust 2006, 15:16:18
Medve nisva prijavljeni, mogoče pridem en dan malo pogledat.


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #4 : 12 Avgust 2006, 17:58:56
Kje pa bo to ?

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 12 Avgust 2006, 20:43:43
V Varpoljah, če se ne motim! ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #6 : 12 Avgust 2006, 21:49:16
Potem pa jaz tud pridem pogledat verjetno  :) A to od 23. avgusta ?

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 12 Avgust 2006, 23:12:06
No,glede na to,da sem celo vodja reševalne enote v društvu,ki je organizator tabora,bomo seveda tudi mi tam.  :)

Bom pa aktivno sodeloval z Lokom-tokrat bom že tretjič med začetniki(Neron,Sky,Lok) v 15. letih.  ;)

Bomo veseli vsakega,ki bo prišel pogledat.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 15 Avgust 2006, 16:45:51
Kaj pa kakšna informacija več?

Me predvsem zanima če se je možno udeležiti tečaja brez psa ker Neon ni predhodno šolan in najverjetneje je pretežak za reševanje...me pa vseeno drži da bi poskusila...sploh ker imam do Varpolj ful blizu.. Sky kaj priporočaš  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 16 Avgust 2006, 23:07:38
Tabor bo trajal od srede do nedelje.

Je pa žal to tabor malce bolj zaprtega tipa,kot si mogoče nekateri predstavljate.
To pomeni,da so udeleženci tabora ljudje,ki že trenirajo reševanje v matičnem društvu.

Kar se tiče primernosti njufija za reševanje:-predvsem bi bile težave pri premagovanju ovir in pa seveda na samih ruševinah.
Do sedaj se spomnim samo enega samca te pasme,ki je že veliko let nazaj poskušal z reševanjem,ampak je bil bolj ali manj neuspešen.
Za reševalnega psa je potrebno ogromno dela.
Zelo zahtevne so predvsem ovire in pa poslušnost.

Tako da žal njufiji niso najbolj primerni.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 16 Avgust 2006, 23:54:10
Tabor bo trajal od srede do nedelje.

Je pa žal to tabor malce bolj zaprtega tipa,kot si mogoče nekateri predstavljate.
To pomeni,da so udeleženci tabora ljudje,ki že trenirajo reševanje v matičnem društvu.

Kar se tiče primernosti njufija za reševanje:-predvsem bi bile težave pri premagovanju ovir in pa seveda na samih ruševinah.
Do sedaj se spomnim samo enega samca te pasme,ki je že veliko let nazaj poskušal z reševanjem,ampak je bil bolj ali manj neuspešen.
Za reševalnega psa je potrebno ogromno dela.
Zelo zahtevne so predvsem ovire in pa poslušnost.

Tako da žal njufiji niso najbolj primerni.

Se praavi ne morem prit pogledat da bi videla kako stvar sploh lahko poteka?

Sama sem prek foruma poznala gospo ki je s svojo njufko trenirala reševanje in je bila baje dokaj uspešna. Nažalost kontakta nimam več  >:(  >:(

Ampak recimo..do kakšne kilaže pes bi lahko sodeloval ker recimo njufka s katero smo parili ima okrog 45-50kg in za žogico recimo skoči v zrak 2m in je na splošno precej okretna. Ona bi pa najbržže bla primerna za zraven (s tem da je socilaizirana in zelo lepo naučena kar pa mojemu precej manjka  :-[)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 17 Avgust 2006, 15:04:49
Žal je tako.

Seveda je vsak,ki ga kaj zanima povabljen na poligon,predvsem popoldan,da bo spoznal slo.reševalce,se o čem pozanimal,pogledal skoraj 100 psov,ki so večina vsi spuščeni in brez težav delujejo drug z drugim....,ne bo pa se dalo priklučit skupini.
te so namreč že tako prevelike in bi bili zunanji udeleženci v napoto.Bo pa se vse dogajalo na drugih lokacijah,torej dop.na poligonu verjetno ne bo nič.

V zadnjih 15. letih,kar sem jaz zraven,se spomnim samo tega samca,psičke žal ne.Lahko je delala že pred mano.
Ja,mogoče bi kakšna hiperaktivna,gibčna psička še lahko nekako delala tudi reševanje,močan težak samec pa zeloo težko.
Problem bi bil tudi z njikovo dlako,saj bi se vse zapletalo vanjo.

Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #12 : 17 Avgust 2006, 15:47:44
SKY zanima me glede na to da naj bi bili dopoldne drugje zgleda da potrebujemo prevo. Ali je prevoz organiziran ali moraš imeti svoj avto (jaz ga nimam)! In če to velja za vse skupine, saj boma z Ajko sodelovali, vendar še nisma pri reševalcih!?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 17 Avgust 2006, 17:08:20
Prevoz na delovišča na katera je potreben je seveda organiziran in se svojega ne potrebuje.
To velja seveda za vse skupine.

Preko katerega društva pa si se prijavila?

Saj ni potrebno,da si že reševalec.
Ravno na tem taboru bo ogromno popolnih začetnikov.
Seveda pa moraš biti član kakšnega društva in s tem njegove reševalne enote.

Itak ti je moral društveni inštruktor ali vodja enote potrdit,da lahko greš na tabor.

Torej se vidiva v sredo-me ni težko opaziti(precej okrogel "možakar" z borderjem,ki stalno kroži nekje okoli mene  ;)  )


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #14 : 17 Avgust 2006, 17:24:16
Sem članica kinološkega društva Trbovlje! Prijavila pa me je prijateljica, ki gre tudi in je članica kinološkega društva, ki to prireja (mi nimamo reševalne enote v kinološkem društvu). In sem tudi poklicala g. F. Hrovata in je rekel, da lahko pridem tudi iz drugega društva ni pa rekel o nobenem potrdilu! In kaj naj sedaj naredim, ker nimamo reševalne enote v našem društvu in nisem v nobenega drugega vpisana?!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 17 Avgust 2006, 18:06:01
Mi lahko poveš,kako je ime tvoji prijateljici?

Namreč zanima me zato,ker sem jaz član organizatorjev in celo vodja reševalne enote v tem društvu.

Če ti je Ferdo rekel,da je vredu,potem nimaš kaj skrbeti-v sredo od 12. ure naprej se vidimo,verjetno veš,koliko je tabor za plačat in vsaj približno,kakšno opremo potrebuješ.

Naj te opozorim,da je to zelo resno delo.
Včasih bomo mokri od vode,včasih od potu,včasih bomo umazani,ampak se vse skupaj več kot splača.

Opozorilo je le v toliko,da si ne bi mogoče to predstavljala samo kot poležavanje v šotorih in zabavo.  ;)


lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 17 Avgust 2006, 21:00:21
Saj vem, da se na teh taborih ne poležava in zabava, vendar se dela! Ker nisem niti take vrste človek ki bi samo poležaval! >:(

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 17 Avgust 2006, 21:05:39
Saj nisem na to namigoval-napisal sem le v opozorilo. Ne se jezit,no!  ;)

In,kako je ime tej tvoji prijateljici,ki je iz našega društva?


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #18 : 18 Avgust 2006, 12:19:20
Živjo!

Mene tudi zanima ime tvoje prijateljice iz našega društva.

lp

Toni



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 18 Avgust 2006, 15:45:11
rapgirl,sem slišal,da si se kar malo ustrašila,da res ne boš mogla na tabor.  ;)

Pa saj sem ti včeraj napisal,da če si govorila s Ferdom,da je potem vse vredu.

Se mi je kar zdelo,kdo bi naj bila ta tvoja prijateljica,vendar se mi je zdelo malce čudno zaradi razdalje.

No,na taboru boš videla,kako se ti reševanje zdi in če ti bo všeč,se morda lahko vpišeš v KD Zagorje,kjer imajo aktivno reševalno enoto.

Torej-se vidimo v sredo.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!